Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Elektroninis paštas – neįkainojama priemonė ir auganti grėsmė

Publikuota: 2021-10-22 20:13
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Nėra abejonių, kad pandemijos sukeltas perėjimas iš biuro į nuotolinį darbą buvo pagrindinis veiksnys, paskatinęs išaugusį kibernetinių nusikaltėlių aktyvumą. Kibernetinio saugumo specialistai vos per naktį turėjo apsaugoti naujas darbo vietas, skaitmeninius darbo įrankius, sistemas, įrenginius. Ir ten, kur didžioji pasaulio dalis matė krizę, kibernetiniai nusikaltėliai pamatė galimybę – tai atspindi per šį laikotarpį patirtų organizacijų atakų lygis. Tarp šių nusikaltėlių elektroninis paštas išlieka populiariausiu būdu įsilaužti į įvairias kibernetinės apsaugos sistemas.

Elektroninis paštas – neįkainojama priemonė ir auganti grėsmė
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

2020 m., lyginant su ankstesniais metais, su elektroninio pašto naudojimu susijusių grėsmių padaugėjo daugiau kaip 64 proc.. Aktualiausios saugumo spragos yra nepakankama prieigos prie elektroninio pašto dėžutės apsauga bei keliais kartais išaugę kibernetinio sukčiavimo (angl. phishing) atvejai, pasitelkiant socialinę inžineriją.

„Elektroninis paštas – svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis, tačiau tik nedaugelis žmonių svarsto, kaip jis yra apsaugotas, kokias parinktis galima ar netgi būtina naudoti norint apsaugoti savo tapatybę, finansus bei kitus svarbius duomenis“, – pastebi Rita Šukytė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė.

E. pašto vertė įsilaužėliui

Kiekvieno iš mūsų elektroninio pašto dėžutė yra tikras lobis ne tik rinkodaros kampanijoms, bet ir visų tipų sukčiavimui, naudojančiam šią informaciją socialinės inžinerijos atakoms.

„E. paštas yra vieta, kurioje galime sužinoti prisijungimo duomenis prie kitų mūsų naudojamų paslaugų prieigos portalų ir sužinoti arba rasti konfidencialios asmeninės informacijos. Įsilaužus į paštą asmuo žinos kokius laiškus gaunate reguliariai ir kokiomis paslaugomis naudojatės. Vadovaujantis tokia informacija galima itin kruopščiai pasiruošti socialinės inžinerijos atakai“, – sako Viktoras Irtmonas, ESET Lietuva IT inžinierius, kibernetinio saugumo ekspertas.

Slaptažodis – ne vienintelis jūsų paskyros sargas

Stiprus e. pašto paskyros slaptažodis yra puiki pradžia siekiant pasirūpinti savo informacijos saugumu, tačiau vien jo ne visada pakanka. Įsilaužimai į elektroninę pašto dėžutę įvyksta tuomet, kai yra naudojami paprasti, lengvai atspėjami slaptažodžiai ir nėra naudojamasi papildomomis e. pašto dėžutės apsaugos priemonės apsunkinančiomis įsibrovėlių darbą.

„Kone mėgstamiausia papildoma e. pašto apsaugos priemonė yra dviejų faktorių autentifikacija, kuri reikalauja įvesti papildomą vieno karto slaptažodį norint patekti į e. paštą“, – pastebi V. Irtmonas.

Požymiai, kad patekote į e. sukčių pinkles

Įsigavusios į sistemą kenkėjiškos programos nebūtinai iškarto padaro žalą. „Kad patekote į elektroninių sukčių pinkles gali parodyti išaugęs brukalų ir įtartinų laiškų kiekis jūsų pašto dėžutėje. Tokiu atveju verta stebėti ar nebuvo atlikta prisijungimų prie jūsų e. pašto, ar nebuvo gauta pranešimų apie tai“, – sako V. Irtmonas.

Socialinės inžinerijos manipuliacijos

Kibernetinio sukčiavimo augimas, pasitelkiant socialinę inžineriją, padarė didelę žalą ir sustiprino daugelį grėsmių, su kuriomis interneto vartotojai susidurdavo ir anksčiau. Nuo pandemijos pradžios bendrovės „Mimecast“ grėsmių centro vykdomas tyrimas nustatė, kad darbuotojai visame pasaulyje tris kartus dažniau nei anksčiau paspaudė elektroniniais laiškais gautas kenkėjiškas nuorodas.

„Vienas pagrindinių būdų apsisaugoti nuo socialinės inžinerijos manipuliacijų jūsų paskyroje yra kritiškai vertinti gaunamą informaciją e. paštu. Dažniausiai piktavalių išsiunčiamas laiškas būna tikslinis ir kruopščiai paruoštas taip, kad jūs net neįtartumėte, kad jis skiriasi nuo kitų. Svarbu atidžiai išnagrinėti gauto laiško turinį, patikrinti ar laiško siuntėjas yra autentiškas, ar nėra apsimetama kažkuo kitu, o pamačius įtartinas nuorodas ar raginimus jas paspausti neskubėti ir vengti tai daryti“, – pataria Viktoras Irtmonas, kibernetinio saugumo ekspertas.

Tapatybės vagystės grėsmė

Įvairūs dokumentai, pavyzdžiui, užsilikusios asmens tapatybės kortelės kopijos jūsų elektroniniame pašte, taip pat gali sudominti piktavalius. Elektroniniai nusikaltėliai taikosi į viską: pradedant banko sąskaitomis ir baigiant mokesčių grąžinimo dokumentais. Tapatybės vagystė kelia vis didesnį susirūpinimą.

„Tapatybės vagystės grėsmė iškyla tuomet, kai savo asmeninę informaciją tokią kaip banko mokėjimo kortelės duomenys, ar asmens tapatybės informacija, ar asmens dokumento nuotraukas saugome e. pašte, ko vertėtų nedaryti“, – sako V. Irtmonas.

Turėdami jūsų slaptą informaciją, sukčiai gali atlikti mokėjimus, atidaryti naujas sąskaitas arba kreiptis dėl paskolos jūsų vardu.

Išsineškite elektronines šiukšles

Kuo elektroninėje pašto dėžutėje daugiau laiškų, tuo ji įdomesnė piktavaliams. Ar seniai valėte savo elektroninio pašto šiukšliadėžę, o gal derėtų klausti, ar kada nors ją valėte? Asmeninėse paskyrose saugoma daugybė informacijos apie mus ir net jei laišką išmetėte į elektroninę šiukšlynę, juo vis tiek lengva pasinaudoti.

Vos tik ištrintas e. laiškas dažnu atveju nėra visiškai pašalinamas, o tam tikram laikotarpiui atsiduria šiukšliadėžėje. Ekspertas pastebi, jog jautrų e. laišką ne tik vertėtų pašalinti iš turimų laiškų sąrašo, bet ir visiškai ištrinti iš šiukšliadėžės. Tik tuomet galite būti tikri, kad informacija nepateks į pašalinių rankas.

Susitvarkykite su nepageidautinais laiškais

Daugelis elektroninio pašto paskyrų tiekėjų suteikia papildomus filtrus, padedančius sumažinti gaunamų nepageidaujamų laiškų kiekį e. pašto dėžutėje. „Gaunant nepageidaujamus laiškus juos galima pažymėti kaip brukalą ir jie nebus rodomi gautųjų laiškų sąraše. O jei gavote įtartiną e. laišką, kuriame prašoma asmens informacijos naudojamose e. pašto programose apie jį praneškite kaip apie sukčiavimą ir tokio tipo laiškų kitą kartą negausite“, – sako Viktoras Irtmonas, ESET Lietuva IT inžinierius.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama