Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 21 d. 20:24
Nešiojamas prieš stacionarų: ką būtina žinoti, kad neprašautum investuodamas į naują kompiuterį
Gegužės 21 d. 17:52
Technologijos keičia mokslininkų darbą
Gegužės 21 d. 14:26
Staigmena prestižiniame „Roland-Garros“ teniso turnyre – pademonstruotas išskirtinis „Renault 4 Savane 4x4 Concept“
Gegužės 21 d. 11:27
Tyrimas: kas antras lietuvis elektromobilį rinktųsi dėl finansinės paskatos
Gegužės 21 d. 08:38
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų
Gegužės 20 d. 20:26
Kiekvienas jūsų žingsnis – stebimas: jūsų privatumas jau seniai neegzistuoja ir tai tik pradžia (1)
Gegužės 20 d. 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
Gegužės 20 d. 14:20
Kai dingsta ryšys: kodėl svarbus operatorių ir savivaldybių bendradarbiavimas?
Gegužės 20 d. 11:39
KTU tyrėjai kurs dirbtinio intelekto įrankius, padėsiančius plėtoti įtraukųjį ugdymą
Gegužės 20 d. 08:39
Baterijų proveržis iš Azijos: ar Lietuva pasiruošusi naujajai energetikai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Publikuota: 2024-02-20 08:22
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT) – nesvarbu, ar jūs naudojate įrangą savo asmeninėms reikmės ar tai yra dalis jūsų verslo – svarbu apmąstyti, kas bus, kai 2G ar 3G ryšio neliks. Šių ryšio technologijų uždarymas paveiks visus, tad ką turėtų daryti IoT sprendimų naudotojai, kad svarbūs daiktų interneto įrenginiai neliktų be ryšio?

Asociatyvi „Adobe Stock“ nuotr.
Asociatyvi „Adobe Stock“ nuotr.

Pasak „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovo Remigijaus Brasiaus, dabar priimami sprendimai dėl IoT/M2M įrangos ir jos palaikančių ryšio technologijų gali sutrumpinti arba prailginti IoT sprendimo atsipirkimo laiką (ROI).

„Net jei artimiausiu metu nereikės imtis jokių svarbių veiksmų jau įdiegtiems daiktų interneto sprendimams, tai nereiškia, kad nereikia tam ruoštis, ar bent pradėti galvoti apie tai. Išankstinis pasiruošimas turėtų padėti išvengti tokių problemų, kaip skubus esamos įrangos keitimas, ilgas užsakymų vykdymo laikas arba poreikis skubiai stiprinti specialistų kompetenciją bei didinti resursus“, -sako ekspertas.

Peržiūrėti ir pakeisti planus

Jei naudojate įrenginius su daiktų internetu veikiant 2G arba 3G ryšiui, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų išjungimo planu ir palyginti juos su daiktų interneto įrenginių gyvavimo ar planuojamo naudoti laiko trukme. Lietuvoje „Telia“ 3G ryšys išjungtas pernai, numatoma, kad kiti operatoriai taip pat imsis 3G uždarymo veiksmų artimiausiu metu, o 2G uždarymo dar teks kiek palaukti.

„Nepaisant to, kad bent kol kas nėra žinomi tikslūs 2G uždarymo terminai, dabar priimami sprendimai gali tapti kritiškai svarbūs, jūsų daiktų interneto sprendimui, kai ateis 2G uždarymo diena“, - primena R. Brasius.

2022 m. „Transforma Insights“ agentūros atliktu IoT ryšių naudojimo tyrimo duomenimis, 95% nuo 2G/3G prie naujesnių tinklo technologijų perėjusių įmonių vertina, kad tai atnešė daug naudos.

Aktyvus perjungimas

Skubiausias ir sudėtingiausias scenarijus – pakeisti esamus daiktų interneto įrenginius, nes 2G ir 3G ryšys bus išjungtas dar nepasibaigus jų eksploatavimo laikui. Įrenginius, kurie jau sumontuoti ir kurių kitu atveju nebūtų reikėję „liesti“, reikia pakeisti pasitelkiant technikos specialistus, t. y. norint atlikti keitimą, reikia laiku įsigyti naujus įrenginius kurie palaikys naujos kartos ryšio technologijas.

„Keičiant įrangą reikėtų atsakyti sau į kelis klausimus: ar jos palaikomos ryšio technologijos atitinka naudos kartos ryšius ir jų palaikomus saugumo standartus (5G, NB-IoT, LTE CAT-M)? Ar jūsų poreikiai išlieka tie patys, o gal atsirado naujų? Ar jūsų daiktų internetui būtinas išorinis elektros tinklo maitinimas, o gal daug optimaliau būtų naudoti maitinimą baterijomis? Atsakymai padės įsitikinti, kad pasirinkote sprendimą, kuris tinka jums tinka ne tik trumpuoju laikotarpiu, bet ir tolimesnėje perspektyvoje“, - rekomenduoja „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovas.

Spartesnis keitimas

Tais atvejais, kai tampa akivaizdu, kad 2G ir 3G ryšio išjungimas per kelerius ateinančius metus paveiks turimus įrenginius, perėjimo ir techninės priežiūros procesus reikia paspartinti, kad užtikrintumėte, jog nedings jūsų ryšys.

„Taip naujinimo procesas bus labiau nuspėjamas ir geriau valdomas nei alternatyva – laukti paskutinės minutės, kol tinklai nebebus prieinami“, – teigia ekspertas.

Įvertinus, kad ryšio išjungimo trukmė yra ilgesnė už numatomą įrenginių gyvavimo trukmę (vidutiniškai 10 ar net 15 metų), būtina pasirūpinti, kad į daiktų interneto diegimo ar naujinimo planus ateityje būtų įtraukti veiksmai, kaip pereiti nuo 2G ir 3G prie naujos kartos duomenų perdavimo technologijų (5G, NB-IoT, LTE CAT-M).

„Tai taip pat padės tiksliau planuoti būsimas programinės įrangos diegimo išlaidas. Technologijų pokyčiai gali suteikti didžiulę vertę kiekvienam daiktų interneto naudotojui – nepriklausomai ar tai verslas, ar privatūs gyventojai. Įvertinant poreikius ir rinkos sąlygas, galima optimaliai pritaikyti naujas technologijas ir pasiekti konkurencinį pranašumą daugeliui metų į priekį“, – įžvalgomis dalijasi R. Brasius.

Veiksmų planą galima ir pagreitinti

Jei 2G ir 3G ryšio nutraukimo grafikas rodo, kad dabartiniai įrenginiai bus palaikomi esamuose tinkluose tik kelis metus, geriausia peržiūrėti savo su produktais susijusį veiksmų planą ir numatyti greitą perėjimą. Taip užsitikrinsite pranašumą prieš neišvengiamai artėjančius pokyčius.

Pavyzdžiui, veiksmų planą galima sinchronizuoti su reguliariais keitimo ar techninės priežiūros ciklais, kad būtų galima atnaujinti ryšio modulius. Tokiu būdu procesas vyks itin sklandžiai.

Nereikia imtis jokių veiksmų

Pasak R. Brasiaus, jei turimi ar naujai planuojami diegti daiktų interneto įrenginiai šiuo metu nenaudoja 2G ar 3G ryšio ar neketinama naudoti šių technologijų, jokių skubių veiksmų imtis nereikia. Svarbiausia yra įsitikinti, kokios yra įrenginių duomenų perdavimo technologijos ir ar tarp jų nėra 2G ar 3G technologijų kurios gali būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek rezerviniam duomenų perdavimui (Backup). Tam gali prireikti atlikti auditą, kad nenutiktų taip, kad ir įranga nustos veikti krizinėje situacijoje.

„Visada verta pasverti alternatyvių technologijų privalumus ir trūkumus bei apsvarstyti, kaip jos dera su ateities daiktų interneto tikslais. Daugelis IoT sprendimų naudotojų pastebi, kad jų ryšio sprendimo naujinimas gali būti naudingas. Įtraukti „technologijos ilgaamžiškumą“ kaip sąlygą į būsimus pirkimus yra būtinas, kad ryšio tiekėjas palaikytų būsimus įrenginius visą jų gyvavimo laikotarpį“, – sako ekspertas.

Tinklų išjungimas paveikia visus įrenginius, kurie veikia 2G ir 3G tinkluose ir šias technologijas naudoja balso telefonijai arba duomenų perdavimui.

Kartais tos technologijos yra vadinamos kitaip. GSM GPRS, EDGE pavadinimai dažnai siejami su 2G, o UMTS, HSPA, HSPA+ pavadinimai dažnai siejami su 3G. Tikslią informaciją apie tai, kokia technologija naudojama įrenginyje, turi IoT sprendimo tiekėjas arba aparatinės įrangos gamintojas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu

Į „iOS 17.2“ buvo įtrauktas saugos įrankis pavadintas „Contact Key Verification“. Įrankis skirtas padėti patikrinti, ar asmuo, kuriam siunčiate žinutes, yra tas, kuo jis sakosi esąs.

Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?

Šiandien beveik kiekvienas iš mūsų kišenėje turi išmanųjį telefoną su kamera. Tiksliau, bent keliomis, o gal net ir keturiomis. Kai kurie naujausi modeliai didžiuojasi įspūdingais techniniais parametrais: dirbtinio intelekto algoritmai, trys ar net keturi objektyvai, šimtai megapikselių ir pažadai apie „profesionalias“ nuotraukas. Tačiau iškyla labai paprastas klausimas – ar verta investuoti šimtus ar net daugiau nei tūkstantį eurų į tokį įrenginį?

Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai

Kiek kartų žmogus yra keikęs savo išmanųjį telefoną, kai baterija ima sekti tiesiog akyse? Dažnai pats vartotojas prisideda prie spartesnio baterijos dėvėjimosi ir to nė neįtaria. Kasdieniai įpročiai, kuriuos daugelis laiko normaliais, iš tikrųjų tyliai trumpina baterijos tarnavimo laiką.

2025-05-15 17:38
„Mirusio interneto zona“ namuose: kas lemia prastą ryšį ir kaip tai išspręsti
2025-05-13 20:35
Meistrai turi auksinį patarimą: šis triukas išgelbės telefoną nuo dulkių ir tai ne ausų krapštukas
2025-05-11 08:32
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“
2025-05-05 11:12
Tučtuojau perkraukite interneto modemą: skirtumą pajusite iš karto
2025-04-30 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
2025-04-26 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
2025-04-25 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama