Elektronika.lt
 2024 m. spalio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 9 d. 20:50
Lietuvių įrengta 375 kW saulės elektrinė aprūpins elektra pabėgėlių stovyklą Sakartvele
Spalio 9 d. 17:30
Iš tekstų į transliacijas ir „Snapchat“ vykdoma „TikTokizacija“: kas vyksta su dabartiniais socialiniais tinklais?
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
Spalio 9 d. 11:20
„Portathon 2024“ sprendimai – alternatyviai energijai įdarbinti uostuose ir jūriniame sektoriuje
Spalio 9 d. 08:26
BMW pristatė laukiamiausią sezono motociklą „BMW R 1300 GS Adventure“
Spalio 8 d. 20:20
Kam elektromobiliui gali reikėti vidaus degimo variklio?
Spalio 8 d. 17:45
Superkompiuteris – galingas įrenginys, galintis pasitarnauti ir moksle, ir kine
Spalio 8 d. 14:29
Ličio jonų baterijos tarp mūsų: kaip saugiai prižiūrėti namuose turimus prietaisus?
Spalio 8 d. 11:38
Kodėl elektromobiliai dažniau patenka į avarijas? (1)
Spalio 8 d. 08:35
„iOS 18“ pasiūlė ne tik lietuvių kalbą, bet ir daugiau įvairių naujovių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ar kamera tikrai niekada nemeluoja? Jūsų išmanusis pats pagražina nuotraukas, keičia veido bruožus

Publikuota: 2023-11-21 14:49
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kamera niekada nemeluoja. Išskyrus tada, kai iš tiesų šiek tiek pagražina realybę. Visai neseniai „Google“ pristatė naują išmanųjį telefoną, kuris siūlo dirbtiniu intelektu paremtą automatinį nuotraukų redagavimą, pakoreguojantį šypsenas ar aplinkos objektus. Automatiškai nuotraukose matomą vaizdą „pataiso“ ir kiti populiarūs įrenginiai. Tiesa, Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad tokie nustatymai patinka ne visiems, bet dalis naudotojų nežino, kaip juos pakeisti.

Ar kamera tikrai niekada nemeluoja? Jūsų išmanusis pats pagražina nuotraukas, keičia veido bruožus
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Sukuria „geriausią“ kadrą

„Išmaniuosius telefonus galima vadinti fotoobjektyvais mūsų kišenėse. Viena iš išskirtinių šiuolaikinių išmaniųjų telefonų kamerų savybių – galimybė automatiškai patobulinti nuotraukas. Įrenginiuose veikia pažangūs algoritmai, kurie automatiškai koreguoja įvairius nuotraukos aspektus, pavyzdžiui, ryškumą, kontrastą, sodrumą ir kitus veiksnius. Nors daliai naudotojų tai gali būti patogu, kiti pageidauja patys turėti daugiau redagavimo kontrolės“, – pastebi A. Lukošius.

Praėjusį mėnesį diskusijų sukėlė „Google“ išleisti nauji „Pixel 8“ ir „Pixel 8 Pro“ išmanieji telefonai, kuriuose nuotraukas automatiškai koreguoja dirbtinis intelektas. Šalia jau įprastų nuotraukų patobulinimo funkcijų, įrenginiai pasiūlė ir visiškai naują – nuo šiol gali pakeisti nuotraukoje esančių žmonių veido išraiškas.

„Sakykime, nusifotografavote su didesne grupe žmonių ir visose nuotraukose kažkuris žmogus yra prisimerkęs ar nesišypso. Pasitelkdamas dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi, dabar išmanusis telefonas gali tarp visų nuotraukų išrinkti „geriausiai“ atrodančias veido išraiškas ir jas iškirpti bei perkelti į vieną bendrą nuotrauką. Taip tarsi išvedamas nuotraukų „vidurkis“, o „Google“ tai pavadino „Geriausios nuotraukos“ funkcija“, – sako A. Lukošius.

Naujieji įrenginiai taip pat leidžia naudotojams ištrinti, perkelti ir keisti nuotraukos antrame plane esančių žmonių ar pastatų dydį, o paliktą vietą užpildyti vadinamuoju „Magic Editor“ korektoriumi. Tam naudojamas vadinamasis gilusis mokymasis – dirbtinio intelekto algoritmas, kuris analizuodamas aplinkinius pikselius ir milijonus kitų nuotraukų, nustato, kokiomis tekstūromis reikėtų užpildyti tarpą.

Tiesa, pasak eksperto, tiek naujoji „Google“ išmaniųjų telefonų funkcija, tiek tokiuose įrenginiuose, kaip „iPhone“ ar „Samsung“ esantys automatiniai nuotraukų koregavimo nustatymai kai kuriems technologijų apžvalgininkams kelia abejonių. Vieni juos vadina „šiurpinančiais“, kiti kelia etinių klausimų, ar tokios nuotraukos neiškraipo realybės, tretiems tokios pakoreguotos nuotraukos neatrodo tikroviškos.

Nustatymus pakeisti galima

Anot A. Lukošiaus, jei jums nepatinka, kad jūsų telefonas koreguoja nuotraukas automatiškai, kai kuriuos nustatymus savo telefone galima ir išjungti. Jis dalijasi patarimais, kaip tai galima padaryti skirtinguose populiariausiuose įrenginiuose.

„iPhone“. Nuo „iPhone 11“ serijos „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose veikia „Deep Fusion“ funkcija, kuri automatiškai pakoreguoja visas daromas nuotraukas. Kadangi ši funkcija integruota į „iPhone“ kameros programėlę, jos negalima išjungti ar įjungti. Nufotografavus nuotrauką, „iPhone“ automatiškai pakoreguos ryškumą, spalvas ir sumažins foninį triukšmą. Tačiau kai kuriais atvejais tai gali pabloginti nuotraukos kokybę.

Vis dėlto, būdų kaip pakoreguoti nustatymus yra. Pirmiausia patariama išjungti „Smart HDR“ funkciją, kurią galima rasti nustatymų „Camera“ skiltyje. Dar vienas žingsnis – nuotraukas daryti „RAW“ formatu (nuo „iPhone 12“), nes taip nuotraukos būna apdirbamos mažiau. Šį nustatymą taip pat galima rasti „Camera“ skiltyje, tuomet reikėtų pasirinkti „Formats“ ir pažymėti „Apple ProRAW“. „Camera“ skiltyje taip pat patartina išjungti „Dark Mode“, kuris sumažina tamsiu paros metu daromų nuotraukų kokybę ir išbandyti „Burst Mode“ – daug kadrų vienu metu padarančią funkciją, dėl kurios sumažėja koregavimas.

„Samsung“. Dalis „Samsung“ įrenginių turi automatinę nuotraukų koregavimo funkciją, kurią galima gana paprastai išjungti. Nustatymuose reikėtų pasirinkti kameros skiltį ir joje pasirinkti „Scene Optimiser“ bei paspausti „Off“.

„Xiaomi“. Išjungti dirbtiniu intelektu paremtą nuotraukų koregavimą galima ir „Xiaomi“ įrenginiuose. Nustatymuose reikėtų rinktis „Display“, tuomet spausti „AI Image Engine“ ir „AI Image Enhancement“ ir pažymėti „Off“.

„OnePlus“. Šio gamintojo įrenginiuose veikia veido pagražinimo funkcija „Beauty Mode“, kuri išlygina odos atspalvį. Naudotojas gali pasirinkti nuotraukų patobulinimo lygį arba visai ją išjungti. Norint tai padaryti, reikia kameros nustatymuose pasirinkti „Beauty Mode“ parinktį. Čia bus galima pasirinkti norimą funkcijos lygį arba paspausti „Off“ ir ją išjungti visiškai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo

Manote, kad programišiams jūsų asmeninė informacija neįdomi? Naujausi tyrimai atskleidžia, kad net 9 iš 10 žmonių nepakeičia pirminio savo maršrutizatoriaus slaptažodžio. Numodami ranka į maršrutizatoriaus saugumą, paliekate savo duomenis pasiekiamus programišiams.

Gavote žinutę iš banko? 3 patarimai, kaip patikrinti, ar tai ne sukčiai

Iš savo banko gavote trumpąją žinutę su prašymu atnaujinti asmeninę informaciją? Nors tokia žinutė iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti patikima, visgi kokios pasekmės gali laukti įvykdžius panašius nurodymus?

Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją

Išmaniojo baterija turi savo tarnavimo laiką. Jos nėra geriausios būklės amžinai. Tačiau gera žinia yra ta, kad pakoregavę keletą paprastų įrenginio nustatymų ir asmeninių įpročių ne tik padėsite sumažinti įkrovų skaičių, bet ir galite prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Štai ką turėtumėte išbandyti.

2024-09-19 08:19
Nustokite naudoti telefonams skirtus dėkliukus ar ekrano apsaugas: tai gali pridaryti daugiau žalos nei suteikti naudos (1)
2024-09-13 20:29
Į gatves grįžta rudens tamsa: kaip išmanusis gali padėti gintis nuo užpuolikų?
2024-09-12 08:27
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
2024-09-11 08:25
Kaip savo žinutes papildyti kombinuotais emoji paveikslėliais
2024-09-08 17:48
Telefonas – darbo, bet skambučiai – mamai? Specialistė paaiškino, ko nedaryti su darbo telefonu
2024-09-02 14:16
Telefono numeris gali būti jautresnė informacija nei galima įsivaizduoti: 5 patarimai, kaip išvengti žalos
2024-08-14 09:12
Apsaugokite savo telefoną nuo virusų
2024-08-13 15:32
Atlikę šiuos paprastus žingsnius pagerinsite „Wi-Fi“ ryšį savo name
2024-08-13 09:12
Pastebėjote, jog sukčiai turi jūsų telefono numerį ar el. paštą? Štai, ką turėtumėte padaryti nedelsiant
2024-08-12 20:20
Telefonas vaikui: būtinybė ar prabanga? Patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį
2024-08-12 11:25
10 patikrintų patarimų norintiems sukurti GPS sekimo verslą
2024-07-31 14:42
Kelionėse lietuviai gali išleisti iki 450 Eur už gigabaitą interneto. Kaip išvengti tokių išlaidų?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama