Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 20:13
Elektrinių automobilių burbulas netrukus sprogs? Kinijos bendrovės skambina pavojaus varpais
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Naudinga atmintinė: viskas, ką reikia žinoti apie telefono ekrano apsaugą

Publikuota: 2021-02-24 10:39
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Sudužęs ar sugedęs ekranas yra dažna telefono keitimo priežastis. Norint to išvengti, svarbu skirti daugiau dėmesio telefono ekrano priežiūrai ir apsaugai. Vos keli paprasti sprendimai padės apsaugoti telefono ekraną ir leis juo naudotis ilgiau.

Naudinga atmintinė: viskas, ką reikia žinoti apie telefono ekrano apsaugą
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi patarimais kaip prižiūrėti savo telefono ekraną ir kokią ekrano apsaugą pasirinkti.

Didžiausi pavojai, su kuriais susiduria jūsų telefono ekranas

Gerai žinomo išmaniųjų telefonų ekranų stiklų gamintojo „Corning” teigimu, vidutiniškai žmogus numeta savo telefoną septynis kartus per metus. Telefono ekranai dūžta daug dažniau nei jų nugarėlės. Be nukritimų, telefonų ekranams taip pat kenkia aukšta temperatūra, aštrūs daiktai, smėlis, sūrus vanduo, dulkės ir purvas.

Naudodami telefoną be ekrano apsaugos, smarkiai padidiname mechaninių ir išorinių ekrano pažeidimų riziką. Nors smulkūs įbrėžimai kasdieniam darbui su telefonu netrukdo, ilgainiui jie gerokai sumažina ekrano atsparumą smūgiams. Be to, net ir patys mažiausi įskilimai gali pakenkti sklandžiai įrenginio veiklai, o per įskilusią ekrano vietą į telefono vidų gali patekti dulkių arba drėgmės.

Kadangi šiuolaikinių telefonų korpusinės dalys dažniausiai yra klijuojamos, didelę įtaką jiems daro šiluma. Todėl išmaniųjų tikrai nereiktų neštis į pirtį arba palikti kaisti ant saulės karštą vasaros dieną. Nuo karščio telefono ekranas gali atšokti nuo korpuso. Aukšta temperatūra taip pat veikia ir telefono bateriją.

Ypatingai saugokite telefoną būdami prie jūros. Sūrus jūros vanduo ir smėlis – didžiausi telefono priešai. Taip pat nevalykite telefono į dėvimą megztinį ar džinsus. Net ir itin smulkios dulkių, purvo ir druskų dalelės gali subraižyti ekraną.

Kaip išsirinkti tinkamą ekrano apsaugą

Telefono ekranas yra jautriausia ir daugiausia priežiūros reikalaujanti telefono dalis. Jo būklė didele dalimi priklauso nuo telefono naudotojo. Svarbiausias dalykas, kurį reiktų padaryti tik įsigijus išmanųjį telefoną – pasirūpinti patikima jo ekrano apsauga.

Jos būna dviejų tipų: priklijuojamos ekrano plėvelės arba apsauginiai stikliukai. Plonos ir elastingos priklijuojamos plėvelės apsaugo jūsų telefoną nuo įvairių smulkių įbrėžimų, tačiau jos nesaugo nuo kritimo. Tuo tarpu kokybiškas grūdintas apsauginis telefono stiklas gali apsaugoti telefoną ir nuo dužimo. Įprastai jis sumažina 20-30 proc. smūgio. Tiek gali užtekti, kad jūsų telefono ekranas būtų išgelbėtas.

Didesnei telefono ekrano apsaugai technologijų ekspertai rekomenduoja rinktis ne skaidrias plėveles, o tvirtesnius, storesnius ir patvaresnius apsauginius stiklus. Nors daugelis naujausių telefonų turi aukštos kokybės „Gorilla Glass“ ekrano stiklą, o naujieji „iPhone 12“ serijos telefonų ekranai yra padengti naujos kartos keraminiu skydu „Ceramic Shield“, norint sumažinti telefono sudaužymo tikimybę, papildoma apsauga yra būtina.

Nors apsauginis stiklas yra šiek tiek brangesnis nei plastikinė ekrano plėvelė, investicija į jį atsiperka, mat jo suteikiama apsauga daug didesnė. Rinkdamiesi stikliuką atkreipkite dėmesį į „9H Hardnes“ (liet. 9H kietumas) užrašą ant pakuotės. Šis rodiklis nurodo, jog ekranas yra praėjęs vieno kiečiausių pasaulyje, 9H pieštuko, testą. Tai reiškia, kad ekranas yra ypač atsparus įbrėžimams.

Taip pat svarbu rinktis tik patikimų gamintojų apsauginius stiklus ir juos įsigyti oficialiuose salonuose. Įsigijus nekokybišką stikliuką iš nepatikimų tiekėjų, iškyla rizika, kad tokį stiklą bus labai sunku nuimti, jis gali sutrupėti arba tiesiog tinkamai neatliks savo funkcijos.

Telefono dėklas – ne mažiau svarbus

Viso telefono apsaugai reikalingas ir telefono dėklas. Jis leidžia telefoną stabiliau laikyti rankoje, saugo nuo smūgių, vandens ir purvo. Geriausiai išmanųjį apsaugos originalus dėkliukas – jis pagamintas idealiai pagal visus telefono parametrus, tvirtai užsideda ant telefono, nepalieka jokių tarpų dulkėms ir kitiems svetimkūniams. Be to, jis skirtas apsaugoti ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną bei telefono kameras.

Tai lengviausia pajusti „pasimatavus“ dėklą ant savo telefono. Jei yra tokia galimybė, būtinai tai padarykite. Pastebėsite, kad originalus telefono dėklas yra vos vos pakilęs virš ekrano. Patikrinkite išilgai perbraukę ranka per ekraną ir dėklo kraštą. Toks dėklas padeda apsaugoti telefoną jam nukritus ekranu ant žemės. Panašiu principu nuo nusibraižymo ir įskilimų yra apsaugomos ir telefonų kameros.

Tuo tarpu neoriginalus dėklas palieka tarpelius, todėl į jį lengviau patenka nešvarumai. Turbūt daugelis pastebėjote, kad originalūs „iPhone“ ir „Samsung“ telefonų dėklai savo viduje turi minkštą „pūkelį“. Toks specialus paminkštinimas skirtas tam, kad net jei į dėklą pakliūtų dulkelė, ji nesubraižytų paties telefono.

Telefono ekrano priežiūra ir prevencija

Sudaužius telefono ekrano stiklą, reikia keisti visą ekraną. Jo kaina priklauso nuo modelio, tačiau dažniausiai tai yra brangus malonumas. Jei turite aukštos klasės flagmaną, kurį įsigijote visai neseniai, ekraną keisti verta. Tačiau, jei naudojate ekonominės klasės išmanųjį, ekrano pakeitimo kaina sudarys apie pusę telefono vertės. Tuomet jau verčiau įsigyti naują įrenginį.

Jei nenorite nuolat nerimauti dėl savo telefono, galite užsisakyti telefono draudimą. Egzistuoja dvi jo rūšys: įrenginio ekrano draudimas arba viso telefono draudimas. Pirmuoju atveju keičiamas tik priekinis ekrano stiklas. Antruoju – telefonas suremontuojamas arba pakeičiamas nauju, kad ir kas jam benutiktų.

Taip pat svarbu nepamiršti telefono karts nuo karto nuvalyti. Išimti jį iš dėkliuko, nuvalyti specialiais išmaniesiems įrenginiams skirtais purškikliais arba sudrėkinta mikropluošto šluoste. Ekrano priežiūrai negalima naudoti valiklių, kurių sudėtyje yra spirito, acetono, acto ar kitos rūgšties.

Įskėlus ar kitaip sugadinus telefono apsauginį stiklą, pakeiskite jį nauju. Taip pat nerekomenduojama klijuoti apsauginio stiklo ant jau pažeisto ar įskilusio telefono ekrano. Dėl įskilimų, tinkamai užklijuoti apsauginės plėvelės ar stikliuko nebus įmanoma. Toks ekranas jau nebėra lygus, todėl susidarys oro tarpai.

Galiausiai venkite telefoną laikyti kišenėse ar rankinėse kartu su raktais ir kitais aštriais daiktais. Jie gali įskelti net ir apsauginį stikliuką.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama