Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 11 d. 11:29
KTU profesorius: „ChatGPT“ gali žinoti daugiau nei turėtų – ir kaltas būsi tu
Gegužės 11 d. 08:32
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“
Gegužės 10 d. 20:15
Ar autonominiai automobiliai yra tikroji ateitis? Ekspertai paneigė itin populiarius mitus apie tokius automobilius
Gegužės 10 d. 17:47
Technologijų entuziastas realybę prilygina mokslinės fantastikos filmams: „Kiekvienas vaikas turės mokėti sukonstruoti robotą“
Gegužės 10 d. 14:27
„AGON by AOC“ pristato U27G4R: UHD ir 160 Hz grožiui arba FHD ir 320 Hz greičiui
Gegužės 10 d. 11:51
Konkurentai vienijasi: kaip užmezgamos ilgalaikės partnerystės?
Gegužės 10 d. 08:34
Technologijų tempas diktuoja sąlygas: europiniai moduliai keičia autotransporto specialistų rengimą
Gegužės 9 d. 20:27
Pamiršk dūžtančius ekranus: šie telefonai išgyvena net tai, ko neatlaiko patys brangiausi flagmanai
Gegužės 9 d. 17:41
Tyrimas: įsigyti elektromobilį labiausiai motyvuoja kompensacijos ir nemokamas parkavimas
Gegužės 9 d. 14:42
„Meteo.lt“ pristato naują mobiliąją programėlę išmaniesiems telefonams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Atliktas pirmas „Boeing“ kosminės kapsulės skrydis – pasisekė beveik viskas

Publikuota: 2019-11-06 10:25
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Pirmadienį Nju meksiko valstijoje atliktas bendrovės „Boeing“ kuriamos kosminės kapsulės „Starliner“ bandymas skrydžiu – avariniai skrydžio atšaukimo varikliai per 5 sekundes sugebėjo įgreitinti kapsulę iki 1050 km/h greičio, taip pademonstruodami kapsulės gebėjimą išvengti katastrofos nesėkmingo pakilimo metu, rašo „Ars Technica“.

„YouTube“ stopkadras.
„YouTube“ stopkadras.

Šių variklių bandymas yra labai svarbus žingsnis siekiant komercinio kapsulių panaudojimo – „Boeing“ tikisi, kad dar 2020 metais „Starliner“ kapsulė galės būti naudojama žmonių gabenimui į Tarptautinę kosminę stotį. O pirmadienį vykusio bandymo rezultatai, panašu, pademonstravo, kad kapsulė ir joje esanti įgula nenumatytos pakilimo eigos atveju būtų saugi.

Visi bandymo etapai vyko pagal planą iki tol, kol turėjo išsiskleisti pagrindiniai nusileidimo parašiutai: kritimo greitį mažino ne trys parašiutai, kaip kad turėjo būti pagal planą, o tik du. Tiesa, ir „Boeing“ atstovė Jessica Landa, ir NASA atstovas Danas Huotas tikino, kad ir dviejų parašiutų išsiskleidimas patenka į saugumo reikalavimus atitinkančių parametrų ribas.

Pati bandymo procedūra vaizdo įraše matoma maždaug nuo 23:50 žymos.

Nepaisant formalaus saugumo parametrų atitikimo, parašiutų išsiskleidimo problema būdinga ne tik „Boeing“ aparatui – su ja kovojo ir konkuruojanti įmonė „SpaceX“, taip pat kurianti žmonių kosminėms kelionėms skirtą kapsulę. Bandymų programos metu abi įmonės buvo susidūrę su parašiutų išsiskleidimo problemomis ir turėjo keisti visus parašiutų projektus. Nors parašiutų technologija yra tikrai nebenauja, sukurti juos taip, kad kosminio skrydžio metu jie veiktų tiksliai taip, kaip numatyta, yra labai sunku. Ir tai yra svarbu – nesuveikę parašiutai gali kainuoti visos įgulos gyvybes.

Nors formaliai „Starliner“ įgula, grįžtanti iš kosminės kelionės, išgyventų išsiskleidus tik dviem parašiutams iš trijų, būtų natūralu tikėtis, kad NASA išsamiai analizuos šio konkretaus bandymų trūkumo priežastis ir stengsis jas pašalinti. „Boeing“ savo kapsulės orbitinio skrydžio bandymus ketino atlikti gruodžio 17 dieną. Jeigu darbai vyks pagal grafiką, visuomenei bus pasiųsta pakankamai aiški žinutė, kad nei „Boeing“, nei NASA dėl vieno neišsiskleidusio parašiuto sau galvos per daug nesuka.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama