Elektronika.lt
 2026 m. sausio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 19 d. 14:29
NASA palydovai orų prognozėms: paslaptis, kodėl jos šiandien yra tikslesnės nei bet kada anksčiau
Sausio 19 d. 11:50
2025-ieji elektros rinkoje: rekordiniai svyravimai ir nauji pokyčiai
Sausio 19 d. 08:25
Nusikaltėlių taikinyje – ir mobiliosios piniginės: kaip saugiai atsiskaityti telefonu?
Sausio 18 d. 18:48
Ar NASA spėtų perspėti Žemę prieš didžiausią kosminį pavojų istorijoje?
Sausio 18 d. 12:19
Tvarumas 2026-aisiais: ar pamirštos asmenukės „debesyse“ tirpdo ledynus?
Sausio 18 d. 08:25
„Xiaomi“ pristato „REDMI Note 15“ seriją: patvarumas susitinka su pažangiomis technologijomis
Sausio 17 d. 18:39
Ar tikrai mes esame nuolatos stebimi? Šiandien jau sekamas net ir jūsų žvilgsnis ir tai tik pradžia
Sausio 17 d. 12:45
Technologija, paversianti vidaus degimo variklius automobiliuose tik nostalgija: kuo ypatingos kietojo elektrolito baterijos?
Sausio 17 d. 08:12
Šaltyje telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu? Paaiškino, kaip to išvengti
Sausio 16 d. 20:21
Automobilyje užsidegė kuro lemputė? Štai kiek iš tiesų dar galite nuvažiuoti (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Senus autobusus oro uostuose keičia į elektrobusus

Publikuota: 2019-11-12 09:07
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

80 elektrinių autobusų ir antžeminio aptarnavimo įrangos per penkerius metus pakeis dyzelines keleivių pervežimo ir orlaivių aptarnavimo transporto priemones 17-oje pasaulio oro uostų. Tokį planą užsibrėžė Gedimino Žiemelio bendrovė „Baltic Ground Service“ (BGS). Įmonės investicija kainuos 30 mln. eurų ir pirmieji žalieji autobusai senuosius Vilniaus, Rygos bei Varšuvos oro uostuose pakeis jau 2020-ųjų kovą.

Vienas autobusas – 573 išsaugoti medžiai

BGS žaliuosius autobusus išperkamosios bei operacinės nuomos būdu nuomosis iš kitos grupės įmonės „AviaAM Finance Leasing China“. Šias transporto priemones gamina „Yutong Bus“ – Kinijos bendrovė, pirmoji šalyje pristačiusi pažangius sprendimus visiškai elektriniams autobusams. Dabar įmonė yra didžiausias pasaulio atsinaujinančios energijos transporto priemonių tiekėjas.

„Yutong Bus“ žalieji autobusai – draugiški šeimai, vaikams ir gamtai. Viena 12 metrų ilgio transporto priemonė anglies dvideginio emisiją sumažina 105 tūkst. kilogramų. Tai prilygsta 25 šeimos automobilių išmetamam CO2 kiekiui arba 573 išsaugotiems medžiams.

Šios inovatyvios transporto priemonės pasižymi ne tik aplinką tausojančiomis savybėmis, bet ir techniniais pajėgumais. Naujieji autobusai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti 370 km, jų baterijų talpa – 374 kW. Lyginant su dyzelinėmis, „Yutong Bus“ žaliųjų transporto priemonių degalų išlaidos yra 89 proc. mažesnės, o priežiūra – 28 proc. pigesnė.

Autobusus vilniečiai jau gali pamatyti

BGS planuoja ne tik įsigyti ekologiškas transporto priemones, bet ir kurti joms infrastruktūrą. Dalyje antžeminio orlaivių aptarnavimo bazių jau pradėti elektrinių autobusų ir kitos įrangos įkrovimo stotelių įrengimo darbai.

Pasak BGS vadovo Gyčio Gumuliausko, pakeisti senąjį taršų dyzelinį transportą žaliuoju nuspręsta ne dėl mados. Jo teigimu, tai įsipareigojimas tausoti aplinką aukštus kokybinius standartus išlaikančiai ir atsakingai verslą planuojančiai įmonei.

„Esame moderni pasaulinė bendrovė, veikianti daugiau nei 16-oje pasaulio oro uostų. Skaičiuojame ne tik infrastruktūros išlaikymo kainą, bet ir savo planetoje paliekamo pėdsako svarbą. Turime ambicingus ilgalaikius plėtros planus, o kad juos pasiektume, ateities sprendimus turime priimti jau dabar. Nelaukiame, kol ateis rytojus, jį patys kuriame šiandien, investuodami į pažangius sprendimus“, – pabrėžia BGS vadovas G. Gumuliauskas.

„Pirmieji elektriniai autobusai Pabaltijį pasiekė dar penktadienį, lapkričio 8-ąją, o nuo šiandienos bandomiesiems važiavimams išriedės į miesto gatves“ – informuoja Simonas Baranaukas, „AviaAM Leasing“ atstovas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Automobilių ateitis perrašoma dabar: pramonės milžinai sujungė jėgas ir kuria tai, kas pakeis vairavimą

CES 2026 parodoje „Qualcomm“ pristatė kelių aukšto lygio partnerysčių su „ZF“, „Google“ ir „Leapmotor“ paketą, dar labiau sustiprindama savo pozicijas sparčiai besikeičiančioje automobilių technologijų ekosistemoje.

Pristatytii išmanieji garso akiniai „Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses“ ir belaidžiai ausinukai „Redmi Buds 8 Lite“

„Xiaomi“ paskelbė apie savo nešiojamų įrenginių asortimento plėtrą, pristatydama išmaniuosius garso akinius „Mijia Smart Audio Glasses“ ir belaidžius ausinukus „Redmi Buds 8 Lite“.

Liūdna įkraunamų hibridų realybė: atskleidė, kodėl tokie automobiliai genda dažniau nei tikėtasi

Hibridiniai automobiliai su iš tinklo įkraunama baterija dažnai pristatomi kaip idealus kompromisas tarp elektrinio ir tradicinio vidaus degimo variklio automobilio. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tokie modeliai ne visada pateisina lūkesčius dėl patikimumo.

2026 m. sausis
2026-01-16 21:04
Namų robotai padėjėjai W1 ir M1 pasirengę sekti jus visur
2026-01-16 19:06
Elektra varomų automobilių Lietuvoje pernai padaugėjo 57 proc. ir jau yra 45300
2026-01-16 18:49
„Mercedes‑Benz“ pristato elektrinį GLC: milžiniškas ekranas, 713 km nuotolis ir DI valdoma ateitis
2026-01-16 16:46
Norvegija šokiravo visą pasaulį: šalyje nelieka benzininių ir dyzelinių automobilių, dominuoja elektra
2026-01-15 07:15
Naujasis visiškai elektrinis 7 vietų „Škoda“ flagmanas vadinsis „Peaq“
2026-01-14 19:19
TCL pristato pirmąjį „globalų“ televizorių su RGB mini LED ekranu
2026-01-14 16:35
Elektrinių autobusų bumas Belgijoje: modernūs autobusai važiuoja be triukšmo ir be taršos
2026-01-14 09:34
Aiškėja „Exynos 2600“ lusto techniniai duomenys, „Samsung“ ruošia didelius atnaujinimus
2026-01-13 21:05
Nuo 2000 m. televizorių kainos sumažėjo daugiau nei 90 % dėl masinės gamybos ir konkurencijos
2026-01-13 08:31
Elektromobilių rinka dreba: BYD siūlo 250 tūkst. km garantiją, kitiems gamintojams tai rimtas iššūkis
2026-01-13 06:14
Įspūdinga suma ir ambicijos: „Geely“ atidarė saugumo centrą, kuris perrašo visą automobilių logiką
2026-01-12 19:21
Paskelbti atsinaujinančių išteklių plėtros 2025 m. duomenys
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama