Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 08:41
Europos Komisija: KTU – pirmasis universitetas Lietuvoje pagal pritrauktas lėšas
Balandžio 22 d. 20:22
„Sony“ pristato naują „BRAVIA“ namų kino teatro garso produktus
Balandžio 22 d. 17:29
DI tendencijos: ko verta nepraleisti pro akis, kad spėtumėte įšokti į įsibėgėjusį technologijų traukinį
Balandžio 22 d. 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
Balandžio 22 d. 11:17
Lietuviai teise reikalauti ištrinti asmeninius duomenis naudojasi bene rečiausiai Europoje
Balandžio 22 d. 08:27
„Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius
Balandžio 21 d. 20:20
Tarptautinėje kvantinių technologijų srityje – svarbus lietuvių laimėjimas
Balandžio 21 d. 17:36
„Mazda“ pristatė naująjį flagmaną CX-80
Balandžio 21 d. 14:13
Kolegijų vertinimas: kriterijai tie patys – rezultatai skirtingi
Balandžio 21 d. 11:19
Ekspertas patarė kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ekspertai: 7 įpročiai, kurie kenkia jūsų telefonui

Publikuota: 2020-11-29 16:16
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Išmanieji įrenginiai mus lydi kasdien – darbe, moksluose, leidžiant laisvalaikį, bendraujant su artimaisiais. Atrodytų, kad tikrai žinome kaip rūpintis savo telefonais, tačiau ekspertai pastebi, kad kai kurie mūsų priežiūros įpročiai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos.

Ekspertai: 7 įpročiai, kurie kenkia jūsų telefonui
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, pataria, kaip išvengti 7 dažniausiai vartotojų daromų klaidų naudojantis telefonu.

Nr. 1 Telefono įkrovimas per naktį

Baterijos patvarumą užtikrinsite vadovaudamiesi keliomis paprastomis įkrovimo taisyklėmis.

Dažnai pasikartojantis ir įrenginiui žalingas įprotis – telefono įkrovimas per naktį. Kiekvienas telefonas turi maksimalų įkrovimo ciklų skaičių, tad kuo daugiau ciklų padaroma, tuo labiau dėvisi baterija. Palikus įkrauti jį per naktį, baterija visą naktį keliais procentais išsikrauna ir vėl įsikrauna, taip atlikdama itin daug ciklų. Toks įkrovimas mažina telefono baterijos talpą.

Taip pat telefonas gali neįsikrauti ar įsikrauti daug lėčiau, jei naudojamas netinkamas telefono įkroviklis. Silpnam įkrovimui įtakos gali daryti įtrūkęs pakrovėjo laidas, perdegęs blokelis ar įtampos šuoliai.

Rekomenduojama išmanųjį įjungti įkrauti, kuomet baterija siekia 15 proc. ar mažiau, o atjungti, kai baterijos įkrovimo lygis pasiekia 95-100 proc.

Nr. 2 Telefono lizdų „higienos“ trūkumas

Įrenginio įkrovimo arba ausinių lizdų gedimams priežastis yra labai paprasta – per retas jų valymas. Į šias ertmes dažnai patenka purvo, pūkų, dulkių ir kitų nešvarumų. Susikaupusios apnašos gali trukdyti sklandžiam telefono įkrovimui. Jei lizde yra daug dulkių, į lizdą įkišus įkroviklį, jos tik dar labiau suspaudžiamos, todėl telefonas gali įsikrauti lėčiau, neįsikrauti išvis arba tokiu būdu netgi galima sulaužyti įkrovimo lizdą.

Siekiant to išvengti patariama reguliariai patikrinti telefono jungtis ir iškratyti ar švelniai išpūsti jose susikaupusius nešvarumus. Venkite valymo metaliniais įrankiais ar dantų krapštukais – tai gali nepataisomai sugadinti įkrovimo ar ausinių lizdą. Jungtis taip pat galima apsaugoti specialiais kištukais, kuriuos galima įsigyti telefonų aksesuarais prekiaujančiuose salonuose.

Nedidelį kiekį apnašų galite išvalyti patys arba su specialiu šepetėliu ir suspaustu oru jungtis gali išvalyti serviso darbuotojai.

Nr. 3 Įskilimų ignoravimas

Nors telefono nugarėlės dūžta daug rečiau nei telefono priekinis ekranas, tokių atvejų taip pat pasitaiko. Klaidinga manyti, kad šis telefono pažeidimas nepakenks įrenginio veikimui. Su kiekvienu įskilimu telefonas praranda savo sandarumą, todėl per įrenginio „žaizdą“ į telefono vidų gali prasiskverbti drėgmė ar nešvarumai ir turėti įtakos išmaniojo darbui.

Rekomenduojama kaip įmanoma greičiau sudaužytą telefono nugarėlę pakeisti nauja. Nors jos nėra itin brangios (kainos priklauso nuo gamintojo), tačiau dar patogiau įsigijus telefoną kartu užsisakyti ir įrenginio draudimą. Jis padengs jūsų išlaidas nutikus tokiai nelaimei.

Nr. 4 Telefono perkrova

Kai telefonas pernelyg apkraunamas daugybe skirtingų užduočių, tai gali sulėtinti telefono veikimą arba „užšaldyti“ jo ekraną. Kuo galingesnis telefono procesorius – tuo mažesnė tokios apkrovos rizika, todėl naujausi flagmanai su tokiomis problemomis susiduria labai retai.

Norint, kad telefonas veiktų sklandžiai ir sparčiai, rekomenduojama bent kartą per metus atkurti telefono gamyklinius parametrus. Išvalius telefoną, jis veiks našiau ir greičiau nei iki tol. Tiesa, prieš tai padarydami, nepamirškite visų savo duomenų persikelti į debesis ar specialias laikmenas.

Taip pat verta bent kartą per savaitę visiškai išjungti savo telefoną ir įjungti jį iš naujo. Telefone bus uždarytos visos nenaudojamos programos, iš atminties ištrinamos smulkios šiukšlės, tad įrenginys veiks sparčiau.

Nr. 5 „Peršaldytas“ telefonas

Šaltuoju sezono metu dažnai pamirštame, kad turėtume pasaugoti savo telefoną nuo šalčio. Telefonai „bijo“ staigių temperatūros pokyčių, todėl žiemą išėjus į lauką išmanųjį geriau laikyti vidinėje kišenėje.

Nuo šalčio įrenginį gali apsaugoti ir dėklas. Metalinis telefono rėmelis traukia šaltį, o odinis ar plastikinis telefono dėkliukas jį apsaugo. Telefono tinkamai neapsaugojus, išėjus iš šiltų namų į šaltą lauką jis gali staiga išsijungti.

„Android“ telefonų savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad jų išmanieji išsijungia su kiekvienu automatiniu operacinės sistemos atnaujinimu. Jie dažniausiai atliekami naktį, todėl neišsigąskite jei ryte rasite išsijungusį išmanųjį. Visgi jei telefonas dažnai išsijungia be aiškios priežasties, kaltas gali būti gedimas pagrindinėje telefono plokštėje. Tokiu atveju patariama kreiptis į išmaniųjų įrenginių servisą.

Nr. 6 Telefono naudojimas ryškiausiu apšvietimu

Įrenginiui ilgainiui kenkia ir tai, jei tas pačias programėles naudojate pačiu ryškiausiu ekrano apšvietimu. Dėl to jame gali atsirasti šviesos juostos arba geltonos išdegintos dėmės. Su šiuo gedimu dažnai susiduria taksi vairuotojai ar pavėžėjai – jiems ekranas „išdega“ dėl nuolat telefone įjungtos navigacijos programos. Taip gali nutikti ir dėl žaidžiamų žaidimų, kuriems taip pat naudojamas pats ryškiausias galimas įrenginio apšvietimas.

Norint to išvengti, vertėtų rinktis automatinį, prie aplinkos prisitaikantį išmaniojo įrenginio apšvietimo režimą. Šią funkciją jau turi visi naujausi telefonai.

Nr. 7 Telefono kamerų (ne)priežiūra

Įskėlus kameros stikliuką, gali nežymiai suprastėti fotografavimo ar filmavimo kokybė. Visgi, paprastas vartotojas šio pokyčio dažniausiai nepastebi. Jis aktualesnis fotografuojantiems profesionaliai.

Tam, kad apsaugotumėte savo kamerą, naudokite telefono dėklą, stenkitės nelaikyti telefono kišenėje ar rankinėje šalia raktų ir kitų aštrių daiktų. Taip pat nepamirškite kamerų kartas nuo karto nuvalyti. Jokiu būdu nevalykite jų į džinsus ar striukę – taip galite subraižyti kameras ar jas pažeisti.

Sudaužius telefono kameros objektyvą, gali tekti keisti visą kamerą, o jos kaina priklausys nuo telefono modelio.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas

Ekrano laiko ribojimas vaikams – neretai tik iliuzija. Mažųjų noras tęsti kovas įtraukiančiuose žaidimuose, žiūrėti „TikTok“ filmukus ar tiesiog susirašinėti su bendraamžiais dažnai nugali įrenginiuose įjungtus virtualius „sargus“.

Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai, kurie turėtų juos gauti. Tai gali būti susiję su pranešimo siuntimo technologija, veikiančia pagal nustatytą teritoriją, taip pat gyventojų telefonų nustatymais.

Kam reikalingas vietovės nustatymas telefone ir kaip padaryti, kad „Google“ nežinotų jūsų buvimo vietos?

Šiuolaikiniame, į mobilųjį ryšį orientuotame, pasaulyje daugybė programėlių prašo prieigos prie mūsų buvimo vietos duomenų. Jūsų lokacijos nustatymus yra itin svarbus naudojantis žemėlapių aplikacijomis, tačiau išlaikyti kontrolę – dar svarbiau.

2024-04-18 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
2024-04-10 17:21
Ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas
2024-04-10 11:13
Viskas, ką jums reikėtų žinoti apie numerio perkėlimo paslaugą ir kaip ja pasinaudoti
2024-04-05 08:25
Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus
2024-03-26 18:36
Ekspertas besinaudojantiems nemokamu „Wi-Fi“ pataria vengti vieno
2024-03-25 16:39
Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį?
2024-03-20 17:44
Primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2024-03-19 20:26
Departamentas apie saugos žinučių negavusius gyventojus: sistema nėra šimtaprocentinė
2024-03-19 16:37
Kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?
2024-03-19 08:13
Kaip ir kuo valyti „iPhone 15“
2024-03-12 08:37
Kaip „iPhone“ pakeisti numatytą pranešimų garsą
2024-03-05 08:26
Darbo metu telefoną teks palikti spintelėje: įspėjo, kada darbdavys gali uždrausti juo naudotis
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama