Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Vietos stebėjimas programėlėse: kodėl svarbu patikrinti duotus leidimus?

Publikuota: 2022-03-17 18:44
Tematika: Programinė įranga
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Vis daugėja programėlių, naudojančių vietos nustatymo paslaugas – jos užtikrina galimybę lengviau atlikti kasdienes užduotis, kaip siuntų sekimas ar taksi iškvietimas. Tačiau prieš suteikiant vietos stebėjimo prieigą naujai programėlei, svarbu patikrinti jos patikimumą, kad apsaugotumėte savo duomenis ir privatumą. Kelios paprastos taisyklės padės įsitikinti aplikacijų saugumu ir lengvai peržiūrėti joms suteiktus leidimus.

Asociatyvi nuotrauka – „Pexels“
Asociatyvi nuotrauka – „Pexels“

„Norint pasirūpinti programėlių saugumu, jas reikia siųstis tik iš oficialių parduotuvių ar gerai žinomų paslaugų tiekėjų puslapių. Rekomenduojama duoti leidimą vietos stebėjimo funkcijai tik tuo atveju, jeigu žinote, kad teikiamai paslaugai ji yra reikalinga ir yra aktyvuojama tik naudojant aplikaciją“, – teigia Vaidotas Bražinskas, „Tele2“ internetinių paslaugų produkto vadovas.

Vietos stebėjimo paslaugų nauda ir pavojai

Vieta pagrįstos paslaugos („Location-based services, LBS“) stebi mobiliojo buvimo vietą, kuri nustatoma pagal prietaiso geografinę padėtį. Tam naudojamas mobiliojo ryšio tinklas, IP adresas (interneto adresas), GPS palydovai, „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“ duomenys. Šios technologijos leidžia dalintis savo buvimo vieta su kitais vartotojais, apskaičiuoti atstumą tarp objektų ar pasirinkti efektyviausią maršrutą. Daugiau nei 1000 naudingų programėlių, kaip „Google Maps“, „Tinder“ ar „Facebook“, naudoja buvimo vietos stebėjimo paslaugas.

Nors ši informacija kasdien padeda atlikti įvairias užduotis, netinkamose rankose (aplikacijose) ji gali pridaryti nemalonumų. 2018 m. „The New York Times“ atliko eksperimentą, kurio metu iš programėlės renkamų ir parduodamų anoniminių duomenų pabandė identifikuoti konkretų žmogų – jiems tai pavyko. Moters telefone esanti programėlė kas 2 sekundes fiksavo informaciją apie jos buvimo vietą – į kokius susitikimus ir procedūras ji vyko bei kur vedžiojo šunį. Atliktas eksperimentas parodė, kad pagal nesaugios aplikacijos renkamus vietos duomenis, apie jos vartotoją galima sužinoti daug asmeninės informacijos.

Kaip įsitikinti programėlių patikimumu?

Kai nepatikimoje programėlėje aktyvuojate vietos stebėjimo paslaugą, gali būti, kad leidžiate duomenis renkančioms bendrovėms stebėti ir parduoti išsamią jūsų geografinės buvimo vietos informaciją. Trečiųjų šalių programos, pagal jūsų įpročius ir buvimo vietą, siūlo jums aktualiausias paslaugas ar prekes – artimiausios parduotuvės nuolaidas ar netoliese vykstančius renginius.

Telefone visai išjungus buvimo vietos nustatymo paslaugas, apribojamos tam tikros įrenginio ir programėlių funkcijos – negalima išsikviesti taksi, užsisakyti maisto į namus ar naudotis navigacija. Todėl verta vietos nustatymo paslaugą aktyvuoti tik patikimoms ir šią funkciją pagal paskirtį naudojančioms aplikacijoms. Prieš suteikiant leidimą programėlei stebėti jūsų buvimo vietą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius dalykus, kaip aplikacijos leidėjai, atsisiuntimų skaičius ir atsiliepimai – galbūt buvo pranešta apie incidentus dėl netinkamo duomenų naudojimo. Rekomenduojama programėles siųstis tik iš oficialių gamintojų platformų, o jas įsidiegus verta atkreipti dėmesį į tai, kokių prieigų ji prašo. Reikėtų kritiškai įvertinti, ar tikrai visų leidimų reikia jos funkcionalumui. Siekiant išvengti saugumo problemų, verta nuolat atnaujinti telefono programinę įrangą ir reguliariai atlikti virusų paiešką.

Vietos nustatymo apribojimas

Prireikus, galite įjungti arba išjungti vietos stebėjimo paslaugas „iPhone“ telefone: „Settings“ > „Privacy“ > „Location Services“. Norėdami kontroliuoti vietos sekimą įrenginyje ir vis tiek naudotis reikalingiausiomis aplikacijomis, galite suteikti vietos nustatymo leidimą tik patikimoms programėlėms. Tai padarysite „Location Services“ lange slinkdami žemyn ir bakstelėdami norimą programą. Čia suteikiamos kelios parinktys: „Never“ – užkerta kelią prieigai prie vietos nustatymo informacijos, „While Using the App“ – suteikia leidimą tik tada, kai programa arba viena iš jos funkcijų matoma ekrane, „Always“ – leidžia prieigą prie jūsų buvimo vietos net tada, kai programėlė išjungta. Taip pat galėsite rinktis „Ask Next Time“ variantą bei aktyvuoti vieną iš pasirinkimų: „Always“ – leisti visada, „While Using the App“ – tik naudojant programėlę, „Allow Once“ – leisti tik šį kartą arba „Don‘t Allow“ – visai neleisti. Jei programai nustatyta parinktis „While Using the App“, būsenos juostoje gali atsirasti mėlyna spalva su pranešimu, kad programėlė aktyviai naudoja jūsų buvimo vietą.

Vietos nustatymo paslaugas „Android“ įrenginiuose galima valdyti spustelėjus „Settings“ ir išjungus parinktį „Location“. Norėdami panaikinti vietos stebėjimo leidimus kiekvienai programėlei atskirai, „Locations“ nustatymuose spauskite „App permissions“ ir pasirinkite norimą aplikaciją. Įsitikinkite, kad yra įjungta parinktis „Deny“, kuri neleis programėlei naudotis jūsų vietos nustatymo paslaugomis, net jei ji įjungta.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?

Jau kuris laikas „Facebooko“ vartotojai skundžiasi suprastėjusia socialinio tinklo veikla. Sudarytas pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria besinaudojantys šia internetine platfoma, sąrašas.

Vaizdo įrašų (video) paieška pagal garsą juose

Ar žinote, kad „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų galima ieškoti pagal garsus juose? Nors galimybė „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų ieškoti pagal garsą juose nebuvo plačiai diskutuojama, tačiau man atrodė, kad daugelis šią funkciją žino.

Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti.

2024-02-22 14:30
Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?
2024-02-15 09:33
Naujasis Kupidonas – dirbtinis intelektas: patarimai, kuo jis gali pasitarnauti
2024-02-12 16:25
Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“
2024-01-29 12:56
„Apple Maps“ žemėlapiai pasiekiami neprisijungus prie tinklo
2024-01-26 14:45
Gera žinia „Messenger“ naudotojams: jau galima išjungti „seen“ funkciją, redaguoti išsiųstas žinutes
2024-01-21 13:34
Kaip naudotis ta pačia „WhatsApp“ paskyra keliuose skirtinguose įrenginiuose?
2024-01-11 08:14
5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“
2023-12-20 11:24
Programėlės ir žaidimai smagūs, bet gali būti grėsmingi: ekspertas pateikia 5 patarimus, kaip apsisaugoti
2023-12-19 20:39
Ekspertai abejoja veidus gražinančio įrankio „My Puzzles“ patikimumu ir pataria, kaip įsitikinti, ar duomenys nesiunčiami kitur
2023-12-19 17:43
Kaip ištrinti „Instagram“ žinutes ar pokalbius ir ką daryti norint atgauti tam tikrą informaciją
2023-12-04 20:22
Kaip „iOS 17“ tausoti akis naudojant „iPhone“ ar „iPad“
2023-12-04 12:29
Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama