Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Ir vėl baigėsi mobilieji duomenys? Ką daryti, kad jų užtektų ilgiau

Publikuota: 2020-09-10 18:14
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Turbūt kiekvienam pažįstama situacija, kai mėnesis dar nesibaigė, o mobiliųjų duomenų likutis jau išeikvotas. Nors dalį jų išnaršome patys, visgi yra programėlių, kurios beprasmiškai „valgo“ mūsų gigabaitus net ir tuomet, kai jomis nesinaudojame. Vis tik atsisakyti tokių „duomenų plėšikų“ – lengva, rašoma pranešime.

Ir vėl baigėsi mobilieji duomenys? Ką daryti, kad jų užtektų ilgiau

„Statistikos portalo „Statista“ duomenimis – mobiliųjų duomenų naudojimas pasaulyje nuolat auga. Jei 2018 m. pasaulyje iš viso buvo sunaudota 19 mln. eksabaitų, tai 2019 m. – šis skaičius išaugo net iki 28 mln. Duomenų naudojimo augimą pastebime ir Lietuvoje. Vis tik didelės duomenų sąnaudos ne visuomet reiškia, kad duomenų gigabaitus išeikvojote patys. Kartais tai už jus daro ir foniniu režimu veikiančios mobiliosios programėlės ar paslaugos“, – pasakoja Karolis Špiliauskas, „Bitės Profas“, ir dalijasi keliomis gudrybėmis, kaip taupyti mobiliuosius duomenis.

1. Stebėkite mobiliųjų duomenų sunaudojimą

Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte žengti norėdami sumažinti sunaudojamų duomenų kiekį – sužinoti, kiek paprastai jų išnaršote per tam tikrą laiko tarpą. Tai lengvai ir greitai padarysite pasinaudoję išmaniųjų telefonų galimybėmis.

„Samsung“ telefonuose informaciją apie mobiliuosius duomenis sužinosite „Nustatymuose“ (angl. Settings) pasirinkę skiltį „Ryšiai“ (angl. Connections), o po to – „Duomenų naudojimas“ (angl. Data usage). Daugumoje kitų operacinės sistemos „Android“ telefonų išsamią informaciją apie mobiliuosius duomenis rasite „Nustatymuose“ (angl. Settings) pasirinkę „Mobilieji duomenys“ (angl. Mobile data). Jeigu naudojatės „iOS“ įrenginiu, šią funkciją taip pat rasite nukeliavę į „Nustatymus“ (angl. Settings). Iš pradžių pasirinkite „Mobiliojo ryšio nustatymai“ (angl. Mobile data settings), o po to – „Mobilieji duomenys“ (angl. Mobile data)“, – pasakoja bendrovės „Bitė Lietuva“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Be to, kad sužinosite, kiek mobiliųjų duomenų išnaršėte per pastarąsias dienas, savaites ar mėnesius, ši funkcija leis geriau suprasti, kurios programėlės jų sunaudoja daugiausia. Norėdami savo duomenis stebėti išmaniau, galite įsidiegti tam skirtas mobiliąsias programėles. Pavyzdžiui, „My Data Manager“ leis vos atrakinus telefoną, iškart ekrane pamatyti sunaudotų duomenų kiekį.

2. Sekite, kurios programėlės sunaudoja daugiausia duomenų

Dalis išmaniųjų programėlių naudoja jūsų mobiliuosius duomenis net ir tada, kai jomis nesinaudojate. Uždraudę joms taip elgtis, ilgainiui sutaupysite nemažai duomenų.

„Norėdami pamatyti, kiek mobiliųjų duomenų sunaudojo tam tikra programėlė, „Samsung“ telefonuose pasirinkite „Nustatymai“ (angl. Settings), spauskite „Ryšiai“ (angl. Connections), po to – „Duomenų naudojimas“ (angl. Data usage) ir „Mobilieji duomenys“ (angl. Mobile data). Daugelyje „Android“ išmaniųjų telefonų tai padarysite „Nustatymų“ (angl. Settings) skiltyje pasirinkę „Mobilieji duomenys“ (angl. Mobile data), o po to – „Mobiliųjų duomenų naudojimas” (angl. Mobile data usage). Jeigu naudojatės „iOS“ įrenginiu, šią funkciją taip pat rasite „Nustatymuose“ (angl. Settings). Iš pradžių spustelkite pasirinktį „Mobilusis ryšys“ (angl. Cellular), o po to – „Mobilieji duomenys“ (angl. Mobile data)“, – sako „Bitės Profas“.

Norėdami sužinoti įrenginyje su „Android“ operacine sistema, kiek iš jų ji sunaudojo veikdama aktyviai ir kiek veikdama foniniu režimu, bakstelkite ant jos. Tame pačiame lange kiek žemiau yra pasirinktis „Leisti naudoti duomenis fone“, leidžianti išjungti foninius duomenis konkrečiai programėlei, tačiau nebegausite pranešimų apie naujas žinutes, el. laiškus ar kitus atnaujinimus, kol vėl į ją neužeisite.

„iOS“ telefonuose foninius duomenis išjungsite „Nustatymuose“ (angl. Settings) pasirinkę funkciją „Bendra“ (angl. General), o po to – „Aplikacijų veikimas foniniame režime“ (angl. Background app refresh)“, – pasakoja K. Špiliauskas.

3. Išbandykite duomenų taupymo režimus

Programinės įrangos kūrėjai nuolat tobulina mobiliąsias programėles, savo vartotojams pasiūlydami vis naujų galimybių, kurių negalėtumėte naudoti neatnaujinę programėlės. Išmaniosios programėlės paprastai atsinaujina savarankiškai, tačiau tam jos naudoja jūsų mobiliuosius duomenis. Siekdami jų sutaupyti, šią funkciją galite išjungti. Vis tik reikėtų nepamiršti, kad tokiu atveju išmaniąsias programėles atnaujinti reikės patiems.

„iOS“ išmaniuosiuose įrenginiuose tai padarysite užsukę į „App Store“ ir pasirinkę skiltį „Pasirinktys“ (angl. Preferences), o po to – „Automatinis atnaujinimas“ (angl. Automatic Updates). Jeigu naudojatės „Android“ išmaniaisiais įrenginiais, apsilankę „Google Play“, kairiajame viršutiniame kampe paspauskite tris brūkšnelius, tuomet pasirinkite „Nustatymai“ (angl. Settings) ir „Atnaujinti programėles automatiškai“ (angl. Auto-update apps)“, – sako „Bitės Profas“.

„Chrome“ yra viena dažniausiai naudojamų mobiliojo interneto naršyklių, tačiau tik nedaugelis žino, kad ji turi „Supaprastintą režimą“. Jis suspaudžia teikiamus duomenis, todėl jų sąnaudos – mažėja. „Supaprastintą režimą“ įjungsite dešiniajame viršutiniame kampe paspaudę tris taškelius, pasirinkę eilutę „Nustatymai“ (angl. Settings) ir pirštu nubraukę iki pat apačios, kol rasite „Supaprastintą režimą“.

Norėdami sutaupyti mobiliųjų duomenų galite atlikti reikšmingus pakitimus ir vienose dažniausiai naudojamų programėlių: „Youtube“ ir „Facebook“. Socialiniame tinkle „Facebook“ jums tereiks pasirinkti „Nustatymai ir privatumas“ (angl. Settings & Privacy) ir paspausti „Duomenų taupymas“ (angl. Data saver). Tuo metu „Youtube“ mobiliojoje programėlėje pasirinkite „Nustatymai“ (angl. Settings), „Bendra“ (angl. General) ir įjunkite „Mobiliųjų duomenų apribojimą“ (angl. Limit mobile data usage), kad vaizdo įrašai naudojantis mobiliuoju internetu būtų rodomi tik standartine raiška.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama