Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nauja telefonų vagysčių tendencija: už įrenginius labiau domina juose esančios SIM kortelės

Publikuota: 2022-05-18 10:28
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

„O kur dingo mano telefonas?“ – šis lyg elektra nupurtantis klausimas yra viena nemaloniausių situacijų, kurios galėtų nutikti išsiruošus į tolimą kelionę. Deja, nepaisant gamintojų ir teisėsaugos institucijų pastangų, išmaniųjų telefonų vagystės, ypač išvykus į svečias šalis, išlieka opia problema.

Nauja telefonų vagysčių tendencija: už įrenginius labiau domina juose esančios SIM kortelės
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tačiau artėjant atostogų sezonui, ekspertai įspėja apie potencialiai dar daugiau žalos galinčią padaryti tendenciją – vagis už pačius įrenginius labiau pradėjo dominti juose esančios SIM kortelės, teigiama pranešime spaudai.

„Išmanusis telefonas – ko gero vienas dažniausiai kelionėse prarandamų daiktų. Nors paprastai tai baigiasi tik būtinybe įsigyti naują įrenginį, grįžus namo telefoną praradusių keliautojų vis dažniau laukia dar viena nemaloni staigmena – milžiniška sąskaita už mobilųjį ryšį. Dėl šios priežasties prieš išvykstant atostogų vertėtų telefone atlikti tam tikrus veiksmus ir tiksliai žinoti, ką daryti papuolus į šią nepavydėtiną situaciją“, – teigia „Telia“ klientų aptarnavimo vadovas Nerijus Šeputis.

Tyko nauji pavojai

Pasak N. Šepučio, išmaniųjų telefonų vagių ir jiems kelią užkirsti siekiančių institucijų kova savotiškai primena katės ir pelės žaidimą. Gamintojams diegiant vis daugiau priemonių, leidžiančių prarastą įrenginį nuotoliniu būdu ištrinti ir susekti, o policijos padedamiems mobiliojo ryšio operatoriams pradėjus blokuoti jų prisijungimą prie tinklo, ilgapirščiams realizuoti pavogtą prietaisą darosi vis sunkiau. Nors vis dar galima pasisavintą telefoną išardyti ir parduoti dalimis, tai nėra labai pelninga ir skatina nusikaltėlius ieškoti naujų pasipelnymo būdų.

„Nauju vagių taikiniu pastaruoju metu tampa telefonuose esančios SIM kortelės. Sparčiai daugėja atvejų, kai praradę telefoną keliautojai po kurio laiko gauna triženklę, keturženklę ar net penkiaženklę sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas“, – pasakoja ekspertas.

„Telia“ klientų aptarnavimo vadovo teigimu, sukčiai pinigams pasisavinti pasitelkia įvairias schemas. Vienas būdų – pavogtu telefonu skambinti ar siųsti žinutes į savo pačių Azijos ar Afrikos šalyse registruotus padidinto tarifo numerius. Kitas variantas – kur kas paprastesnis. Vagys gali pavogta SIM kortele skambinti tolimose šalyse gyvenantiems giminaičiams arba tiesiog užsienyje naudoti mobiliojo ryšio duomenis, kurie apmokestinami aukštais tarptinklinio ryšio tarifais.

Prevencijos galime imtis dar namuose

Nors dažnai atrodo, jog vienintelis kelias apsisaugoti nuo su telefono vagyste susijusių rizikų yra kelionės metu jį saugoti lyg savo akį, ekspertas su tuo nesutinka ir teigia, kad pagrindinius saugiklius galime susidėti dar neiškėlę kojos iš namų. Pati svarbiausia taisyklė – virtualiai užrakinti viską, ką įmanoma.

„Pradėti galima nuo ekrano užrakinimo kodo, kurį reikėtų ne tik įjungti, bet ir pasirinkti, kad jis būtų mažiausiai šešių skaitmenų ilgio. Tam, kad jo kiekvienąkart nereikėtų vesti, galima aktyvuoti veido ar pirštų antspaudų nuskaitymą. Taip pat būtina pasitikrinti, ar SIM kortelė apsaugota PIN kodu ir jis nėra akivaizdžiai užrašytas, pavyzdžiui, ant telefono dėkle laikomo nedidelio lapelio. Galiausiai, reikėtų kur nors išsisaugoti ar nusirašyti telefono IMEI numerį, kurį galima rasti skambinimo klaviatūroje suvedus *#06# kodą. Jis labai pravers, pildant pareiškimą policijai įrenginio vagystės atveju“, – pataria N. Šeputis.

Jis taip pat atkreipia dėmesį ir į tai, kad skambinant operatoriaus pagalbos telefonu dėl SIM kortelės blokavimo asmens identifikacijai gali tekti pasakyti, kieno vardu registruotas abonentas, ir padiktuoti asmens arba įmonės kodą. Nors šie duomenys daug kam atrodo puikiai žinomi, stresinėje situacijoje jie gali išgaruoti iš galvos, todėl vertėtų juos turėti po ranka. Ekspertas paragino visus šiuos veiksmus atlikti ir su vaikų telefonais, kadangi mažieji juos linkę prarasti dar dažniau.

Vagystės atveju svarbiausia greita reakcija

Anot N. Šepučio, dažna žmonių daroma klaida – aklas pasitikėjimas sąskaitos ir duomenų limitais, kurie turėtų apsaugoti nuo neplanuotų išlaidų ir žalingo naudojimosi. Nors šios priemonės suveikia devynis kartus iš dešimties, yra pasitaikę atvejų, kai sukčiai pasitelkia įvairias šias kliūtis apeinančias technologijas.

Dėl šios priežasties vagims pasisavinus telefoną, pats svarbiausias dalykas – visais atvejais į tai nenumoti ranka ir iškart imtis veiksmų. Vis dėlto praktika rodo, jog apie tai, kad jų išmanusis buvo pavogtas, žmonės supranta tik praėjus kelioms valandoms ir per tiek laiko sukčiai jau spėja padaryti nemažų nuostolių.

Būtent todėl dar vienas žingsnis, kurį būtinai turėtų atlikti keliautojai – nieko nelaukus susisiekti su vietine policija ir užregistruoti telefono vagystę. Šio raštiško pareiškimo kopija yra svarbus argumentas, ginčijant išaugusią mobiliojo ryšio sąskaitą, ir reikšmingai padidina tikimybę ją anuliuoti. Yra pasitaikę net tokių atvejų, kai apie dideles telefono sąskaitas sužinoję žmonės turėjo skristi atgal į savo atostogų vietas ir užregistruoti sukčiavimo atvejus konkrečios šalies policijos skyriuose.

„Šių veiksmų neatlikus, vienintelis likęs kelias susigrąžinti prarastus pinigus – pavėluotai kreiptis į tos šalies teisėsaugos institucijas. Tačiau tokios bylos dažnai būna neperspektyvios, trunka ilgai ir pageidaujamų rezultatų neatneša, todėl aktyvių veiksmų reikėtų imtis vos tik pastebėjus telefono vagystę“, – apibendrina „Telia“ klientų aptarnavimo vadovas N. Šeputis.


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“

Nors „Apple“ jau senokai nekeitė „iPhone“ išjungimo ar perkrovimo būdo, rečiau keičiantys „iPhone“ ar atkeliavę į „Apple“ ekosistemą iš kitos bando spręsti galvosūkį – „kaip tą telefoną išjungti/perkrauti“.

Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo

Siekiant apsaugoti vaikus nuo žalingo turinio internete, svarbu nepažeisti ir vaiko privatumo jausmo. Balansą atrasti padeda atviri pokalbiai, visos šeimos įsitraukimas į interneto naudojimo taisykles, o griežtos bausmės gali sukelti atvirkštinį rezultatą.

Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas

Ekrano laiko ribojimas vaikams – neretai tik iliuzija. Mažųjų noras tęsti kovas įtraukiančiuose žaidimuose, žiūrėti „TikTok“ filmukus ar tiesiog susirašinėti su bendraamžiais dažnai nugali įrenginiuose įjungtus virtualius „sargus“.

2024-04-18 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
2024-04-17 08:23
Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?
2024-04-13 11:46
Kam reikalingas vietovės nustatymas telefone ir kaip padaryti, kad „Google“ nežinotų jūsų buvimo vietos?
2024-04-10 17:21
Ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas
2024-04-10 11:13
Viskas, ką jums reikėtų žinoti apie numerio perkėlimo paslaugą ir kaip ja pasinaudoti
2024-04-05 08:25
Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus
2024-03-26 18:36
Ekspertas besinaudojantiems nemokamu „Wi-Fi“ pataria vengti vieno
2024-03-25 16:39
Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį?
2024-03-20 17:44
Primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2024-03-19 20:26
Departamentas apie saugos žinučių negavusius gyventojus: sistema nėra šimtaprocentinė
2024-03-19 16:37
Kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?
2024-03-19 08:13
Kaip ir kuo valyti „iPhone 15“
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama