Elektronika.lt
 2026 m. birželio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 28 d. 10:29
Telekomunikacijų rinka jau pasidalinta? Kodėl telekomunikacijų verslas vėl tampa įdomus investuotojams
Birželio 27 d. 16:40
„Samsung“ pristato „Galaxy A27 5G“: didesnis ekranas ir platesnės DI galimybės
Birželio 27 d. 10:14
„Tesla“ autonominiai automobiliai jau Lietuvoje: ar lietuviai pasirengę sėsti į automobilį be vairuotojo?
Birželio 26 d. 18:23
AGON PRO AGP277QKDC: pirmasis naujos kartos AGON 7 serijos modelis
Birželio 26 d. 16:41
Kai kurie automobiliai vagims – lyg medus bitėms: kurie modeliai vilioja labiausiai?
Birželio 26 d. 14:58
Naujasis elektrinis „Renault Megane E-Tech“, dar daugiau charakterio, dinamiškumo ir technologijų
Birželio 26 d. 12:18
„Škoda Peaq“: naujasis elektrinis flagmanas nubrėžia erdvės ir technologijų standartus
Birželio 26 d. 10:24
Tarptautinė 30-oji konferencija „Mechanika 2026“ – kartu su LIMACON stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą inžinerijos srityje
Birželio 26 d. 08:30
„REDMI Watch 6“: išmanusis laikrodis, tinkantis kiekvienai jūsų gyvenimo sričiai
Birželio 25 d. 18:32
Lietuva turi žaliąją galią – dabar jai reikia lankstesnio tinklo (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos kariai išbandys technologijas su saulės elementais

Publikuota: 2012-05-17 19:16
Tematika: Įvykiai, renginiai
Autorius: Ugnė Karaliūnaitė
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Kuprinės, kurių paviršius generuoja energiją, saulės elementais apšildytos palapinės, sulankstomi atsinaujinančių energijos šaltinių generatoriai – tokią viziją Lietuvos kariuomenėje mato Energetinio saugumo centro direktorius Audrius Brūzga.

Nepaisant gražių vizijų, kol kas Lietuva karybos technologijų susijusių su atsinaujinančiais energijos šaltiniais srityje yra atsilikusi. Kol JAV ar Didžioji Britanija jau misijose išbando novatoriškus energijos šaltinius ir jų veikla pagrįstus prietaisus, Lietuvoje dar tik planuojama atlikti tyrimą apie Lietuvos kariuomenės apsirūpinimą energijos šaltiniais ir jų panaudojimo efektyvumą.

„Esame pačioje pirmoje stadijoje, bandant Lietuvos kariuomenėje panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Rugpjūčio pabaigoje vykstančiuose karių pasiruošimuose vykimui į Afganistaną įtrauksime „energy exercises“ (liet. energijos pratimai) programą, kuriuose bus išbandomi prietaisai su saulės elementais, – šnekėjo A. Brūzga. - Bandysime atsivežti konkrečius gaminius su saulės elementais ir žiūrėti, kaip jais seksis pakeisti tradicinius kuro šaltinius“.

Kol kas dauguma kariuomenėje naudojamų prietaisų energiją gauna iš žibalo ar kitų įprastinių energijos šaltinių. „Ateityje bus svarstoma karyboje panaudoti ir biokurą, vėjo energiją, palapines apšildyti saulės elementais ar bent pasirūpinti, kad radijo ryšio ir komunikacijos aparatai būtų įkraunami išskleidžiamais saulės energijos generatoriais“, – planus dėstė pašnekovas.

Pašnekovas teigė, kad šiuo metu visos NATO narės gręžiasi į atsinaujinančius energijos šaltinius ir tikisi, kad tai padės kariams misijose būti mobilesniems, sumažinti išlaidas bei būti nepriklausomiems energijos klausimu nuo išorinių veiksnių.

„Britai šias novatoriškas technologijas jau bando praktikoje nutolusiose nuo pagrindinių bazių teritorijose. Žinoma, kol kas stabdantis faktorius yra kaina. Tačiau technologijos vystosi ir kainos krinta. Tikimės, kad greitai bus galima realiai galvoti apie atsinaujinančių šaltinių energijos technologijų įsigijimą Lietuvos kariuomenei“, – viltis išreiškė A. Brūzga.

Pasak Energetinio saugumo centro direktoriaus, pasaulio karo pramonėje jau sukurti ir bandomi naikintuvai, varomi biokuru. Kai kurių šalių kariai misijose jau naudoja atliekų perdirbimo sistemas, kurios leidžia kariams atsitraukus nepalikti gamtoje savo veiklos įspaudo.

„Kol kas visos šios technologijos yra brangios, tačiau matome kaip saulės energijos technologijų kainos krinta. Kol kas tokių technologijų diegimas sutaupyti neleistų, kaštai būtų didesni nei įdiegti jau naudojamus energijos šaltinius. Tačiau kalbėti, mąstyti ir planuoti jau reikia“, – įsitikinęs pašnekovas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama