Elektronika.lt
 2026 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 17 d. 18:39
Ar tikrai mes esame nuolatos stebime? Šiandien jau sekamas net ir jūsų žvilgsnis ir tai tik pradžia
Sausio 17 d. 12:45
Technologija, paversianti vidaus degimo variklius automobiliuose tik nostalgija: kuo ypatingos kietojo elektrolito baterijos?
Sausio 17 d. 08:12
Šaltyje telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu? Paaiškino, kaip to išvengti
Sausio 16 d. 20:21
Automobilyje užsidegė kuro lemputė? Štai kiek iš tiesų dar galite nuvažiuoti (1)
Sausio 16 d. 17:21
Nuo 2026 m. – palankesnės sąlygos elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrai prie valstybinės reikšmės kelių
Sausio 16 d. 14:26
Žaidimų kūrėjai vengia rizikos: atskleidė, kodėl kūrybiškumas šiandien tapo grėsme, o ne vertybe
Sausio 16 d. 11:13
Pristatyta visiškai nauja „Mazda CX-6e“: elektrinis vairavimas savo meniškiausia forma
Sausio 16 d. 08:31
Masiniai renginiai Lietuvoje bando ryšio ribas: ant scenos lipa nauja technologija
Sausio 15 d. 20:40
„Volkswagen“ pristatė išskirtinį modelį, tačiau europiečiams teks nusivilti
Sausio 15 d. 17:27
Mokyklų ateitis Lietuvoje – atsiskaitymai prie lentos ir žodiniai egzaminai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vilniuje – pirma saulės energijos įkrovimo stotelė elektromobiliams

Publikuota: 2015-04-13 16:07
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Vilniuje, šalia BMW automobilių salono Ozo g., koncerno įgaliotoji atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ įrengė pirmąją šalyje „žalią“ įkrovimo stotelę, naudojančią saulės energiją. Joje bus galima įkrauti elektromobilių bei iš tinklo įkraunamų hibridų baterijas.

„Ši stotelė – tai mūsų atsakas į augantį elektra varomų automobilių parką mūsų šalyje. Praėjusių metų pabaigoje į Lietuvos gatves išleidome pirmuosius „BMW i3“ elektromobilius, o BMW paskelbė, kad artimiausiais metais išleis visų populiariausių modelių hibridines versijas, įkraunamas iš tinklo. Todėl siekiame gerinti jiems skirtą infrastruktūrą, – sakė BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk. – Be to, tai bus pirmoji stotelė Lietuvoje, kuri naudoja čia pat vietoje aplinkai draugišku būdu gaminamą energiją, tad elektromobilių vairuotojai galės užtikrinti, kad į aplinką neišmes nė gramo CO2 ne tik važiuodami, bet ir pildydami baterijas energija.“

Vilniuje – pirma saulės energijos įkrovimo stotelė elektromobiliams

Naujasis 22 kW galingumo įkrovimo punktas įrengtas stovėjimo aikštelėje prie BMW salono. Sumontuota įranga yra pritaikyta vienu metu krauti du automobilius. Stotelės jungtis pritaikyta europietiškam elektromobilių standartui – naudojama populiariausia „Mennekes“ („Type 2“) jungtis, leidžianti pripildyti automobilio baterijas vidutiniu greičiu. Ši įranga „BMW i3“ bateriją pilnai įkrauna per maždaug 3 valandas.

Stotelės elektros energijos šaltinis – ant BMW salono sumontuota 60 kW galios saulės energijos jėgainė. Ši jėgainė „žalia“ elektra aprūpina ne tik stotelę, bet ir pastatą. „Jėgainės galia yra žymiai didesnė nei reikia elektromobiliui įkrauti. Pavyzdžiui, „BMW i3“ kraunamas maksimalia 7,4 kWh galia, tad pakanka, kad saulės jėgainė veiktų 12 proc. pajėgumu ir elektromobilis būtų kraunamas tik aplinkai draugiška energija“, – aiškino O. Martyniuk.

Įkrovimo punktas taip pat turi ir atsarginį elektros energijos šaltinį – elektrą iš tinklo. Ji bus naudojama tik siekiant užtikrinti nenutrūkstamą elektromobilio krovimo procesą, kai sugeneruoti pakankamai saulės energijos neįmanoma dėl aplinkos sąlygų, pvz. smarkiai sningant ar sutemus.

„Krasta Auto“ skelbia, kad naujasis įkrovimo punktas yra skirtas bendrovės klientams ir salono lankytojams – jie pripildyti savo automobilį elektros energija galės nemokamai.

O. Martyniuk įsitikinęs, kad gatvėse matysime vis daugiau elektromobilių. „Kaip prognozuoja BMW, artimiausiais metais elektromobilių Europos gatvėse daugės palaipsniui, o apie 2025–2030 metus jų ims gausėti geometrine progresija. Prie to prisidės nuolat gamintojų tobulinamos technologijos, leidžiančios elektros pavara nuvažiuoti vis ilgesnius atstumus. Per 3–4 metus elektromobilių nuvažiuojamas atstumas išaugo 30 procentų. Jeigu bus išlaikyti panašūs tempai, neprireiks nė devynerių metų ir elektromobiliai galės nuvažiuoti tiek pat kilometrų, kiek vidutinis dyzelinu varomas automobilis“, – teigė O. Martyniuk.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pristatytii išmanieji garso akiniai „Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses“ ir belaidžiai ausinukai „Redmi Buds 8 Lite“

„Xiaomi“ paskelbė apie savo nešiojamų įrenginių asortimento plėtrą, pristatydama išmaniuosius garso akinius „Mijia Smart Audio Glasses“ ir belaidžius ausinukus „Redmi Buds 8 Lite“.

Liūdna įkraunamų hibridų realybė: atskleidė, kodėl tokie automobiliai genda dažniau nei tikėtasi

Hibridiniai automobiliai su iš tinklo įkraunama baterija dažnai pristatomi kaip idealus kompromisas tarp elektrinio ir tradicinio vidaus degimo variklio automobilio. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tokie modeliai ne visada pateisina lūkesčius dėl patikimumo.

Namų robotai padėjėjai W1 ir M1 pasirengę sekti jus visur

Startuolis „Zeroth“ plečia vartotojams skirtų namų robotų galimybes, aktyviai pasitelkdamas dirbtinį intelektą. Bendrovės inžinierių sukurti du robotai-padėjėjai – W1 ir M1 – savo išvaizda primena „Disney“ filmų herojų WALL-E, tačiau jų funkcijos orientuotos į kasdienę pagalbą namuose.

2026 m. sausis
2026-01-16 19:06
Elektra varomų automobilių Lietuvoje pernai padaugėjo 57 proc. ir jau yra 45300
2026-01-16 18:49
„Mercedes‑Benz“ pristato elektrinį GLC: milžiniškas ekranas, 713 km nuotolis ir DI valdoma ateitis
2026-01-16 16:46
Norvegija šokiravo visą pasaulį: šalyje nelieka benzininių ir dyzelinių automobilių, dominuoja elektra
2026-01-15 07:15
Naujasis visiškai elektrinis 7 vietų „Škoda“ flagmanas vadinsis „Peaq“
2026-01-14 19:19
TCL pristato pirmąjį „globalų“ televizorių su RGB mini LED ekranu
2026-01-14 16:35
Elektrinių autobusų bumas Belgijoje: modernūs autobusai važiuoja be triukšmo ir be taršos
2026-01-14 09:34
Aiškėja „Exynos 2600“ lusto techniniai duomenys, „Samsung“ ruošia didelius atnaujinimus
2026-01-13 21:05
Nuo 2000 m. televizorių kainos sumažėjo daugiau nei 90 % dėl masinės gamybos ir konkurencijos
2026-01-13 08:31
Elektromobilių rinka dreba: BYD siūlo 250 tūkst. km garantiją, kitiems gamintojams tai rimtas iššūkis
2026-01-13 06:14
Įspūdinga suma ir ambicijos: „Geely“ atidarė saugumo centrą, kuris perrašo visą automobilių logiką
2026-01-12 19:21
Paskelbti atsinaujinančių išteklių plėtros 2025 m. duomenys
2026-01-12 18:52
„Toyota“ turi gerų naujienų „Apple“ įrenginių turėtojams, galėsite naudotis skaitmeniniais raktais
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama