Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Teisėto šnipinėjimo“ programa „Pegasus“ naudojama 45 pasaulio valstybėse

Publikuota: 2018-09-20 11:25
Tematika: Kompiuterija
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Kibernetinio saugumo ekspertai neseniai paskelbė turį įrodymų, kad piktybinė programinė įranga, įvairių valstybių vyriausybinėmis organizacijoms pateikiama kaip „teisėto šnipinėjimo“ įrankis, yra naudojama 45 valstybėse, nors žinomų vyriausybinių šios įrangos naudotojų yra gerokai mažiau – tai reiškia, kad kai kurios iš šių įstaigų užsiima neteisėtu tarptautiniu šnipinėjimu, rašo zdnet.com.

Programinė įranga, pavadinta „Pegasus“ (arba „Trident“) buvo sukurta Izraelio kibernetinio saugumo įmonės „NSO Group“ ir yra naudojama bent trejus metus – 2016 metų vasarą pasirodė pirmoji detali šio šnipinėjimo įrankio analizė. Piktybinė programa gali veikti išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis (dažniausiai pastebima, kad šnipinėjimo taikiniais pasirenkami „iPhone“ naudotojai).

Jos funkcionalumas yra labai platus: ji gali įrašinėti pokalbius, vogti slaptas žinutes, persiųsti telefonu darytas nuotraukas ir atlikti daugybę kitų veiksmų. Per trejus pastaruosius metus kibernetinio saugumo laboratorija „Citizen Lab“, įsteigta Toronto universiteto (Kanada) Munko tarptautinių santykių mokykloje, fiksavo atvejus, kuomet pastebėtas „Pegasus“ veikimas. Daugeliu atveju šnipinėjimo programinę įrangą panaudojo totalitarinio valdymo požymių turinčių valstybių institucijos – „Pegasus“ buvo naudojama stebėti žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus, opozicijos politikus, teisininkus ir kovotojus su korupcija.

Naujausi duomenys, publikuoti „Citizen Lab“, rodo, kad egzistuoja 36 skirtingos grupuotės, panaudojusios „Pegasus“ programą prieš taikinius, esančius 45 valstybėse – taip pat Lenkijoje, Latvijoje, JAV, Kanadoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir kitose valstybėse, kurių politinis režimas yra aiškiai demokratinis. „Citizen Lab“ skelbia, kad 10 iš 36 vyriausybinių organizacijų, panašu, vykdo asmenų stebėjimą daugelyje valstybių ir neapsiriboja savo valstybėmis sienomis – labai tikėtina, kad taip pažeidžiami įstatymai, galiojantys tose valstybėse, kur būna „Pegasus“ stebimi asmenys. Tačiau taip pat „Citizen Lab“ tyrėjai pastebi, kad kai kuri jų pateikiama informacija gali būti netiksli, nes negalima atmesti tikimybės, kad kai kurie stebimieji asmenys naudojasi VPN tarnybų paslaugomis ir palydoviniu interneto ryšiu, dėl ko skaitmeninis jų buvimo pėdsakas paliekamas kitoje valstybėje, nei jie būna fiziškai. Tačiau, kita vertus, tikrai negalima atmesti tikimybės, kad „Pegasus“ valdytojai stebi disidentus, gyvenančius užsienio valstybėse – netgi išsivysčiusiose vakarų valstybėse, draudžiančiose tarptautinį savo piliečių sekimą.

„NSO Group“ atstovas spaudai pareiškė, kad jo įmonė, platindama savo programinę įrangą, nepažeidė jokių programinės įrangos eksporto įstatymų ir kartojo tai, ką „Pegasus“ kūrėjai tvirtina nuo pat jos platinimo pradžios: ši programinė įranga yra skirta kovai su nusikalstamumu. „Priešingai nei teigiama „Citizen Lab“ pareiškimuose, mūsų produkto naudojimas licencijuojamas vyriausybinėms organizacijoms ir teisėsaugos agentūroms tik vienam tikslui – nusikaltimų bei teroristinių išpuolių tyrimui ir prevencijai. Mūsų verslas yra vykdomas griežtai laikantis visų taikytinų eksporto kontrolės įstatymų“, – rašoma kūrėjų pareiškime.

„Citizen Lab“ į tai atsakė savo pareiškimu. Jie nurodė, kad „NSO Group“, net ir praėjus trejiems metams po jų produkto išviešinimo, dar nesuvokė, dėl ko jų įmonė susilaukia tiek daug viešos kritikos – visų pirma už tai, kad pardavinėja „Pegasus“ totalitariniams režimams. „Citizen Lab“ tyrimas yra ne apie tai, kokius viešus pareiškimus „NSO Group“ skelbia reklamuojant savo produktus arba kaip laikosi programinės įrangos eksporto įstatymų. Tačiau mūsų tyrimas ir toliau aiškiai rodo didelį susirūpinimą keliančius naudojimo realioje aplinkoje pavyzdžius, kuomet piktnaudžiaujama „NSO Group“ programine įranga. Tarp piktnaudžiavimo atvejų yra vyriausybinių organizacijų – „NSO Group“ klientų – vykdomas žmogaus teisių gynėjų, teisininkų, politikų ir žurnalistų sekimas“, – rašoma tyrėjų pareiškime.

Pateikiamas pilnas sąrašas šalių, kuriose būna asmenys, prieš kuriuos panaudota „Pegasus“ programinė įranga: Alžyras, Bahreinas, Bangladešas, Brazilija, Kanada, Dramblio kaulo krantas, Egiptas, Prancūzija, Graikija, Indija, Irakas, Izraelis, Jordanija, Kazachstanas, Kenija, Kuveitas, Kirgizstanas, Latvija, Libanas, Libija, Meksika, Marokas, Nyderlandai, Omanas, Pakistanas, Palestina, Lenkija, Kataras, Ruanda, Saudo Arabija, Singapūras, Pietų Afrika, Šveicarija, Tadžikistanas, Tailandas, Togas, Tunisas, Turkija, Jungtiniai arabų emyratai, Uganda, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Uzbekistanas, Jemenas, Zambija. Liepą Izraelyje buvo suimtas buvęs „NSO Group“ darbuotojas, išvogęs „Pegasus“ išeities kodą ir bandęs jį „tamsiajame internete“ parduoti už 50 mln. JAV dolerių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Google“ netrukus nutrauks dar vienos paslaugos palaikymą: nuspręsta pašalinti vieną iš „Google One“ prenumeratos teikiamų privalumų

JAV technologijų milžinė „Google“ dažnai pristato įvairiausius produktus, kurie sulaukia didžiulio susidomėjimo. Dar ne taip seniai bendrovė pasiūlė ir VPN paslaugą, kuri yra prieinama su „Google One“ prenumeratos planais. Tačiau tai netrukus baigsis.

Ilgai reklamuota „Windows 11“ naujovė skaičiuoja paskutines savo dienas

JAV technologijų bendrovė „Android“ programėlių palaikymą „Windows 11“ platformoje pristatė dar praėjusiais metais, tačiau, panašu, šis projektas nepasiteisino.

Testuojama nauja „Windows“ funkcija, kuri daugeliui primins elementariausią reklamą

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Naujoji platforma pasiūlė nemažai naujovių, o dabar testuojama ir funkcija, kuri gali nepatikti daugeliui.

2024 m. balandis
2024-04-24 19:29
„Microsoft“ pristatė DI įrankį, priverčiantį nuotraukas judėti
2024-04-19 19:21
Pristatytas „Huawei MateBook X Pro 2024“ nešiojamas kompiuteris
2024-04-19 07:07
Lietuva tapo europinio Kalbos technologijų aljanso nare
2024-04-18 19:02
Naujausius „Google“ sukurtus dirbtinio intelekto įrankius bus galima naudoti nemokamai
2024-04-18 18:29
„Adobe“ pristatė „Acrobat AI Assistant“ skirtą sudėtingiems dokumentams analizuoti
2024-04-18 15:29
„Microsoft“ perspėja apie itin pavojingą virusą
2024-04-17 21:06
„Windows 11“ platformos veikimas siutina ne tik naudotojus: „Microsoft“ sulaukė kritikos net ir iš buvusio darbuotojo
2024-04-17 09:28
„Redmi“ pristatė nebrangų planšetinį kompiuterį „Pad Pro“
2024-04-16 13:44
„Google“ pristato mokamą „Chrome Enterprise Premium“ naršyklę su išplėstinėmis funkcijomis
2024-04-15 07:01
WD pristatė nešiojamąjį 368 TB SSD – sveria 13 kg ir komplektuojamas su ridenamu lagaminu
2024-04-14 09:27
„Google“ pagaliau pristatė „Android“ naujovę, kurios daugelis laukė jau ne vienerius metus
2024-04-14 07:31
„TikTok“ išbando virtualius skelbimų personažus – jie gali atimti pajamas iš tinklaraštininkų
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama