Elektronika.lt
 2025 m. liepos 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 6 d. 16:40
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą
Liepos 6 d. 12:16
Ekspertai: mažos taršos zonos – neišnaudota galimybė elektromobilių rinkos plėtrai
Liepos 6 d. 08:49
Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti
Liepos 5 d. 20:35
Netrukus teks mokėti už absoliučiai viską: „Google“ paieška gali kardinaliai pasikeisti
Liepos 5 d. 16:37
Mokslininkų kuriamas skaitmeninis dvynys – Tvarumo centro mikroklimato analizės priemonė
Liepos 5 d. 12:44
Matematinės kalbos universalumas padeda spręsti verslo problemas
Liepos 5 d. 08:31
„Acme Solar Group" atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei
Liepos 4 d. 20:44
Europos Sąjunga ruošia šokiruojantį planą: istorija taps ne tik grynieji pinigai, bet ir mums įprastos kortelės
Liepos 4 d. 17:30
Žingsnis į priekį kovoje su vėžiu: KTU padeda kurti nacionalinius vėžio duomenų mazgus Europoje
Liepos 4 d. 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvoje pirmą kartą vyks „Skaitmeninių teisių forumas 2016“

Publikuota: 2016-10-11 20:44
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Spalio 27 d. Vilniuje asmens duomenų apsaugos ekspertai ir šios srities entuziastai susirinks į pirmąjį Lietuvoje „Skaitmeninių teisių forumą 2016“.

Pagrindinė forumo tema – šįmet priimtas Europos Sąjungos Bendrasis asmens duomenų apsaugos reglamentas. Juo siekiama stiprinti vartotojų pasitikėjimą internetinėmis paslaugomis ir suteikti postūmį inovacijoms.

Reguliavimo pokyčiai išties ženklūs: reglamentas įtvirtina naujas teises, tokias kaip teisė į asmens duomenų perkėlimą tarp skirtingų paslaugų teikėjų, bei išplečia jau anksčiau galiojusias – teisę būti informuotiems apie savo asmens duomenų tvarkymą, teisę reikalauti ištrinti duomenis. Verslui reglamentu sumažinamos administracinės pareigos, bet numatyti aukšti atskaitomybės standartai ir keliasdešimt milijonų eurų siekiančios baudos už netinkamą asmens duomenų tvarkymą.

Kaip šios naujosios Europos asmens duomenų apsaugos taisyklės keis bendrovių praktiką tvarkant asmens duomenis, kokį konkurencinį pranašumą suteikia tinkama privatumo apsauga, ir kokių iniciatyvų imsis duomenų apsaugos priežiūros institucijos, sužinoti galės visi besidomintys, prisijungę prie tiesioginės forumo transliacijos.

Įžangines kalbas renginyje skaitys Europos Komisijos ir Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūno biuro atstovai, diskusijose dalyvaus Estijos ir Lietuvos duomenų apsaugos institucijų specialistai, Latvijos ir Lietuvos teisingumo ministerijų atstovai, asmens duomenų apsaugos ekspertai iš verslo ir nevyriausybinio sektoriaus.

Ar Lietuva pasiruošusi reglamentui?

Forumo metu bus pristatyti ir du naujausi, kol kas dar neskelbiami Žmogaus teisių stebėjimo instituto tyrimai. Pirmuoju buvo siekiama išsiaiškinti, kaip Lietuvos įmonės pasirengusios įgyvendinti reglamentą, o antrajame analizuotos Lietuvos gyventojų nuostatos apie pamatinę teisę į duomenų apsaugą.

„Dauguma tyrime dalyvavusių įmonių yra girdėjusios apie reglamentą, tačiau tik 8 procentai žino apie jame numatytus pakeitimus. Tuo tarpu gyventojai apie reglamentą žino dar mažiau – net 78 procentai teigia negirdėję apie duomenų apsaugos reformą,“ – sako viena iš forumo iniciatorių, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriaus pavaduotoja Natalija Bitiukova.

„Tiesa, net ir specialistams nėra iki galo aišku, kaip reglamentas veiks praktikoje. Matome, jog yra didelis poreikis kartu aptarti reglamento atnešamas naujoves, ir tikimės, kad forumas suteiks puikią platformą diskusijoms, kaip šias naujoves reikėtų įgyvendinti“.

Forumą stebėkite gyvai

Forumo tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti spalio 27 d. nuo 9 iki 14 val. DELFI TV arba Žmogaus teisių stebėjimo instituto svetainėje www.hrmi.lt. Klausimus pranešėjams bus galima užduoti sli.do platformoje, įvedus renginio kodą „2524“ ir paspaudus „GO“.

Forumo organizatoriai: Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Įmonei „Etanetas“ – solidūs įvertinimai Lenkijoje

Šalčininkuose įsikūręs šviesolaidinio interneto pradininkas Lietuvoje „Etanetas“ sulaukė tarptautinio pripažinimo – įmonė pelnė net du svarbius apdovanojimus Lenkijoje. Abu įvertinimai skirti už inovatyvių technologijų diegimą ir reikšmingą indėlį į televizijos bei telekomunikacijų plėtrą.

VERT: pakoreguotos AB „Ignitis gamyba“ elektros paslaugos kainos vartotojams leis sutaupyti 87 mln. Eur

VERT patvirtino pakoreguotas bendrovės „Ignitis gamyba“ izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo paslaugos kainų viršutines ribas, galiosiančias nuo šių metų rugpjūčio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Stiprinama Lietuvos energetinė nepriklausomybė: bus lengviau įrengti vėjo ir saulės elektrines (1)

Trečiadienį Seimas pritarė Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimams, leisiantiems paspartinti gaminančių elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių objektų statybą.

2025 m. liepa
2025-07-05 18:10
Žvilgsnis į ateitį: kiek Elektrėnuose liks elektros? (1)
2025-07-03 22:09
Lietuvoje plinta melagingi DI reportažai: „Vienus tai juokina, bet kiti – apsigauna“
2025-07-03 21:17
NKSC telkia kibernetinio saugumo specialistus į bendruomenę – pradėta registracija
2025-07-02 22:04
Energetikos ministerija: gaminantiems vartotojams gerinamas ESO techninių sąlygų išdavimas
2025-07-02 07:55
Naujasis NKSC vadovas: svarbu ne tik prevencija, bet ir gebėjimas koordinuoti dideles kibernetinio saugumo krizes
2025-07-01 10:20
Valstybės parama nuo šiol bus teikiama tik tiems gyventojams, kurie jau pasikeitė šilumos gamybos įrenginius
2025 m. birželis
2025-06-30 22:04
Draudikai perspėja: sukčiai kuria fiktyvias platformas internete, siekia išvilioti klientų pinigus
2025-06-26 22:18
Vasara vejasi Kalėdas: „Omniva“ fiksuoja rekordinį siuntų kiekį
2025-06-23 16:28
„Ši programa buvo lūžio taškas“ – lietuviai apie kelią į Silicio slėnį
2025-06-19 17:42
NKSC pratybos „Kibernetinis skydas PhishEx“: pirmą kartą fiksuotas darbuotojų sąmoningumo augimas
2025-06-19 13:45
Vilnius tapo sveikatos ir skaitmeninių inovacijų centru: pirmasis HaDEA vizitas sostinėje
2025-06-18 19:52
Anglijos Aukštasis Teismas demaskavo advokatus, naudojančius dirbtinį intelektą – jie rėmėsi išgalvotais precedentais
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama