Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
Birželio 29 d. 16:17
Sprendimas iš regiono: energijos valdymas be žmogaus įsikišimo
Birželio 29 d. 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
Birželio 29 d. 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip taupyti mobiliuosius duomenis užsienyje ir išvengti didelių sąskaitų?

Publikuota: 2022-08-08 10:35
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos oro uostuose beveik keturis kartus nuo pernai išaugę keleivių srautai liudija, jog šiųmetė vasara tautiečiams bus kaip niekada turtinga kelionių. Deja, dalies keliautojų grįžus namo gali laukti nemalonus siurprizas – didelė sąskaita už užsienyje naudotą mobilųjį internetą. Tačiau ekspertai ramina, jog to tikrai galima išvengti ir netgi neaukoti interneto kelionėje suteikiamo komforto – pakanka išmaniajame atlikti keletą nesudėtingų žingsnių, rašoma pranešime spaudai.

Kaip taupyti mobiliuosius duomenis užsienyje ir išvengti didelių sąskaitų?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Nors tarptinklinio ryšio lengvatos daugelyje Europos šalių lietuviams leidžia mobiliuoju ryšiu naudotis neribojant savęs, kai kuriose mūsų tautiečių pamėgtose atostogų kryptyse vienas megabaitas mobiliųjų duomenų gali kainuoti ir 0,6 euro. Dėl šios priežasties prieš kelionę labai svarbu pasirūpinti, kad brangaus interneto slapta neeikvotų įvairios populiarios programėlės ir išnaudoti jų galimybes veikti neprisijungusiu režimu“, – teigia „Telia“ mobiliojo ryšio kainodaros vadovė Jorūnė Lasavičiūtė.

Interneto kelionėje prisireikia vis dažniau

Pasak J. Lasavičiūtės, remiantis naujausia „Telia“ statistika, vien tik iki liepos vidurio keliautojai iš Lietuvos lankėsi 150 šalių, o mobiliuoju internetu naudojosi 116 proc. aktyviau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai rodo, jog internetas kelionėse tampa vis reikalingesnis, o žmonės jį įsijungti baiminasi vis mažiau.

„Aktyvesnį interneto naudojimą užsienyje veikiausiai nulėmė tai, jog ES/EEE valstybėse galioja „Mokėk kaip namie“ politika, leidžianti nemokėti jokių papildomų mokesčių už tarptinklinį ryšį. Vis dėlto kai kuriais atvejais prie šių lengvatų įpratę žmonės užsimiršta, kad jos netaikomos tokiose populiariose atostogų kryptyse, kaip Turkija ar Juodkalnija. Tai lemia, jog kartais net ir nekaltas pasinaudojimas socialiniais tinklais, deginantis ant gulto saulėje, gali atsieiti keliolika ar net keliasdešimt eurų. Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad, pavyzdžiui, keliaujant į lietuvaičių pastaruoju metu labai pamėgtą Juodkalniją, galima pasinaudoti galimybe užsisakyti duomenų paketą. Tai galėtų padėti sutaupyti ir užsienyje naršyti palankesniais tarifais“, – pasakoja pašnekovė.

Eksperto teigimu, nepaisant nemažų kainų kai kuriose šalyse, mobilusis internetas kelionėje pamažu iš prabangos virsta būtinybe. Jo šiais laikais prireikia ne tik viešbučių rezervacijoms ar navigacijai, bet ir norint susikalbėti su vietiniais, pasinaudoti automobilių dalijimosi paslaugomis, užsisakyti staliuką populiariame restorane ar persivesti pinigų iš vienos banko sąskaitos į kitą, netikėtai pritrūkus lėšų.

Kaip taupyti duomenis keliaujant?

„Telia“ mobiliojo ryšio kainodaros vadovės nuomone, vienas paprasčiausių būdų sutaupyti duomenų kelionėje – telefone įsidiegti „Opera Mini“ naršyklę. Ji, blokuodama reklamas internetiniuose puslapiuose, paveikslėlius įkraudama žemesne kokybe, leisdama turinį išsisaugoti peržiūrai, neturint interneto prieigos, bei naudodama kitus išmanius metodus, leidžia tarptinklinių mobiliųjų duomenų sąnaudas naršymui sumažinti net iki 90 proc.

Antra rekomendacija – maždaug 5 megabaitus duomenų per valandą sunaudojančią „Google Maps“ iškeisti į „Maps.me“ programėlę, kuri leidžia visus reikalingus žemėlapius atsisiųsti dar būnant namuose ir jais kelionėje naudotis, neišnaudojant nė trupučio tarptinklinių duomenų.

Nors ši aplikacija realiu laiku neatvaizduoja transporto srautų ar įvairių įstaigų darbo valandų, „Maps.me“ tai atperka kur kas detalesniais žemėlapiais, kuriuose matomi net mažiausi miško keliukai. Papildomai sutaupyti duomenų galima iš anksto atsisiuntus ir kitus svarbius dalykus – „Spotify“ grojaraščius, „Google Translate“ kalbų vertimo paketus bei valiutos konvertavimo programėles.

Ne mažiau svarbu ir įvairiose programėlėse išjungti automatinį sinchronizavimą per mobilųjį internetą, kadangi daugelis mūsų naudoja nuotraukų išsaugojimą „iCloud“ ar „Google Photos“, „Docs“, kelias „Gmail“ ar kito elektroninio pašto paskyras bei įvairias orų aplikacijas. Šio tipo programėlės, siekdamos visada pateikti naujausią informaciją, nuolat be mūsų žinios eikvoja mobiliuosius duomenis ir dažniausiai būna netikėtai didelių sąskaitų už tarptinklinį ryšį kaltininkės.

„Atostogos yra tas metas, kai galime sau leisti šiek tiek daugiau, todėl dėl duomenų taupymo nereikia paaukoti visų malonumų – mėgautis galima išmaniai.Pavyzdžiui, staiga sugalvojus paklausyti tam tikrą „Spotify“ dainą, programėlėje galima pasirinkti „Low“ transliavimo kokybę, o užsinorėjus „Instagram“ pasižiūrėti, ką veikia draugai, duomenų vartojimą galima sumažinti paskyros „Cellular Data Use“ skiltyje pasirinkus „Data Saver“ režimą. Tuo metu „YouTube“ duomenų sąnaudas šiek tiek sumažins „Autoplay“ automatinio video paleidimo funkcijos išjungimas nustatymuose“, – patarimais dalijasi J. Lasavičiūtė.


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama