Elektronika.lt
 2026 m. sausio 31 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 31 d. 19:19
Šaltis atskleidžia elektromobilių silpnąją vietą: žiemą tai nustebina net patyrusius vairuotojus
Sausio 31 d. 17:48
Naujas gerbėjas ar sukčius? Dirbtinio intelekto romantinės apgavystės ir kaip jas atpažinti
Sausio 31 d. 15:18
Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp standžiųjų ir lanksčiųjų grandinių surinkimo reikalavimų?
Sausio 31 d. 13:13
Ekspertai atkreipia dėmesį: dirbtinis intelektas pradėjo naują privatumo apsaugos etapą
Sausio 31 d. 11:25
5 dažniausi mitai apie brūkšninius kodus Lietuvoje
Sausio 31 d. 10:48
Skaitmeniniai kišenpinigiai ir dingęs vertės pojūtis: kaip su vaikais kalbėtis apie pinigus?
Sausio 31 d. 09:36
Kaip išsirinkti geriausią Europos PCB gamintoją mano prototipų gamybai?
Sausio 31 d. 07:30
Ar mes valdome savo išmaniuosius telefonus, ar jie – mus? Ekranų poveikį prilygina azartiniams lošimams
Sausio 30 d. 20:35
Telefonas žiemą miršta greičiau nei bet kada: kaip per šalčius išsaugoti išmanųjį ir nervus?
Sausio 30 d. 17:19
Kokios yra paslėptos elektronikos gamybos išlaidos, kurios užklumpa startuolius nepasiruošusius?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Apklausa: gyventojams grynųjų prireikia vis rečiau – juos išstumia skaitmeninės atsiskaitymų alternatyvos

Publikuota: 2025-11-07 16:20
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Bent 3 iš 4 šalies gyventojų kasdienėse situacijose jau galėtų apsieiti be grynųjų, rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa. Šią tendenciją patvirtina ir banko duomenys – gyventojai vis rečiau gryninasi pinigus bankomatuose, sparčiau auga operacijų negrynaisiais skaičius ir apimtis, kuri sudaro vis didesnę dalį visų piniginių operacijų.

„Per pastaruosius dvejus metus pinigų išgryninimo operacijų bankomatuose skaičius sumažėjo 6 proc., tuo metu atsiskaitymų negrynaisiais operacijų skaičius išaugo 24 proc. Šiuo metu 2 iš 3 eurų gyventojai išleidžia negrynaisiais pinigais. Banknotus ir monetas keičia patogesnės galimybės atsiskaityti kortele ar išmaniaisiais įrenginiais, kuriomis galima naudotis daugelyje prekybos ir paslaugų vietų“, – sako Dominykas Brekys, „Swedbank“ Baltijos Bankininkystės Skaitmeninių kanalų verslo vystymo vadovas.

Grynųjų prireikia kelis kartus per savaitę

Didžiausia dalis gyventojų (45 proc.) grynaisiais šiuo metu naudojasi kelis kartus per savaitę, 26 proc. jų prireikia kelis kartus per mėnesį, 14 proc. – rečiau nei kartą per mėnesį ar beveik niekada. Tuo metu itin aktyviai grynaisiais pinigais, t. y. kartą ar kelis kartus per dieną, vis dar naudojasi 13 proc. šalies gyventojų.

„Žvelgiant į absoliučias pinigų sumas, per pastaruosius dvejus metus išgryninamų pinigų suma išaugo 10 proc., kas maždaug atitiko infliacijos lygį, o bendra operacijų negrynaisiais suma padidėjo daugiau kaip 30 proc. gerokai viršydama infliaciją“, – pastebi „Swedbank“ atstovas.

Remiantis apklausos duomenimis, rečiausiai grynaisiais pinigais naudojasi 18-25 m. amžiaus grupės respondentai, kiek aktyviau nei bendras apklausos vidurkis – 46 m. ir vyresni respondentai.

Pasak D. Brekio, visų amžiaus grupių klientai naudojasi skaitmeniniais banko kanalais ir elektroninėmis atsiskaitymo priemonėmis, o šiuo atžvilgiu bet kokie egzistavę skirtumai išnyko per pandemiją. Vis dėlto, iš seniau susiformavę įpročiai dar daro poveikį tam, kaip aktyviai tarp skirtingų amžiaus grupių pasitelkiamos galimybės tvarkyti asmeninius finansus skaitmeniniu būdu.

Trečdalis nepatirtų nepatogumų

Kaip rodo „Swedbank“ apklausos duomenys, be grynųjų pinigų kasdienėse situacijose nepatirdami nepatogumų galėtų išsiversti 76 proc. gyventojų. Iš jų 30 proc. dėl to nepatirtų jokių nepatogumų, o 46 proc. susidurtų su tam tikrais apribojimais. Be grynųjų kasdienėse situacijose dažniau galėtų išsiversti respondentai iki 35 m. amžiaus ar gaunantieji didesnes pajamas.

Tuo metu grynieji kol kas yra būtini 24 proc. šalies gyventojų, tarp jų dažniau galima rasti 46 m. amžiaus ir vyresnius respondentus, mažesnių miestų gyventojus.

D. Brekys atkreipia dėmesį, kad tokios skaitmeninės atsiskaitymo galimybės kaip mobilioji piniginė dažniausiai suteikia daugiau lankstumo, tai gali tapti patogia alternatyva ir gryniesiems, ir standartinei mokėjimo kortelei.

„Šiuo metu daugiau kaip 400 tūkst. mūsų klientų savo mokėjimo korteles yra susieję su skaitmeninėmis telefonų piniginėmis ar kitais išmaniaisiais įrenginiais ir aktyviai naudoja kasdieniams atsiskaitymams. Taip viena mokėjimo kortelė gali pavirsti keliais atsiskaitymo būdais, kuriuos galima pasitelkti atsiskaitant fizinėse vietose ar internetu. Tai gali suteikti daugiau patogumo, padėti taupyti laiką ar praversti pamiršus kortelę ar grynųjų“, – pastebi „Swedbank“ atstovas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (2)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Baltijos šalių ir Lenkijos elektros tinklų atsparumui stiprinti skirta 113 mln. eurų ES lėšų

Europos Komisija skyrė 113 mln. eurų finansavimą iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės sinchronizacijos kritinės infrastruktūros atsparumo projektams, kuriuos įgyvendina Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos perdavimo sistemos operatorės.

Gyventojai aktyviai naudojasi parama elektromobiliams įsigyti: lėšų dar yra

Per trejus su puse metų Aplinkos projektų valdymo agentūra jau išmokėjo 29 mln. eurų gyventojams, pasirinkusiems elektromobilius. Skatinimo priemonių krepšelis dar nėra išnaudotas, tad pasinaudoti tiekiama galimybe, svarstantys apie elektromobilio įsigijimą, kviečiami ir toliau.

Lietuvos nacionalinis muziejus pradeda naują kryptį: rengiama pirmoji aukštųjų technologijų istorijos paroda Lietuvoje

Lietuvos nacionalinis muziejus šių metų rugsėjį pristatys pirmąją tokio masto parodą, skirtą Lietuvos aukštųjų technologijų istorijai, prie kurios jungiasi ryškiausi Lietuvos technologijų sektoriaus vardai.

2026 m. sausis
2026-01-26 10:24
Lietuvos-Danijos verslo ir mokslo forume – dėmesys tvariai energetikai ir gynybos bei kosmoso inovacijoms
2026-01-24 10:53
Susisiekimo ministras: „Skiriame 60 milijonų eurų viešojo transporto atnaujinimui visoje Lietuvoje“
2026-01-24 06:26
Turkija šokiruoja pasaulį: valdžia nori atimti socialinius tinklus iš visų vaikų iki 15 metų
2026-01-23 06:14
Elektromobilių bumas Norvegijoje: pirkėjai šturmuoja salonus, bet kas laukia po mokesčių pakeitimų?
2026-01-22 18:42
Vilniuje bus rengiama viena didžiausių Europos interneto infrastruktūros bendruomenės konferencijų
2026-01-21 06:05
„OpenAI“ atskleidė skaičius: „ChatGPT“ sveikatos klausimais naudoja daugiau žmonių nei tikėtasi
2026-01-20 10:35
Valstybės kontrolė: energijos taupymo priemonės nepakankamos – vartojimas auga sparčiau nei planuoti sutaupymai
2026-01-16 09:30
Nauji ribojimai vaikams internete: Prancūzija siekia uždrausti socialinius tinklus vaikams
2026-01-16 07:25
Apdovanoti pažangiausi dirbtinio intelekto sprendimai, mokslininkai ir iniciatyvos
2026-01-13 16:40
Nuo idėjos iki rinkos: startuoja antras kosmoso iki-inkubavimo programos ciklas
2026-01-12 16:07
Europos Sąjunga keičia kursą: po truputį atsitraukia nuo 100 proc. elektrifikacijos tikslo
2026-01-09 07:46
Nuo vietinės iniciatyvos iki tarptautinės arenos: Vilniuje vyks Baltijos–Šiaurės šalių SEO konferencija
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama