Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 21 d. 20:24
Nešiojamas prieš stacionarų: ką būtina žinoti, kad neprašautum investuodamas į naują kompiuterį
Gegužės 21 d. 17:52
Technologijos keičia mokslininkų darbą
Gegužės 21 d. 14:26
Staigmena prestižiniame „Roland-Garros“ teniso turnyre – pademonstruotas išskirtinis „Renault 4 Savane 4x4 Concept“
Gegužės 21 d. 11:27
Tyrimas: kas antras lietuvis elektromobilį rinktųsi dėl finansinės paskatos
Gegužės 21 d. 08:38
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų
Gegužės 20 d. 20:26
Kiekvienas jūsų žingsnis – stebimas: jūsų privatumas jau seniai neegzistuoja ir tai tik pradžia (1)
Gegužės 20 d. 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
Gegužės 20 d. 14:20
Kai dingsta ryšys: kodėl svarbus operatorių ir savivaldybių bendradarbiavimas?
Gegužės 20 d. 11:39
KTU tyrėjai kurs dirbtinio intelekto įrankius, padėsiančius plėtoti įtraukųjį ugdymą
Gegužės 20 d. 08:39
Baterijų proveržis iš Azijos: ar Lietuva pasiruošusi naujajai energetikai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dingo interneto ryšys. Ką daryti?

Publikuota: 2005-09-27 07:07
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Elvinas Piliponis
Aut. teisės: el. paštas ©Lietuvos Rytas, UAB
Inf. šaltinis: el. paštas Kompiuterija – PC World

Regis, kas čia tokio – sutriko ryšys, tačiau iš tiesų, negalėdami naudotis internetu, jaučiamės „be ryšio“. Svarbiausia – nepanikuoti ir neveikti karštligiškai, nes, paskubomis sutvarkius nežinia ką, galima viską tik sugadinti. Gedimų paieškos priklauso nuo to, kokiomis interneto paslaugomis naudojatės, tačiau nepulkite iš karto skambinti interneto paslaugos teikėjui – pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų kompiuteris ir šalia esanti ryšio įranga veikia gerai.

Bendrieji patarimai

Patikrinkite, ar gerai prijungti ryšio įrangos laidai, ar dega reikiami ryšio būklės indikatoriai – gana dažnai ryšys sutrinka vien dėl ištraukto laido. Jei ryšio įranga prijungta gerai, patikrinkite ryšio nuostatas. Tam atvėrę komandinį langą (Windows lange pasirinkite Start -> Run, programos sužadinimo lange parašykite command arba cmd) paeiliui įvykdykite šias komandas:

  1. ping 127.0.0.1
  2. ping localhost
  3. ping kompiuterio_IP_adresas
  4. ping tinklo_kelvedžio_IP_adresas
  5. ping DNS_vardų_tarnybinės_stoties_IP_adresas
  6. ping koks_nors_kito_Lietuvos_tinklo_IP_adresas
  7. ping 66.94.230.33
  8. ping www.yahoo.com

Komanda ping patikrina, ar yra ryšys su norimu kompiuteriu, pirmos trys komandos – ar veikia operacinės sistemos TCP/IP tinklo tvarkyklės, ketvirtoji – ar yra ryšys su interneto kelvedžiu, penktoji ir šeštoji – ar yra ryšys su išoriniais tinklais. Tiesa, keliems vartotojams dalijantis internetu, kelvedžio kompiuteris gali būti ir DNS tarnybinė stotis. Tokiu atveju pamėginkite susisiekti su tikrojo interneto paslaugų teikėjo DNS tarnybine stotimi ar kitu jo tinklo kompiuteriu (jei žinote jo IP adresą). Kompiuterio, kelvedžio ir DNS tarnybinės stoties IP adresus sužinosite įvedę komandą ipconfig /all.

Paskutinės dvi komandos patikrina, ar yra ryšys su užsienio tarnybinėmis stotimis (66.94.230.33 yra www.yahoo.com IP adresas).

Įvedant komandas iš eilės galima nustatyti, dėl ko sutriko ryšio sistemos darbas. Jei neveikia pirmosios dvi – neteisingai įdiegti TCP/IP protokolai arba sugadintos OS nuostatos.

Pasikeitus tinklo nuostatoms ar sutrikus ryšiui su IP adresus skiriančia tarnybine stotimi (DHCP), ipconfig programa kompiuterio IP adreso nepateiks, todėl trečia bei visos kitos komandos greičiausiai neveiks. Tinklo kelvedžio atsakas rodo, kad ryšys vietiniame tinkle veikia, o kompiuterio nuostatos greičiausiai yra teisingos. Dalijantis interneto ryšiu, gana dažnai kelvedis atsako, tačiau internetas neveikia. Pavykus susisiekti su interneto paslaugų teikėjo DNS tarnybine stotimi ir kokiu nors kito Lietuvos tinklo kompiuteriu (ameba.sc-uni.ktu.lt – 193.219.61.67, variag.5ci.lt – 212.122.64.13), galima teigti, kad užmegzti ryšį su interneto paslaugos teikėju pavyko ir ryšio nuostatos kompiuteryje yra teisingos. Jei kreipiantis IP adresu sulaukiama atsakymo, o vardiniu – ne, tokiu atveju neveikia (blogai nurodyta) DNS vardų tarnybinė stotis.

Prieš skambindami į pagalbos tarnybą prisiminkite, kokias programas diegėte ar šalinote. Kai kurios programos, turinčios šnipinėjimo modulių (iMesh), „prilimpa“ prie tinklo tvarkyklių. Netinkamai pašalinus tokį kenkėją, interneto ryšys neveikia. Todėl patikrinkite, ar jūsų kompiuteryje nėra virusų ir šnipinėjimo programų. Tiesa, stenkitės laiku atnaujinti apsaugos programas, antraip jos naujų kenkėjų gali neaptikti.

Jei interneto ryšys lyg ir veikia (sulaukiama ping komandos atsako), tačiau nepavyksta patekti į interneto svetaines, patikrinkite, ar hosts (kartais hosts.sam) rinkmenoje nėra pašalinių įrašų. Tai tarsi asmeninė DNS tarnyba, kuria naudojamasi prieš kreipiantis į interneto paslaugos teikėjo DNS tarnybinę stotį. Rinkmeną rasite c:\windows\(Windows 9x) arba c:\windows\system32\drivers\etc (Windows 2000/XP) kataloguose. Be komentarų, šioje rinkmenoje galėtų būti tik viena eilutė:

127.0.0.1 localhost

Kitas eilutes pašalinkite ar bent jau pakomentuokite iš pradžių parašę #. Jei kompiuteryje yra virusų ar kitokių kenkėjų, jie taip pat gali būti sutrikusio ryšio kaltininkai. Tiesa, Lietuvoje dar neteko girdėti, kad interneto paslaugų teikėjas nutrauktų ryšį kompiuteriui, užkrėstam virusais, tačiau užsienyje tai jau įprasta.

Gana dažnai interneto ryšys nutrūksta ir dėl įrangos sutrikimų, todėl nepatingėkite patyrinėti aparatinės įrangos sąrašo (Device Manager). Sąraše neveikiantys įrenginiai pažymimi šauktuku. Pažymėję įrenginį ir paspaudę mygtuką Properties, sužinosite sutrikimo priežastis. Tiesa, kartais įrenginys būna sugedęs, o operacinė sistema jį aptinka ir įdiegia be sutrikimų. To priežastis – praūžusios audros, nors kartais vieno tinklo įrenginio gedimas gali sukelti grandininę reakciją visame tinkle. Tad jei prieš dingstant interneto ryšiui žaibavo ar tinklo kaimynas pasiguodė sudeginęs tinklo plokštę, apžiūrėkite ryšio įrangą.

Jei tik galite, prijunkite kompiuterį prie kitos ryšio paslaugos, prie savosios – kitą kompiuterį ar pasinaudokite analogišku ryšio įrenginiu. Tokiu būdu gedimą rasite greičiau, nes pakeitę neveikiantį įrenginį veikiančiu iš karto žinosite, kas atsitiko. Įsitikinę, kad bėdų kelia ne jūsų kompiuteris, susisiekite su tinklo administratoriumi ar interneto paslaugų teikėju ir pasiklauskite, kodėl neveikia internetas.

Komutuojamojo ryšio problemos

Komutuojamojo ryšio paslaugos nenumatytos nuolatiniam darbui, tad jei paslaugos nereikia, vartotojas ryšį gali nutraukti. Šias ryšio paslaugas įdiegti paprasčiau, be to, jos yra pigesnės. Prie komutuojamųjų paslaugų galima priskirti visas interneto paslaugas, kurioms sužadinti reikia prisijungimo programos ir vartotojo vardo bei slaptažodžio. Taigi į šią kategoriją patenka „DialUp“, PPPoE DSL bei dauguma kabelinio interneto paslaugų.

Viena dažniausių nutrūkusio komutuojamojo ryšio priežasčių – įrangos darbo sutrikimai, nes neretai pigioms paslaugoms naudojama pigi įranga. Todėl sutrikus ryšiui pirmiausia pabandykite nutraukti ryšio seansą, o to nepavykus padaryti – išjungti modemą (jei modemas išorinis). Prieš pakartotinai jungdami kabelinius ar DSL modemus, palaukite keletą minučių – pauzės gali prireikti kitame laido gale esančiai įrangai.

DSL ir kabeliniuose modemuose paprastai būna įrengti indikatoriai, rodantys, ar pavyko susijungti su interneto paslaugos teikėjo ryšio įranga. Jei neįsižiebia ryšio linijos indikatoriai – bėdų kelia ryšio linija ir prisijungti prie interneto nepavyks. Jei visi laidai prijungti gerai (DSL modemas gali neveikti dėl telefono laido sujungimų oksidavimosi) – susisiekite su paslaugos teikėjo pagalbos tarnyba.

Įsitikinę, kad ryšio įranga veikia gerai, pabandykite pašalinti ir iš naujo įdiegti ryšio programą ir (arba) iš naujo nurodyti prisijungimo nuostatas. Kaip tai padaryti, rasite interneto paslaugos aprašyme. Jei naudojatės USB ryšio įranga, pašalinkite USB modemo įrenginį ir jį įdiekite iš naujo. Sukūrę naujas prisijungimo nuostatas patikrinkite, ar prie interneto bandoma jungtis tinkama sąsaja (jei kompiuteryje yra keletas ryšio sąsajų).

Dalis USB DSL modemų yra diegiami ar šalinami specialiomis programomis, darbą atliekančiomis tam tikra tvarka. Todėl neskubėkite jungti – pirmiausia paskaitykite diegimo vadovą. Neretai iš pradžių reikia įdiegti programas (taip pat ir tvarkykles), o tik paskui prijungti (įjungti) pašalintą DSL modemą. Priešingu atveju įrenginys bus neatpažintas ir ryšio nebus.

Na, o po stiklu su užrašu „sudaužyti avarijos atveju“ turėkite kompiuterius išmanančio draugo telefono numerį. Tačiau jei problemas galite išspręsti patys, į draugą verčiau nesikreipkite – juk ir jis gimė nieko nemokėdamas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (4)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu

Į „iOS 17.2“ buvo įtrauktas saugos įrankis pavadintas „Contact Key Verification“. Įrankis skirtas padėti patikrinti, ar asmuo, kuriam siunčiate žinutes, yra tas, kuo jis sakosi esąs.

Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?

Šiandien beveik kiekvienas iš mūsų kišenėje turi išmanųjį telefoną su kamera. Tiksliau, bent keliomis, o gal net ir keturiomis. Kai kurie naujausi modeliai didžiuojasi įspūdingais techniniais parametrais: dirbtinio intelekto algoritmai, trys ar net keturi objektyvai, šimtai megapikselių ir pažadai apie „profesionalias“ nuotraukas. Tačiau iškyla labai paprastas klausimas – ar verta investuoti šimtus ar net daugiau nei tūkstantį eurų į tokį įrenginį?

Ekspertai atskleidė: šios 5 klaidos naikina jūsų telefono bateriją greičiau nei pavojingiausi virusai

Kiek kartų žmogus yra keikęs savo išmanųjį telefoną, kai baterija ima sekti tiesiog akyse? Dažnai pats vartotojas prisideda prie spartesnio baterijos dėvėjimosi ir to nė neįtaria. Kasdieniai įpročiai, kuriuos daugelis laiko normaliais, iš tikrųjų tyliai trumpina baterijos tarnavimo laiką.

2025-05-15 17:38
„Mirusio interneto zona“ namuose: kas lemia prastą ryšį ir kaip tai išspręsti
2025-05-13 20:35
Meistrai turi auksinį patarimą: šis triukas išgelbės telefoną nuo dulkių ir tai ne ausų krapštukas
2025-05-11 08:32
Technologijų ekspertas septynerius metus gyvena be telefono pranešimų: „Nenumirsite ir jūs“
2025-05-05 11:12
Tučtuojau perkraukite interneto modemą: skirtumą pajusite iš karto
2025-04-30 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
2025-04-26 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
2025-04-25 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
2025-04-23 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
2025-04-22 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
2025-04-19 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
2025-04-09 20:38
Telefonai su 120 ar 144 Hz atsinaujinimo dažniu – ką tai reiškia ir ar jums tikrai to reikia
2025-03-19 14:15
Turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną – šie triukai gali prailginti jūsų baterijos veikimo laiką
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama