Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną

Publikuota: 2020-05-21 15:39
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©Sugedo.lt
Inf. šaltinis: Sugedo.lt

Renkantis išmanųjį telefoną visų pirma reikia išsirinkti operacinę sistemą, o tada apsvarstyti siūlomas funkcijas ir kainą, kad atrastumėte jums tinkamą modelį.

Priimkite tinkamą sprendimą perkant telefoną ir atsižvelkite į kitų naudojamų prietaisų programinę įrangą.

Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną

1. Išsirinkite operacinę sistemą

Sužinokite apie operacinių sistemų skirtumus

„iOS“ operacinė sistema yra žinoma dėl paprasto naudojimo, saugumo ir geros integracijos su kitais „Apple“ produktais. „Android“ yra siejama su „Google“ paslaugų integracija, galimybėmis viską pritaikyti pagal savo poreikius ir dažniausiai su žemesne kaina. Išbandę prietaisą parduotuvėje geriau suprasite skirtingų operacinių sistemų veikimą ir vartotojo sąsają.

Nuspręskite, kiek esate pasiruošę išleisti.

„iOS“ telefonai dažniausiai būna brangesni negu „Android“ prietaisai. Iš visų išmaniųjų telefonų gamintojų brangiausi yra „Apple“ ir „Samsung“ modeliai. „HTC“, „LG“ ir „Motorola“ dažniausiai gamina pigius pasirinkimus.

Atsižvelkite į kitus naudojamus prietaisus ir jų programinę įrangą

Jeigu jau naudojate planšetinį, stacionarų arba nešiojamą kompiuterį, galite patirti geriausio lygio integraciją, jeigu įsigysite to paties gamintojo telefoną. Pavyzdžiui, „Apple“ kompiuteriai ir „iPad“ modeliai yra suderinami su „iPhone“ programėlėmis. Vis dėlto bet koks telefonas gali būti prijungtas prie beveik bet kokio kompiuterio. Jeigu dažnai naudojate „Office“ ar „Google“ programas, geresnis pasirinkimas būtų „Android“ telefonas, tačiau tiek „Microsoft“, tiek „Google“ daugumą populiarių programėlių tiekia ir „iOS“ prietaisams.

Nuspręskite, kokios funkcijos atitinka jūsų poreikius

Kiekviena operacinė sistema turi savo patentuotų funkcijų, o įprastos funkcijos, tokios kaip elektroninis paštas, naršyklės ir žemėlapiai yra prieinamos visose sistemose. „iOS“ telefonai turi tokias ekskliuzyvines funkcijas kaip „Siri“, „FaceTime“ ir „iCloud“. „Android“ turi „Google Now“, pradinio ekrano valdiklius ir leidžia trečių šalių programėles. Tai reiškia, kad programėles galite parsisiųsti iš interneto ir instaliuoti jas ne per „Play Store“ ekosistemą. Dauguma „Android“ telefonų irgi turi galimybę kelti nuotraukas į „debesį“ ir dokumentus į „Google Drive“.

Nuspręskite, kokiomis programėlėmis naudositės

Daugumą populiarių programėlių, pavyzdžiui, „Google Maps“, „Microsoft Office“ ir „Apple Music“ galima įsigyti bet kokioje operacinėje sistemoje. Vis dėlto kai kurios programėlės, tokios kaip „iMessage“, „FaceTime“ ir „Google Now“ yra ekskliuzyvios tik tam tikrai platformai. Patikrinkite „App Store“ arba „Google Play“, kad įsitikintumėte, jog jūsų norima programėlė yra toje platformoje. Įprastai, jeigu tam tikros populiarios programėlės nėra tam tikroje operacinėje sistemoje, yra didelė galimybė, kad egzistuoja alternatyvi programėlė su panašiomis funkcijomis. Įrašytos programėlės yra susietos su programėlių parduotuve, todėl jas bus galima perkelti į kitą modelį, jeigu šis naudoja tokią pačią operacinę sistemą.

Išsirinkite operacinę sistemą

Dauguma žmonių operacinę sistemą išsirenka pagal savo skonį. Tie kurie ieško paprastos sąsajos ir saugios sistemos, renkasi „iOS“ telefonus, o tie kurie nori daugiau galimybių ir už telefoną nori mokėti mažiau, dažniausiai renkasi „Android“ pasiūlymus.

2. Išsirinkite telefono modelį

Išsirinkite ekrano dydį

Ekranas yra matuojamas nuo vieno kampo iki kito įstrižai. Žmonės ekrano dydį renkasi pagal savo skonį. Mažesni telefonai labiau telpa į kišenę ir dažniausiai yra pigesni. Visgi didesni ekranai praverčia, jeigu mėgstate žiūrėti daug vaizdo įrašų. „Apple“ siūlo „SE“ seriją, kurią sudaro kompaktiški telefonai ir „Plus“ seriją, kurios modeliai naudoja didelius ekranus. „Android“ telefonų yra įvairių dydžių: yra mažesni ir pigesni modeliai, tokie kaip „Moto G“ ar „Galaxy S Mini“, aukštesnės klasės modeliai, tokie kaip „Galaxy S“ ar „HTC One“, bei itin dideli modeliai, tokie kaip „Galaxy Note“ ar „Nexus 6P“.

Nuspręskite, kokio naujumo telefono norite.

Naujesni telefonai dažniausiai yra greitesni ir galingesni negu senesnės versijos, tačiau jie taip pat ir kainuoja brangiau. Senesni modeliai susiduria su problemomis, kai yra naudojamos modernesnės aplikacijos. Taupantiems patariame laukti, kol bus išleistas naujas telefonas ir tada pasinaudoti kritusiomis senesnių modelių kainomis. Kai pasirodo naujas telefonas, krenta susidomėjimas senesniais modeliais, o su juo ir kaina. Kad ir koks būtų jūsų pasirinkimas, supraskite, kad technologijos sparčiai tobulėja, todėl atsiranda vis naujesni modeliai. Po kurio laiko bet kuris telefonas tampa senas.

Patikrinkite atminties kiekį.

Telefono atmintis parodo, kiek failų gali būti talpinama telefone vienu metu. Atminties kiekis turi didelės įtakos kainai, todėl apsvarstykite, kiek atminties jums iš tiesų reikia. Pavyzdžiui, vienintelis skirtumas tarp 16 GB „iPhone 6“ ir 32 GB „iPhone 6“ yra atminties kiekis. 16 GB užtenka apie 10000 nuotraukų ar 4000 dainų, tačiau turėkite omenyje, kad telefono atminties turi pakakti ir jūsų programėlėms. Kai kuriuose „Android“ telefonuose atminties kiekį galima praplėsti su „microSD“ kortele. „iPhone“ modelių atmintis negali būti praplėsta.

Apsvarstykite kameros kokybę

Nors dauguma išmaniųjų telefonų sugeba užfiksuoti geros kokybės kadrus, pačios nuotraukos kokybė gali skirtis tarp tam tikrų modelių. Geriausias būdas išmatuoti kameros kokybę yra paieškoti nuotraukų, atliktų su tuo telefonu, pavyzdžių internete arba išbandyti kamerą patiems. Nors gamintojai dažnai reklamuoja kameros megapikselių kiekį, kitos funkcijos, tokios kaip ISO, žemo apšvietimo nuotraukos, šviesumas ir triukšmo sumažinimas yra ne ką mažiau svarbios. Dauguma modernių telefonų palaiko trečių šalių priedus kameroms. „iPhone“ modeliai yra žinomi dėl geros kokybės kamerų techninės ir programinės įrangos.

Apsvarstykite telefono bateriją

Baterijos nuolat tobulėja, todėl naujesni telefonai dažniausiai siūlo patvaresnes baterijas. Vis dėlto baterijos tarnavimo laikui daugiausiai įtakos turi telefono naudojimo įpročiai. Šnekėjimas telefonu ar žaidimai eikvoja daugiau baterijos. Vidutiniškai telefono baterija gali tarnauti nuo 8 iki 18 valandų. Kai kurie naujesni „Android“ modeliai palaiko greito krovimo technologiją, kuri leidžia greičiau įkrauti telefono bateriją. Gamintojai tikina, jog su greito krovimo funkcija 50 % telefono baterijos yra įkraunama vos per 30 minučių.


Sugedo.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama