Elektronika.lt
 2025 m. spalio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 18 d. 20:28
Dirbtinis intelektas kuria tyrimus, kurie keičia gydymą: suklastoti straipsniai galėjo kainuoti tūkstančius gyvybių
Spalio 18 d. 17:38
Dirbtinis intelektas atkeliauja ir į vejos priežiūrą: „Husqvarna“ pristatė dar išmanesnius robotus vejapjoves
Spalio 18 d. 14:45
„Microsoft“ skaitmeninės gynybos ataskaita 2025: daugiau nei pusė kibernetinių atakų susijusios su išpirkos reikalavimais ir šantažu
Spalio 18 d. 11:25
Sudužo telefono ekranas: kada pirkti naują apsimoka labiau nei taisyti?
Spalio 18 d. 08:24
Lietuvių kardiologo išrastas ant riešo dėvimas įrenginys jau išgelbėjo pirmąją gyvybę
Spalio 17 d. 20:24
Ši lemputė yra didžiausias vairuotojų košmaras: dauguma daro lemtingą klaidą, bet šis sprendimas gali išgelbėti
Spalio 17 d. 17:42
Senos apgaulės, nauji spąstai: kodėl vis dar pasimauname ant sukčių kabliuko?
Spalio 17 d. 14:19
Ateitis po „Q-Day“ – pasaulis, kuriame šifrus laužys kvantiniai kompiuteriai
Spalio 17 d. 11:15
„Visa“ pristatė „Trusted Agent Protocol“ – naują sistemą, skirtą saugiai DI agentų prekybai
Spalio 17 d. 08:25
Studentai vos per dvi paras sukūrė idėją, galinčią tapti startuoliu: „Tai – tik pradžia“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

RRT skelbia preliminarius elektroninių ryšių rinkos 2011 m. IV ketvirčio duomenis

Publikuota: 2012-02-27 15:38
Tematika: Telekomunikacijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR ryšių reguliavimo tarnyba

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2011 m. IV ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, 6 proc. išaugo abonentų, kurie naudojasi mokamos skaitmeninės televizijos paslaugomis, skaičius ir ketvirčio pabaigoje sudarė 335 tūkst. Iš jų 96 tūkst. naudojosi kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais, 83 tūkst. – televizijos, naudojant IP technologijas (IPTV), 72 tūkst. − skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T), 84 tūkst. – palydovinės televizijos paslaugomis. Per metus bendras mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 21 proc. Pajamos, gautos už skaitmeninės televizijos paslaugų teikimą, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 7 proc. ir sudarė apie 28,3 mln. Lt.

Preliminariais RRT duomenimis, 2011 m. IV ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius, palyginti su 2011 m. III ketvirčio pabaiga, išaugo 3 proc., o per metus − 13 proc. ir sudarė 989 tūkst. Į interneto prieigos abonentų skaičių yra įskaityti ir abonentai, prisijungę prie interneto per judriojo ryšio tinklus naudodami kompiuterį, − jų skaičius per ketvirtį išaugo 7 proc. ir sudarė 257 tūkst. Abonentų, naudojančių fiksuotąsias plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius per ketvirtį augo 2,0 proc. ir 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje sudarė 732 tūkst.

Plačiajuosčio ryšio skvarba 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje pasiekė 30,9 proc. Per ketvirtį ji išaugo 1,1 procentinio punkto, per metus – 3,8 procentinio punkto. Pajamos, gautos už mažmeninių interneto prieigos paslaugų per plačiajuostę prieigą teikimą, 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo apie 3 proc. ir sudarė 94,8 mln. Lt, įskaitant 17,7 mln. Lt pajamas, gautas iš abonentų, prisijungusių judriuoju telefono ryšio tinklu.

Judriojo telefono ryšio skvarba 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje buvo 154,3 proc. (išaugo 0,7 procentinio punkto, palyginti su praeitu ketvirčiu). Abonentų, kurie naudojasi UMTS (trečiosios kartos viešojo judriojo telefono ryšio tinklo) paslaugomis, skaičius išaugo 12 proc. ir sudarė 1201 tūkst. (24 proc. bendro aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus).

Pajamos, gautos už viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimą 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su pajamomis, gautomis 2011 m. III ketvirtį, sumažėjo 3,1 proc. ir sudarė 231,9 mln. Lt, tarp jų – 5,3 mln. Lt paslaugų teikėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos (palyginti su praeitu ketvirčiu, sumažėjo 2 proc.).

Judriojo telefono ryšio tinklais teikiamų paketinio duomenų perdavimo paslaugų naudojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 27 proc., o palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 43 proc. ir sudarė 1945 mln. MB.

Palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, fiksuotojo telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 1 proc. ir sudarė 723 tūkst. Bendros pajamos iš viešųjų fiksuotojo telefono ryšio tinklų ir paslaugų teikimo, gautos 2011 m. IV ketvirtį, išaugo 1 proc. ir sudarė 66,8 mln. Lt.

2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, interneto prieigos, skirtųjų linijų bei kitų duomenų perdavimo paslaugų, fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų, televizijos paslaugų, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, laidinio radijo veiklos bei iš elektroninių ryšių tinklų sujungimo) beveik nepakito (išaugo 0,1 proc.) ir sudarė apie 598,8 mln. Lt. Palyginti su atitinkamu 2010 m. laikotarpiu, elektroninių ryšių rinka sumažėjo 5 proc.

2011 m. IV ketvirtį investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 50 proc. ir sudarė 125,2 mln. Lt. Palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, jos sumažėjo 12 proc.

Iki 2011 m. IV ketvirčio pabaigos, numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 668,6 tūkst. judriojo telefono ryšio abonentų (13,5 proc. aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus). 2011 m. IV ketvirtį buvo perkelta 30,2 tūkst. numerių − 17,3 proc. daugiau negu 2011 m. III ketvirtį. Iki 2011 m. IV ketvirčio pabaigos numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 22,2 tūkst. fiksuotojo telefono ryšio abonentų (3,1 proc. bendro fiksuotojo telefono ryšio abonentų skaičiaus), IV ketvirtį buvo perkelta 1,7 tūkst. fiksuotojo telefono ryšio numerių − 62,0 proc. daugiau negu 2011 m. III ketvirtį.

2011 m. IV ketvirtį Lietuvos judriojo telefono ryšio operatoriai užregistravo 37 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis (1 bazinę stotį išregistravo), 52 UMTS bazines stotis ir 6 LTE bazines stotis. Įskaitant naujas stotis, 2011 m. gruodžio 31 d. buvo užregistruota 3170 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazinių stočių, 1426 UMTS bazinės stotys ir 21 LTE bazinė stotis. Per metus GSM/DSC judriojo radijo ryšio bazinių stočių skaičius išaugo 6,2 proc., UMTS bazinių stočių skaičius – 32,5 proc. Taip pat iki 2011 m. gruodžio 31 d. buvo užregistruota (viso) 411 WiMAX centrinių stočių, per metus jų skaičius išaugo 24,8 proc.

Galutinius 2011 m. ketvirtojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis RRT paskelbs kovo mėnesį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Vertu Agent Q“: nes „iPhone 17 Pro Max“ – vargšams

„Vertu“ pristatė savo išmaniųjų telefonų naują flagmaną „Agent Q“. Skirtingai nei ankstesni šio prekės ženklo telefonai, tai nėra perdirbtas ZTE modelis (nors akivaizdu, kad ZTE prisidėjo prie įrenginio kūrimo). Be to, jo dizainas aiškiai remiasi senaisiais „Vertu“ modeliais.

Pristatyti „OPPO Find X9“ ir „X9 Pro“ – flagmanai su talpiomis baterijomis

OPPO Kinijoje pristatė savo flagmaninius išmaniuosius telefonus „Find X9“ ir „Find X9 Pro“. Šioje kartoje kompanija nusprendė siekti paprastumo ir elegancijos, atsisakydama masyvių blokų ir pasirinkdama stačiakampius kamerų modulius, esančius viršutiniame kairiajame korpuso kampe.

„Honor Magic 8“ ir „8 Pro“ – sumažinti flagmanai su geresne baterija

„Honor“ Kinijoje pristatė naujų produktų liniją, kurios pagrindiniai akcentai – flagmaniniai išmanieji telefonai „Magic 8“ ir „8 Pro“. Vizualiai jie mažai skiriasi nuo ankstesnių „Magic 7“ ir „7 Pro“, tačiau dėl sumažintų ekranų įstrižainių yra patogesni laikyti rankoje.

2025 m. spalis
2025-10-16 15:40
Pristatytas vidutinės klasės „Vivo Y50i“ išmanusis telefonas su „MediaTek“ lustu
2025-10-15 21:07
„Vivo X300“ ir „X300 Pro“ – patobulinti fotoflagmanai, skirti 30-mečiui
2025-10-15 09:52
Pristatytas naujasis „Redmi 15C 5G“ išmanusis telefonas, netrukus sulauksime ir Lietuvoje
2025-10-14 09:46
„WhatsApp“ programėlė pasipildė naujove, pranešimų priminimai pakeis jūsų įpročius kasdienybėje
2025-10-14 06:01
Pristatytas naujasis „Redmi 15R 5G“ išmanusis telefonas su „Dimensity 6300“ lustu ir 6 000 mAh baterija
2025-10-12 10:29
Pristatytas naujasis „Meizu“ flagmanas su „Snapdragon 8s Gen 4“ lustu ir keturiomis kameromis
2025-10-10 19:53
Savaitgalį „Bitė“ atnaujins mobiliųjų paslaugų valdymo sistemą: ryšys veiks įprastai, klientų savitarna bus išjungta
2025-10-09 18:20
„Gmail“ pasipildys nauja naudinga funkcija: padės nesumaišyti labai svarbių laiškų bei specialių pasiūlymų
2025-10-08 19:39
ES siūlo skenuoti privačius susirašinėjimus: ekspertų išvados ir saugiausių programėlių reitingas
2025-10-08 14:22
„Lenovo“ pristatė naująjį „Bellator 7000“ serijos nešiojamą žaidimų kompiuterį su „Nvidia“ vaizdo plokšte
2025-10-08 12:11
Pristatytas „Sony Xperia 10 VII“ su atnaujintais dizaino sprendimais ir „Qualcomm“ lustu
2025-10-08 06:17
„WhatsApp“ naudotojai sulaukė didelės naujovės, dabar gali matyti ir girdėti kiekvieną prisiminimą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama