Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 8 d. 17:23
VU mokslininkų tyrimas: kas antras tėvas sukuria vaikui socialinių tinklų paskyras
Gegužės 8 d. 14:25
Ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?
Gegužės 8 d. 11:20
Profesorius Peeter Ross iš Estijos: medicinos studentams trūksta specifinių IT žinių
Gegužės 8 d. 08:11
Lauko šildytuvų privalumai ir naudojimo galimybės
Gegužės 7 d. 20:34
Naujokai automobilių rinkoje: ar jais galima pasitikėti?
Gegužės 7 d. 17:20
„Eurocash1“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti išmaniųjų seifų paslaugą
Gegužės 7 d. 14:38
Kibernetinė sauga išmaniuose namuose: ko reikia, kad protingas namas būtų saugus?
Gegužės 7 d. 11:31
Verslas duomenis saugo vis akyliau: tobulėjantys duomenų centrai stebina savo galimybėmis
Gegužės 7 d. 08:30
Naujasis „CUPRA Leon“: patobulintas ir su galingiausia visų laikų modelio versija
Gegužės 6 d. 20:17
Kaip technologijų sektorius keičia darbo rinką Lietuvoje
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

10 patarimų, kad nuotolinis darbas nevirstų kibernetine grėsme

Publikuota: 2023-10-31 17:21
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

„Ar įmonėje yra galimybė dirbti nuotoliniu būdu?“ – ši frazė dabar išgirstama bene kiekviename darbo pokalbyje. Jei prieš kelerius metus darbas per nuotolį buvo retenybė ir egzistavo tik svajonėse, tai pokarantininiais laikais tapo taip įprasta, jog darbuotojai šį privalumą vertina kaip vieną labiausiai motyvuojančių priemonių darbe.

10 patarimų, kad nuotolinis darbas nevirstų kibernetine grėsme
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tačiau, kad ir koks patrauklus hibridinio darbo modelis bebūtų, jis atnešė ir papildomų iššūkių – konfidencialios informacijos ir el. pašto apsaugos stiprinimas tapo svarbiausiu viso pasaulio organizacijų rūpesčiu.

Artėjant savaitei, kada dėl valstybinių švenčių proga suteikiamų laisvų dienų nemaža dalis rinksis dirbti namuose, „ESET Lietuva“ kibernetinio saugumo specialistai dalinasi, kokios didžiausios problemos kamuoja įmonės vadovus ir IT saugumo administratorius, kalbant apie nuotolyje esančių įrenginių ir informacijos saugą, bei kokiais metodais ją galima pagerinti.

Dirbti namuose patogu, tačiau neretai atsiranda papildomų išorės dirgiklių, kurie gali blaškyti dėmesį ir mažinti atsparumą vis populiarėjančioms sukčiavimo el. paštu (angl. phishing) atakoms. „Namuose dirbančius asmenis veikia namų aplinka, jie yra labiau atsipalaidavę, dėmesį gali atitraukti augintiniai ar šeimos nariai, todėl yra didesnė tikimybė, kad jie per neatidumą spustelės kenkėjiškas nuorodas fišingo laiškuose, kuriais siekiama išgauti prisijungimų prie paskyrų ar banko kortelės duomenis bei pinigus“, – teigia kibernetinio saugumo ekspertas Ramūnas Liubertas.

Kita sritis, neduodanti ramybės organizacijos saugumo komandoms, tai nepakankamai nuo kibernetinių grėsmių apsaugoti namų tinklai. R. Liubertas įvardijo didžiausius grėsmių šaltinius.

„Dažniausiai susiduriama su tokiomis problemomis, kaip neatnaujinta namų tinklo maršrutizatoriaus programinė įranga, seniai keistas arba iš viso nekeistas – paliktas gamyklinis Wi-Fi slaptažodis bei nepakankamai apsaugoto asmeninio kompiuterio naudojimas prisijungimui prie įmonės tinklo ir informacinių sistemų.“

Pasinaudoję šiomis saugumo spragomis, kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai įsilaužti į įrenginius bei gauti prieigą prie konfidencialių įmonės duomenų, kuriais pasinaudojus gresia materialiniai nuostoliai ir sugadinta reputacija.

Bet, kaip teigia specialistas, kartais nereikia būti programišiumi ir naudoti įmantrių būdų, jog pakenktum įmonės vidinei informacijai. Žmonės užmiršta elementarų bazinį saugumo žingsnį – pasitraukus nuo darbo vietos užrakinti savo kompiuterį. Tokiu būdu netyčia ant klaviatūros užlipęs katinas ar mažasis šeimos narys keliais paspaudimais gali sukelti chaosą sistemose, priklausomai nuo to, kuriame etape darbuotojas sustojo dirbęs.

Taigi, nors nuotolinis darbas yra be galo patraukli galimybė, reikia žinoti, kaip dirbti, jog nekiltų grėsmės nei asmeninei, nei įmonės informacijai. ESET Lietuva saugumo ekspertas dalijasi 10 patarimų kibernetinių grėsmių prevencijai dirbant per nuotolį:

  1. pakeiskite numatytuosius Wi-Fi maršrutizatoriaus prisijungimo duomenis ir naudokite stiprų, unikalų slaptažodį. Įjunkite WPA3 šifravimą, kad užtikrintumėte didesnį saugumą;
  2. stiprius, unikalius slaptažodžius naudokite ne tik prisijungimui prie maršrutizatoriaus, bet ir visiems savo įrenginiams, paskyroms ir interneto paslaugoms. Apsvarstykite galimybę naudoti patikimą slaptažodžių tvarkyklę, kuri padėtų saugiai valdyti, saugoti bei kurti sudėtingus slaptažodžius;
  3. kur tik įmanoma, įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimo funkciją savo el. pašto, socialinių tinklų paskyrose. Tai suteikia papildomą saugumo lygį, nes norint pasiekti paskyras, prisijungimo patvirtinimui būtinas antras veiksmas, pavyzdžiui, biometrinių duomenų, saugumo kodo suvedimas ir pan.
  4. jei darbui namuose naudojate asmeninį kompiuterį, pasirūpinkite patikima antivirusine ir pašto apsaugos programine įranga, kad apsisaugotumėte nuo įvairių kibernetinių grėsmių, tarp jų ir sukčiavimo atakų ar šlamšto (angl. spam) tipo laiškų;
  5. jei jūsų darbas susijęs su jautriais duomenimis, naudokite virtualųjį privatųjį tinklą (VPN), kad automatiškai šifruotųsi internetu vykdoma komunikacija,  ir taip užtikrintumėte duomenų konfidencialumą;
  6. darykite atsargines svarbių failų kopijas išoriniame diske arba saugioje debesų saugykloje. Tai padės atkurti duomenis kibernetinės atakos atveju;
  7. reguliariai atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę įrangą, kad ištaisytumėte visas saugumo spragas ir užtikrintumėte naujausias saugumo funkcijas;
  8. pasišalinę iš savo darbo vietos, nesvarbu, ar dirbate namuose, ar ofise, užrakinkite savo kompiuterio ekraną, taip apsisaugosite nuo netyčinių mygtukų paspaudimų ar tyčinių pašalinių asmenų veiksmų, pavyzdžiui, el. pašto dėžutės peržiūrėjimo ar nesankcionuotų laiškų išsiuntimo;
  9. organizacijoms rekomenduojama naudoti privilegijuotos prieigos valdymo (angl. Privileged Access Management, PAM) sprendimą, tokiu būdu kontroliuojant skirtingų darbuotojų ar trečiųjų šalių prieigą prie jautrių duomenų ir apsaugant juos nuo nutekėjimo;
  10. taip pat įmonės turi reguliariai edukuoti darbuotojus saugaus nuotolinio darbo, sukčiavimo laiškų atpažinimo bei kitais kibernetinio saugumo klausimais, primenant jiems apie gerąsias praktikas bei supažindinant su priemonėmis, taikomomis organizacijoje.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?

Pašalinti mirusiojo artimojo gyvenimą internete gali prireikti daugiau nei 20-ies skirtingų dokumentų, pašto paslaugų, susitikimų su platformų vadybininkais ir daug kantrybės, atskleidžia tyrimas.

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: 7 eksperto patarimai, kaip apsaugoti savo duomenis

Vis daugiau savo asmeninės informacijos perkeliant į virtualią erdvę, įvairūs duomenys gali tapti pažeidžiami. Kone dažniausias programišių taikinys yra slaptažodžiai, tad gegužės 6-ąją, minint Pasaulinę slaptažodžių dieną, verta prisiminti, kada reikėtų juos pakeisti ir kokios kombinacijos yra pačios saugiausios.

Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

2024-04-02 20:29
„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?
2024-04-02 11:26
Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai
2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama