Elektronika.lt
 2025 m. liepos 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 9 d. 14:41
„Avia Solutions Group“ baigia vieną pirmųjų pasaulyje keleivinio Boeing 777-300ER konversiją į krovininį orlaivį
Liepos 9 d. 11:45
Elektromobiliai drąsiai gali mesti pirštinę įprastiems modeliams: šansus padėjo sulyginti gausi infrastruktūra
Liepos 9 d. 08:28
„Kia“ išanalizavo, ko nori Europos vairuotojai, ir sukūrė elektromobilį jiems
Liepos 8 d. 20:16
Šveicarijoje kilo skandalas dėl elektromobilių: kodėl valdžia nuslėpė milijonų vertės elektromobilių tyrimą?
Liepos 8 d. 17:42
Kodėl buvusio darbuotojo elektroninis paštas gali tapti galvos skausmu?
Liepos 8 d. 14:26
Skaitmeninis pervargimas: mažinti nuovargį nuo technologijų gali padėti... technologijos
Liepos 8 d. 11:50
KTU magistrantė tyrė Kauno mokytojų pasirengimą dirbtinio intelekto taikymui mokymo procese
Liepos 8 d. 08:20
Kaip „Messages“ aplikacijoje kontroliuoti siunčiamų nuorodų išvaizdą
Liepos 7 d. 20:49
Šis triukas padės naudotis televizoriumi kaip monitoriumi, bet turi ir vieną didžiulį trūkumą
Liepos 7 d. 17:46
KTU profesorius Tomas Ruzgas: matematinis modeliavimas versle – tas pats, kas kompasas jūroje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Sulėtėjęs telefonas: štai kas gali padėti

Publikuota: 2022-04-05 20:17
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ne vienam pažįstama situacija: nusipirkus naują išmanųjį telefoną jis, atrodo, „skraido“, tačiau praėjus metams–dvejiems viskas veikia pastebimai lėčiau nei iki tol. Nusidėvėjo procesorius? Pailso operatyvioji atmintis ar baterija? Nieko panašaus – tikrųjų to priežasčių reikia ieškoti ne „geležyje“, sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Sulėtėjęs telefonas: štai kas gali padėti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Sulėtėjusiam telefono darbui įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, nuo augančių operacinės sistemos ir programėlių reikalavimų, iki užkimštos vidinės atmintinės, personalizavimo ir net saugumo aspektų. Geroji žinia, kad dauguma šiuolaikinių vidutinės ir aukščiausios klasės išmaniųjų jau yra aprūpinti tokiais pajėgumais, kurių užteks išties ilgam“, – sako R. Marcišauskienė.

Tad kodėl kelerius metus naudojami telefonai tampa lėtesni? Priežasčių yra bent keletas ir daugeliu atvejų galima imtis veiksmų jas išspręsti ar bent sušvelninti poveikį:

  • Operacinė sistema. Kaskart kai išleidžiama nauja „Android“ ar „iOS“ versija arba jos atnaujinimas, į jį įtraukiamos naujos funkcijos, galimybės, spragų pataisymai ar kiti patobulinimai. Kadangi senasis kodas įprastai būna paliekamas, operacinė sistema tampa „sunkesnė“ ir gali reikalauti daugiau išteklių. Jei po vieno atnaujinimo skirtumas būna menkai juntamas, kelerių metų naujinių sankaupos jau gali turėti didesnę įtaką.
    Visgi R. Marcišauskienė pabrėžia, kad grįžti prie ankstesnės operacinės sistemos versijos ar nediegti naujinių nėra sprendimas: „Telefone turi būti įdiegta naujausia operacinės sistemos versija, kadangi ji turės paskutinius saugumo ir klaidų pataisymus, o tai kur kas svarbiau nei minimalus spartos padidėjimas.“
  • Programėlės. Panaši situacija ir su jūsų naudojamomis programėlėmis: įvairios aplikacijos ir žaidimai yra nuolat naujinami, tobulinami, įtraukiant vis naujų funkcijų ir galimybių, todėl ir jų poreikiai auga. Vėlgi, pavienių programėlių atnaujinimai didesnės įtakos gali ir neturėti, tačiau telefone jų būna dešimtys ir visos jos tampa vis reiklesnės.
    Kaip ir operacinės sistemos, taip ir programėlių atnaujinimus diegti būtina. Kita vertus, visada naudinga skirti laiko ir peržiūrėti telefone įdiegtas programėles bei atsisakyti tų, kurios tik be reikalo užima vietą.
  • Atminties trūkumas. Kol telefone yra bent kelios dešimtys laisvų gigabaitų ši problema neturėtų būti aktuali, tačiau jei nuolatinėje atmintinėje liko mažiau nei 10 GB, vertėtų susirūpinti ir pasistengti ją atlaisvinti, pavyzdžiui, ištrynus ar į debesiją perkėlus daugiausiai vietos užimančius failus, archyvines nuotraukas ir pan. Taip yra todėl, kad laisvą nuolatinę atmintį telefonas gali naudoti savo darbui paspartinti, į ją įrašydamas laikinus failus ar kompensuodamas darbinės atminties trūkumą.
  • Asmeniniai nustatymai. Į pagrindinį ekraną iškelti valdikliai, nuolat sinchronizuojamos el. pašto, kalendoriaus, socialinių tinklų ir kitos paskyros, telefono įsiminti „Wi-Fi“ tinklai, „Bluetooth“ įrenginiai, pavienių programėlių nuostatos ir daugybė kitų smulkmenų, kurias išmanusis nuolat tikrina ir atnaujina, taip pat turi nedidelę įtaką jo darbui.
    „Daugelio šių dalykų atsisakyti labai sunku ar net neįmanoma – juk išmanusis tam ir skirtas, kad nuolat tikrintų bei praneštų apie gautus el. laiškus, prisijungtų prie žinomo, patikimo „Wi-Fi“ tinklo, rodytų orų prognozę ir panašiai. Pavienių valdiklių ar nustatymų pašalinimas vargu ar padės. Kita vertus, jų įtaka telefono darbui turėtų būti minimali“, – pastebi „Telia“ ekspertė.
  • Kenkėjiškos programos. Jei telefono greitis pastebimai sulėtėjo per kelias dienas ar, tuo labiau, valandas, tai galėjo lemti ir į jį įsisukusi kenkėjiška programa. Tokiu atveju vertėtų įsidiegti patikimą antivirusinę programą, jei jos dar neturėjote, ir atlikti pilną išmaniojo skenavimą.

Jei telefonas veikia išties lėtai ir aukščiau išvardinti veiksmai nepadėjo, galite pabandyti atlikti pilną sistemos atstatymą ištrinant duomenis (žinoma, prieš tai išsisaugojus atsarginę telefone esančių failų kopiją). Tokiu atveju telefonas turėtų veikti taip, kaip veikė vos jį įsigijus. Kitu atveju tai gali būti gedimo ženklas. Beje, jei pats telefonas ir programėlės veikia greit, tačiau dažnai stringa ar be priežasties išsijungia, tai taip pat signalizuoja apie gedimą.

„Telefono techninė įranga savaime nusidėvėti negali, tačiau ją gali paveikti kiti veiksniai. Pavyzdžiui, jei telefonas yra kritęs, skendęs, patyręs didelių temperatūros šuolių ir panašių jam ekstremalių situacijų, jos galėjo pakenkti ar pažeisti vidinius komponentus. Tokiu atveju vertėtų telefoną duoti patikrinti specialistui ir apsvarstyti galimybę jį pakeisti nauju“, – sako R. Marcišauskienė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?

Kai saulė ir geras oras vilioja į lauką, verta nepamiršti pasirūpinti išmaniųjų įrenginių apsauga. Aktyvesnis gyvenimo būdas neišvengiamai paveikia mūsų telefonus, laikrodžius ir kompiuterius. Kodėl vasarą išmanieji įrenginiai genda du kartus dažniau nei kitais metų laikais ir kaip jais tinkamai pasirūpinti aktyvaus laisvalaikio metu?

Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą

Vaikai šiandien auga pasaulyje, kuriame išmanusis telefonas dažnai tampa pirmuoju savarankiškumo simboliu. Kartu su šia laisve atsiranda ir pavojų – nuo prieinamo žalingo turinio iki žinučių iš nepažįstamų žmonių, apsimetančių vaikų bendraamžiais. Tad technologijų bendrovės kuria vis daugiau įrankių, padedančių tėvams stebėti ir valdyti vaikų veiklą skaitmeninėje erdvėje. Viena tokių naujovių – „Apple“ pristatyta funkcija, skirta apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamo bendravimo.

Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti

Pažįstama situacija? Tūkstančiai ekrano nuotraukų, neatidarytų žinučių ir el. laiškų, o telefono atmintis jau beveik pilna. Skaitmeninė netvarka – tai nauja kasdienybė daugeliui iš mūsų.

2025-07-04 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
2025-06-29 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
2025-06-20 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
2025-06-16 18:27
Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama