Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

4 patarimai duomenų saugumui užtikrinti

Publikuota: 2018-11-07 13:46
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Duomenų saugumas bei privatumas yra vieni didžiausių 21-ojo amžiaus iššūkių. Tai iliustruoja vis dažniau pasirodančios naujienos iš viso pasaulio apie įvykdytas didelio masto kibernetines atakas bei milijonų žmonių asmeninių duomenų vagystes. Kadangi išmanieji telefonai tampa itin jautrių duomenų saugyklomis, svarbu žinoti, kaip efektyviai apsaugoti juose esančią informaciją.

Junkitės tik prie patikimo ryšio

4 patarimai duomenų saugumui užtikrinti

Itin daug grėsmių duomenų saugumui bei privatumui gali kilti prisijungus prie „Wi-Fi“ interneto ryšio. „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovo Yanfei teigimu, jei nėra poreikio naudotis internetu, „Wi-Fi“ ryšį telefone derėtų laikyti išjungtą. Pačiame įrenginyje taip pat derėtų patikrinti nustatymus, kad šis automatiškai neprisijungtų prie „Wi-Fi“ ryšio be jūsų žinios. Kitu atveju, net pačiam naudotojui nežinant, programišiai nuotoliniu būdu gali prisijungti prie telefono ir gauti prieigą prie jame saugomų duomenų.

Kai „Wi-Fi“ ryšys yra reikalingas, rekomenduojama jungtis tik prie žinomo ir patikimo tinklo. Įvairūs vieši tinklai, neapsaugoti slaptažodžiu, neretai gali būti programišių jaukas. „Tais atvejais, kai jungiatės prie nežinomo „Wi-Fi“ tinklo, visuomet kyla rizika jūsų duomenų saugumui. Todėl venkite naudotis interneto svetainėmis, kurios reikalauja jūsų asmeninių duomenų, slaptažodžių, prisijungimų prie bankų paskyrų ir pan.“, – pataria Yanfei.

Analogiška situacija galioja kalbant ir apie „Bluetooth“ ryšį. Nesant poreikiui, jis visuomet turėtų būti išjungtas, o atsiradus reikalui, derėtų jungtis tik prie patikimų įrenginių.

Naudokite originalią programinę įrangą

Kad įrenginyje saugomi duomenys neatsidurtų svetimose rankose, „Huawei“ atstovas pirmiausia siūlo nesilankyti įtartinose interneto svetainėse. Tuo pačiu derėtų naudoti tik originalias programėles, kurias galima rasti oficialiose programėlių parduotuvėse. Šiuo atveju įrenginio parametrus derėtų nustatyti taip, kad šis neleistų įdiegti trečiųjų šalių programėlių, kurių šaltinis yra abejotinos kilmės.

„Kaip dar vienas iš pasiūlymų galėtų būti originalios antivirusinės programos įdiegimas išmaniajame telefone. Visi „Huawei“ telefonai įprastai jau turi „Phone Manager“ funkciją, kurios pagalba galima patikrinti įrenginį, ar šis nėra užkrėstas virusu bei neturi įdiegtų kenksmingų programų“, – aiškina Yanfei.

Jis taip pat siūlo nuolatos atnaujinti savo telefone įdiegtą programinę įrangą. Taip bus užtikrinama, kad naujausia programinės įrangos versija turės ir šviežiausius saugumo sertifikatus, kurie efektyviai apsaugos telefone esančius duomenis.

Susikurkite sudėtingą slaptažodį

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių įrenginio apsaugos metodų – slaptažodis. Naudotojai įprastai susikuria slaptažodį iš skaitmenų arba „nusipiešia“ klaviatūros atrakinimo šabloną. Šiuo atveju Yanfei turi tik vieną patarimą – slaptažodį ar šabloną susikurti kuo sudėtingesnį bei jį saugoti nuo pašalinių akių.

Visgi, renkantis šį įrenginio apsaugos metodą kyla grėsmė, kad svetimi asmenys paslapčia tiesiog pamatys naudotojo vedamą slaptažodį ar „piešiamą“ šabloną. Todėl minima apsaugos priemonė nėra laikoma itin efektyvia.

„Jūsų slaptažodį ar šabloną kažkas gali pamatyti. Stebėtina, bet jį netgi galima atspėti pagal jūsų piršto atspaudus ant įrenginio ekrano, kadangi palikti pėdsakai susiaurins pasirinkimų spektrą. Dėl šios priežasties reikia ne tik vengti pašalinių akių atrakinant telefoną, bet ir šio ekraną nuolat laikyti švarų“, – tikina Yanfei.

Naudokite biometrinius duomenis

Visgi „Huawei“ atstovas yra įsitikinęs, kad vien praktiniai patarimai internete be technologijų su inovatyviais sprendimais gali neužtikrinti maksimalaus duomenų saugumo. Anot eksperto, šiandien didžiausią apsaugos lygį gali užtikrinti tie telefonai, kurie geba nuskenuoti biometrinius žmogaus duomenis, pavyzdžiui, piršto atspaudą ar visą veidą.

Dėl šios priežasties kompanijos inžinieriai „Huawei“ flagmane „Mate 20 Pro“ įdiegė naujausius duomenų apsaugos sprendimus, kurie remiasi būtent biometriniais duomenimis. Vienas jų – pirštų atspaudų skaitytuvas, integruotas tiesiai ekrane. Yanfei teigimu, tikimybė šiam sprendimui suklysti yra itin maža. Maža to, jis taip pat yra gerokai saugesnis nei įprastas slaptažodis ar įrenginio atrakinimo šablonas.

Kita flagmane panaudota inovatyvi inžinierių sukurta technologija – 3D veido atpažinimas. Telefone integruoti jutikliai su tūkstančiais projekcinių infraraudonųjų spindulių taškų leidžia tiksliai nuskenuoti žmogaus veidą ir tiksliai jį identifikuoti. Toks sprendimas atpažįsta žmogaus veidą vos per 600 ms, o sistemos klaidos tikimybė tesiekia mažiau nei 1 iš milijono. Negana to, įdiegta 3D veido atpažinimo sistema gali būti naudojama tiek vartotojų privatumui užtikrinti, tiek saugiai atlikti internetinius mokėjimus.

„Šiame amžiuje duomenys tapo vienu svarbiausių išteklių, o išmanieji telefonai tampa pagrindine jų saugykla. Štai kodėl privalome pasirinkti tokius įrenginius, kurie leidžia išsaugoti privatumą ir užtikrinti maksimalią duomenų apsaugą. Kaip sakoma, geriau apsidrausti, nei paskui gailėtis“, – pabrėžia „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga

Vos tik rankose sutrupa išmaniojo telefono ekranas – jausmas tikrai nėra pats maloniausias. Net jei tai tik paviršinis įskilimas, dažnas žmogus iškart pajunta nerimą: ar tai jau viskas, ar dar įmanoma kažką išgelbėti?

Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?

Išmaniuose telefonuose esanti baterija yra tarsi įrenginio širdis. Be jos veikimo nėra nei skambučių, nei pranešimų, nei mėgstamos programėlės. Tačiau laikui bėgant net ir geriausia baterija ima nusidėvėti.

Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui

Ilgiau veikiantis telefonas tai ne tik patogumas, bet ir pinigų bei laiko taupymas. Nors gamintojai stengiasi sukurti vis patvaresnius modelius, naudotojų elgesys turi milžinišką įtaką tam, kiek laiko iš tiesų jie tarnaus.

2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
2025-03-17 12:25
Kaip sukurti ir naudoti kontakto plakatą „iPhone“
2025-03-11 16:15
Prieš perkant telefono stikliuką ar plėvelę
2025-03-10 14:43
Ką daryti jei „iPhone“ nematote pranešimų apie gautas žinutes
2025-02-26 17:30
Telefonų numerių keitimo dilema: programėle greičiau – bet ar saugu?
2025-02-25 16:26
Kaip grąžinti gaunamų skambučių įspėjimus per visą ekraną
2025-02-11 17:29
Pamirškite impulsyvius pirkinius: sutaupyti padės išmanusis telefonas
2025-02-10 09:32
Kaip nustatyti kada „iPhone“ automatiškai įsijungs „Low Power“ režimas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama