Elektronika.lt
 2025 m. liepos 3 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 3 d. 08:26
„Ignitis grupė“ pradeda kurti energijos kaupiklių parkus Lietuvoje
Liepos 2 d. 20:22
Mokslininkų išradimas šokiruoja: šios naujos kartos baterijos gali sumažinti net ir išmetamų teršalų kiekį (1)
Liepos 2 d. 17:42
Vaikai vasarą leidžia ne kieme, o prie kompiuterio: ekrano laikas išaugo 40 proc.
Liepos 2 d. 14:31
„Philips Evnia 27M2N3501PA“: sukurtas siekiantiems aukščiausių rezultatų
Liepos 2 d. 11:21
Z karta šturmuoja darbo rinką: kaip susikalbėti skirtingų kartų atstovams?
Liepos 2 d. 08:35
„Xiaomi“ pristato „Xiaomi Smart Band 10“: stilinga naujiena išmaniam gyvenimui
Liepos 1 d. 20:13
Elektrinių automobilių burbulas netrukus sprogs? Kinijos bendrovės skambina pavojaus varpais
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Publikuota: 2025-06-10 17:51
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose, kurių praradimas automatiškai reiškia nemalonumus kelionės metu. Tad kaip apsaugoti savo telefonus, o tuo pačiu ir garantuoti ramybę keliaujant?

Asociatyvi „Pixaby“ nuotr.
Asociatyvi „Pixaby“ nuotr.

Kaip pastebi Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius, keliautojai rizikuoja prarasti savo įrenginį ir jame saugomus duomenis dėl paties įrenginio vagystės arba įvairių incidentų, kai telefonas nebeatlieka savo funkcijų dėl vandens ir drėgmės, ugnies ir karščio ar mechaninio poveikio.

„Įsivaizduokime gana įprastą situaciją, kai kelionės lėktuvu bilietai, viešbučio rezervacijos, automobilio nuomos patvirtinimai ir kita kelionei svarbi informacija yra saugomi išmaniajame telefone. Praradus telefoną fiziškai arba nebegalint juo naudotis dėl, pavyzdžiui, vandens poveikio − streso lygis bus garantuotai maksimalus ir kelionės nuotaika sugadinta. Tokių situacijų keliautojams pasitaiko nuolat, tad būtina iš anksto pergalvoti, kaip nuo jų apsisaugoti“, − sako A. Juodeikis.

Pasak eksperto, paprasčiausia išeitis tokiu atveju – pasirūpinti, kad svarbūs kelionės dokumentai ir informacija būtų laikomi ir kituose įrenginiuose. Jei keliaujama šeimoje ar patikimų keliautojų grupėje, tokius duomenis ar prieigą prie jų galima laikyti artimiausių bendrakeleivių telefonuose. Rizika, kad visi kartu keliaujantys asmenys vienu metu praras savo išmaniuosius įrenginius, yra labai minimali.

„Norint neprarasti telefone esančių svarbių asmens duomenų, prieigos prie savo banko paskyros, asmeninio el. pašto, SMS žinučių siūloma ir kita rekomendacija − į kelionę vykti su kitu, „kelioniniu telefonu“. Jame turėtų būtų reikalinga programinė įranga, pavyzdžiui, taksi ir pavežėjimo paslaugų, apgyvendinimo, skrydžių bendrovės ar kelionių operatoriaus, žemėlapių programėlės. Ryšiui verta naudoti laikino mobiliojo ryšio plano užsienio tinkle eSIM kortelę“, − komentuoja A. Juodeikis.

Draudimo ekspertas pažymi, kad tokių saugiklių naudojimas jokiu būdu neturi sumažinti keliautojų budrumo užsienyje. Visų pirma, tai pasakytina apie vagyčių riziką – ilsėdamiesi ir keliaudami gyventojai atsipalaiduoja, „išjungia“ įprastą saugumo režimą, ir tampa labiau pažeidžiami. Pavyzdžiui, baruose, kavinėse, ypač lauke ir gatvėje, nerekomenduojama telefono laikyti matomoje vietoje ant stalo ar baro, nes jį lengva pagriebti ir pabėgti.

„Saugantis nuo galimo telefono praradimo siūloma turėti popierinį artimųjų žmonių ir kelionės draugų telefono numerių sąrašą. Kelionės bilietus, nakvynės rezervacijas irgi patariama turėti ir popieriniame variante. Nors tai nėra modernu, tačiau patikima ir suteikia papildomo saugumo“, − teigia „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Pasak A. Juodeikio, į telefoną gyventojai perkelia vis daugiau svarbios informacijos ir įrankių – tai el. paštas, e.piniginė su banko kortelėmis, asmeninė banko paskyra, kelionių draudimo informacija, prieiga prie nuotolinės gydytojo konsultacijos paslaugos, sveikatos parametrų stebėjimo priemonės ir panašiai. Tad asmeninio telefono praradimas kelionės metu būtų nemenkas galvos skausmas.

Kaip pabrėžia ekspertas, pagrindiniame savo įrenginyje paprastai yra ir asmens tapatybės patvirtinimo programėlės, naudojamos finansų, draudimo paslaugoms, viešojo sektoriaus paslaugoms gauti. Net ir laikinas šių tapatybės patvirtinimo įrankių praradimas sukeltų nemenkų problemų.

Keliaujant į užsienio šalis, būtina pagalvoti apie savo asmeninių duomenų telefone apsaugą ir dėl to, kad kai kuriose šalyse tikrinamas atvykstančių turistų elektronikos prietaisų turinys. Reikėtų įvertinti savo telefone laikomos informacijos turinio riziką − pagalvoti, kas esate, ką veikiate darbe, kokia potencialiai jautri ar svarbi informacija yra jūsų įrenginyje.

„Jei manote, kad telefone yra jautrios informacijos, išjunkite biometrinių duomenų, tokių kaip pirštų atspaudai ir veido atpažinimo jutikliai, naudojimą, paliekant galimybę įrenginį atrakinti tik slaptažodžiu. Naudoti tik slaptažodį yra veiksminga priemonė, nes teisiškai sunkiau priversti pasidalinti slaptažodžiu, nei pareigūnui paimti telefoną, palaikyti prieš jūsų veidą, kad jis atsirakintų. Nors galite atsisakyti pasakyti slaptažodį, tačiau tokiu atveju rizikuojate prarasti įrenginį ir būti neįleisti į šalį“, − sako A. Juodeikis.

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, auga ir skaitmeninių įrenginių žalos. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala 2024 m. siekė apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

Bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą, rodo bendrovės duomenys. Įprastai gyventojai praneša apie dažniausiai buityje ir laisvalaikio metu naudojamų išmaniųjų įrenginių nuostolius, tai yra − išmaniųjų telefonų, kompiuterių, išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių, planšetinių kompiuterių, ausinių.

Visgi A. Juodeikis pastebi, kad per pastarųjų trejų metų laikotarpį didžiausias žalų skaičius teko išmaniesiems telefonams − po daugiau nei 3 tūkst. telefonų žalų atvejų kasmet.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
 Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama