Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Energetikos sektorius patiria kibernetinių grėsmių spaudimą

Publikuota: 2019-10-02 21:06
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Per pirmuosius šešis 2019 m. mėnesius „Kaspersky“ saugumo sprendimai daugelyje energetikos sektoriaus ICS (angl. Industrial Control System) kompiuterių aptiko kenkėjišką veiklą. Aukų kompiuteriuose dažniausiai (beveik 14 proc.) buvo aptinkamos trys pagrindinės grėsmės: kirminai, šnipinėjimo programos ir kriptovaliutos „kasėjai“. Tai yra viena iš pagrindinių „Kaspersky ICS CERT“ 2019 m. pirmojo pusmečio ataskaitos išvadų, rašoma pranešime spaudai.

Pramoniniai kibernetiniai incidentai yra vieni iš pavojingiausių, nes jie gali sukelti gamybos prastovas, apčiuopiamus finansinius nuostolius ir yra gana sunkiai įveikiami. Tai ypač svarbu, kai incidentas įvyksta kritiniuose, tokiuose kaip energetika, sektoriuose. 2019 m. pirmojo pusmečio statistika, kuri buvo gauta iš „Kaspersky“ automatiškai apdorojamų saugumo technologijų, parodė, kad tie, kurie valdo energetinius sprendimus, turėtų pasisaugoti. Per stebėtą laikotarpį „Kaspersky“ produktai kenkėjišką veiklą aptiko beveik pusėje (41,6 proc.) energetikos sektoriaus ICS kompiuterių. Taip pat buvo užblokuota daugybė įprastų kenkėjiškų programų, kurios nebuvo skirtos ICS tipo įrangai.

Tarp šių kenkėjiškų programų didžiausią pavojų kėlė kriptovaliutos „kasėjai“ (2,9 proc.), kirminai (7,1 proc.) ir įvairios universalios šnipinėjimo programos (3,7 proc.). Tokios kenkėjiškos programos gali neigiamai paveikti ICS ir kitų pramoninio tinklo sistemų prieinamumą ir vientisumą. Tarp aptiktų grėsmių buvo keletas ypatingo dėmesio reikalaujančių pavyzdžių.

Vienas tokių – „AgentTesla“. Tai specializuota „Trojan Spy“ kenkėjiška programa, kuri skirta pavogti autentifikavimo duomenis, ekrano kopijas ir duomenis, kurie buvo užfiksuoti per interneto kamerą ar kompiuterio klaviatūrą. Visais ištirtais atvejais užpuolikai duomenis siųsdavo naudodamiesi įvairių įmonių pašto dėžutėmis. Be įprastų kibernetinių grėsmių, „Kaspersky“ produktai taip pat aptiko ir užblokavo „Meterpreter“ programą, kuri buvo naudojama nuotoliniam energetikos sektoriaus tinklų valdymui. Išpuoliai, naudojantys tokio tipo programas, yra tiksliniai, slapti ir dažnai vykdomi rankiniu būdu. Užpuolikų sugebėjimas nuotoliniu būdu ir nepastebimai valdyti užkrėstus ICS kompiuterius kelia didžiulę grėsmę pramonės sistemoms. Be to, bendrovės saugumo sprendimai aptiko ir užblokavo „Syswin“ – naują kirminą, kuris naudoja „Python“ programavimo kalbą ir yra sukurtas taip, kad atitiktų „Windows“ failų formatą. Ši grėsmė gali turėti didelę įtaką ICS kompiuteriams, nes geba savarankiškai skleisti ir naikinti tam tikrus duomenis.

Ne tik energetikos sektorius susidūrė su kenkėjiškais objektais ar veikla. Kitos pramonės šakos, kurias analizavo „Kaspersky“ ekspertai, taip pat neturėjo laiko atsikvėpti, o automobilių gamybos pramonė (39,3 proc.) ir pastatų automatizavimas (37,8 proc.) užėmė antrą ir trečią vietas pagal ICS kompiuterių, kuriuose buvo užblokuoti kenkėjiški objektai, skaičių.

Kitos ataskaitos išvados:

  • Dažniausiai ICS kompiuteriai veikia ne visiškai korporatyvinei aplinkai būdingose saugumo perimetro ribose ir yra apsaugoti nuo daugelio grėsmių, kurios taip pat svarbios namų vartotojams, naudojantiems savo priemones ir įrankius. Kitaip tariant, užduotys, susijusios su korporacinio segmento ir ICS segmento apsauga, tam tikra prasme yra nesusijusios.
  • Kenkėjiškos veiklos lygis ICS segmente yra susijęs su kenkėjiškų programų veikla visoje šalyje.
  • Tose šalyse, kuriose padėtis dėl ICS segmento saugumo yra palanki, žemas užpultų ICS kompiuterių lygis dažniausiai yra susijęs su saugumo priemonėms ir naudojamais įrankiais, o ne žemu kenkėjiškos veiklos lygiu.
  • Kai kuriose šalyse itin suaktyvėjusi savaime plintančių kenkėjiškų programų veikla. Ištirti atvejai parodė, kad dažniausiai tai kirminai (kenkėjiški kirminų klasės objektai), skirti užkrėsti įvairias duomenų laikmenas (USB atmintines, kietuosius diskus, mobiliuosius telefonus ir kt.). Atrodo, kad kirminų platinimas per nešiojamąsias laikmenas yra populiariausias scenarijus, kuris gali pasiekti ICS kompiuterius.

„Surinkta statistika ir pramoninių kibernetinių pavojų analizė yra itin svarbus rodiklis vertinant dabartines tendencijas ir numatant, kokiam pavojui turėtume pasiruošti. Šioje ataskaitoje nustatyta, kad saugumo ekspertai turėtų sunerimti dėl kenkėjiškos programinės įrangos, kuria siekiama pavogti ar sunaikinti duomenis, įsiskverbti į perimetrą, ar šnipinėti kritiškai svarbius objektus. Šios grėsmės gali sukelti itin daug rūpesčių visai pramonės šakai“, – teigė Andis Steinmanis, Kaspersky vadovas Baltijos šalims.

„Kaspersky ICS CERT“ rekomenduoja imtis šių techninių saugumo priemonių:

  • Reguliariai atnaujinkite operacines sistemas, taikomąją programinę įrangą ir saugumo sprendimus tose sistemose, kurios priklauso įmonės pramoniniam tinklui.
  • Apribokite tinklo srautą kompiuterio prievaduose ir protokoluose, kurie naudojami maršrutizatoriuose ir organizacijos OT (angl. Operational Technology) tinkluose.
  • Audituokite ICS komponentų prieigos kontrolę įmonės pramoniniame tinkle ir jo ribose.
  • Numatykite dėsningus darbuotojų, taip pat partnerių ir tiekėjų, turinčių prieigą prie jūsų OT / ICS tinklo, mokymus.
  • ICS serveriuose, darbo vietose ir visose žmogaus-mašinos sąsajose įdiekite specialų saugumo sprendimą, kad apsaugotumėte OT ir pramoninę infrastruktūrą nuo atsitiktinių kibernetinių išpuolių, užtikrintumėte tinklo srauto stebėjimą, turėtumėte analizės bei aptikimo sprendimus, ir galėtumėte geriau apsisaugoti nuo tikslinių atakų.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Google“ netrukus nutrauks dar vienos paslaugos palaikymą: nuspręsta pašalinti vieną iš „Google One“ prenumeratos teikiamų privalumų

JAV technologijų milžinė „Google“ dažnai pristato įvairiausius produktus, kurie sulaukia didžiulio susidomėjimo. Dar ne taip seniai bendrovė pasiūlė ir VPN paslaugą, kuri yra prieinama su „Google One“ prenumeratos planais. Tačiau tai netrukus baigsis.

Ilgai reklamuota „Windows 11“ naujovė skaičiuoja paskutines savo dienas

JAV technologijų bendrovė „Android“ programėlių palaikymą „Windows 11“ platformoje pristatė dar praėjusiais metais, tačiau, panašu, šis projektas nepasiteisino.

Testuojama nauja „Windows“ funkcija, kuri daugeliui primins elementariausią reklamą

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Naujoji platforma pasiūlė nemažai naujovių, o dabar testuojama ir funkcija, kuri gali nepatikti daugeliui.

2024 m. balandis
2024-04-24 19:29
„Microsoft“ pristatė DI įrankį, priverčiantį nuotraukas judėti
2024-04-19 19:21
Pristatytas „Huawei MateBook X Pro 2024“ nešiojamas kompiuteris
2024-04-19 07:07
Lietuva tapo europinio Kalbos technologijų aljanso nare
2024-04-18 19:02
Naujausius „Google“ sukurtus dirbtinio intelekto įrankius bus galima naudoti nemokamai
2024-04-18 18:29
„Adobe“ pristatė „Acrobat AI Assistant“ skirtą sudėtingiems dokumentams analizuoti
2024-04-18 15:29
„Microsoft“ perspėja apie itin pavojingą virusą
2024-04-17 21:06
„Windows 11“ platformos veikimas siutina ne tik naudotojus: „Microsoft“ sulaukė kritikos net ir iš buvusio darbuotojo
2024-04-17 09:28
„Redmi“ pristatė nebrangų planšetinį kompiuterį „Pad Pro“
2024-04-16 13:44
„Google“ pristato mokamą „Chrome Enterprise Premium“ naršyklę su išplėstinėmis funkcijomis
2024-04-15 07:01
WD pristatė nešiojamąjį 368 TB SSD – sveria 13 kg ir komplektuojamas su ridenamu lagaminu
2024-04-14 09:27
„Google“ pagaliau pristatė „Android“ naujovę, kurios daugelis laukė jau ne vienerius metus
2024-04-14 07:31
„TikTok“ išbando virtualius skelbimų personažus – jie gali atimti pajamas iš tinklaraštininkų
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama