Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kai interneto sutrikimai tampa erzinančia kasdienybe: kas vagia belaidį internetą namuose?

Publikuota: 2022-06-01 14:51
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: LRT.lt

Šiais laikais belaidis interneto ryšys kasdienėms funkcijoms atlikti yra toks pat svarbus, kaip ir vanduo ar elektra, tačiau net menkiausi jo sutrikimai daugumą erzina daug labiau. Kodėl kartais interneto ryšys namuose yra gerokai lėtesnis nei turėtų būti ir ką tokiu atveju daryti, pranešime spaudai pataria „Cgates“ Sistemų valdymo, palaikymo skyriaus ir saugumo vadovas Audrius Ogylba.

Kai interneto sutrikimai tampa erzinančia kasdienybe: kas vagia belaidį internetą namuose?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Interneto ryšys gali sutrikti dėl įvairių priežasčių, tačiau, pasak specialisto, dažniausi yra šie žemiau išvardinti.

Pigus maršrutizatorius neužtikrina interneto kokybės

Kad ryšys būtų puikus, nepakanka tik gero interneto paslaugų plano – būtinas ir kokybiškas maršrutizatorius. Keliasdešimties eurų įrenginys gali atlikti savo funkciją, tačiau ne taip kokybiškai, kaip dauguma norėtume – maršrutizatorius yra tarsi mažas kompiuteris su specialiai sukurta programine įranga, todėl interneto kokybė priklauso nuo jame esančio procesoriaus ir atminties talpos.

„Jeigu belaidį interneto („Wi-Fi“) ryšį silpnina storos namų sienos, didelės erdvės ar galingas kaimynų maršrutizatorius, derėtų įvertinti turimą įrangą – ar jos pakanka kokybiškai transliuoti internetą visuose kambariuose ir, ar nelieka taip vadinamų aklųjų zonų. Geriausias būdas patikrinti – palyginti kompiuterio veikimo greitį esant šalia maršrutizatoriaus ir atokiausiame namo kampe. Jeigu skirtumas akivaizdus – verta pagalvoti apie belaidžio interneto įrangą, kuri užtikrintų belaidžio interneto padengiamumą visuose namuose tolygiai. Geriausias sprendimas namui ar dideliam butui – kelių išmanių belaidžio interneto įrenginių komplektas, kuris išplečia esamą ir suformuoja naują interneto stiprintuvų tinklą“, – sako A. Ogylba.

Belaidžiui internetui „nepatinka“ vieta

Gali taip nutikti, kad maršrutizatoriui tiesiog „nepatinka“ vieta, kur jis stovi. Jeigu laikote jį paslėpę spintoje arba apkrautą daiktais, pabandykite ištraukti į atvirą erdvę – taip skleidžiamas signalas bus stipresnis, o belaidis internetas stabilesnis.

Esate perkrautame kanale

Kadangi skirtingi belaidžio interneto signalai jungiasi prie skirtingų kanalų, interneto sulėtėjimo priežastimi gali būti ir kanalas, kuriuo transliuojamas „Wi-Fi“. Pavyzdžiui, kaimynų bevielis ryšys gali konkuruoti su jūsiškiu, be to, namuose atsirandant vis daugiau išmanių įrenginių, interneto ryšys gali būti „atakuojamas“ iš visų pusių radijo signalais, todėl jis gali veikti su trikdžiais ar ne taip greitai, kaip norėtųsi. „Jeigu jūsų turimas maršrutizatorius yra naujas, o interneto paslaugų planas atitinka jūsų poreikius, gali būti, kad interneto greitį mažina jūsų turimi įrenginiai, kurie skleidžia tam tikrus radijo dažnius. Tai gali būti radijo imtuvas, televizorius, monitoriai, mikrobangų krosnelės, išmanūs namų apyvokos daiktai ir kita elektronika, kuri tyliai, net nenaudojama, parazituoja jūsų internetą. Norint tai patikrinti, pakanka įrenginius ar maršrutizatorių perkelti į kitą vietą, o geriausia – pasinaudoti tam skirtomis programėlėmis“, – pataria „Cgates“ ekspertas. Norėdami sužinoti, ar belaidžio interneto kanalas nėra perkrautas, galite pasinaudoti „Network Analyzer Lite“ („iOS“) arba „Wifi Analyzer“ („Android“) įrankiu, kurie parodo, kokie įrenginiai šiuo metu siurbia jūsų internetą.

Internetą kompiuteryje naudoja virusai

Viena dažniausių prasto interneto priežasčių – įvairios šnipinėjimo programos ir kompiuterį užkrėtę virusai. Norint šių problemų išvengti, kompiuterį reguliariai derėtų patikrinti antivirusinėmis programomis.

Kažkas vagia jūsų internetą

„Paprasčiausias būdas sužinoti, ar kas nors nebando sutaupyti jūsų sąskaita ir nesinaudoja jūsų belaidžiu internetu – patikrinti maršrutizatorių: atjungus savo įrenginius, jo lemputės turėtų „miegoti“, jeigu jos blykčioja – kažkas iš išorės bando prisijungti prie jūsų tinklo. Tiesa, šis būdas suveiks tik tuo atveju, jeigu turite tik keletą įrenginių, kurie naudoja „Wi-Fi“ ir kuriuos vienu metu galite atjungti, jeigu nesate tikri, ar namie nėra daugiau tokių įrenginių, šis metodas neveiks. Jeigu įtariate, kad kažkas be jūsų naudojasi internetu, prisijungę prie savo paskyros interneto tiekėjo svetainėje nepageidaujamus įrenginius tiesiog blokuokite. Kad tokių atvejų nebūtų, visada savo belaidžio interneto ryšį apsaugokite slaptažodžiu, o jeigu kažkam visgi pavyko prisijungti, nedelsdami slaptažodį pakeiskite. Tai ne tik lėto interneto, bet ir interneto ryšio saugumo klausimas“, – pataria A. Ogylba.

Jūsų turimas interneto paslaugų planas jums netinka

„Norint įsigyti interneto paslaugų planą, dažniausiai tikrinamas siūlomas ryšio greitis – kažkiek megabitų per sekundę – pvz., 200 Mb/s. Tai – galią nusakantis dydis, kaip ir arklio galios, kalbant apie automobilį. Mb/s parodo, kokiu greičiu yra išsiunčiami bei gaunami duomenys, o taip pat, kaip sparčiai interneto serveris sureaguoja į jūsų kompiuterio komandas, norint naudoti interneto ryšį. Nėra blogo ar gero interneto greičio, tik toks, kokio reikia jūsų komfortabiliam darbui ir pramogoms“, – pažymi A. Ogylba.

Pasak jo, naujienų portalų skaitymui, elektroniniams laiškams ir socialiniams tinklams pilnai pakanka 1-5 Mb/s, norint žaisti kompiuterinius žaidimus, interneto reikės daug greitesnio: žaidžiant stacionariu ar žaidimams pritaikytų nešiojamu kompiuteriu bei „Xbox One“ arba „Nintendo Switch“, interneto greitis turėtų būti bent 3 Mb/s. Tai – minimalus reikalavimas, tačiau, tačiau norint geros žaidimo patirties, atsisiuntimo greitis žaidimams internete turėtų būti nuo 15 Mb/s. Norint žiūrėti internetinę televiziją ar filmus, standartinės raiškos kokybei reikėtų bent jau 3 Mb/s greičio, o aukštos raiškos – iki 25 Mb/s.


LRT

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga

Vos tik rankose sutrupa išmaniojo telefono ekranas – jausmas tikrai nėra pats maloniausias. Net jei tai tik paviršinis įskilimas, dažnas žmogus iškart pajunta nerimą: ar tai jau viskas, ar dar įmanoma kažką išgelbėti?

Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?

Išmaniuose telefonuose esanti baterija yra tarsi įrenginio širdis. Be jos veikimo nėra nei skambučių, nei pranešimų, nei mėgstamos programėlės. Tačiau laikui bėgant net ir geriausia baterija ima nusidėvėti.

Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui

Ilgiau veikiantis telefonas tai ne tik patogumas, bet ir pinigų bei laiko taupymas. Nors gamintojai stengiasi sukurti vis patvaresnius modelius, naudotojų elgesys turi milžinišką įtaką tam, kiek laiko iš tiesų jie tarnaus.

2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
2025-03-17 12:25
Kaip sukurti ir naudoti kontakto plakatą „iPhone“
2025-03-11 16:15
Prieš perkant telefono stikliuką ar plėvelę
2025-03-10 14:43
Ką daryti jei „iPhone“ nematote pranešimų apie gautas žinutes
2025-02-26 17:30
Telefonų numerių keitimo dilema: programėle greičiau – bet ar saugu?
2025-02-25 16:26
Kaip grąžinti gaunamų skambučių įspėjimus per visą ekraną
2025-02-11 17:29
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas
2025-02-10 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama