Elektronika.lt
 2026 m. kovo 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 16 d. 18:42
„Lexus“ pristato visiškai naują ES: Lietuvoje pirmiausia pasirodys elektrinės versijos
Kovo 16 d. 16:30
Nerimas dėl egzaminų – KTU psichologo patarimai
Kovo 16 d. 15:32
FTMC vystoma moderni netiesinė mikroskopija ir DI – naujos galimybės biomedicinai ir skydliaukės vėžio diagnostikai
Kovo 16 d. 13:47
Kam skitas slaptasis naršymo režimas?
Kovo 16 d. 11:10
Energetika tarp geopolitikos ir žaliojo kurso: kas laukia po AEI proveržio?
Kovo 16 d. 09:30
Ne viskas taip paprasta: 5 mitai apie dirbtinį intelektą, kuriais vis dar tikime (1)
Kovo 16 d. 07:11
Pasaulinis IQ pirmą kartą krenta: pasimokykite iš programuotojų, kaip išlikti protingesniais už DI
Kovo 15 d. 16:41
Energetikos krizė – vėl neišvengiama?
Kovo 15 d. 12:09
Lietuva stiprina skaitmeninį skydą: universitetai ir verslas kuria bendrą atsaką kibernetinėms grėsmėms
Kovo 15 d. 08:28
Pramonės elektrifikacija gali sutaupyti Europai 250 mlrd. eurų per metus – kas stabdo proveržį?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

VU – tarp 600 geriausių viso pasaulio universitetų

Publikuota: 2008-11-05 16:47
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Virtualios visuomenės naujienų portalas

Vilniaus universitetas (VU) geriausių pasaulio universitetų 2008 m. reitinge užėmė 501-600 vietą.

Kaip spaudos konferencijoje teigė Vilniaus universiteto strateginės plėtros reikalų prorektorius prof. habil. dr. Juozas Rimantas Lazutka, būsimasis Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius ne kartą savo kalbose yra sakęs, kad vienas iš jo tikslų švietimo sistemoje – pasiekti, jog bent du Lietuvos universitetai patektų tarp 500 geriausių pasaulio universitetų, todėl visiems būtų gerai žinoti, kur Lietuvos universitetai šiuo metu yra ir ką galima būtų padaryti, kad jie pasaulio reitinguose kiltų dar aukščiau.

Neseniai Vilniaus universitetas pateko tarp 5 procentų geriausių pasaulio universitetų. Tai paaiškėjo spalio mėnesį paskelbus „Times Higher Education – QS“ 600 geriausių pasaulio universitetų 2008 m. reitingą. Šiam pasaulio universitetų reitingavimui buvo atrinkti daugiau nei 1000 universitetų. Iš viso pasaulyje yra daugiau nei 12 tūkstančių universitetų.

„2008 m. pirmą kartą tarp 600 geriausių viso pasaulio universitetų pateko ir vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla – Vilniaus universitetui buvo skirta 501–600 vieta. Šiame reitinge 1–400 vietos yra nustatomos tiksliai, žemesnės vietos skirstomos į dvi stambias grupes – 401–500 ir 501–600“, – sakė prorektorius J. R. Lazutka.

Vilniaus universitetas tarp Europos universitetų užima 224–268 vietą ir vienintelis iš Baltijos šalių patenka tarp 18 geriausių Centrinės ir Rytų Europos universitetų.

Kartu su Vilniaus universitetu, kuris žurnalo „Veidas“ 2007 ir 2008 m. reitinguose buvo paskelbtas geriausiu Lietuvos universitetu, tarp 500–600 geriausiųjų universitetų pateko tokie gerai žinomi Europoje universitetai kaip Porto universitetas (Portugalijos universitetų reitinge užimantis 1–2 vietą), Segedo universitetas (Vengrijos universitetų reitinge užimantis 1–2 vietą), Milano universitetas (Italijos universitetų reitinge užimantis 1–3 vietą), Valensijos politechnikos universitetas (Ispanijos universitetų reitinge užimantis 4–6 vietą).

Pasaulio universitetų dešimtuke dominuoja JAV (6) ir Jungtinės Karalystės (4) universitetai. Į pirmąjį pasaulio universitetų šimtuką patenka 42 Šiaurės Amerikos universitetai, 36 Europos universitetai ir 22 Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių universitetai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertės žinutė abiturientams: išankstinis priėmimas – didesnė galimybė studijuoti nemokamai

Nors bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas prasidės tik vasarą ir sprendimą, kokią studijų programą rinktis, dauguma abiturientų kol kas atideda, specialistai ragina tai apgalvoti jau dabar ir nepraleisti išankstinio stojimo galimybės. Tai – ne įsipareigojimas, o tik dar viena priemonė pasiekti tikslų ar apsidrausti, jei situacija susiklostytų ne taip, kaip planuota.

Didžiausiame Lietuvos švietimo forume VDU – diskusijos apie lyderystę, inovacijas ir žmogiškumą

Renginys, šiemet subūręs apie tris tūkstančius dalyvių, kvietė klausytis per 60 pranešimų ir diskusijų įvairiomis švietimo temomis – apie dirbtinį intelektą, STEAM, lyderystę, emocinę sveikatą, partnerystę su verslu, mokyklas kaip slaptą ginklą Lietuvos gynyboje ir daug kitų aktualių klausimų.

Didžiausias pavasario įvykis moksleiviams – KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ sugrįžta 26-ąjį kartą

2026 m. kovo 23–26 dienomis Klaipėdos universitetas jau 26-ąjį kartą kviečia moksleivius, mokytojus ir tėvus dalyvauti projekte „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Šiemet renginys taps didžiausiu per visą savo istoriją.

2026 m. kovas
2026-03-05 17:53
Kultūros ministerija ir KTU sutarė bendradarbiauti stiprinant intelektinės nuosavybės apsaugą
2026 m. vasaris
2026-02-24 19:04
Žiemos priėmimas į profesines mokyklas pritraukė rekordiškai daug naujų mokinių
2026-02-23 07:34
Kviečia jubiliejinis programavimo konkursas: 30 metų partnerystės su Kazickų šeimos fondu šventė
2026-02-19 13:21
Valstybės apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai įteikti dviem KTU mokslininkams
2026-02-17 19:40
Klaipėdos universitetas minėdamas 35-metį kvietė į renginį
2026-02-17 10:39
Jau 30 metų vykstantis išskirtinis KTU fizikos konkursas vėl kviečia vaikus iš visos Lietuvos
2026-02-15 22:08
„Vilnius Tech“ ir Zygeno universitetai rengs aukštos kvalifikacijos inžinierius puslaidininkių pramonei
2026-02-07 18:02
Klaipėdos universitetas išlaiko pozicijas prestižiniuose aukštojo mokslo institucijų reitinguose
2026-02-06 21:02
Ką darbdaviai šiandien vertina labiau – diplomą ar potencialą?
2026-02-01 20:37
QS Europos universitetų reitinge VDU – Lietuvos lyderis trijose kategorijose
2026 m. sausis
2026-01-30 16:23
„QS WUR Europe 2026“ reitingai: KTU trečius metus iš eilės kyla – šuolis tarptautiškume ir tvarume
2026-01-29 21:11
KTU kviečia pasirinkti magistrantūrą anksčiau – papildomas balas stojant ir kompensacija studijoms
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama