Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
Birželio 29 d. 16:17
Sprendimas iš regiono: energijos valdymas be žmogaus įsikišimo
Birželio 29 d. 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
Birželio 29 d. 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
Birželio 28 d. 20:39
Išmanusis telefonas vietoj kortelės? Rizikos, kurias slepia mobilieji atsiskaitymai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

LMT studentus kviečia „pasimatuoti“ mokslininko profesiją – siūlo rinktis iš įvairiausių temų, skirs stipendijas

Publikuota: 2025-04-10 18:15
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Lietuvos mokslo taryba

Lietuvos mokslo taryba (LMT) šiemet jau 20-ąjį kartą studentus kviečia dalį vasaros skirti mokslinei praktikai – universitetuose ir moksliniuose institutuose prisidėti prie mokslinių projektų įgyvendinimo. Studentai iš Lietuvos ir viso pasaulio vasaros praktikos vietas kviečiami rinktis iš konkurso būdu atrinktų praktikos vietų, kurias siūlo mokslo ir studijų institucijos. Praktika vyks liepos – rugpjūčio mėn., o studentams bus suteikta 2 000 eurų stipendija (po 1 000 Eur per mėnesį).

Visas dėmesys – jauniesiems tyrėjams

Studentų vasaros mokslinė praktika „Mokslo vasara su LMT“ – ilgiausiai gyvuojanti LMT priemonė studentams, kurios tikslas suteikti jiems galimybę laboratorijose ir mokslo institutuose vykdyti mokslinius tyrimus, įgyti naujų žinių, gilinti analitinius ir mokslinius gebėjimus, lavinti mokslo darbų rašymo bei jų pristatymo įgūdžius, susipažinti su Lietuvos mokslininkų bendruomene ir mokslo infrastruktūra, taip pat įgauti darbo socialinių įgūdžių.

LMT šiemet planuoja finansuoti 267 praktikos vietas. Nuo 2005 metų LMT vasaros metu finansavo 3000 studentų praktikų. LMT studentų mokslines praktikas finansuoja visose mokslo ir meno srityse: gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, humanitarinių, socialinių mokslų, scenos ir ekrano menų, vaizduojamųjų menų.

„Lietuva – viena iš nedaugelio Europos šalių, sistemingai remiančių ir skatinančių rinktis mokslininko karjerą. Jau 20 metų tikslingai investuojame į jaunąją mokslininkų kartą – suteikiame sąlygas tobulėti, kuo anksčiau išbandyti savo, kaip mokslininko, gebėjimus, prisidedant prie mokslo projektų įgyvendinimo. Džiugu matyti, kad kai kurie buvę šios programos dalyviai tapo mokslo bendruomenės dalimi, įgyvendina projektus, kuriančius pridėtinę vertę visuomenei ir visai valstybei – tai rodo nuoseklaus darbo rezultatus“, – sako LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius.

Ankstesniais metais vasaros praktikoje dalyvavę studentai akcentuoja, kad ji ne tik suteikė vertingų mokslinių įgūdžių, bet ir leido patirti tarptautinį bendradarbiavimą bei kultūrų įvairovę.

Sujungė autentiką ir modernias technologijas

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros studentė Jorė Vilkelytė pernykštės vasaros mokslinės praktikos metu ėmėsi kūrybinio projekto, sujungiančio audimą ir animaciją – įgyvendino projektą „Austi filmą: tekstilinė animacija“ (projekto vadovė doc. Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė). Jorė projektą įgyvendino VDA, kur ir studijuoja, taip pat mobilioje laboratorijoje, įrengtoje sodyboje, kurioje ausdavo jos prosenelė.

Studentė derino audimo ir animavimo technologijas – audė kadrus eksperimentiniams animaciniams kūriniams. Panaudodama antrines tekstilės žaliavas, Jorė sukūrė audinius, kurie buvo animuojami trumpuose pokadrinės animacijos (angl. stop motion) filmukuose bei zootropo principu veikiančiame animaciniame kūrinyje.

Kaip pasakojo Jorė, austi animacinio kūrinio kadrus jai padėjo klausomos šiurpės – panašias vaikystėje girdėdavo iš savo prosenelės.

Be to, atlikusi praktiką tekstilės laboratorijoje, mergina išsiaiškino, jog keturnytės ir aštuonnytės audimo staklės veikia pagal tam tikrą kodų sistemą. Nupiešus paveiksliukus, spaudant staklių pedalus, savaime gimsta animacija – procesą galima filmuoti.

Ar studentams rekomenduotų dalyvauti mokslinėje praktikoje? „Ypač rekomenduočiau meno studentams, nes menininkai mėgsta sakyti, kad nori ištraukti žiūrovą iš komforto zonos, bet patys nėra linkę iš jos išeiti. Labai įdomu ir naudinga į meną pažvelgti iš mokslinės pusės – tą studentams būtina padaryti“, – pasakojo Jorė.

Kokią vertę kuria ir kokį poveikį turi ši priemonė kalbama ir specialiai parengtame vaizdo įraše, kuriame patys studentai dalijasi savo įžvalgomis ir sėkmės istorijomis.

Kas gali dalyvauti?

Vasaros praktikoje gali dalyvauti pirmos, antros pakopų ir vientisųjų studijų studentai, išskyrus tuos, kurie paraiškų teikimo metu yra paskutinių kursų studentai, jau yra gavę šios programos finansavimą ar įgijo daktaro laipsnį. Norinčių dalyvauti konkurse paskutinio semestro visų studijuotų dalykų svertinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 8.

Studentai gali pretenduoti ne daugiau kaip į dvi vietas

Mokslo ir studijų institucijos kartu su praktikos vadovais pirmajame etape siūlė galimas temas būsimiems praktikantams. Iš viso gauti 733 temų pasiūlymai, iš kurių LMT, vadovaudamasi ekspertų vertinimais, atrinko 267.

„Kasmet aktyvėjantis mokslo bendruomenės įsitraukimas patvirtina, jog konkursas yra ne tik aktualus ir reikalingas, bet ir tai, kad Lietuvos mokslo bendruomenė yra pasiruošusi ir nori dalytis patirtimi su būsimaisiais kolegomis. Šių metų konkursui pateiktos temos – orientuotos į technologijas ir inovacijas, tvarumą ir aplinkosaugą, socialinę įtrauktį, ekonomiką ir verslumą, švietimą ir kompetencijų ugdymą – tai, kas aktualu būsimiesiems praktikantams“, – kalbėjo dr. G.Valinčius.

Studentai pagal savo studijų sritis renkasi temą ir praktikos vadovą iš atrinktų temų sąrašo ir gali pretenduoti į ne daugiau kaip dvi praktikos vietas. Vėliau praktikos vadovai vertins į jų siūlomas praktikos temas pretendavusius studentus, o praktikos vietos bus skirtos daugiausia balų surinkusiems studentams kiekvienoje temoje (vienai praktikos vietai – vienas studentas).

Užsienio studentams arba studentams, kurie vasaros praktiką vykdo Lietuvos mokslo institucijoje, esančioje kitame mieste nei numatoma vasaros praktikos vieta, skiriamos papildomos lėšos apgyvendinimui.

Praėjusiais metais Lietuvos mokslo ir studijų institucijose vasaros praktikas atliko 14 užsienio šalių universitetuose besimokančių studentų iš Ukrainos, Prancūzijos, Nyderlandų, Austrijos, JAV, Ispanijos, Vokietijos

„Mes norime kuo daugiau kultūrinio keitimosi, kad jauni žmonės, įgiję įvairių patirčių, studijuojantys skirtingose šalyse, bendradarbiautų, kartu su patyrusiais mokslininkais įgyvendintų mokslines idėjas. Mūsų tikslas – pritraukti talentingiausius studentus, skatinti įgyvendinti inovatyviausias idėjas ir rinktis mokslininko kelią“, – kalbėjo LMT pirmininkas.

Kaip dalyvauti?

Norintys dalyvauti LMT įgyvendinamame studentų vasaros praktikos konkurse iki 2025 gegužės 8 d. turi pateikti gyvenimo aprašymą, pažymą apie studijų rezultatus, motyvacinį laišką ir pasirinkti ne daugiau kaip 2 dominančias temas.

Atlikus praktiką LMT organizuos konferenciją, kurios metu studentai pristatys vasarą atliktos praktikos rezultatus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KTU profesorius ragina Baltijos šalis imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

Kreipdamasis į vyriausybių technologijų lyderius ir vyriausybių informacinių technologijų saugumo vadovus iš visos Baltijos regiono, KTU profesorius Šarūnas Grigaliūnas įspėja, kad Lietuvos „skaitmeninis suverenitetas“ priklausys nuo sklandžių kvantinių raktų paskirstymo ryšių, kurie galės aplenkti tiek kvantinius kompiuterius, tiek dirbtinio intelekto valdomą manipuliaciją.

Detalūs Saulės mikrožybsnio stebėjimai

Saulės žybsniai yra energingi magnetinio lauko persijungimo reiškiniai, kurių metu magnetinė energija virsta spinduliuote. Prieš pusšimtį metų kosminiais teleskopais aptikti ir mikrožybsniai – apie tūkstantį kartų silpnesni išsiveržimai. Žinoma, stebėti juos irgi daug sudėtingiau, tad reikšmingi atradimai daromi iki šiol.

Ugnikalnis prie Jezero kraterio

Marsaeigis „Perseverance“ tyrinėja Jezero kraterio dugną. Jį sudaro įvairūs uolienų sluoksniai: viršuje daugiausiai nuosėdos, kurias paliko epizodiškai į kraterį tekėjusi upė, o apačioje – vulkaninės. Dabar mokslininkai, panašu, aptiko pastarųjų uolienų kilmės šaltinį – ugnikalnį prie pat kraterio krašto.

2025 m. birželis
2025-06-30 13:51
Neutroninių žvaigždžių susiliejimo modelis
2025-06-27 18:31
Ištyrė, kas nutinka žmogaus ląstelėms veikiant 5G
2025-06-25 13:34
Vilniaus rotušėje vyks tarptautinė kvantinių technologijų konferencija
2025-06-17 15:36
Mokslininkai išrado ypač kietą šviesą (1)
2025-06-14 17:08
Palydovų žvaigždynas Saulės aktyvumo stebėsenai
2025-06-14 06:10
Sukurtas grafeno ir stiklo hibridas ateities elektronikai
2025-06-13 18:52
Nuo Mėnulio – į tolimesnius skrydžius
2025-06-13 12:04
1 000 000 Gbit/s ir 1800 km atstumas: japonai pasiekė duomenų perdavimo greičio rekordą naudojant beveik įprastą optinį pluoštą
2025-06-13 09:21
VU fizikas dr. Mindaugas Šarpis pelnė prestižinę dotaciją: padės stiprinti Lietuvos kompetencijas dalelių tyrimuose
2025-06-12 21:51
Mokslininkai siūlo naują saugumo sprendimą – stabdžių signalas priekyje?
2025-06-12 10:23
Mokslininkai nustebino patys save: virtualios realybės žaidime slypi sprendimas regėjimui gerinti
2025-06-09 10:31
Mokslininkai sukūrė medicinos revoliuciją: atradimas žada išspręsti daugelį sveikatos bėdų, sužavėjo net NASA (1)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama