Elektronika.lt
 2026 m. vasario 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 2 d. 15:44
Lietuvoje įgyvendinamas didžiausias kultūros paveldo 3D skaitmeninimo projektas
Vasario 2 d. 13:54
Kuo būti: ar dirbtinis intelektas jau gali mums išrinkti profesiją?
Vasario 2 d. 11:52
Pamiršta elektronika – nematoma kibernetinė grėsmė
Vasario 2 d. 09:31
Pirmoji atvira duomenų saugykla Lietuvoje žada pokyčius biomedicinos ir gamtos mokslų tyrimuose
Vasario 2 d. 07:40
Kokių įrankių iš tikrųjų reikia elektronikos pradedantiesiems pradėti pirmąjį projektą
Vasario 1 d. 19:34
Nematoma saulės grėsmė: NASA ir IBM bando nuspėti tai, kas iki šiol atrodė chaotiška ir neįmanoma
Vasario 1 d. 17:47
Kaip į „Apple Passwords“ aplikaciją perkelti slaptažodžius iš kitų aplikacijų
Vasario 1 d. 15:07
Kaip sukurti asmenines dovanas neturint profesionalių dizaino įgūdžių?
Vasario 1 d. 13:30
Ką iš tikrųjų reiškia SOS? Sužinokite, ką iš tiesų reiškia ir kodėl tai tapo universaliu pagalbos šauksmu
Vasario 1 d. 11:18
Duomenų apsaugos dilema: technologijos tobulėja, tačiau žmonių įpročiai – lyg įkalti akmenyje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Apsaugoti kosmosą: „Kaspersky“ organizuoja kibernetinio saugumo mokymus kosmonautams

Publikuota: 2019-07-04 21:31
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Kaspersky“ didžiuojasi galėdami pranešti apie naują partnerystę su Jurijaus Gagarino kosmonautų rengimo centru – Žvaigždžių miestelyje esančia vieta, kur kosmonautai iš viso pasaulio ruošiami skrydžiams į kosmosą. Bendrovė organizuos specialius mokymus kosmonautams ir centre dirbantiems IT specialistams, ir informuos juos apie dabartinį kibernetinio saugumo kraštovaizdį.

Pažangių technologijų dėka kosmoso tyrinėjimai yra aktyviai skatinami, todėl svarbu, kad ši pramonė būtų tinkamai apsaugota. Šiandien, kai kibernetinės atakos kasdieniame gyvenime kartais kainuoja itin brangiai ir sukelia ekstremalias pasekmes, panašaus tipo pavojus kosmoso pramonei gali būti dar labiau pražūtingas. „Kaspersky“ organizuoja specialius kibernetinio saugumo mokymus, kurių metu pasaulinės mokslinių tyrimų ir analizės grupės (GReAT) saugumo ekspertai dabartinius ir būsimus kosmonautus bei pramonės specialistus supažindina su svarbiausiais kibernetinio saugumo pagrindais. Šių mokymų metu auditorija sužino daug svarbios informacijos, įskaitant kosmoso pramonėje egzistuojančias kibernetines grėsmes, kibernetiniams nusikaltėliams aktualius taikinius ir įvairius kibernetinių atakų metodus.

„Roskosmos“ agentūrai priklausantis ir Žvaigždžių miestelyje įsikūręs Jurijaus Gagarino kosmonautų rengimo centras – tai tarptautinė mokymo įstaiga, kuri bendradarbiauja su įvairių šalių kosmoso agentūromis, tokiomis kaip NASA (JAV), CSA (Kanada), ESA (Europa) JAXA (Japonija) ir kitomis. Šiame centre kosmonautai baigia savo mokymus ir, prieš išvykdami į tarptautinę kosminę erdvę, išlaiko svarbiausius baigiamuosius egzaminus.

„Mes didžiuojamės galėdami palaikyti šį centrą, kuris buvo įkurtas dar kosmoso tyrinėjimų pradžioje, o dabar rengia astronautus iš viso pasaulio. Mums labai įdomu įsitraukti į mokslinės pažangos vystymąsi ir prisidėti prie nepaliaujamo žmonijos judėjimo į priekį (ir į viršų), – sakė „Kaspersky“ generalinis direktorius Eugenijus Kaspersky. – 2012 m. apsilankiau Gagarino kosmonautų rengimo centre ir sužinojau apie unikalius testus, kuriuos astronautai ten vykdo, kad galėtų tinkamai pasiruošti skrydžiams į kosmosą. Iš tikrųjų, šioje pramonės srityje, tai yra ypatinga ir gyvybiškai svarbi institucija.“

Gagarino centras jau beveik 60 metų remia kosmoso tyrinėjimus. Viskas prasidėjo nuo pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą ir nuo to laiko sekė kiti pasiekimai, pavyzdžiui, pirmosios moters kosmonautės skrydis, pirmasis pasivaikščiojimas kosmose ir reguliarūs skrydžiai į kosminę stotį. Centras organizuoja kosmonautų atranką, mokymus ir medicininę apžiūrą su unikalia infrastruktūra, kurią sudaro įvairūs simuliatoriai. Šie simuliatoriai apima ir centro centrifugą – tai vienas iš sudėtingiausių išbandymų kosmonautų reakcijai ir padidėjusio pagreičio tolerancijai.

„Labai džiaugiamės, kad sukūrėme partnerystę su pripažintu saugumo srities lyderiu, – pabrėžė Jurijaus Gagarino kosmonautų rengimo centro vadovas Pavel Vlasov. – Mus vienija unikalumas ir troškimas tapti geriausiais. Nors dirbame skirtingose srityse, bet turime bendras vertybes, kurios yra pagrįstos aistra savo pramonei, naujovėms ir noru pasiekti užsibrėžtus tikslus. Esu įsitikinęs, kad Gagarino kosmonautų rengimo centras, su tokios tarptautinės kompanijos kaip „Kaspersky“ pagalba, galės pasiekti naujus horizontus savo kosmoso programos mokymuose.“

„Kaspersky“, kaip ateities įmonė, nuolat remia iniciatyvas, susijusias su mokslu ir kosminiais tyrimais. Taigi nuo 2016 m. bendrovė remia „Starmus“ – tarptautinį festivalį, sujungiantį mokslą, meną ir muziką. Šis renginys suburia žinomus mokslininkus, geriausius menininkus ir legendinius kosmoso tyrėjus, taip siekiama įkvėpti ir šviesti naujosios kartos atstovus. Penktasis „Starmus“ festivalis šiais metais vyko Ciuriche, Šveicarijoje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Musko sprendimas pakeis visą žmoniją: ruošiasi gyvenimui už Saulės sistemos ribų

„SpaceX“ ir „Tesla“ vadovas Elonas Muskas dar kartą atkreipė pasaulio dėmesį savo ambicingais pareiškimais apie žmonijos ateitį kosmose. Jo kalba „SpaceX“ aikštelėje Teksase, transliuota per televiziją, sukėlė plačias diskusijas tiek mokslo bendruomenėje, tiek visuomenėje.

Lietuvos technologijų scenos ryškiausieji įvertinti apdovanojimais

Jau septintą kartą Lietuvos technologijų sektorius išdalino savo „Oskarus“ – sausio 30-osiosvakarą ryškiausios sektoriaus įmonės ir balsai įvertinti „Vilnius TechFusion Awards 2025“ statulėlėmis.

Vilnius kviečia pažinti Nikolą Teslą – naujoje parodoje Energetikos ir technikos muziejuje

Energetikos ir technikos muziejus pristato naują parodą „Nikola Tesla – energija pakeitusi pasaulį“. Tai unikali pažintis su mokslininko atradimais, kurie prisidėjo prie šių dienų technologijų. Ekspozicija atskleidžia nepaprastą Teslos universalumą, pateikdama faktus, kurie net ir šiandien geba stebinti daugelį.

2026 m. vasaris
2026-02-01 10:26
Gyventojams, įsirengiantiems saulės elektrines kartu su kaupikliais nekeičiant ankstesnių sąlygų – papildomi 10 mln. eurų
2026 m. sausis
2026-01-29 13:27
Baltijos šalių ir Lenkijos elektros tinklų atsparumui stiprinti skirta 113 mln. eurų ES lėšų
2026-01-28 19:50
Gyventojai aktyviai naudojasi parama elektromobiliams įsigyti: lėšų dar yra
2026-01-26 10:24
Lietuvos-Danijos verslo ir mokslo forume – dėmesys tvariai energetikai ir gynybos bei kosmoso inovacijoms
2026-01-25 10:26
Lietuvos nacionalinis muziejus pradeda naują kryptį: rengiama pirmoji aukštųjų technologijų istorijos paroda Lietuvoje
2026-01-24 10:53
Susisiekimo ministras: „Skiriame 60 milijonų eurų viešojo transporto atnaujinimui visoje Lietuvoje“
2026-01-24 06:26
Turkija šokiruoja pasaulį: valdžia nori atimti socialinius tinklus iš visų vaikų iki 15 metų
2026-01-23 06:14
Elektromobilių bumas Norvegijoje: pirkėjai šturmuoja salonus, bet kas laukia po mokesčių pakeitimų?
2026-01-22 18:42
Vilniuje bus rengiama viena didžiausių Europos interneto infrastruktūros bendruomenės konferencijų
2026-01-21 06:05
„OpenAI“ atskleidė skaičius: „ChatGPT“ sveikatos klausimais naudoja daugiau žmonių nei tikėtasi
2026-01-20 10:35
Valstybės kontrolė: energijos taupymo priemonės nepakankamos – vartojimas auga sparčiau nei planuoti sutaupymai
2026-01-16 09:30
Nauji ribojimai vaikams internete: Prancūzija siekia uždrausti socialinius tinklus vaikams
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama