Elektronika.lt
 2025 m. birželio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 26 d. 17:14
Ar generatyvinio dirbtinio intelekto banga atslūgo?
Birželio 26 d. 14:19
Skaitmeninio amžiaus vaikų kalba – ar yra naudos iš ekranų ankstyvajame amžiuje?
Birželio 26 d. 11:22
Lietuviškas atsakas į kibernetines grėsmes socialiniuose tinkluose: kuria įrankį kovai su deziformacija
Birželio 26 d. 08:51
Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?
Birželio 25 d. 20:47
Netrukus galite likti be prieigos prie „Facebook“ ir kitų platformų, Europoje įsigalios svarbūs pasikeitimai
Birželio 25 d. 17:06
„Scania“ plataus naudojimo sunkvežimiuose montuos naują variklį
Birželio 25 d. 14:30
RRT pirmininkė Jūratė Šovienė: Lietuva pirmauja 5G srityje, tačiau fiksuoto ryšio plėtra kelia susirūpinimą: kur link judame?
Birželio 25 d. 11:33
126 tonų transformatorius pristatytas į išskirtinį Estijos baterijų parką
Birželio 22 d. 18:11
AOC GAMING Q25G4SR, Q27G4ZR ir Q27G42ZE yra įrankiai pergalėms
Birželio 22 d. 12:22
Dar daugiau galimybių sekti savo poilsio rodiklius – „Garmin“ pristato miego matuoklį „Index Sleep Monitor“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Voyager 1“ pasiekė tarpžvaigždinę erdvę

Publikuota: 2012-06-16 08:18
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: LRT.lt

Su zondu „Voyager“ dirbantys mokslininkai gauna daugiau duomenų, leidžiančių manyti, kad zondas netrukus pateiks į tarpžvaigždinę erdvę. NASA zondas, paleistas 1977 metais, Saulės sistemą gali palikti bet kuriuo metu, praneša BBC.

Šiuo metu jis fiksuoja smarkų didelės energijos dalelių, atkeliaujančių iš tolimų sprogusių žvaigždžių ir atakuojančių aparatą, lygio padidėjimą. Mokslininkai numatė, kad taip nutiks. Tai dar vienas ženklas, kad „Voyager“ netrukus pasieks savo istorinį tikslą.

„Fizikos dėsniai teigia, kad kurią nors dieną „Voyager“ taps pirmuoju žmogaus sukurtu objektu, kuris pateks į tarpžvaigždinę erdvę, tačiau mes vis dar nežinome, kada taip nutiks“, – teigė Edas Stone`as, „Voyager“ projekto mokslininkas iš Kalifornijos technologijos instituto Pasadenoje.

„Voyager 1“ pasiekė tarpžvaigždinę erdvę

„Naujausi duomenys rodo, kad aiškiai esame naujame regione, kur viskas daug greičiau kinta. Tai labai jaudina. Mes artinamės prie Saulės sistemos ribos“, – pridūrė jis.

„Voyager 1“ keliauja maždaug 17 kilometrų per sekundę greičiu. Nuo Žemės jis nutolęs per beveik 18 mlrd. kilometrų. Toks atstumas reiškia, kad signalui iš zondo pasiekti NASA priėmimo tinklą prireikia daugiau kaip 16,5 valandos.

Pastaruosius trejus metus „Voyager“ fiksuoja pastovų kosminių spindulių, patenkančių į jo du aukštos energijos teleskopus, padidėjimą, tačiau pastaraisiais mėnesiais šie skaičiai smarkiai šoktelėjo.

Kosminių spindulių kiekis yra vienas trijų rodiklių, kuriuos NASA naudoja nustatyti, kada zondas pateks į tarpžvaigždinę erdvę.

Antrasis – pokyčiai energingųjų dalelių, atkeliaujančių iš Saulės, intensyvumas, kuri aplink fiksuoja zondas.

Šių dalelių kiekis mažėja, tačiau ne taip ryškiai, kaip turėtų nutikti, kai „Voyager“ paliks kosmoso regioną, kuriame dominuoja mūsų žvaigždė.

Trečiasis rodiklis – magnetinio lauko linijų krypties pokytis. Tikimasi, kad jos smarkiai persiorientuos, kai „Voyager“ prasibraus į tarpžvaigždinę erdvę.

„Voyager“ buvo paleistas 1977 metų rugsėjo 5 dieną, o jo giminaitis „Voyager 2“ – tų pačių metų rugpjūčio 20 dieną.

Pirminis šių zondų tikslas buvo tyrinėti išorines planetas – Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną. Šią užduotį jie užbaigė 1989 metais.

Tuomet jie buvo nukreipti į kosmoso gilumą, mūsų Paukščių Tako galaktikos centro link. Jų plutoniu varomi energijos šaltiniai elektrą nustos gaminti elektrą po maždaug 10–15 metų, o tuomet jų prietaisai ir siųstuvai nustos veikti.

„Voyager“ tuomet taps „tyliaisiais ambasadoriais“ iš Žemės, keliaujančiais per Paukščių Taką.

„Voyager“ juda žvaigždės, vadinamos AC +793888, link, tačiau jis prie jos priartės tik per du šviesmečius.

„Voyager 2“ paleistas prieš „Voyager 1“, tačiau jam parinktas lėtesnis kelias į tarpžvaigždinę erdvę. Šiuo metu jis nuo Žemės nutolęs per 14,7 mlrd. kilometrų. Jis keliauja žvaigždės, pavadintos „Ross 248“ link, tačiau prie jos priartės tik per šviesmetį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (6)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Anglijos Aukštasis Teismas demaskavo advokatus, naudojančius dirbtinį intelektą – jie rėmėsi išgalvotais precedentais

Anglijos ir Velso Aukštasis Teismas įspėjo teisininkus, kad informacijos, sukurtos naudojant dirbtinį intelektą (DI), pateikimas teismo dokumentuose gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę.

DI taryba: CEE regionas turi paskutinį šansą tapti Europos DI lyderiu

Vakar Gdanske prasidėjus ES skaitmeninių technologijų viršūnių susitikimui, vykstančiam Lenkijos pirmininkavimo ES Tarybai metu, yra pristatomas ambicingas penkių krypčių veiksmų planas.

Naujos galimybės Lietuvos startuoliams – „Unicorn Summit“ suburs technologijų lyderius ir investuotojus Lisabonoje

2025 metų vasaros pradžioje Lisabona taps pasaulinio verslo ir technologijų susibūrimo vieta – čia vyks tarptautinė konferencija „Unicorn Summit“. Tai renginys, subursiantis tuos, kurie formuoja pažangių technologijų ateitį – inovatorius, investuotojus, startuolių kūrėjus ir vizionierius.

2025 m. birželis
2025-06-23 16:28
„Ši programa buvo lūžio taškas“ – lietuviai apie kelią į Silicio slėnį
2025-06-19 17:42
NKSC pratybos „Kibernetinis skydas PhishEx“: pirmą kartą fiksuotas darbuotojų sąmoningumo augimas
2025-06-19 13:45
Vilnius tapo sveikatos ir skaitmeninių inovacijų centru: pirmasis HaDEA vizitas sostinėje
2025-06-16 17:49
Lietuva – tarp geriausiai inovacijas ekonomine sėkme paverčiančių šalių pasaulyje
2025-06-13 16:16
„Samsung“ ir vėl turi teisinių problemų: skirta šimtamilijoninė bauda už kitos bendrovės patentų pažeidimus
2025-06-12 09:46
Lietuva įsigyja antidronines sistemas strateginių energetikos objektų apsaugai
2025-06-10 21:48
VERT nepriklausomiems elektros tiekėjams skyrė įspėjimus už reguliuojamos veiklos pažeidimus
2025-06-10 18:30
Mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą vykdantys startuoliai galės 10 metų pretenduoti į valstybės paramą
2025-06-08 22:03
Jautriausi ir mažiausiai elektros energijos sunaudojantys gyventojai jau gali grįžti į visuomeninį tiekimą
2025-06-05 09:34
Dėklės testavimo renginys Vilniuje: dar vienas žingsnis link sąveikios skaitmeninės tapatybės Europoje
2025-06-03 22:18
Atnaujintos finansavimo sąlygos gyventojams, įsirengusiems modernius šildymo įrenginius
2025-06-02 22:05
Elektroninių ryšių paslaugų prieinamumas: nuo birželio – nauji reikalavimai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama