Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
Birželio 29 d. 16:17
Sprendimas iš regiono: energijos valdymas be žmogaus įsikišimo
Birželio 29 d. 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Publikuota: 2019-12-07 13:49
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima. Specialistai visame pasaulyje pataria naudoti dviejų žingsnių prisijungimo patvirtinimą, kuris užtikrina didesnį duomenų saugumą. Todėl „Bitės Profai“ pasakoja, kaip greitai, visiškai nesudėtingai, bet gerai apsaugoti savo asmeninius duomenimis.

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

„Žmonės įsitikinę, kad slaptažodžiai yra pakankama priemonė, stengiantis užtikrinti duomenų saugumą. Net užsimerkus prieš faktą, kad vartotojai kartais susikuria netinkamus ir per silpnus slaptažodžius, tai vis tiek nėra tas saugumo lygis, kurio šiandien turime siekti. Tuo metu dviguba prisijungimo apsauga mūsų šansus apsisaugoti galimo pavojaus metu ženkliai padidina“, – sako Šiaulių „Akropolyje“ esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir plačiau pristato dvigubą išmaniojo telefono apsaugą.

Kas yra dviguba apsauga?

Jungiantis prie bet kokios mūsų duomenis saugančios paskyros, turime būti autentifikuoti. Tai reiškia, kad turime įrodyti, jog prie mūsų duomenų jungiamės būtent mes, o ne kitas žmogus. Tokį procesą pažįstame iš elektroninės bankininkystės. Norėdami prisijungti prie savo sąskaitos, turime suvesti savo identifikacijos numerį ir savo slaptažodį. Taip programa atpažįsta, jog prie savo paskyros jungiamės mes. Lygiai taip pat, tik kiek paprasčiau, atrodo prisijungimas ir prie socialinių tinklų. Suvedame savo vartotojo vardą, slaptažodį ir taip esame atpažįstami.

Šiais laikais tokio lygio autentifikavimas – nepakankamas. Šiuos duomenis programišiai gali nesunkiai pasisavinti. Jei slaptažodis dar ir netinkamai sukurtas, duomenis pavogti dar lengviau. Turint prisijungimus prie svarbiausių paskyrų, nusikaltėliams atsiveria galimybės pasisavinti asmens duomenis, atvaizdus, rinkti jautrią asmeninę ar konfidencialią informaciją. Be to, niekieno netrukdomiems galima veikti naudojantis mūsų tapatybe ir taip pridaryti neatitaisomos žalos. Taigi ekspertai rekomenduoja naudoti dvigubą apsaugą.

Dviguba apsauga, arba kitaip dviejų žingsnių autentifikavimas (angl. 2FA), yra būdas patvirtinti vartotojo tapatybę, naudojant dviejų veiksnių derinį. Pirmasis veiksnys yra tai, ką mes žinome, pavyzdžiui, slaptažodis. Antrasis – tai, ką automatiškai ir nepriklausomai sugeneruoja programa.

Pavyzdžiui, jungdamiesi prie savo itin daug duomenų kaupiančios „Google“ paskyros įprastai turite suvesti savo vartotojo vardą arba el. pašto adresą ir slaptažodį. Tai viskas, ko reikia. Tuo tarpu aktyvavus papildomą „Google“ apsaugą, prisijungimo metu atsiranda dar vienas papildomas apsaugos žingsnis. Suvedus duomenis į registracijos laukelius, „Google Authenticator“ programėlė jūsų telefone sugeneruos specialiai šiam prisijungimui skirtą 6–8 skaitmenų kodą. Jį suvesti turėsite kodui skirtame laukelyje, esančiame prisijungimo puslapyje. Tik po šio žingsnio galėsite patekti į savo paskyrą. Šis procesas panašus į prisijungimą prie banko, naudojant mobilųjį parašą arba programėlę „Smart-ID“.

Toks prisijungimo būdas gali būti naudojamas ir jungiantis prie socialinių tinklų. Aktyvavę šią parinktį socialiniame tinkle „Facebook“, jungdamiesi prie jo taip pat gausite vienkartinį kodą, kurį turėsite suvesti antrame autentifikacijos žingsnyje. Tokia registracija gerokai saugesnė, nes yra sunkiau „nulaužiama“. Pavyzdžiui, jei nevykdydami jokio prisijungimo vis tiek gausite pranešimą, kad kodas sugeneruotas, tai reikš, kad prie jūsų paskyros bandoma jungtis. Tokiu atveju jums tereikės kodo generavimo etape procesą sustabdyti ir įtartinas prisijungimas bus nutrauktas.

Naudotis galima iš karto

Norėdami pradėti naudotis šia funkcija, nuspręskite, kuri paskyra jums yra svarbiausia ir pradėkite nuo jos apsaugos. Rekomenduojama dėmesį atkreipti į „Google“ paskyrą, nes jis saugo ypatingai daug mūsų asmeninės informacijos.

Pirmiausia, prisijunkite prie „Google“ paskyros įprastu būdu ir kairėje puslapio pusėje esančiame meniu pasirinkite skiltį „Sauga“ (angl. Security). Ten, prisijungimo prie „Google“ skiltyje, rasite parinktį, leidžiančią prisijungimo metu naudoti ne tik slaptažodį, bet ir dviejų žingsnių patvirtinimą (angl. 2-Step Verification). Aktyvuokite šią galimybę ir būsite perkelti į jos įdiegimo instrukcijos langą. Sekite ekrane pasirodančius žingsnius ir netrukus tokią funkciją patogiai bei greitai aktyvuosite.

Svarbu apsaugoti ir dažniausiai naudojamus socialinius tinklus. Ten esančios žinutės, mūsų atvaizdai ar kita informacija taip pat svarbi. Norėdami dviejų žingsnių autentifikaciją aktyvuoti „Facebooke“, pirmiausia, prie paskyros prisijunkite įprastu būdu. Dešiniame viršutiniame kampe rasite strėlytę, kurią paspaudus, atsivers meniu. Spauskite mygtuką „Nustatymai“ ir atsidursite nustatymų puslapyje. Jame pasirinkite skiltį „Saugumas ir prisijungimas“, o ten aktyvuokite parinktį „Dviejų veiksnių autentifikavimas“.

Dabar paskyros gerokai saugesnės. Žinoma, visa tai nereiškia, kad be šios technologijos jūsų paskyra bus lengvai ir greitai nulaužta ar kad tai apskritai įvyks. Kita vertus, programišiai bei jų kenkėjiškos programos nuolat tobulėja, todėl norint apsaugoti savo asmeninius duomenis stipriau, ši priemonė labai paprastai gali padėti tai užtikrinti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių

Keliaujant telefonas tampa mūsų dešiniąja ranka – juo planuojame maršrutus, fiksuojame įspūdžius ir bendraujame su pasauliu. Tačiau būtent atostogų metu atsipalaiduojame ne tik nuo darbų, bet ir nuo įpročio akylai saugoti savo asmeninius duomenis mobiliajame įrenginyje. Keliaujant grėsmės sukčiams nutekinti jūsų asmeninius duomenis tyko kiekviename žingsnyje.

Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui

Nors daugelis vartotojų vis dar vadovaujasi mitu, kad išmanųjį telefoną būtina įkrauti iki 100 proc. ir retkarčiais visiškai iškrauti, ekspertai sako – tai pasenusi praktika, kuri šiuolaikiniams telefonams ne tik nereikalinga, bet ir gali būti žalinga.

Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti

Šiandien sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą ieškojęs laido ar įkroviklio vidury dienos, net ir tada, kai jo išmanusis prieš kelias valandas buvo prijungtas prie rozetės. Būtent todėl gamintojai vis dažniau siūlo greito įkrovimo technologiją, galimybę per keliasdešimt minučių pilnai įkrauti bateriją. Tačiau kartu su greičiu atsiranda ir nerimas, ar toks spartus įkrovimas nekenkia baterijai?

2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
2025-05-20 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
2025-05-19 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
2025-05-16 20:35
Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama