Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 20:13
Elektrinių automobilių burbulas netrukus sprogs? Kinijos bendrovės skambina pavojaus varpais
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Skendimas, skilimas ir perkaitimas: ar žinote, kaip teikti pirmąją pagalbą savo išmaniajam telefonui?

Publikuota: 2024-06-24 09:17
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Susižeidę ar sunegalavę daugelis nutuokiame, ką reikėtų pirmiausia, bet nelaimė mūsų išmaniajam dažnai kelia daugiau klausimų, nei atsakymų. Ilgąjį Joninių savaitgalį ne vienam telefonui teks ne savo noru „išsimaudyti“ ežere ar grįžti su keletu randų, tačiau atlikus teisingus veiksmus galima išgelbėti tiek jo gyvybę, tiek savo piniginę nuo didesnių nuostolių. „Telia“ ekspertai pasakoja, kaip teikti pirmąją pagalbą išmaniesiems ir kaip tai darant jiems labiau nepakenkti.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

„Išmanusis telefonas yra ne tik mūsų ištikimiausias palydovas, bet ir didelė investicija, todėl į jo „traumas“ labai sunku reaguoti ramiai. Stresinėje situacijoje žmonės dažnai griebiasi šiaudo ir vadovaujasi tokiais liaudyje populiariais mitais, kaip sušlapusio įrenginio nardinimas į ryžius ar įbrėžimų šalinimas dantų pasta. Deja, taip tik dar labiau pabloginama prietaiso būklė bei apsunkinamas darbas vėliau jį taisyti turinčiam technikui. Tad pagrindinė taisyklė sutraumavus išmanųjį – nežinant, ką daryti, geriau nedaryti nieko ir šį darbą patikėti profesionalams“, – teigia „Telia“ telefonų kategorijos ekspertė Aurelija Skarbalienė.

Ryžius geriau palikite plovui

Pasak A. Skarbalienės, nemaža dalis pastaraisiais metais pagamintų išmaniųjų telefonų turi tam tikrą atsparumo vandeniui sertifikatą, kurį galima pasitikrinti GSMArena.com ar gamintojo svetainėje. IP67 žymėjimą turintys įrenginiai gali iki vieno metro gylio vandenyje gali išbūti pusvalandį, o IP68 leidžia jiems „panerti“ į 1,5 m. gylio gelmes. Todėl atsitiktinis skrydis į tvenkinį ar kubilą įprastai jiems gali baigtis be rimtų pasekmių.

„Deja, nurodyti sertifikatai turi nemažai žvaigždučių – telefono apsaugą nuo drėgmės gali neigiamai paveikti jūroje esanti druska ar baseinuose naudojamas chloras. Net jeigu bus laikomasi gamintojo nurodytų nardinimo bei laikymo sąlygų, o įrenginys vis tiek bus pažeistas vandens, labai didelė tikimybė, kad serviso centras jį atsisakys remontuoti pagal garantiją. Taip yra todėl, jog praktiškai nėra galimybių įrodyti, kad sąlygos išties atitiko specifikaciją, o korpusas neturėjo jokių mikropažeidimų, galinčių daryti įtaką sandarumui“, – aiškina ekspertė.

Tuo metu įvykus tokiam nelaimingam įvykiui, „Telia“ atstovas primygtinai rekomenduoja nepasikliauti populiariu mitu ir išmaniojo nenardinti į ryžius. Pastarųjų drėgmės sugėrimo efektyvumas yra kur kas mažesnis, nei naujų batų ir kitų pirkinių pakuotėse randamo silikagelio, o juose esantis krakmolas tik pagreitins korozijos procesą. Taip pat reikėtų atsisakyti plaukų džiovintuvo naudojimo, kuris tik paskatina mikroplyšelių atsivėrimą ir dar geresnį vandens patekimą į vidų.

Pirmieji žingsniai, anot specialistės, turėtų būti išmaniojo išjungimas, išėmimas iš dėklo, nusausinimas ir nuvalymas lengvai gėlu vandeniu sudrėkinta šluoste. Po to reikėtų telefoną padėti šiltoje, sausoje vietoje ir leisti jam džiūti 24–72 val. Tai maksimaliai sumažins vandens padarytą žalą, tačiau tikimybė, kad prietaisas po kurio laiko nustos veikti dėl įvykusios korozijos – išliks. Vienintelis būdas nuo to apsisaugoti – nešti išmanųjį į serviso centrą, kur jis bus išardytas, o jo vidiniai komponentai – išvalyti ir išdžiovinti.

Šaldytuvas nėra telefono aušintuvas

Deginimasis paplūdimyje yra neatsiejamas vasaros atributas, kaip ir ant gulto muziką grojantis išmanusis. Visgi, kaip ir žmogui, „persideginimas“ telefonui yra labai žalingas. Tą išduoda sulėtėjęs veikimas, sumažėjęs ekrano ryškumą ir net specialūs pranešimai, kurie įprastai pasirodo aplinkos temperatūrai viršijus 35–40 laipsnių ribą.

„Karštis didžiausią žalą daro įrenginio baterijai, todėl vasarą reikėtų vengti juo intensyviai naudotis saulės atokaitoje ar palikti automobilyje. Tačiau patekus į tokią situaciją nereikėtų panikuoti ir persistengti, telefoną dedant į šaldytuvą ar šaldymo kamerą. Staigus temperatūrų pokytis gali lemti drėgmės įsiskverbimą į korpuso vidų, todėl geriausia išmanųjį palikti atvėsti kambario temperatūroje. Papildomai šį procesą galima paspartinti įjungiant skrydžio režimą ar telefoną visai išjungiant“, – pataria A. Skarbalienė.

Dantų pasta tik blogina situaciją

Paplūdimio smėlis ir kelioninės kuprinės turinys išmaniojo ekrane įprastai palieka ne visai malonių „prisiminimų“. Nagu jaučiami gilūs ar daugybė mažyčių plauko storio įbrėžimų gali taip suerzinti į pedantiškumą linkusius vartotojus, kad jie pasiryš išbandyti internetuose daugelio matytą dantų pastos triuką.

Dantų pastoje esančios mikroabrazyvios medžiagos nors ir teoriškai galėtų pašalinti stiklo įbrėžimus, išmaniojo telefono atveju daro daugiau žalos, nei naudos. Dauguma ekrano įbrėžimų tam yra tiesiog per gilūs, o intensyvus ekrano šveitimas gali „nuvalyti“ ir specialią oleofobinę dangą. Po tokios procedūros ekrano stiklas gali tapti nusėtas plėmais ir greičiau pasidengti pirštų antspaudais. Dėl šios priežasties, užuot bandžius šalinti įbrėžimus namų sąlygomis, patariama įsigyti apsauginę plėvelę ar stiklą, kurie estetinius ekrano defektus pavers mažiau matomais.

Visi ekrano įskilimo taisymai galiausiai baigiasi servise

Nepaisant to, jog nauji modeliai kone kasmet aprūpinami dūžiui atsparesniu stiklu bei tvirtesne korpuso konstrukcija, kasmet po paparčio žiedo paieškų vis dar neretas vartotojas ekrane nemaloniai nustemba pastebėjęs „voratinklius“ arba „saulutes“. Deja, ši nelaimė taip pat neturi paprasto sprendimo būdo, todėl anksčiau ar vėliau vis tiek privers apsilankyti servise.

„Internete galima rasti eksperimentų su soda ar skystu stiklu, bet nė viena šių medžiagų ekrano būklės neatstatys į pirminę ir, patekusios per atsiradusius plyšelius, tik kels pavojų sugadinti kitus įrenginio komponentus. Jei įskilimas ženklus, jį laikinai galima pridengti apsaugine plėvele ir išmaniuoju naudotis toliau. Tačiau įskilimai linkę plėstis, kartu gadindami ekrano vaizdą ir jautrumą, todėl ilgesnėje perspektyvoje reikės planuoti nuryti kainos karčią piliulę ir telefono ekraną pakeisti “, – atskleidžia „Telia“ atstovė.

Kadangi įrenginio ekrano remontas kartais gali kainuoti net pusę jo vertės, ekspertas pataria jo pirkimo metu užsiklijuoti apsauginę plėvelę bei įsigyti „Telia“ siūlomą draudimo paslaugą, kuri priklausomai nuo prietaiso vertės kainuoja nuo 3,9 iki 13,9 euro per mėnesį. Ji suteikia galimybę naudotis išmaniuoju telefonu be baimės jį sugadinti, kadangi dužimo, nuskendimo ar gaisro atveju klientui reikia mokėti tik nedidelę fiksuoto dydžio franšizę, kas išlaidas įrenginio remontui sumažina nuo kelių iki dešimties kartų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama