Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
Balandžio 17 d. 17:52
Roveris „Curiosity“ pradėjo naujo Marso regiono tyrimus
Balandžio 17 d. 14:35
Visapusis namų klimato valdymas su „Komfovent KOMBI“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Aštuoni patarimai, kuriuos reikia prisiminti ne tik per Saugesnio interneto dieną

Publikuota: 2019-02-05 12:21
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Jaunimas – pažeidžiamiausia ir labiausiai rizikuojanti nukentėti nuo internetinių sukčių amžiaus grupė, rodo pernai atliktas „Microsoft“ tyrimas. Jie dažniau nei vyresni interneto vartotojai susiduria su bandymais iš jų išvilioti duomenis ar kitą jautrią informaciją bei sukčiams dažniau pasiseka apgaulės būdu pasisavinti jų pinigus. Minint Saugesnio interneto dieną „Microsoft“ dalinasi aštuoniais patarimais, kaip to išvengti.

Aštuoni patarimai, kuriuos reikia prisiminti ne tik per Saugesnio interneto dieną

Kaip pastebi „Microsoft“ atstovai, tyrimas parodė, kad apie saugumą internete reikia kalbėti net ir su tais, kurie be technologijų savo gyvenimo neįsivaizduoja. Norint išvengti didžiosios dalies sukčių apgavysčių tereikia atsiminti aštuonias paprastas taisykles.

Naudokite sudėtingus, unikalius slaptažodžius skirtingoms paskyroms

Jei kažkas turi jūsų namų raktą, jie gali užeiti ir apiplėšti kiekvieną kambarį jūsų namuose. Taip pat gali įvykti ir su slaptažodžiais ir aktyviomis paskyromis. Per dažnai mes pasirenkame slaptažodžius, kuriuos būtų lengva atsiminti, pavyzdžiui, vardus ar gimimo datas. Tačiau jei jūsų slaptažodis lengvai įsimenamas, tikėtina, kad ir internetiniams sukčiams bus lengva jį atspėti. Jei naudosite tą patį, paprastą slaptažodį kelioms paskyroms, sukčiams atversite gana lengvą kelią prie juose esančios asmeninės informacijos – jiems pakaks išgauti ar atspėti vieną jūsų slaptažodį.

Naudokite slaptažodžių tvarkykles (angl. password manager), kad galėtumėte išsaugoti kelis slaptažodžius skirtingoms paskyroms. Taip įsitikinkite, kad kiekvienas slaptažodis būtų sudėtingas, t. y. jį sudaro mažiausiai 10 simbolių, apimančių didžiąsias ir mažąsias raides, skaičius, specialius simbolius.

Nepriimkite pakvietimų iš nepažįstamų žmonių socialiniuose tinkluose

Ne visi žmonės internete yra tokie, kokie sako esą. Dažnai kibernetiniai nusikaltėliai sukuria netikras paskyras socialiniuose tinkluose, kad galėtų artimai bendrauti su neatsargiais vartotojais, ištuštinti jų kišenes ar pasiekti kitų blogų tikslų.

Jei susidūrėte su nepažįstamu internete, kuris įkyriai reikalauja pasidalinti savo asmenine informacija arba prašo pinigų, tai turėtų sukelti įtarimą. Jei įmanoma, susiraskite šį asmenį tiesiogiai, kad galėtumėte patvirtinti, kad paskyra yra autentiška. Vis dar nesate tikras dėl asmens tapatybės, bet norite vis tiek priimti jo pakvietimą? Kad apsisaugotumėte, privatumo nustatymuose apribokite informaciją, kurią gali pamatyti asmuo jūsų profilyje.

Atsiminkite: internete galioja tokios pačios taisyklės kaip ir realybėje – nesidalinkite jautria arba asmenine informacija su nepažįstamais.

Veiksmai prisijungus gali turėti pasekmių atsijungus

Įsivaizduokite internetą kaip miesto aikštę arba šaligatvį: tai vieša erdvė, kur kiekvienas gali matyti ir pasidalinti bet kuo, ką įkeliat. Nesvarbu ar tai buvo viešas turinys, ar jūs davėte leidimą kitiems naudotis turiniu.

Prieš įkeliant įrašą paklauskite savęs: ar norėčiau, kad mano darbdavys, klientas arba giminaitis tai žinotų? Net ir tokie dalykai kaip jūsų santykių statusas arba namų adresas, kurie gali atrodyti kaip nereikšminga informacija, bet patekę į sukčių rankas, gali būti panaudoti prieš jus.

Prisiminkite: iš interneto turinį ištrinti labai sudėtinga

Yra pora išimčių, bet deja, nėra mygtuko, visam laikui ištrinančio turinį, įkeltą į socialinius tinklus. Bet koks vaizdas, komentaras ar nuotrauka, kuriuos jūs įkeliate, tikėtina internete lieka amžinai. Net jei pašalinate pradinį įrašą, negalite būti tikri, kad kas nepasidarė jo kopijos ar nepasidalino jūsų turiniu kituose socialiniuose tinkluose. Taigi nekelkite į internetą to, ko nenorėtumėte kitiems parodyti.

Prieš spaudžiant pagalvokite

Sukčių mėgstamiausia taktika – apgaulės būdu vartotojus priversti parsisiųsti kenkėjišką programinę įrangą, kuri leidžia jiems pasisavinti jūsų asmeninę informaciją. Nuo populiaraus žaidimo iki elektroninio laiško, siūlančio techninę pagalbą – kenkėjiškos programos gali būti užsimaskavusios daugybe skirtingų būdų.

Venkite siųstis programėles, kurios atrodo keistai arba yra patalpintos nežinomame internetiniame puslapyje. Netikite, kad elektroninis laiškas yra tikras? Paklauskite savęs: ar siuntėjas turi neįprastą elektroninio pašto adresą? Ar pasisveikinimas yra neasmeninis? Ar laiške pilna gramatinių klaidų? Ar iš turinio jaučiama keista skuba?

Jei vis dar nesate tikras, susisiekite su prekės ženklu arba kompanija jų oficialiais bendravimo kanalais, pavyzdžiui, per jų internetinį puslapį ar paskyrą socialiniuose tinkluose. Visada geriausia keliskart pasitikrinti nei rizikuoti savo saugumu.

Atnaujinkite savo privatumo nustatymus ir antivirusinę sistemą

Jei neatnaujinsite savo gynybos priemonių, kibernetiniai nusikaltėliai galiausiai suras būdų kaip jas apeiti. Įsitikinkite, kad turite naujausius operacinės sistemos atnaujinimus, ir pasistenkite pasitikrinti savo privatumo nustatymus programėlėse ir naršyklėje, kurią naudojate.

Visada naudokite saugų tinklą

Kai naudojatės viešu tinklu, tokiu kaip bevielis internetas prekybos centre, neturite tiesioginės įtakos jo saugumui. Jei negalite prisijungti prie saugaus tinklo arba užtikrinti, kad jūsų prietaisas yra apsaugotas, nesidalinkite jautria informacija. Saugiau būtų palaukti, kol būsite namuose ir naudositės slaptažodžiu apsaugotu interneto tinklu.

Klauskite patarimų žmonių, kuriais pasitikite

Niekada neskubėkite spausti ant nuorodos arba įkelti įrašą. Nėra nieko skubiau ir svarbiau nei mūsų saugumas internete.

Suvaldyti grėsmes internete gali būti labai sunku, bet yra daugybė šaltinių, padedančių jums. Kai manote, kad nesate užtikrintas arba įtariate asmens, nuorodos, programos ketinimus, visada pasikliaukite patirtimi žmonių, kuriais pasitikite. Ar tai būtų draugas, vienas iš tėvų, mokytojas ar jūsų įmonės programinės įrangos kūrėjas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Tobulėjančioms technologijoms sparčiai transformuojant verslus, vietoje nesėdi ir kibernetiniai piktavaliai. Laikui bėgant, kibernetinės grėsmės vis labiau vystosi, todėl sukčiams darosi paprasčiau pergudrauti saugumo sistemas ir žmones.

„Lockdown“ režimas, kam jis skirtas ir kaip jį naudoti?

Jei manote, kad esate didelės rizikos zonoje ir yra tikimybė, kad į jus nusitaikys samdinių šnipinėjimo programos, arba tiesiog neprieštaraujate prarasti kai kurių „iOS“ funkcijų papildomo saugumo vardan, „Apple“ „Blokavimo režimas“ („Lockdown mode“) yra stebėtinai naudingas.

Kaip apsaugoti save nuo kibernetinių grėsmių? Eksperto patarimai

Patyręs kibernetinio saugumo ekspertas dalyvauja „Rewire“ projekte, kuris vykdomas Mykolo Romerio universitete kartu su 24 partneriais iš 13 šalių. Projekto tikslas – padėti žmonėms saugiai naudotis technologijomis ir suvokti kibernetinio saugumo svarbą.

2024-03-25 08:40
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą
2024-03-06 20:25
Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?
2024-03-04 17:28
Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių
2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama