Elektronika.lt
 2025 m. liepos 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 6 d. 20:43
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi
Liepos 6 d. 16:40
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą
Liepos 6 d. 12:16
Ekspertai: mažos taršos zonos – neišnaudota galimybė elektromobilių rinkos plėtrai
Liepos 6 d. 08:49
Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti
Liepos 5 d. 20:35
Netrukus teks mokėti už absoliučiai viską: „Google“ paieška gali kardinaliai pasikeisti
Liepos 5 d. 16:37
Mokslininkų kuriamas skaitmeninis dvynys – Tvarumo centro mikroklimato analizės priemonė
Liepos 5 d. 12:44
Matematinės kalbos universalumas padeda spręsti verslo problemas
Liepos 5 d. 08:31
„Acme Solar Group" atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei
Liepos 4 d. 20:44
Europos Sąjunga ruošia šokiruojantį planą: istorija taps ne tik grynieji pinigai, bet ir mums įprastos kortelės
Liepos 4 d. 17:30
Žingsnis į priekį kovoje su vėžiu: KTU padeda kurti nacionalinius vėžio duomenų mazgus Europoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Metas įpūsti naujos energijos savo išmaniajam telefonui

Publikuota: 2019-02-26 19:46
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pavasario pradžia – tvarkymosi metas, o jei aplinką ir namus jau spėjote išvalyti, metas susitvarkyti dar vieną kasdien lankomą objektą: savo išmanųjį telefoną.

„Žmonės dažnai įsidiegia programėles vien pabandymui ir vėliau jas užmiršta. Be to, daugelis programėlių telefone laiko duomenis, kurie ilgainiui tampa nereikalingi. Tai tik keli pavyzdžiai, kaip telefonai pamažu užkemšami duomenimis, o visa tai turi įtakos jų veikimui. Išvalius šias „šiukšles“ telefonas gali veikti greičiau ir stabiliau“, – sako Justas Matulevičius, „Telia“ telefonų kategorijos vadovas.

Metas įpūsti naujos energijos savo išmaniajam telefonui

Nenaudojate – ištrinkite

Tam, kad telefonas patikimai veiktų, jame turėtų būti bent 1 GB laisvos atminties. Kaip ją atlaisvinti?

„Pirmiausia, vertėtų peržiūrėti telefone įdiegtas programėles ir ištrinant tas, kurias panaudojote vos vieną ar kelis kartus. Tai gali būti kažkada populiarūs žaidimai ar mokamos aplikacijos, kurias ribotą laiką siūlyta atsisiųsti nemokamai. Ištrinti galima ir iš anksto telefone įdiegtas programėles, tiesa, prie sisteminių programėlių geriau nagų nekišti“, – pataria J. Matulevičius.

„Android“ telefonų savininkai rankiniu būdu programėles gali peržiūrėti įėję į „Nustatymus“ ir pasirinkę „Programėlių“ skiltį. Patogesnį ir greitesnį būdą siūlo „Google“ sukurta nemokama aplikacija „Files by Google“: joje rasite skiltį, kurioje programėlės surūšiuotos pagal tai, kada jos buvo įjungtos paskutinį kartą, taip pat matysite, kiek vietos atlaisvinsite jas išinstaliavę.

„Apple“ telefonų turėtojai visas programėles, jų užimamą vietą ir kada jos buvo įjungtos paskutinį kartą gali matyti pasirinkę „Settings“ > „General“ > „Storage & iCloud Usage“ > „Storage“ > „Manage Storage“.

Švaru ir tvarkinga

J. Matulevičius pastebi, kad mobiliosios programėlės, kaip ir žmonės, dirbdamos kaupia įvairius duomenis, o norint palaikyti tvarką periodiškai reikėtų „sutvarkyti stalą“. Pavyzdžiui, daug vadinamojo podėlio duomenų (tai – laikini programos duomenys, kurių gali vėliau prireikti) saugo „Facebook“, įvairios susirašinėjimo programėlės, interneto naršyklės.

Norėdami išvalyti visų programėlių podėlio duomenis „Android“ telefone, eikite į „Nustatymai“ > „Atmintinė“ > „Atminties valytuvas“. Šią funkciją taip pat atlieka jau minėta „Files by Google“ programėlė.

Turintiems „Apple“ telefonus pirmiausia vertėtų išvalyti „Safari“ naršyklės duomenis. Eikite į „Settings“ > „Safari“ ir pasirinkite „Clear History and Website Data“.

Norint ištrinti kitų programėlių sukauptus duomenis „iPhone“ telefone, teks jas įdiegti iš naujo. Spauskite „Settings“ > „General“ > „iPhone Storage“ ir pasirinkite daug vietos užimančią programėlę. Jei „Documents & Data“ skiltis užima daugiau nei 500 MB, vertėtų ją pašalinti ir įdiegti iš naujo.

Lengvesnės versijos

Kai kurios populiarios programėlės, be kurių išsiversti sunku, užima itin daug vietos – ką daryti turint telefoną su maža vidine atmintimi? „Telia“ ekspertas siūlo sprendimą: išbandykite „lengvąsias“ šių programėlių versijas, kurios turi visas pagrindines funkcijas, bet užima gerokai mažiau vietos ir nereikalauja tiek daug telefono galios.

Tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonų savininkai gali atsisiųsti „Facebook Lite“, „Messenger Lite“, „Google Maps Go“, „Twitter Lite“ programėles, o naršyklę iškeisti į „Opera Mini“.

„Android“ telefonams skirtų „lengvųjų“ programėlių yra ir daugiau: tai „Spotify Lite“, „YouTube Go“, „Gmail Go“, „Skype Lite“ ir kt.

Į debesį!

Mūsų išmanieji prietaisai apginkluoti įspūdingomis kameromis, tad natūralu, kad dažnai įamžiname daugybę akimirkų, kurios telefone užima daug vietos. Bet ar tikrai juos būtina ten visada laikyti?

Norėdami turėti nuotraukas ir vaizdo įrašus, bet sykiu ir atlaisvinti vietos telefone, galite pasinaudoti debesijos sprendimais, tokiais kaip „Google Photos“, „iCloud“, „Dropbox“ ar „Microsoft OneDrive“. Sinchronizavę duomenis su šiomis tarnybomis telefone atlaisvinsite ne vieną gigabaitą, o sukauptus kadrus visada galėsite peržiūrėti ne tik telefone, bet ir kompiuteryje ar kitame įrenginyje, taip pat bus patogiau jais dalintis su draugais.

Dar keli paprasti triukai

Jei vietos telefone yra, bet jis vis tiek veikia lėtai, J. Matulevičius siūlo išbandyti dar kelis nesudėtingus triukus:

  • Įdiekite naujinius. Į operacinės sistemos ir programėlių naujinius įeina ne tik naujos funkcijos, klaidų ištaisymai, bet ir optimizavimo sprendimai, kurie pagerina telefono veikimą. Įsitikinti, ar jūsų telefone įdiegta naujausia „Android“ versija, galite eidami į „Nustatymai“ > „Apie telefoną“ > „Sistemos atnaujinimas“. Jei turite „iPhone“, eikite į „Settings“ > „General“ > „Software update“.
  • Pasilikite tik būtinus valdiklius. „Android“ telefonų naudotojai į pagrindinį ekraną gali iškelti ne tik programėles, bet ir įvairius valdiklius, pavyzdžiui, „Google“ paiešką, laikrodį, orų prognozę ar naujienas. Nors nežymiai, jie taip pat apkrauna telefoną, tad jei kuris nors valdiklis nėra būtinas, galite jį pašalinti. Net jei telefonas nepradės „skraidyti“, bent jau jūsų dėmesys bus mažiau blaškomas.
  • Atstatykite gamyklinius parametrus. Jei jokie veiksmai nebepadeda, visada galite atstatyti gamyklinius išmaniojo parametrus. Atminkite, kad atlikdami šį veiksmą ištrinsite visus telefone esančius duomenis, taigi būtinai išsisaugokite svarbių duomenų kopijas.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą

Vaikai šiandien auga pasaulyje, kuriame išmanusis telefonas dažnai tampa pirmuoju savarankiškumo simboliu. Kartu su šia laisve atsiranda ir pavojų – nuo prieinamo žalingo turinio iki žinučių iš nepažįstamų žmonių, apsimetančių vaikų bendraamžiais. Tad technologijų bendrovės kuria vis daugiau įrankių, padedančių tėvams stebėti ir valdyti vaikų veiklą skaitmeninėje erdvėje. Viena tokių naujovių – „Apple“ pristatyta funkcija, skirta apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamo bendravimo.

Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti

Pažįstama situacija? Tūkstančiai ekrano nuotraukų, neatidarytų žinučių ir el. laiškų, o telefono atmintis jau beveik pilna. Skaitmeninė netvarka – tai nauja kasdienybė daugeliui iš mūsų.

Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?

Nors 7 iš 10 tėvų Lietuvoje nemato pavojaus duoti telefoną vaikui iki dešimties, ekspertai skambina pavojaus varpais dėl realių grėsmių. Kol Europoje plinta socialinių tinklų draudimai, Lietuvos ekspertai ragina tėvus nelaukti sprendimų „iš viršaus“, o imtis iniciatyvos patiems.

2025-06-29 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
2025-06-20 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
2025-06-16 18:27
Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
2025-06-10 11:43
Kaip išlikti pasiekiamam bet kokiu oru
2025-06-10 08:37
Stichijai siaučiant: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2025-06-09 14:16
Kaip pasirinkti vidutinio lygio telefoną paprastam vartotojui?
2025-06-08 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
2025-06-04 11:37
10 žingsnių, kuriuos reikia padaryti nupirkus išmanųjį senjorui (1)
2025-06-03 08:29
Kaip „iPhone“ ir „iPad“ blokuoti telefono numerius, kontaktus ir el. laiškus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama