Elektronika.lt
 2025 m. liepos 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 6 d. 20:43
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi
Liepos 6 d. 16:40
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą
Liepos 6 d. 12:16
Ekspertai: mažos taršos zonos – neišnaudota galimybė elektromobilių rinkos plėtrai
Liepos 6 d. 08:49
Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti
Liepos 5 d. 20:35
Netrukus teks mokėti už absoliučiai viską: „Google“ paieška gali kardinaliai pasikeisti
Liepos 5 d. 16:37
Mokslininkų kuriamas skaitmeninis dvynys – Tvarumo centro mikroklimato analizės priemonė
Liepos 5 d. 12:44
Matematinės kalbos universalumas padeda spręsti verslo problemas
Liepos 5 d. 08:31
„Acme Solar Group" atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei
Liepos 4 d. 20:44
Europos Sąjunga ruošia šokiruojantį planą: istorija taps ne tik grynieji pinigai, bet ir mums įprastos kortelės
Liepos 4 d. 17:30
Žingsnis į priekį kovoje su vėžiu: KTU padeda kurti nacionalinius vėžio duomenų mazgus Europoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Publikuota: 2025-06-16 18:27
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Viktoras Baliulis
Aut. teisės: ©Bilis.lt
Inf. šaltinis: Bilis.lt

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją.

Tai ne tik patogu, bet ir atrodo kaip išsigelbėjimas tiems, kurių diena kupina skubėjimo. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai? Socialiniuose tinkluose ir forumuose netrūksta nuomonių, vieni tikina, kad greitas įkrovimas naikina akumuliatorių, kiti, kad tai tiesiog dar vienas rinkodaros triukas, niekuo nesiskiriantis nuo įprasto krovimo.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
Asociatyvi nuotr.

Tiesa, slypi kažkur per vidurį, kaip dažnai nutinka technologijų pasaulyje. Šis klausimas tampa vis aktualesnis ir dėl to, kad išmanieji telefonai kasmet brangsta, o baterijos dažnai laikomos viena iš pirmųjų susidėvinčių dalių.

Tad natūralu, kad žmonės nori žinoti, ar jų įprotis krauti telefoną greitai iš tiesų trumpina jo tarnavimo laiką – ar tai tik baimė, kurią paskleidė internetas.

Kaip veikia greitasis įkrovimas?

Norint suprasti, ar greitas įkrovimas kenkia baterijai, reikia žinoti, kaip ši technologija veikia. Klasikinis telefonų įkrovimas naudojo maždaug 5W galią, o dabar kai kurie modeliai palaiko net 120 W ar daugiau. Tai reiškia, kad jie gali būti įkrauti per 15–20 minučių.

Tam naudojama pažangi valdymo elektronika, kurios užduotis leisti akumuliatoriui priimti daugiau energijos per trumpesnį laiką, bet tuo pačiu išlaikyti saugią temperatūrą. Greitas įkrovimas dažniausiai veikia dviem etapais. Pirmiausia baterija įkraunama labai greitai, nuo 0 iki maždaug 50–70 proc., kai į ją keliauja didelės srovės.

Antrajame etape įkrovimas lėtėja, kad akumuliatorius nebūtų perkrautas. Ir čia slypi pirmoji užuomina apie galimą žalą. Spartusis etapas generuoja šilumą, o būtent karštis yra vienas didžiausių baterijų priešų.

Nors gamintojai diegia įvairius apsaugos mechanizmus, pavyzdžiui, šilumos jutiklius, įkrovimo srautų reguliatorius, kelių ląstelių architektūras – faktas lieka faktu. Kuo dažniau naudosime maksimalų įkrovimo greitį, tuo labiau apkrausime akumuliatorių.

Ar tikrai trumpėja baterijos gyvavimas?

Tyrimai rodo, kad akumuliatorių gyvavimo trukmę labiausiai veikia ne pats įkrovimo greitis, o temperatūra, kurioje tai vyksta. Kuo dažniau baterija įkaista iki 40 °C ar daugiau, tuo greičiau ji praranda talpą. Todėl dažnas ir intensyvus greitojo įkrovimo naudojimas gali paskatinti spartesnį nusidėvėjimą, ypač jeigu tai daroma karštoje aplinkoje arba kraunama naudojantis telefonu.

Gamintojai tą žino ir būtent todėl naujesniuose įrenginiuose įdiegiami algoritmai, kurie leidžia paslėpti tikrąją įkrovimo galią, jeigu sąlygos netinkamos. Pavyzdžiui, kai kurios sistemos sumažina galią, jei pastebi, kad telefonas įkaista per greitai.

Tačiau ne visi vartotojai tai pastebi – jiems atrodo, kad telefonas kraunasi greitai, net jeigu įrenginys iš tikrųjų lėtina procesą dėl saugumo.

Nors nėra vienareikšmiško atsakymo, ar greitasis įkrovimas žymiai trumpina baterijos tarnavimo laiką, akivaizdu, kad jis turi poveikį, ypač jei naudojamas kasdien. Kitaip tariant, greitas krovimas nėra nuodėmė, bet tai yra įrankis, kurį reikėtų naudoti protingai.

Kaip prailginti akumuliatoriaus gyvavimą?

Norint, kad išmanusis telefonas tarnautų kuo ilgiau, svarbu ne tik tai, kaip jį krauname, bet ir kaip jį naudojame. Pavyzdžiui, viena iš paprasčiausių rekomendacijų – vengti krauti telefoną nuo 0 iki 100 proc. kasdien. Geriausias baterijos darbo diapazonas – tarp 20 ir 80 proc. Tokiu režimu dirbanti baterija ilgiau išlaiko savo talpą.

Be to, verta prisiminti, kad jei greito įkrovimo nereikia, jo ir nenaudoti. Pavyzdžiui, per naktį telefoną galima krauti įprastu režimu. Kai kurie gamintojai, tarp jų patenka „Apple“, „Samsung“, „OnePlus“, siūlo išmaniąsias funkcijas, kurios nuspėja, kada vartotojas pabus, ir lėtai krauna telefoną iki 100 proc. prieš pat pabudimą.

Taip pat padeda naudoti originalius arba kokybiškus trečiųjų šalių įkroviklius, kurie turi reikiamus saugiklius ir palaiko oficialius įkrovimo protokolus. Prastos kokybės įkrovikliai gali ne tik perkaisti, bet ir neteisingai perduoti srovę, kas ilguoju laikotarpiu turės neigiamą poveikį baterijai.

Verdiktas: greitas, bet su saiku

Greitas įkrovimas yra technologija, kurią patogu turėti, bet su ja nereikėtų elgtis neapgalvotai. Ji nėra grėsmė savaime, tačiau naudojama nuolat ir netinkamomis sąlygomis gali turėti pasekmių. Baterijos nusidėvėjimas – neišvengiamas procesas, bet jį galime sulėtinti, jeigu į savo įpročius įnešime šiek tiek sąmoningumo.

Todėl greitą įkrovimą vertėtų laikyti ne kasdieniu įpročiu, o kaip planą B – skirtą toms dienoms, kai laiko mažai, o energijos reikia greitai. O likusį laiką geriausia leisti telefonui įsikrauti ramiai, be spaudimo, kaip ir mums visiems kartais reikia.


Telefonai.eu

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)  
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą

Vaikai šiandien auga pasaulyje, kuriame išmanusis telefonas dažnai tampa pirmuoju savarankiškumo simboliu. Kartu su šia laisve atsiranda ir pavojų – nuo prieinamo žalingo turinio iki žinučių iš nepažįstamų žmonių, apsimetančių vaikų bendraamžiais. Tad technologijų bendrovės kuria vis daugiau įrankių, padedančių tėvams stebėti ir valdyti vaikų veiklą skaitmeninėje erdvėje. Viena tokių naujovių – „Apple“ pristatyta funkcija, skirta apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamo bendravimo.

Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti

Pažįstama situacija? Tūkstančiai ekrano nuotraukų, neatidarytų žinučių ir el. laiškų, o telefono atmintis jau beveik pilna. Skaitmeninė netvarka – tai nauja kasdienybė daugeliui iš mūsų.

Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?

Nors 7 iš 10 tėvų Lietuvoje nemato pavojaus duoti telefoną vaikui iki dešimties, ekspertai skambina pavojaus varpais dėl realių grėsmių. Kol Europoje plinta socialinių tinklų draudimai, Lietuvos ekspertai ragina tėvus nelaukti sprendimų „iš viršaus“, o imtis iniciatyvos patiems.

2025-06-29 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
2025-06-20 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
2025-06-16 18:27
 Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama