Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Galima ir greičiau: kaip padidinti interneto spartą, kai visi dirba iš namų

Publikuota: 2020-04-24 17:30
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Darbui namuose ir socialinei distancijai jau tampant gyvenimo būdu, vis daugiau žmonių yra priklausomi nuo interneto, kuris naudojamas ir darbui, ir mokymuisi, ir pramogoms.

Kaip rašo sciencealert.com, toks išaugęs internetinio ryšio poreikis didina tinklų infrastruktūros apkrovą ir gali lėtinti interneto ryšį. Interneto paslaugų teikėjai ne visuomet gali operatyviai reaguoti į tokius pokyčius. Štai keli būdai, kaip padidinti savo namų interneto greitį.

Galima ir greičiau: kaip padidinti interneto spartą, kai visi dirba iš namų
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Kodėl sulėtėja internetas?

Internetas gali sulėtėti dėl daugybės priežasčių. Geram interneto ryšiui užtikrinti reikalinga patikima jūsų įrenginio jungtis su vieta, kurioje yra tarnybinė stotis. O pastaroji fiziškai gali būti net kitame pasaulio gale.

Ir jūsų ryšys su ta tarnybine stotimi pakeliui gali „apsilankyti“ šimtuose įrenginių. Ir kiekvienas iš šių įrenginių yra potencialus trikdys. Jeigu vienas taškas šiame kelyje tinkamai nefunkcionuoja, tai gali smarkiai paveikti visą naudojimąsi internetu.

Tarnybinės stotys dažnai veikiamos išorės veiksnių, ypač DOS atakų, kuomet dėl didelio duomenų srauto tarnybinėje stotyje sukuriamas „kamštis“, trikdantis funkcionavimą.

Nors jūs negalite šių dalykų kontroliuoti iš savo namų tinklo, tai nereiškia, kad nėra jokių galimybių pagerinti interneto ryšio.

Sustiprinti belaidžio interneto signalą

Prieigos taškas (maršrutizatorius) jūsų namų tinkle yra naudojamas prijungti įrenginius prie interneto. Dauguma prieigos taškų siunčia belaidžio interneto signalą ribotu skaičiumi kanalų, kuriuos gali veikti šalia siunčiami signalai, tarkime, jūsų kaimyno.

Tas „kanalas“ iš esmės yra tarsi „vamzdis“, kuriuo perduodami duomenys. Nors maršrutizatoriai paprasti sukurti taip, kad išvengtų tokių trikdžių automatiškai keičiant kanalus (paprastai jų būna 14), kartais verta patikrinti maršrutizatoriaus parinktis, nes kartais jis nustatomas tik vienu kanalu. Siekiant sumažinti trikdžių poveikį, patartina nustatyti kanalus 1, 6 ar 11, nes jie padeda sumažinti problemas (2,4GHz belaidžio interneto ryšio atveju).

Ką dar galima padaryti?

Taip pat galima imtis ir kitų veiksmų, siekiant pagerinti belaidžio interneto signalą. Jeigu jūsų maršrutizatorius palaiko 5GHz belaidžio interneto signalą, perėjimas prie tokio signalo leistų gerokai pagreitinti duomenų perdavimą, tačiau trumpesniais atstumais. Patartina maršrutizatorių namuose pastatyti kur nors namų vidury.

Skirtumas tarp 2,4GHz ir 5GHz interneto signalų yra tas, kad jie perduoda duomenis skirtingu greičiu. 5GHz leidžia perduoti duomenis greičiau (yra 23 kanalai), tačiau 2,4GHz leidžia perduoti duomenis platesniu diapazonu. Jeigu jums reikia greičio, rinkitės 5GHz. O jeigu norite didesnės aprėpties, rinkitės 2,4GHz.

Kai kurie namuose naudojami prietaisai taip pat gali trikdyti maršrutizatoriaus signalą. Vertėtų patikrinti, ar mikrobangų krosnelė, belaidis namų telefonas ar kūdikio radijas netrikdo interneto ryšio, nes jie gali veikti tokiu pat dažniu.

Virusai ir kenkėjiškos programos

Norėdami apsisaugoti nuo kompiuterinių virusų, reguliariai tikrinkite, ar nėra jūsų kompiuteriui skirtų naujinių bei naudokitės antivirusine programa. Taip pat vertėtų karts nuo karto perkrauti maršrutizatorių, kad būtų išvengta tokių kenkėjiškų programų, kaip „VPNFilter“. Pastarąja daugiau nei 50-yje šalių „užsikrečia“ daugiau nei pusė milijono maršrutizatorių.

Taip pat reikėtų:

  1. Pakeisti maršrutizatorių nauju modeliu, jeigu šis yra naudojamas daug metų. Naujesni modeliai turi geresnių funkcijų ir užtikrina spartesnį interneto ryšį.
  2. Pasitikrinti, ar įmontuotoji programinė įranga jūsų maršrutizatoriuje nėra pasenusi. Tai gali padaryti maršrutizatoriaus gamintojo interneto puslapyje. Tai leis išspręsti problemas ir užtikrinti papildomą funkcionalumą. Mažai tikėtina, kad toks atnaujinimas yra atliekamas automatiškai.

Planuokite savo naudojimąsi internetu

Jeigu jūsų namuose keli žmonės vienu metu internete žiūri vaizdo medžiagą, kam dažnai prireikia dešimt kartų daugiau ryšio, nei įprastai, nesistebėkite, kad jūsų interneto ryšys sulėtėja. Stenkitės planuoti savo ir šeimos narių veiklą internete piko metu. Prieš kylant pandemijai, aktyviausias naudojimasis internetu buvo fiksuojamas vakare po darbų. Tačiau dabar, kai daug žmonių dirba namuose, o vaikai mokosi nuotoliniu būdu, internetas naudojimas didžiausias yra dieną.

Taip pat rekomenduojama didelės apimties dokumentus ar kitus duomenis siųstis naktį, kai interneto naudojimo apimtys gerokai sumažėja.

Kaip gerinti gaunamo ryšio kokybę?

Nors savo namuose galima imtis priemonių optimizuoti ir gerinti interneto ryšį, vargiai galima daryti kokią įtaką už jūsų namų esančiam tinklui. Todėl geriausias sprendimas yra susisiekti su savo interneto tiekėju ir spręsti šį klausimą su juo.

Tačiau galiausiai visi turime suprasti, kad internetas yra bendrai naudojamas ribotas resursas. Kaip ir tualetinio popieriaus ar grikių, šiuo metu interneto ypač reikia visiems, todėl juo reikia naudotis protingai.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama