Elektronika.lt
 2025 m. liepos 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 16 d. 20:31
Nešiojamo kompiuterio baterijos įkrovimas: kompiuterių meistrai įspėja, kad taip sutrumpini jo gyvavimą
Liepos 16 d. 17:28
Moderni gamyba ir verslas šiandien: kaip DI keičia žaidimo taisykles?
Liepos 16 d. 14:41
Praktiški patarimai, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšį namuose
Liepos 16 d. 11:23
Universiteto vaidmuo stiprinant kibernetinį saugumą šalyje: mokslas, technologijos ir praktika
Liepos 16 d. 08:26
Pristatyta nauja pajėgiausiojo „Defender OCTA“ versija
Liepos 15 d. 20:26
Elektromobilį įsigijusio vokiečio veiksmai nustebino visus: tik teismui pavyko jį grąžinti į realybę, istorija stulbina
Liepos 15 d. 17:36
Jau šį rudenį „Tiktok“ JAV perims „Oracle“?
Liepos 15 d. 14:17
KTU studento kuriamas DI sprendimas – proveržis nevaisingumo gydyme
Liepos 15 d. 11:48
VU MIF prof. Rimas Norvaiša: matematikos mokymas ir egzaminai – tarp reformų ir realybės
Liepos 15 d. 08:10
Saulės energija bute: lietuviams trūksta žinių? (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika   | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Praktiški patarimai, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšį namuose

Publikuota: 2025-07-16 14:41
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kodėl „Wi-Fi“ signalas namuose silpnas, nors esu užsisakęs greitą internetą? Tai gana dažnas interneto vartotojų klausimas ir visiškai suprantamas, juk šiandien patikimas „Wi-Fi“ ryšys yra būtinas – jį naudojame darbui, mokslams, pramogoms ir bendravimui. Kita vertus, daugelis žmonių iki šiol nesusimąsto, kad dažniausiai dėl prasto ryšio kaltas būna ne pats internetas, o tai, kaip jis naudojamas namų aplinkoje.

„Pirmiausia verta įsidėmėti – net ir pats greičiausias internetas negarantuoja, kad visose jūsų namų vietose, kiekviename kambaryje, bus vienodai gera „Wi-Fi“ aprėptis. Silpnas signalas gali priklausyti tiek nuo naudojamo maršrutizatoriaus, tiek nuo bendros infrastruktūros. Pavyzdžiui, dideliuose namuose ar butuose, kur tarp maršrutizatoriaus ir įrenginio yra storos sienos ar lubos, ypač iš gelžbetonio ar plytų. Nors rečiau, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kad signalui trukdo buitinė technika – pavyzdžiui, mikrobangų krosnelės ir pan.“, – sako interneto ir TV paslaugų bendrovės „Etanetas“ vadovas Artūr Stefanovič.

Pirminis pagalbininkas gali būti signalo stiprintuvas

A. Stefanovič teigimu, jeigu namuose netenkina „Wi-Fi“ ryšys, jokiu būdu nereikėtų svarstyti apie plonesnes sienas ar kai kurių buities prietaisų atsisakymą. Paprasčiausias ir bene lengviausias sprendimas tokiai problemai išspręsti – naudoti „Wi-Fi“ ryšio stiprintuvą. Tai mažas, į elektros lizdą jungiamas įrenginys, kuris priima signalą iš jūsų maršrutizatoriaus ir jį retransliuoja. Taip išplečiamas tinklo diapazonas į vietas, kur signalas anksčiau buvo silpnas ar visai nepasiekiamas.

Kaip išsirinkti gerą ryšio stiprintuvą? Visų pirma, verta atkreipti dėmesį į antenų skaičių ir siųstuvo galią. Stiprintuvas turi būti parinktas pagal jūsų būsto dydį – kuo didesnis plotas, tuo galingesnio įrenginio reikės.

„Alternatyva stiprintuvui – pažangus „Mesh“ tinklas, kuris leidžia sukurti kelių prieigos taškų sistemą. Skirtingai nuo paprasto stiprintuvo, kuris tik kartoja signalą, „Mesh“ sistema užtikrina sklandų perėjimą tarp zonų, nes visi taškai veikia kaip viena visuma. Tai ypač naudinga dideliuose ar daugiaaukščiuose būstuose, kur įprastas signalas prastai pasiekia tolimesnius kambarius“, – teigia „Etaneto“ vadovas.

Nuo „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus iki nenaudojamų prietaisų

Specialistas pataria, kad jei „Wi-Fi“ ryšys vis tiek kelia problemų, išsikelkite sau paprastą klausimą – o kada pastarąjį kartą apskritai keitėte „Wi-Fi“ maršrutizatorių? Vis dar daug žmonių naudoja maršrutizatorius, palaikančius senesnę „Wi-Fi 5“ ryšio kartą, nors rinkoje jau plačiai prieinami gerokai pažangesni „Wi-Fi 6“ ar „Wi-Fi 7“ standartai. Daugeliu atvejų, „Wi-Fi“ ryšio kokybė namuose reikšmingai pagerėja vien tik pakeitus maršrutizatorių į tokį, kuris palaiko naujesnę ryšio kartą.

Naujesnė „Wi-Fi“ ryšio karta ir ją palaikantys maršrutizatoriai garantuoja greitesnį ir stabilesnį ryšį daugelyje įrenginių vienu metu (ypač jei namuose daug telefonų, TV ar kitų išmaniųjų prietaisų). Be kita ko, naujesnės ryšio kartos maršrutizatoriai palaiko modernesnį ir saugesnį apsaugos protokolą – WPA3, kuris padeda apsaugoti belaidžius tinklus nuo neleistino prisijungimo. Tai gerokai sustiprina apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų, kurie šiais laikais labai paplitę ir gali sukelti rimtų problemų.

Visgi, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių maršrutizatoriaus šiuo metu keisti neplanuojate, verta apsvarstyti ir kitus būdus pagerinti ryšį. Kartais pakanka tiesiog pakeisti transliavimo kanalą, ypač jei gyvenate daugiabutyje – kaimynų maršrutizatoriai dažnai veikia tuo pačiu kanalu ir trukdo vieni kitiems.

Dar vienas praktiškas patarimas – išjunkite nenaudojamus įrenginius, prijungtus prie „Wi-Fi“. Jie apkrauna tinklą ir gali sukelti trikdžius. Taip pat – patartina maršrutizatorių pastatyti centrinėje namų vietoje, kiek įmanoma atokiau nuo kliūčių, kad signalas tolygiai pasiektų visus kampus.

Jei įrenginys, pavyzdžiui, televizorius ar stacionarus kompiuteris, yra vienoje vietoje ir nenaudojamas judant – verta naudoti LAN kabelį. Tai ne tik sumažins belaidžio tinklo apkrovą, bet ir užtikrins maksimalią ryšio kokybę bei stabilumą.

Kaip sužinoti, ar jūsų signalas tikrai silpnas?

„Jei dvejojate, ar tikrai viena ar kita vieta namuose turi silpną „Wi-Fi“? Jo stiprumą nesudėtinga pasitikrinti. Jeigu naudojate išmanųjį telefoną, prisijunkite prie savo „Wi-Fi“ tinklo, eikite į nustatymus ir pasirinkite aktyvų tinklą. Daugelis įrenginių rodo signalo stiprumą ar bent jo kokybės įvertinimą.

„Ryšio stiprumą galima tiksliai įvertinti naudojant tam skirtas programėles. Rekomenduojamos tokios programėlės kaip „WiFi Analyzer“ („Android“), „NetSpot“ („Windows“, „Mac“) ir „AirPort Utility“ („iOS“)“, – sako A. Stefanovič.

Šios programos leidžia matyti signalo stiprumą dBm (decibelais milivatui). Kuo rezultatas arčiau nulio, tuo geresnis signalas. Pavyzdžiui, –30 dBm – puiki kokybė, –50 iki –60 dBm – gera, –70 dBm – jau silpna, –80 dBm ir žemiau – dažnai dingstantis ryšys.

Be to, kai kurios šios programėlės leidžia sudaryti ir vizualų signalo sklaidos žemėlapį, kuris aiškiai parodo, kuriose būsto vietose signalas stiprus, o kur silpnas. Tai labai naudinga koreguojant įrenginių ar maršrutizatoriaus padėtį.

Silpnas „Wi-Fi“ signalas namuose dažnai nėra susijęs su pačiu interneto planu – priežastys slypi įrangoje, išdėstyme ar tinklo apkrovoje. Laiku atnaujinus maršrutizatorių, pasirinkus tinkamą signalo stiprintuvą ar „Mesh“ tinklą, atlikus keletą paprastų veiksmų ir pasitelkus įrankius signalo matavimui, ryšio kokybę galima ženkliai pagerinti be didelių investicijų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama