Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dažnas Joninių atributas – sudužęs telefonas: kaip apsaugoti savo išmanųjį?

Publikuota: 2020-06-23 12:43
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Joninės – viena laukiamiausių vasaros švenčių, kurią dažnai lydi ir problemos dėl išmaniųjų telefonų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Iš karto šventei pasibaigus, iki 6 proc. išauga telefonus remontuoti norinčių žmonių skaičius, o 80 proc. negarantinių įrenginių, kuriuos atneša taisyti klientai, yra su ekranų dūžiais, rodo kasmetinė mobiliųjų įrenginių taisymo bendrovės „MTTC“ statistika. Tam, kad lengvai išvengtumėte šių problemų, „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kaip Joninėms paruošti savo išmaniuosius telefonus.

Dažnas Joninių atributas – sudužęs telefonas: kaip apsaugoti savo išmanųjį?

„Švenčiant Jonines ir smagiai leidžiant laiką, lengva užsimiršti ir atsipalaidavus trumpam „išjungti“ savo budrumą. O to visiškai pakanka, kad netyčia pažeistume savo išmaniuosius – iš rankų paleistume telefoną ir skiltų jo ekranas, perkaistų kaitrioje saulėje paliktas įrenginio akumuliatorius, ar telefonas tiesiog dingtų iš mūsų akių. Laimei, apsisaugoti nuo visų šių rizikų ir išvengti žalos galima – tereikia iš anksto truputį pasiruošti ir pasirūpinti tinkama telefono apsauga“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip savo telefonui nepakenkti švenčiant Jonines.

1. Į Jonines – tik su telefono išorės apsauga

Tam, kad švęsdami didžiausią vasaros šventę išvengtume telefono ekrano skilimų, įbrėžimų ar dūžių, pirmiausia, turėtume pasirūpinti jo išorės apsauga. Svarbiausios išorinės apsaugos yra telefono stikliukas arba plėvelė bei korpusą dengiantis dėkliukas.

„Būdami gamtoje, visai atsitiktinai galime padėti telefoną ant gruoblėtos žemės ar medžio paviršiaus, o vėliau užsimiršę stipriau stumtelėti jį ar prisėsti. To visiškai pakanka, kad ant telefono ekrano atsirastų smulkių įbrėžimų ar net dūžių. Jų išvengti padės apsauginis telefono stiklas arba plėvelė. Renkantis juos, būtina atkreipti dėmesį, ar jie dengia tik išmaniojo ekraną, ar ir aplink esančią zoną. Be to, brangesni „Samsung“ įrenginiai turi lenktus ekrano kraštus, tad reikia įsitikinti, ar ekrano apsauga dengia ir lenktus tokių telefonų kraštus ar tik plokščią ekrano dalį. Įprastai rekomenduojame rinktis tuos stikliukus ar plėveles, kurie dengia kiek įmanoma daugiau ekrano paviršiaus“, – pataria K. Špiliauskas.

Taip pat svarbi ir apsauginio ekrano stiklo kokybė – jei jis po kontakto ne eižėja, o dūžta, užuot saugojusios, aštrios jo dalys gali subraižyti telefono ekraną arba net sužeisti vartotoją. Todėl vertėtų rinktis eižėjančius stikliukus – jie gerokai saugesni.

Renkantis telefono dėklą, svarbus ne jo grožis, o funkcionalumas – svarbu, kad dėklo kraštai būtų kiek iškilę ir šiek tiek apgaubtų telefono korpusą, sako K. Špiliauskas: „Tokiu atveju net padėjus telefoną ekranu žemyn, šis nesilies prie paviršiaus ir taip bus apsaugotas nuo netikėtų įbrėžimų. Taip pat reikia įsitikinti, kad dėklas pagamintas iš neslidžios medžiagos ir rankoje laikysis tvirtai – taip ženkliai sumažinsite riziką, jog telefonas netikėtai nukris ant žemės ar į vandens telkinį“, – pasakoja K. Špiliauskas.

2. Nepalikite telefono kaitrioje saulėje

Švenčiant lengva visiškai netyčia palikti telefoną saulės kepinamoje vietoje ar įjungti krauti ant palangės. Vis tik net ir tokia smulkmena gali sutrumpinti baterijos veikimo laiką ar net ją negrįžtamai sugadinti.

„Šiemet per Jonines žadama aukšta oro temperatūra ir kaitri saulė – tokiomis aplinkybėmis telefonai gali nesunkiai perkaisti, o jų baterija – sugesti. Vis tik problemų iškilti neturėtų, jeigu savo išmanųjį laikysime šešėlyje, nepaliksime su išorine baterija krautis saulės atokaitoje ir kartais vis pasižiūrėsime, ar jis veikia gerai ir nekaista“, – pataria K. Špiliauskas.

Bet telefonui gali pakenkti ir tai, jei visą laiką laikysime jį kelnių kišenėje – saulės karštį padidina ir mūsų kūno šiluma, todėl kišenėje išmaniajam dar karščiau nei lauke. Todėl svarbu kartais patikrinti telefono temperatūrą, o pastebėjus, kad jis karštas – leisti atvėsti pačiam arba jį išjungti.

„Svarbu nedėti telefono „greitam atvėsimui“ į šaldytuvą ar su drėgmės nepraleidžiančiu maišeliu pamerkti į vandenį – taip telefonui gali pakenkti ir šaltis, ir drėgmė“, – prideda „Bitės Profas“.

3. Telefonui – atskiras kuprinės skyrius

Einant į šventę, dažnai ant pečių užsimetame kuprinę, į ją paskubomis susidedame reikalingiausius daiktus, tarp kurių, žinoma, patenka ir telefonas. Vis tik, vasarą kuprinėse padaugėja daiktų, kurie gali subraižyti, sušlapinti ir kitaip sugadinti įrenginius.

„Išmanųjį gali subraižyti, pavyzdžiui, užrašinė ar sąsiuvinis su spirale, aštrūs raktai nuo namų. O aplieti ir negrįžtamai sušlapinti – nesandari vandens gertuvė ar buteliukas. Visi šie daiktai yra potencialiai rizikingi mūsų išmaniesiems, ypač jei dar neturime išorės apsaugos priemonių – ekrano stikliuko ir dėkliuko. Tokiais atvejais geriau telefoną neštis rankoje ar kuprinėje rasti jam atskirą skyrių“, – įspėja K. Špiliauskas.

Poilsiaujant gamtoje, į kuprinę gali patekti ir telefonams pavojingo smėlio. Pavyzdžiui, pasitiesus rankšluostį paplūdimyje, o vėliau įsidėjus jį į kuprinę, rizikuojame apgadinti įrenginį.

„Smėlis pavojingas, nes gali patekti į mikrofono, garsiakalbio ar krovimo jungties angas. Jei taip nutiktų ir matytumėte, kad įrenginys nebeveikia, kaip turėtų, patys jo neardykite, o kreipkitės į meistrus. Kita vertus, jei norite tokių situacijų išvengti, tiesiog nepamirškite telefono įdėti į atskirą kuprinės skyrių, kur nebūtų visų šių grėsmių“, – pastebi K. Špiliauskas.

4. Kaip nepamesti telefono ir... draugų

Švenčiant Jonines gamtoje, nesudėtinga telefoną pamesti aukštoje žolėje, palikti nematomoje vietoje ar aktyviai judant pamesti iš kelnių kišenės. Jeigu šventės metu savo išmaniojo pasigesite, daugiau nemalonumų išvengti padės funkcija „Find My Phone“, kurą palaiko dauguma telefonų gamintojai.

Šventės įkarštyje nenorėdami pasimesti nuo draugų, į pagalbą pasitelkite specialiai tam skirtą programėlę, pavyzdžiui, šeimoms skirtą „Life360“ („Android“, „iOS“). Ji paprastai leidžia stebėti, kur pasirinktu metu yra jūsų draugų įrenginiai. Todėl puikiai tinka, norint surasti tuos žmones, kuriuos telefonu pasiekti sunku, nes šie įpratę išsijungti išmaniojo skambėjimo garsą. Jų realaus laiko buvimo vietą tiesiog matysite programėlės žemėlapyje, galėsite panagrinėti judėjimo trajektoriją ir dalintis nuotraukomis bei žinutėmis, padėsiančiomis lengviau rasti vieniems kitus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama