Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 11 d. 11:29
KTU profesorius: „ChatGPT“ gali žinoti daugiau nei turėtų – ir kaltas būsi tu
Gegužės 11 d. 08:32
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“
Gegužės 10 d. 20:15
Ar autonominiai automobiliai yra tikroji ateitis? Ekspertai paneigė itin populiarius mitus apie tokius automobilius
Gegužės 10 d. 17:47
Technologijų entuziastas realybę prilygina mokslinės fantastikos filmams: „Kiekvienas vaikas turės mokėti sukonstruoti robotą“
Gegužės 10 d. 14:27
„AGON by AOC“ pristato U27G4R: UHD ir 160 Hz grožiui arba FHD ir 320 Hz greičiui
Gegužės 10 d. 11:51
Konkurentai vienijasi: kaip užmezgamos ilgalaikės partnerystės?
Gegužės 10 d. 08:34
Technologijų tempas diktuoja sąlygas: europiniai moduliai keičia autotransporto specialistų rengimą
Gegužės 9 d. 20:27
Pamiršk dūžtančius ekranus: šie telefonai išgyvena net tai, ko neatlaiko patys brangiausi flagmanai
Gegužės 9 d. 17:41
Tyrimas: įsigyti elektromobilį labiausiai motyvuoja kompensacijos ir nemokamas parkavimas
Gegužės 9 d. 14:42
„Meteo.lt“ pristato naują mobiliąją programėlę išmaniesiems telefonams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 patarimai, kaip paruošti telefoną vasarai

Publikuota: 2021-05-17 14:16
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Orams šylant ir kalendorinei vasarai artėjant, ekspertai pataria tinkamai paruošti savo išmaniuosius telefonus, kad atostogų nesugadintų skilęs įrenginio ekranas ar netikėtai prarasti duomenys. Telefoną apsaugoti padės programėlių atnaujinimai, teisingai sukurti slaptažodžiai, kelios įrenginio naudojimo taisyklės ir vandens nepraleidžiantys maišeliai, rašoma pranešime.

5 patarimai, kaip paruošti telefoną vasarai

„Išmanieji telefonai šiandien yra tarsi asmeniniai mūsų asistentai, kuriems nepataisomai sugedus, stringa daug kasdienių procesų. Tad artėjant bene aktyviausiam ir nerūpestingiausiam metų laikui, geras metas atostogoms paruošti savo išmaniuosius. Tam nereikės beveik jokių papildomų investicijų, pakaks žinoti svarbiausius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Atsinaujinkite slaptažodžius

Norint užtikrinti telefone esančių duomenų saugumą, rekomenduojama periodiškai atnaujinti telefono ir pagrindinių paskyrų slaptažodžius. Vasarą tą padaryti ypač svarbu, nes dažnai pernelyg atsipalaiduojame ir galime palikti telefoną be priežiūros, o aktyviai leisdami laisvalaikį ir netikėtai pamesti.

„Tokiais atvejais ypač svarbus tampa telefono ekrano užraktas, tad jei to dar nepadarėte, pirmiausia, įrenginį apsaugokite stipriu slaptažodžiu. Verčiau rinkitės ne standartines keturių, bet šešių skaičių kombinacijas arba ženklų kodo užraktą. Tas leis būti tikriems, kad kitų žmonių rankose atsidūręs telefonas nebus atrakintas be jūsų žinios. Norintiems papildomos apsaugos, rekomenduojama naudoti biometrinių duomenų reikalaujančius užraktus – piršto antspaudą ar veido nuskaitymo funkciją“, – sako Š. Urbonas.

Lygiai taip pat svarbu atsinaujinti ir svarbiausių paskyrų slaptažodžius, kad nerūpestingų atostogų nesugadintų žinios apie duomenų vagystę.

„Kuriant naujus paskyrų slaptažodžius, taip pat svarbu laikytis kelių esminių taisyklių. Pirmiausia, nenaudokite jokių asmeninių duomenų – vardo, pavardės, ar gimimo metų. Taip pat, nesirinkite pernelyg paprastų kombinacijų, pavyzdžiui, 0000, 1111 ar 1234. Verčiau rinkitės jokios logikos neturinčią ženklų seką, į kurią įtraukite ne tik raides, skaičius, bet ir kitus simbolius, pavyzdžiui, @, !, {} ar panašius“, – pataria Š. Urbonas.

2. Saugokite įrenginius nuo karščio

Nors Lietuvoje saulė dar nėra tiek kaitri kiek egzotiniuose kraštuose, jos šilumos visiškai pakanka, kad pakenktų telefono baterijai. Perkaitusi ji gali būti negrįžtamai sugadinta.

„Svarbu pasakyti, kad iš anksto prevenciškai pasiruošti telefono apsaugai nuo karščio nepavyks. Šiek tiek gelbėti gali tik geras telefono dėkliukas, tačiau net ir su juo per ilgai saulės spinduliuose paliktas įrenginys perkais. Tad prasidedant vasarai svarbu sąmoningai galvoti apie tai, kur laikote telefoną. Pavyzdžiui, pietaudami lauko kavinėje, nepalikite įrenginio ant stalo, o dienos metu nešiokitės „vėsesnėse“ vietose – ne kelnių kišenėje, bet rankinėje ar kuprinėje“, – sako Š. Urbonas.

Taip pat kaitriomis dienomis verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip leisite telefonui greičiau atvėsti. Tam atvejui galite įjungti „skrydžio režimą“ – taip telefonas bus mažiau apkraunamas ir atvės greičiau, tik nebegalėsite naudotis ryšio reikalaujančiomis paslaugomis.

„Labai svarbu nesiimti kardinalių telefono vėsinimo priemonių, pavyzdžiui, paliekant jį šaldytuve ar prie kondicionieriaus. Telefonams ypač kenksmingas staigus temperatūrų pokytis, o šaldiklyje į įrenginį papildomai gali patekti ir pavojingos drėgmės“, – pataria Š. Urbonas.

3. Atsinaujinkite programėles

Šį žingsnį verta atlikti dviem etapais – pirmiausia, atsinaujinti turimų programėlių versijas, o vėliau – atsisiųsti naujas reikalingas programas.

„Programėles periodiškai atnaujinti būtina, nes su naujomis jų versijomis kūrėjai ne tik pristato naujus funkcionalumus, bet ir taiso galimas veikimo ar saugumo spragas. Įprastai, programėlės atnaujinamos automatiškai, bet jei tokia funkcija jūsų įrenginyje neaktyvuota, tiesiog rankiniu būdu programėlių parduotuvėje atnaujinkite dažniausiai naudojamas“, – sako Š. Urbonas.

Taip pat, peržiūrėkite visas programėles ir nebenaudojamas ištrinkite, o jas pakeiskite tomis, kurių gali prireikti vasarą, pavyzdžiui, fotografavimo pagalbininkais.

4. Apsaugokite nuo vandens

Vasara bene didžiausiu telefonų priešu tampa vanduo – įrenginiai netikėtai išsprūsta iš rankų ir atsiduria ežero ar baseino dugne arba apliejami gaiviais gėrimais. Kaip ir apsaugos nuo karščio atveju, iš anksto įrenginio nuo sušlapimo apsaugoti greičiausiai nepavyks.

„Nors naujausi išmanieji telefonai ir yra atsparūs vandeniui, nuo smūgio į vandens telkinio dugną gali būti pažeisti ir tokiu būdu vanduo pateks į kritines vietas, kuriose drėgmė įrenginį sugadins negrįžtamai. Tad naudingiausia prie vandens telkinių telefonais naudotis kiek atsargiau, o norint žengti papildomą žingsnį, įrenginį įdėti į vandeniui atsparų dėkliuką“, – sako Š. Urbonas.

Apliejus įrenginį svarbu kuo skubiau išjungti, nusausinti ir padėti ant skystį sugeriančios medžiagos, pavyzdžiui, servetėlės ar šluostės. Jokiu būdu telefono nevartykite, kad vanduo neįsiskverbtų į giliausias įrenginio vietas

5. Pasirūpinkite išorės apsauga

Vasarą įprastai daugiau laiko aktyviai leidžiame lauke, tad padidėja rizika, kad telefonas gali netikėtai išsprūsti iš rankų ar kišenės ir nepataisomai sudužti. Nuo to apsisaugoti padės du daiktai – apsauginis telefono stikliukas ar plėvelė ir telefono dėklas.

„Apsauginis stiklas ekraną saugo ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Pastarieji gali atsirasti ypač paprastai, pavyzdžiui, įrenginį padėjus ant gruoblėto paviršiaus ar į kišenę, greta aštrių daiktų. Todėl renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, kad jis dengtų ne tik ekraną, bet ir aplink esančią zoną. Svarbu išsirinkti ir atsparų dūžiams – toks stiklas po smūgio ne dūžta, o tik eižėja, tad padeda apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų“, – sako Š. Urbonas.

Renkantis dėklą principas išlieka panašus – svarbu, kad jis apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną. Be to, būtų patogus laikyti ir rankoje neslydinėtų.

„Dėklo kraštai turėtų būti kiek iškilę ir šiek tiek apgaubti telefono korpusą – tokiu atveju telefoną padėjus ekranu žemyn šis net nesilies prie paviršiaus ir bus papildomai apsaugotas. O patogiam laikymui svarbu, kad dėklas būtų pagamintas iš neslidžios medžiagos – tokiu būdu rankoje neslidinės ir laikysis tvirtai“, – sako Š. Urbonas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“

Vis daugiau žmonių pripažįsta, kad išmaniųjų telefonų naudojimas veikia jų emocinę savijautą, dėmesio koncentraciją ir net miego kokybę. „Tele2“ inovacijų ekspertas Lukas Keraitis dalinasi asmenine patirtimi, kaip įvairiais būdais bandė suvaldyti išmaniojo telefono trauką.

Tučtuojau perkraukite interneto modemą: skirtumą pajusite iš karto

Per pastaruosius kelerius metus sparčiai vystantis 5G ir kitiems mobiliojo ryšio tinklams, daugelis vartotojų Lietuvoje vis dar negali išnaudoti viso interneto potencialo dėl paprastos priežasties – pasenusios namų interneto įrangos.

Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga

Vos tik rankose sutrupa išmaniojo telefono ekranas – jausmas tikrai nėra pats maloniausias. Net jei tai tik paviršinis įskilimas, dažnas žmogus iškart pajunta nerimą: ar tai jau viskas, ar dar įmanoma kažką išgelbėti?

2025-04-26 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
2025-04-25 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
2025-03-17 12:25
Kaip sukurti ir naudoti kontakto plakatą „iPhone“
2025-03-11 16:15
Prieš perkant telefono stikliuką ar plėvelę
2025-03-10 14:43
Ką daryti jei „iPhone“ nematote pranešimų apie gautas žinutes
2025-02-26 17:30
Telefonų numerių keitimo dilema: programėle greičiau – bet ar saugu?
2025-02-25 16:26
Kaip grąžinti gaunamų skambučių įspėjimus per visą ekraną
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama