Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 25 d. 17:28
STEAM ugdymas Lietuvoje: pradžia gera, bet proveržio dar nėra
Gegužės 25 d. 14:19
Drąsus ir elektrinis: naujasis „Nissan Micra“ suderina stilių ir tvarumą
Gegužės 25 d. 11:16
VU mokslininkai kartu su kolegomis ištobulino atominės jėgos mikroskopą – pagreitino ir išplėtė jo galimybes
Gegužės 25 d. 08:27
Komfortas, našumas ir tvarumas viename – šiuos automobilius renkasi ypatingas pirkėjų ratas
Gegužės 24 d. 20:33
Kodėl tavo išmanusis telefonas staiga tampa lėtas?
Gegužės 24 d. 17:27
Išrinkti nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato STEAM TEAM 2025 laimėtojai
Gegužės 24 d. 14:34
3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina dažniausias naudotojų klaidas
Gegužės 24 d. 11:16
Moksleivių išradimai stebina: nuo išmanosios neregio lazdelės iki modulinių baldų iš antrinių medžiagų
Gegužės 24 d. 08:12
Sportiškosios RS versijos papildo „Škoda Enyaq“ modelių šeimą
Gegužės 23 d. 20:19
Kodėl patiktukai ir žinutės jus paverčia priklausomu, ekspertai atskleidžia šokiruojančią tiesą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Paruoškite telefoną Joninių nakčiai: 5 patarimai, kad baterija atlaikytų iki ryto

Publikuota: 2021-06-23 20:21
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: LRT.lt

Vasaros saulėgrįža ir artėjanti vidurvasario šventė, Joninės, žymi trumpiausias naktis metuose. Dalis paparčio žiedo ieškotojų Joninių rytą pasiryžta sulaukti saulės, tačiau ne visų jų telefonai pasiruošę laukti kartu. Ir nėra nieko liūdniau, nei žiūrėti į gęstančią telefono gyvybę, kai gražiausi kadrai tik priešaky, rašoma „Telia“ siųstame pranešime žiniasklaidai.

Paruoškite telefoną Joninių nakčiai: 5 patarimai, kad baterija atlaikytų iki ryto
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Telefonų baterijas sekina įvairūs veiksniai, nuo reiklių programėlių, fone veikiančių procesų, iki GPS ir ekrano. Net jei turite naują telefoną, kuris be įkrovimo atlaiko vieną ar dvi paras, išvykus į užmiesčio sodybą, ilgiau panaršius ar pažaidus mėgstamą žaidimą situacija gali greit pasikeisti“, – pastebi „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Tad ką daryti, kad išmaniojo baterija ištvertų visą naktį, o jūs galėtumėte užfiksuoti ir su draugais pasidalinti pirmųjų Joninių ryto saulės spindulių nuotraukomis? R. Marcišauskienė dalinasi penkiais naudingais patarimais:

1. Išsiaiškinkite, kas bateriją sekina labiausiai

Prieš imantis drastiškų veiksmų, vertėtų išsiaiškinti situaciją – kodėl telefonas greit išsikrauna ir kas labiausiai sekina jo bateriją? Tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonų nustatymuose, baterijos skiltyje pateikiama informacija apie įkrovimo lygį, kaip jis keitėsi ir kokios programėlės ar procesai suvartojo daugiausiai energijos. Taip pat čia matysite, kiek telefonas dar turėtų veikti iki kito įkrovimo, dažnai pateikiama ir patarimų, kaip šį laiką prailginti.

Čia turėtumėte rasti ir dar vieną naudingą funkciją, baterijos taupymą („Battery Saver“). Galite nustatyti, kad jis automatiškai įsijungtų baterijai išsikrovus iki 15–20 proc., o jei ruošiatės išvykti ir ilgai negalėsite telefono įkrauti, jį galite aktyvuoti ir baterijai esant pilnai – taip telefonas veiks dar ilgiau.

Jei jūsų telefonas senesnis ir baterijos taupymo funkcijos neturi, panašias galimybes suteikia tokios programėlės kaip „Battery Guru“ ar „Greenify“.

2. Didysis rajūnas – ekranas

Vienas didžiausių baterijos rijikų yra ekranas, o lengviausias būdas sumažinti jo apetitą ir prailginti baterijos veikimą – tiesiog sumažinti ekrano šviesumą. Žinoma, galite tiesiog aktyvuoti automatinio šviesumo funkciją, bet jei jums svarbi kiekviena ampervalandė, verčiau šviesumą reguliuokite patys – taip būsite tikri, kad ekranas nespigina veltui.

„Daugelis naujesnių telefonų turi visada aktyvaus ekrano funkciją, kuri gali būti pavadinta „Always-On“ ar „Glance View“. Ji leidžia laiką ir įspėjimus apie gautus pranešimus matyti užrakintame ekrane. Ir nors ši funkcija naudoja šiek tiek energijos, ironiška, bet tai padeda taupyti bateriją, kadangi daug žmonių telefoną bent kelis kartus per valandą atrakina vien tam, kad sužinotų laiką ir ar gavo kokių nors pranešimų. Tokie atrakinimai sunaudoja kur kas daugiau energijos nei blausus laikrodis užrakintame ekrane“, – sako R. Marcišauskienė. Jos minimą funkciją turėtumėte rasti telefono nustatymų ekrano skiltyje.

3. Nenaudojate? Išjunkite

Ne, telefono išjunginėti nesiūlome, juk jis tam ir skirtas, kad visada būtų šalia ir suteiktų ryšį. Kalbame apie funkcijas, daviklius ir programėles, kuriomis nesinaudojate.

Pavyzdžiui, jei išvykstate iš namų ir neturėsite „Wi-Fi“ ryšio, išjunkite jį, kad telefonas nesivargintų ieškodamas prisijungimo taško. Tas pat galioja ir GPS (vietos nustatymui), NFC ir „Bluetooth“ ryšiui – jei jais nesinaudojate, išjunkite, kadangi kol jie aktyvūs, telefonas jums nematant juos retsykiais aktyvuoja.

Bateriją gali eikvoti ir fone veikiančios programėlės. Pavyzdžiui, jei patikrinote „Facebook“ ar pažaidėte žaidimą ir grįžote į pradinį langą, programėlė liko veikti fone ir gali toliau naudoti jūsų telefono išteklius, o jūs to nė nepastebėsite. Pilnai visas programėles „Android“ telefone išjungsite paspaudę kvadratinį „Naujausi“ mygtuką ekrano apačioje arba, jei nustatytas valdymas gestais, braukdami nuo ekrano apačios ir palaikydami, o tuomet – X mygtuką. „iPhone“ telefone braukite nuo ekrano apačios ir palaikykite (senesnėje versijoje – dukart paspauskite „Namų“ mygtuką), o tuomet braukite į viršų programėles, kurias norite išjungti.

4. Mažiau žaidimų

„Miegodamas“ telefonas energiją naudoja minimaliai – natūralu, kuo mažiau juo naudositės, tuo ir baterija veiks ilgiau. Visgi labiausiai bateriją sekina ne kas kitas, bet žaidimai, todėl jei norite, kad telefonas be įkrovimo atlaikytų kuo ilgiau, susilaikykite nežaidę. Antra vieta priklauso vaizdo įrašams, o naršymas internete, socialiniuose tinkluose ar muzikos klausymasis bateriją sekina mažiau. Taigi jei labai nuobodu, verčiau rinkitės pastarąsias pramogas.

Beje, nors ir nedaug, įtakos baterijai gali turėti apskritai telefone įdiegtos programėlės. Todėl jei turite tokių, kuriomis jau seniai nesinaudojote ir naudotis neketinate, tiesiog ištrinkite.

5. Pasipildykite

Taip, norint sutaupyti reikia kažko atsisakyti. Kitas kelias – pasididinti atsargas, pavyzdžiui, įsigijus išorinę bateriją, tuomet ir nieko išjunginėti nereikės. Renkantis išorinę bateriją R. Marcišauskienė pataria atkreipti dėmesį ne tik į jos talpą, bet ir įkrovimo lizdų skaičių bei jų galią, kadangi nuo to priklausys, kaip greitai telefoną galėsite įkrauti.

Jei ir mažai naudojantis telefonu jis neatlaiko nė dienos, vertėtų susimąstyti apie paties įrenginio atnaujinimą. „Telefonų baterijos patikimai tarnauja 2–3 metus arba maždaug 500 įkrovimo-iškrovimo ciklų. Tam įvykus, jų talpa būna sumažėjusi apytiksliai penktadaliu ir traukiasi toliau. Baterijos talpai ir veikimui įtakos turi ir kiti naudojimo niuansai, pavyzdžiui, ją reikėtų saugoti nuo perkaitimo ar didelio šalčio“, – pataria „Telia“ ekspertė.


LRT

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu

Į „iOS 17.2“ buvo įtrauktas saugos įrankis pavadintas „Contact Key Verification“. Įrankis skirtas padėti patikrinti, ar asmuo, kuriam siunčiate žinutes, yra tas, kuo jis sakosi esąs.

Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?

Šiandien beveik kiekvienas iš mūsų kišenėje turi išmanųjį telefoną su kamera. Tiksliau, bent keliomis, o gal net ir keturiomis. Kai kurie naujausi modeliai didžiuojasi įspūdingais techniniais parametrais: dirbtinio intelekto algoritmai, trys ar net keturi objektyvai, šimtai megapikselių ir pažadai apie „profesionalias“ nuotraukas. Tačiau iškyla labai paprastas klausimas – ar verta investuoti šimtus ar net daugiau nei tūkstantį eurų į tokį įrenginį?

Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai

Kiek kartų žmogus yra keikęs savo išmanųjį telefoną, kai baterija ima sekti tiesiog akyse? Dažnai pats vartotojas prisideda prie spartesnio baterijos dėvėjimosi ir to nė neįtaria. Kasdieniai įpročiai, kuriuos daugelis laiko normaliais, iš tikrųjų tyliai trumpina baterijos tarnavimo laiką.

2025-05-15 17:38
„Mirusio interneto zona“ namuose: kas lemia prastą ryšį ir kaip tai išspręsti
2025-05-13 20:35
Meistrai turi auksinį patarimą: šis triukas išgelbės telefoną nuo dulkių ir tai ne ausų krapštukas
2025-05-11 08:32
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“
2025-05-05 11:12
Tučtuojau perkraukite interneto modemą: skirtumą pajusite iš karto
2025-04-30 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
2025-04-26 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
2025-04-25 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama