Elektronika.lt
 2025 m. liepos 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 26 d. 20:12
Jūsų mintys nebėra tik jūsų: dirbtinis intelektas žino, ką rinksitės dar prieš jums apie tai pagalvojant
Liepos 26 d. 17:23
Europos sandėlių darbuotojai nori daugiau saugumo: kur slypi sprendimas?
Liepos 26 d. 14:54
Vasarą keliaujame po Lietuvą – kaip užtikrinti kokybišką interneto ryšį dirbant ir ilsintis?
Liepos 26 d. 11:09
Vienaragio sėkmės receptas: lengvai įdiegiamos technologijos ir privatus ankstyvas finansavimas
Liepos 26 d. 08:55
A. Paulauskaitė-Tarasevičienė: „Neužtenka turėti DI – reikia suprasti, kaip jis veikia ir kam jis tarnauja“
Liepos 25 d. 20:34
„Tesla“ keičia žaidimo taisykles: jau ruošia gerokai pigesnes ir saugesnes elektromobilių baterijas
Liepos 25 d. 17:31
DI išmano, bet žmogus sprendžia – ko iš tiesų reikia šiuolaikiniam marketingo specialistui?
Liepos 25 d. 14:24
Už virtualių girių, už skaitmeninių kalnų: kaip su vaikais kalbėtis apie pavojus internete?
Liepos 25 d. 11:39
Žaibai ir telefonas: kaip iš tikrųjų elgtis, kai dangus grūmoja?
Liepos 25 d. 08:38
Ekspertai: sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Publikuota: 2025-06-16 18:27
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Viktoras Baliulis
Aut. teisės: ©Bilis.lt
Inf. šaltinis: Bilis.lt

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją.

Tai ne tik patogu, bet ir atrodo kaip išsigelbėjimas tiems, kurių diena kupina skubėjimo. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai? Socialiniuose tinkluose ir forumuose netrūksta nuomonių, vieni tikina, kad greitas įkrovimas naikina akumuliatorių, kiti, kad tai tiesiog dar vienas rinkodaros triukas, niekuo nesiskiriantis nuo įprasto krovimo.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
Asociatyvi nuotr.

Tiesa, slypi kažkur per vidurį, kaip dažnai nutinka technologijų pasaulyje. Šis klausimas tampa vis aktualesnis ir dėl to, kad išmanieji telefonai kasmet brangsta, o baterijos dažnai laikomos viena iš pirmųjų susidėvinčių dalių.

Tad natūralu, kad žmonės nori žinoti, ar jų įprotis krauti telefoną greitai iš tiesų trumpina jo tarnavimo laiką – ar tai tik baimė, kurią paskleidė internetas.

Kaip veikia greitasis įkrovimas?

Norint suprasti, ar greitas įkrovimas kenkia baterijai, reikia žinoti, kaip ši technologija veikia. Klasikinis telefonų įkrovimas naudojo maždaug 5W galią, o dabar kai kurie modeliai palaiko net 120 W ar daugiau. Tai reiškia, kad jie gali būti įkrauti per 15–20 minučių.

Tam naudojama pažangi valdymo elektronika, kurios užduotis leisti akumuliatoriui priimti daugiau energijos per trumpesnį laiką, bet tuo pačiu išlaikyti saugią temperatūrą. Greitas įkrovimas dažniausiai veikia dviem etapais. Pirmiausia baterija įkraunama labai greitai, nuo 0 iki maždaug 50–70 proc., kai į ją keliauja didelės srovės.

Antrajame etape įkrovimas lėtėja, kad akumuliatorius nebūtų perkrautas. Ir čia slypi pirmoji užuomina apie galimą žalą. Spartusis etapas generuoja šilumą, o būtent karštis yra vienas didžiausių baterijų priešų.

Nors gamintojai diegia įvairius apsaugos mechanizmus, pavyzdžiui, šilumos jutiklius, įkrovimo srautų reguliatorius, kelių ląstelių architektūras – faktas lieka faktu. Kuo dažniau naudosime maksimalų įkrovimo greitį, tuo labiau apkrausime akumuliatorių.

Ar tikrai trumpėja baterijos gyvavimas?

Tyrimai rodo, kad akumuliatorių gyvavimo trukmę labiausiai veikia ne pats įkrovimo greitis, o temperatūra, kurioje tai vyksta. Kuo dažniau baterija įkaista iki 40 °C ar daugiau, tuo greičiau ji praranda talpą. Todėl dažnas ir intensyvus greitojo įkrovimo naudojimas gali paskatinti spartesnį nusidėvėjimą, ypač jeigu tai daroma karštoje aplinkoje arba kraunama naudojantis telefonu.

Gamintojai tą žino ir būtent todėl naujesniuose įrenginiuose įdiegiami algoritmai, kurie leidžia paslėpti tikrąją įkrovimo galią, jeigu sąlygos netinkamos. Pavyzdžiui, kai kurios sistemos sumažina galią, jei pastebi, kad telefonas įkaista per greitai.

Tačiau ne visi vartotojai tai pastebi – jiems atrodo, kad telefonas kraunasi greitai, net jeigu įrenginys iš tikrųjų lėtina procesą dėl saugumo.

Nors nėra vienareikšmiško atsakymo, ar greitasis įkrovimas žymiai trumpina baterijos tarnavimo laiką, akivaizdu, kad jis turi poveikį, ypač jei naudojamas kasdien. Kitaip tariant, greitas krovimas nėra nuodėmė, bet tai yra įrankis, kurį reikėtų naudoti protingai.

Kaip prailginti akumuliatoriaus gyvavimą?

Norint, kad išmanusis telefonas tarnautų kuo ilgiau, svarbu ne tik tai, kaip jį krauname, bet ir kaip jį naudojame. Pavyzdžiui, viena iš paprasčiausių rekomendacijų – vengti krauti telefoną nuo 0 iki 100 proc. kasdien. Geriausias baterijos darbo diapazonas – tarp 20 ir 80 proc. Tokiu režimu dirbanti baterija ilgiau išlaiko savo talpą.

Be to, verta prisiminti, kad jei greito įkrovimo nereikia, jo ir nenaudoti. Pavyzdžiui, per naktį telefoną galima krauti įprastu režimu. Kai kurie gamintojai, tarp jų patenka „Apple“, „Samsung“, „OnePlus“, siūlo išmaniąsias funkcijas, kurios nuspėja, kada vartotojas pabus, ir lėtai krauna telefoną iki 100 proc. prieš pat pabudimą.

Taip pat padeda naudoti originalius arba kokybiškus trečiųjų šalių įkroviklius, kurie turi reikiamus saugiklius ir palaiko oficialius įkrovimo protokolus. Prastos kokybės įkrovikliai gali ne tik perkaisti, bet ir neteisingai perduoti srovę, kas ilguoju laikotarpiu turės neigiamą poveikį baterijai.

Verdiktas: greitas, bet su saiku

Greitas įkrovimas yra technologija, kurią patogu turėti, bet su ja nereikėtų elgtis neapgalvotai. Ji nėra grėsmė savaime, tačiau naudojama nuolat ir netinkamomis sąlygomis gali turėti pasekmių. Baterijos nusidėvėjimas – neišvengiamas procesas, bet jį galime sulėtinti, jeigu į savo įpročius įnešime šiek tiek sąmoningumo.

Todėl greitą įkrovimą vertėtų laikyti ne kasdieniu įpročiu, o kaip planą B – skirtą toms dienoms, kai laiko mažai, o energijos reikia greitai. O likusį laiką geriausia leisti telefonui įsikrauti ramiai, be spaudimo, kaip ir mums visiems kartais reikia.


Telefonai.eu

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)  
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Daugėjant ryšio trikdžių rekomenduoja telefone atlikti vieną veiksmą

Pastaraisiais metais pasienyje bei pajūrio regione vis dažniau fiksuoti GPS ir mobiliojo ryšio trikdžiai. Problema itin opi Lietuvos ir Kaliningrado srities pasienyje. Šie trikdžiai ne tik blogina mobiliojo ryšio kokybę, mažina interneto greitį, bet ir gali greičiau iškrauti telefono bateriją. Ekspertai paaiškina, kad atlikus vos vieną veiksmą, ryšys veiks stabiliau ir patikimiau.

Išjunkite šią funkciją savo išmaniajame telefone: jeigu to nepadarysite – galite susidurti su nemalonumais

Pastaruoju metu išmaniųjų įrenginių naudotojai vis dažniau tampa kibernetinių sukčių taikiniu. Viena naujausių grėsmių yra kenksmingos trumposios žinutės, kurios pasiekia telefonus net nesinaudodamos įprastu mobiliojo ryšio tinklu. „Google“ perspėja, kad norint apsisaugoti, būtina išjungti vieną konkrečią telefono funkciją.

Telefonas kaip tvirtovė: patarė, kaip apsaugoti savo informaciją ir pinigus

Šiuolaikiniame išmaniajame telefone – ne tik pažįstamų kontaktai ir žinutės. Čia sukaupti svarbūs prisijungimai, dokumentai, nuotraukos ar net medicininiai duomenys. Todėl telefonas tampa ypač patraukliu taikiniu kibernetiniams nusikaltėliams. Savo mobiliojo saugumą užtikrinti galima laikantis kelių paprastų taisyklių.

2025-07-16 14:41
Praktiški patarimai, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšį namuose
2025-07-13 08:41
Ekspertai dalinasi patarimais: geresnes nuotraukas telefonu gali fiksuoti kiekvienas
2025-07-11 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
2025-07-10 08:26
Išmanus pasirinkimas: kaip sutaupyti pinigų ir tausoti gamtą renkantis telefoną?
2025-07-07 08:49
Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?
2025-07-06 16:40
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą
2025-07-06 08:49
Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti
2025-07-04 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
2025-06-29 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
2025-06-20 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
2025-06-16 18:27
 Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama