Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 29 d. 08:34
Verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui
Balandžio 28 d. 17:53
Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: dėl vykstančių pokyčių kai kurie gali likti nepasiekiami
Balandžio 28 d. 13:35
KTU mokslininkas Florian Rabitz: stiprinkime mokslinį bendradarbiavimą kosmose
Balandžio 28 d. 09:31
Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti
Balandžio 27 d. 17:27
„Mini“ pristatė pirmąjį elektrinį kompaktinį visureigį „Aceman“
Balandžio 27 d. 13:20
JAV suspindę Vilniaus licėjaus moksleiviai pristatė pačių sukonstruotą robotą
Balandžio 27 d. 09:20
Karantinas įkvėpė lietuvį sukurti žaidimą, kuriuo susidomėjo didžiausios žaidimų platformos
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kokie pavojai gali tykoti Jūsų telefono ir kaip nuo jų apsisaugoti

Publikuota: 2009-07-04 07:18
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Julija R.
Aut. teisės: ©Mobili linija, UAB
Inf. šaltinis: Mobili linija, UAB

„Credant Technologies“ Jungtinėje Karalystėje atliko tyrimą, susijusį su mobiliojo telefono duomenų apsauga ir pranešė, kad šiuo metu susiklosčiusi situacija verčia sunerimti.

Tyrimo duomenimis, 99% iš 600 respondentų grupės naudoja mobilųjį telefoną darbo reikalų tvarkymui (26 procentams darbdavys uždraudė tai daryti). 60% apklaustųjų, duomenis esančius telefone, saugo slaptažodžiu o PIN kodą, pasirodo, naudoja tik 4 iš 10.

Nepaisant įspėjimų iš žiniasklaidos ir policijos, pasitaiko tokių žmonių, kurie laiko savo telefonuose duomenis, kurie turėtų būti ypatingai saugomi. Pvz. 16% respondentų telefone laiko duomenis apie banko sąskaitas. PIN numerius ir slaptažodžius telefone saugo 24% apklaustųjų, o informacijos apie kredito korteles pavyko rasti pas 10% respondentų.

Didžiosios Britanijos vyriausybė labai jautriai sureagavo į piliečių aplaidumą. Buvo net paskelbtas konkursas programuotojams, kurio pagrindinis prizas yra 400 tūkstančių svarų.

Pagrindinė užduotis - surasti geriausią ir patikimiausą būdą duomenims mobiliajame telefone apsaugoti.

Senas mobilusis

90- tųjų metų pradžioje dauguma žiūrėdami filmus neretai šypsojosi pamatę didžiulius telefono aparatus primenančius plytas. Dabar telefonai labai kompaktiški, patogūs ir funkcionalūs. Telefone galima naudots internetu, fotografuoti, bendrauti el.pašto pagalba. Naujausi aparatai palaiko taip pat skirtingas programas, kurios ne vienam dabar palengvina darbą ir sutaupo laiko. Tačiau atsiradus tokioms galimybėms dauguma tikrai pamiršta, kad tuo pačiu padaugėjo ir pavojų.

Taigi, siūlau pasiskaityti apie tai, kokie pavojai gali tykoti kai to visai nelaukiame.

1. Pokalbių klausymasis

Nusikaltėliai gali naudoti labai plačiai šį būdą, kadangi pokalbiai po įrašymo gali būti ilgai saugomi ir perklausomi daugybę kartų.

2. Duomenų vagystė

Duomenims vogti labai dažnai naudojamos plačiai išvystytos, bet tuo pačiu labai paprastos programos. Pvz., egzistuoja programa „CSI Stick“, kuri sugeba vos per kelias sekundes nukopijuoti visą telefono atminties turinį. Pavogti duomenis įmanoma taip pat per bluetooth, kas retkarčiais nereikalauja net prieigos prie telefono.

3. Pavojingi SMS

Trumposiomis žinutėmis nėra patartina siųsti jokių saugomų duomenų, kadangi, kaip žinoma, jos nešifruojamos ir norint, be ypatingų pastangų galima peskaityti visą informaciją. Taip vadinami „spameriai“ gali nesudėtingai pakeisti gavėjo numerį, o toliau jau jūsų duomenys keliaus kur pageidaujama. Tokio tipo veiksmai užsienyje apibrėžiami terminu „spoofing“ (klastojimas).

4. Telefono lokacijos nustatmas

Kaikurie nusikaltėliai labai gudriai vykdo namų vagystes naudodami šią funkciją. Žinant kur yra būsto savininkas (-ai) galima pakankamai nesunkiai išsirinkti tinkamą laiką vagystei.

5. SIM kortelės klonavimas

Cybernusikaltėliai, pasirodo, sugeba net klonuoti sim kortelę. Paprasčiausia tokio nusikaltimo pasekmė - didžiulė telefono pokalbių sąskaita.

6. Premium SMS

Šitą jau visi tikriausiai žino ir girdėjo, o gal net ir buvo apsigavę. Neretai sukčiai siuntinėja skirtingo pobūdžio trumpąsias žinutes pranešančias neva apie laimėjimą ar pan. ir iškeliančias tokias sąlygas kaip: nupirkti papildymą ir atsiųsti jo kodą, pervesti pinigus, paskambinti kur nors ar išsiųsti kodą. Netikėkite, visa tai - apgaulė.

Kokie pavojai gali tykoti Jūsų telefono ir kaip nuo jų apsisaugoti

Vagių buvo ir yra, tačiau norint bent iš dalies apsisaugoti nuo sukčių rekomenduojama laikytis atsargumo priemonių. Pateikiu kelias iš galimų.

1. Slaptažodis / PIN

Pirmas svarbus žingsnis - palikite PIN kodą. Dar gerai būtų, kad kelis kartus neteisingai įvedus kodą, užsiblokuotų pats telefonas ir iš jo būtų ištrinti visi duomenys (labai retai yra galima ir tokia papildoma galimybė).

2. Antivirusinė programa

Antivirusinė programa šiais laikais yra tikrai svarbi ir neretai apsaugo bent jau nuo paprasčiausių žinomų virusų ir '„hakerių“' prisijungimų. Antivirusai saugo telefoną taip pat prijungus jį prie kompiuterio.

3. „Apsauga realiu laiku“

Egzistuoja daugybė programų (tokio tipo kaip „crimeware“), kurios įvairiais būdais gali sunaikinti telefoną arba bent jo programinę įrangą. Pasirodo, ji gali užblokuoti telefoną, ištrinti dalį arba visus jo duomenis ir pan. Kaikurie tokio tipo nusikaltėliai montuoja savo kompiuteriuose specialias antenas, kurios sugeba kilometro atstumu perimti siunčiamą „bluetooth“ ryšį (tai vadinama „bluespining“). Nuo panašių įsibrovimų galima apsisaugoti specialiomis programomis, kurios tikrina siunčiamus į telefoną duomenis ir signalus, o suradus įtartino turinio duomenų, iš karto sustabdo jų siuntimą ir pakartotinai klausia vartotojo. Tokio tipo apsauga ir yra vadinama „apsauga realiu laiku“.

4. Nuotolinis blokavimas

Kaikurios SIM kortelės leidžia aptikti net naujus prisijungimus su telefonu. Tai reiškia užtenka žinoti savo telefono IMEI kodą (galima rasti ant tel. dėžutės arba galinėje tel. sienelėje), kad galėtumėte vagystės atveju jį užblokuoti.

5. Šifravimas

Pilna telefono apsauga reikalauja taip pat saugaus ryšio. IPSec VPN kodų naudojimas yra efektyvesnis negu SSL. Jis reikalauja saugos sertifikatų iš abiejų susijungimo pusių. Yra dar ir specialūs šifravimo aparatai ir programos, bet, deja, kartais jų aukštos kainos verčia apsigalvoti ir atsisakyti apsaugos.

6. Reikia keisti požiūrį

Svarbiausia yra suvokti apie esamą pavojaus galimybę. Šiuo metu pastebima aiški informacijos stoka šiuo klausimu. Jeigu kompiuterio atveju dauguma žino apie galimas pasekmes ir saugosi, tai telefonas, pasirodo, vis dar nepatenka į įrenginių, reikalaujančių papildomos apsaugos, sąrašus.

Kokie pavojai gali tykoti Jūsų telefono ir kaip nuo jų apsisaugoti

Apibendrinant - norėčiau pasakyti kad verta tikrai rimtai susimąstyti šia tema. Reikia nepamiršti, kad į priekį juda ne tik įrenginiai, bet ir skirtingo tipo technologijos, tuo pačiu ir nelegalios programos, virusai bei kiti „hakerių“ pokštai.

Vartotojus perspėja ir patarimus dalina „AVAYA Blog Center“.


Mobili linija

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (3)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: dėl vykstančių pokyčių kai kurie gali likti nepasiekiami

Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai? Dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai, tačiau kai kuriems verta pasitikrinti, ar nereikėtų atsinaujinti SIM kortelės. To nepadarius laiku, prisiskambinti gali ir nebepavykti.

Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus

Nuo seno švaros mėnesiu tituluojamas balandis paskatina susitvarkyti namus ar keliauti švarinti aplinkos, tačiau retas kuris pagalvojame apie kasdien naudojamo išmaniojo įrenginio tvarką. Jame kasdien kaupiami duomenys, nuotraukos bei įvairūs failai, kurie užsibūna telefone ne vienerius metus.

Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“

Nors „Apple“ jau senokai nekeitė „iPhone“ išjungimo ar perkrovimo būdo, rečiau keičiantys „iPhone“ ar atkeliavę į „Apple“ ekosistemą iš kitos bando spręsti galvosūkį – „kaip tą telefoną išjungti/perkrauti“.

2024-04-23 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
2024-04-19 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
2024-04-18 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
2024-04-17 08:23
Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?
2024-04-13 11:46
Kam reikalingas vietovės nustatymas telefone ir kaip padaryti, kad „Google“ nežinotų jūsų buvimo vietos?
2024-04-10 17:21
Ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas
2024-04-10 11:13
Viskas, ką jums reikėtų žinoti apie numerio perkėlimo paslaugą ir kaip ja pasinaudoti
2024-04-05 08:25
Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus
2024-03-26 18:36
Ekspertas besinaudojantiems nemokamu „Wi-Fi“ pataria vengti vieno
2024-03-25 16:39
Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį?
2024-03-20 17:44
Primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus
2024-03-19 20:26
Departamentas apie saugos žinučių negavusius gyventojus: sistema nėra šimtaprocentinė
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama