Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Valentino dieną būkite budrūs – pažinčių programėlėse slepiasi hakeriai

Publikuota: 2020-02-14 14:21
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Gyvename greitai judančiame ir nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Sudėtinga suderinti asmeninį gyvenimą su karjera, o romantiniai santykiai yra tapę nelengvu iššūkiu. Žmonės, taupydami savo laiką dažniau pasitelkia mobiliąsias pažinčių programėles ieškodami antrosios pusės. Mobiliosios programos, kaip „Tinder“, „Badoo“ arba pažinčių portalai „Antra pusė“ bei „Draugas“ populiarėja kasdien. Artėjant Valentino dienai galime pasidžiaugti, kad šie portalai padeda surasti antrąsias puses. Tačiau drauge su augančiu vartotojų kiekiu daugėja ir programišių bandymų apgauti meilės ieškančius socialinių medijų vartotojus.

Valentino dieną būkite budrūs – pažinčių programėlėse slepiasi hakeriai

Valentino dienos metu naujai prie pažinčių programėlių prisijungę vartotojai yra linkę prarasti budrumą ir patekti į jais bandančių pasinaudoti sukčių ir programišių pinkles. ESET Lietuva kibernetinio saugumo specialistai pataria į ką reikėtų atkreipti dėmesį naudojantis pažinčių programėlėmis ir naršyti saugiai.

Per daug profesionalios nuotraukos

Naršant po pažinčių programas jus sužavėjo nuostabaus grožio mergina ar vaikinas? Nepamirškite, kad pirmas įspūdis gali būti apgaulingas. Internetiniai sukčiai yra linkę naudoti itin patrauklias nuotraukas, kurios dažniausiai neatspindi tikrojo profilio vartotojo išvaizdos, lyties. Jeigu pradėjote bendrauti su tokio profilio savininku ir Jums kilo įtarimas, kad profilis gali būti netikras, paprašykite šio asmens atsiųsti nuotrauką, kurioje jis yra drauge su savo šeimos nariais arba yra kitoje, šį žmogų identifikuoti padėsiančioje, aplinkoje. ESET IT specialistai taip pat pataria profilio nuotrauką patikrinti per „Google“ paieškos sistemą. Jeigu „Google“ paieškoje radote identišką nuotrauką, kuri priklauso kitam asmeniui arba yra reklaminės kampanijos dalis – gali būti, kad per pažinčių programėlę susipažinote su Jumis pasinaudoti bandančiu sukčiumi.

Rekomenduojama naudoti tik patikimas, į savo narių apsaugą investuojančias mobiliąsias programėles bei internetines pažinčių svetaines, kurių saugumo politikos ir sukčius atpažįstantys algoritmai geba atpažinti netikrus profilius. ESET specialistai rekomenduoja nesisiųsti mobiliųjų aplikacijų iš nepatikimų svetainių bei naudotis tik oficialiomis „Google Play“ bei „App Store“ parduotuvėmis. Specialistai ragina būti atidiems ir prieš siunčiantis programas atkreipti dėmesį į jų aprašymus, neigiamus įvertinimus ir komentarus.

Greitas prisipažinimas meilėje

Atkreipkite dėmesį į pažinčių programėlėje sutiktus kontaktus, kurie yra linkę neįprastai greitai Jums prisiekti meilėje arba yra itin malonūs. Jus bandantys apgauti programišiai bandys greitai pradėti „rimtus“ santykius, siekdami pelnyti palankumą ir pasitikėjimą. Įtarimą turėtų kelti per kelias pirmąsias bendravimo dienas pareikšti romantiški jausmai, kadangi tai gali būti apgavikų bandymas iš Jūsų išvylioti Jūsų asmeninius duomenis. Šie programišiai gali žadėti amžiną meilę, rodyti itin daug dėmesio, žadėti įvairiausias pramogas, pasiūlyti keliones, išvykas. Jokiu būdu neperveskite pinigų nepažįstamiems asmenims, neatskleiskite savo paskyrų prisijungimo duomenų, nespauskite ant šių kontaktų atsiųstų nuorodų, net jeigu Jums būtų sakoma, kad nuoroda veda į romantišką viešbutį ar kitą patrauklią pramogą. Tai gali būti hakerių vykdomas „Phishing“ tipo sukčiavimas, bandant gauti asmeninę informaciją. Dažniausiai programišiai bando pasisavinti slaptažodžius, siųsdami laiškus, kurie imituoja tikras el. svetaines arba pranešimus ir prašo vartotojų nurodyti asmeninę informaciją – slaptažodžius, prisijungimo duomenis, asmens kodą, telefono numerį ir kita. ESET kibernetinio saugumo specialistai rekomenduoja apie įtartinus kontaktus pranešti pažinčių programėlės moderatoriams, o patį kontaktą užblokuoti arba pašalinti iš sekamų draugų.

Kvietimas pratęsti pokalbį „intymioje aplinkoje“

Dar vienu pavojaus signalu gali tapti apgavikų bandymas jus nukreipti į kitą bendravimo platformą. Jeigu per pažinčių programą naujai atsiradęs gerbėjas Jus iš karto kviečia pokalbį perkelti į kitą mobiliąją programėlę arba internetinę svetainę – vertėtų sunerimti. ESET IT specialistai pastebi, kad pažinčių programos ir portalai paprastai turi saugumo politikas, kurios padeda apsaugoti naudotojus nuo programišių ir apgavikų. Siekiant išvengti taikomų saugumo politikos taisyklių ir nepapulti į pažinčių programėlės užblokuotų vartotojų sąrašą, programišiai yra linkę nerizikuoti savo profiliu ir neretai kviečia savo aukas perkelti pokalbius į kitą, mažiau saugią vietą internete – pavyzdžiui netikrą svetainę, kurioje gali slėptis kenkėjiškas kodas arba kompiuterinis virusas.

Netikros svetainės gali būti įvairios. Vienas iš apgaulės atvejų yra kuomet programišiai sukuria žinomos svetainės, kaip pavyzdžiui „Facebook“ kopiją, imituojant šio portalo atskirą domeną. Kitas tipas, vadinamas „homograph attack“, vyksta, kuomet svetainės adresas yra nežymiai pakeičiamas adreso eilutėje. Netikrus svetainės adresus kuriantys hakeriai gali užregistruoti šių svetainių domenus bei įsigyti galiojančius saugumo sertifikatus „https“. Tai vis tobulėjančių kibernetinių sukčiavimo atvejų pavyzdys. Daugelis šiuolaikinių naršyklių, tokių kaip „Chrome“ ir „Firefox“, jau geba atpažinti apgaulingas svetaines, tačiau ESET specialistai rekomenduoja naudoti papildomus apsaugos sprendimus – išmaniajame įrenginyje įdiegti antivirusinę programą, kuri padės atpažinti kenkėjiškas svetaines ir užkirs kelią į įrenginį bandant atsiųsti kompiuterinį virusą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama