Elektronika.lt
 2025 m. lapkričio 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 2 d. 11:29
Baltijos šalių gyventojų apklausa: kas kiek moka už elektrą ir kaip ją taupo?
Lapkričio 2 d. 08:23
Paaiškino, kam po mirties atitenka el. paštas, nuotraukos bei paskyros internete ir kaip visą tai „paveldėti“
Lapkričio 1 d. 20:13
Nuotraukos pradeda gyventi savo gyvenimą, „Windows 11“ sulaukė svarbaus atnaujinimo
Lapkričio 1 d. 17:41
Sporto inovacijos: kaip technologijos transformuoja sportą ir kokių naujovių dar galime tikėtis?
Lapkričio 1 d. 14:20
Švaros paslaugų robotizacija – svarbi verslo efektyvumo dedamoji
Lapkričio 1 d. 11:48
KTU kartu su NKSC susitelkė bendradarbiavimui ir Lietuvos kibernetinio saugumo ekosistemos stiprinimui
Lapkričio 1 d. 08:24
ELECTRO-PJP prekės ženklo matavimo priedų pasiūlymas
Spalio 31 d. 20:24
Elektromobilių baterijos gyvena du kartus: senos celės maitina dirbtinį intelektą ir duomenų centrus
Spalio 31 d. 17:37
Tarptautinė komanda sukūrė unikalų pasaulyje elektromagnetinių bangų sugėriklį – prisidėjo ir lietuviai
Spalio 31 d. 14:19
Naujoji „Samsung“ atminties kortelė keičia žaidimo taisykles: 8K raiškos vaizdai be jokių trukdžių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Žinių ekonomikos forumas kreipėsi į LR Vyriausybę dėl Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) vystymo programų

Publikuota: 2009-02-09 15:05
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“

Žinių ekonomikos forumas kreipėsi į atsakingas institucijas dėl Integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių ir pateikė savo siūlymus bei rekomendacijas, kaip turėtų būti įgyvendinamos slėnių plėtros bei nacionalinės kompleksinės programos, siekiant užtikrinti slėnių sėkmę.

Žinių ekonomikos forumo ekspertai savo komentaruose LR Ministrui Pirmininkui A. Kubiliui ir Švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui pabrėžė, kad slėniai pagal pirminius Žinių ekonomikos forumo siūlymus turėjo būti tik viena iš daugelio nacionalinių kompleksinių programų įgyvendinimo priemonių. Todėl formuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų panaudojimo kryptis buvo siūloma kurti nacionalines kompleksines programas pasirinktose srityse – ten, kur yra tam tikro įdirbio: aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir jais paremto verslo užuomazgų.

Nacionalinės kompleksinės programos turėjo būti nukreiptos į viešojo sektoriaus (universitetų, mokslo institutų) vystymą verslui aktualiose pasirinktose mokslinių tyrimų kryptyse ir studijų programose. Tai turėjo užtikrinti aukštos kvalifikacijos specialistų, reikalingų verslui, taip pat ir globalių aukštųjų technologijų kompanijų pritraukimui, paruošimą. Todėl ekspertų nuomone, buvusios vyriausybės politika nukreipti ES struktūrinių fondų lėšas į infrastruktūros stiprinimą, nenustačius prioritetų ir jas pradėjus skirstyti anksčiau negu paruoštos nacionalinės kompleksinės programos, gali neduoti laukiamo rezultato – Lietuvą padaryti šalimi, patrauklia aukštosioms technologijoms vystyti ir globalių kompanijų atėjimui į Lietuvą, kaip būtiną to sąlygą.

Žinių ekonomikos forumo ekspertai LR Vyriausybei išsakė poziciją, kad Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programos ir Nacionalinės kompleksinės programos turėtų būti įgyvendinamos tik lygiagrečiai, tačiau šių programų įgyvendinimo pradžia neturėtų būti atidėliojama. Tinkamas šių programų įgyvendinimas leistų sustiprinti studijų ir mokslinių tyrimų dalį, tačiau būtina kartu stiprinti mokslo ryšį su verslu ir taip paversti slėnius realia verslo ir mokslo bendradarbiavimo erdve.

Žinių ekonomikos forumo ekspertų nuomone, siekiant šių tikslų itin svarbu lygiagrečiai su slėnių infrastruktūros plėtra skubiai spręsti susidariusias verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimo problemas, įtraukiant į sprendimų paieškas visas suinteresuotas puses. Tik toks požiūris leistų ilgiau nebedelsti su šių mūsų valstybės raidai itin svarbių programų įgyvendinimu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Jonavoje atidarytas dronų mokymų centras „Airtech“

Jonavoje spalio 29 d. duris atvėrė „Airtech“ mokymų centras, kuriame mokiniai galės įgyti dronų valdymo ir konstravimo įgūdžių. Tai jau trečiasis „Airtech“ centras Lietuvoje ir antrasis Kauno regione.

Pateikta Švietimo įstatymo pataisa, įpareigosianti visas mokyklas pasirengti mobiliųjų telefonų naudojimo tvarkas

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos, atsižvelgdamos į savo mokyklų tarybų siūlymus ir patvirtintas nacionalines rekomendacijas, privalės nusistatyti mobiliųjų telefonų naudojimo taisykles. Toks įpareigojimas numatomas Vyriausybei pateiktoje Švietimo įstatymo pataisoje.

VDU STEAM didaktikos centre – naujos idėjos, kaip kurti kūrybiškesnį mokymą

Spalio 10-ąją VDU STEAM didaktikos centre virė idėjų, diskusijų ir kūrybos atmosfera. Čia vykusi konferencija „Naujos kryptys STEAM ugdyme“ subūrė daugiau nei šimtą dalyvių: mokytojus, dėstytojus, STEAM centrų metodininkus, studentus ir verslo atstovus iš įvairių Lietuvos regionų: nuo Kauno, Vilniaus ir Šiaulių iki Jonavos, Lazdijų, Tauragės bei Kazlų Rūdos.

2025 m. spalis
2025-10-22 21:09
„Vilnius Tech“ vizitas Australijoje: sieks stiprinti giliąsias technologijas ir kosmoso verslumą
2025-10-16 16:19
Lietuvos stipendijos – galimybė užsienio studentams kurti savo ateitį Lietuvoje
2025-10-14 13:34
JAV atidaryta mokykla, kurioje vietoj mokytojų dirba dirbtinis intelektas
2025-10-14 07:33
KTU laboratorijoje – pirmasis Lietuvos kariuomenės bepiločių orlaivių kursas
2025-10-09 16:08
Naujas pasaulinis reitingas: KTU – stipriausias Lietuvos techniškasis universitetas
2025-10-08 17:09
Ar (kaip) dirbtinis intelektas pakeis marketingo specialistą?
2025-10-07 16:23
Tarptautinių studijų paroda Vilniuje
2025-10-06 21:19
Prasidėjo registracija į tradicinį Vilniaus universiteto renginį „Studentas vienai dienai“
2025-10-04 18:22
BIM metodikos diegimas: iššūkiai, vertė ir praktiniai sprendimai
2025 m. rugsėjis
2025-09-30 19:24
Prezidentas: technologijos turi būti pagalbininkės, o ne kliūtis senjorų kasdieniame gyvenime
2025-09-24 19:52
KTU ir Tamperės universiteto sutartis: studentams – dvigubas magistro diplomas robotikos srityje
2025-09-20 13:32
KTU studentas NASA kūrė inovatyvų įrenginį – padės tyrinėti Marsą visiškai nauju mastu
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama