Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Feisbuko guru patarimai, išgelbėsiantys nuo rimtų nemalonumų

Publikuota: 2015-09-25 10:15
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Feisbuko guru patarimai, išgelbėsiantys nuo rimtų nemalonumųSocialiniu tinklu „Facebook“ kiekvieną mėnesį aktyviai naudojasi 1,49 mlrd. žmonių. Žmonės šiame socialiniame tinkle „mirksta“ vidutiniškai vos ne po valandą kasdien („Comscore“ duomenimis, JAV piliečiai „Facebook“ praleidžia vidutiniškai 27 val. per mėnesį), rašo „Business Insider“.

Bet nuo didelio populiarumo ir galios neatsiejama ir didelė atsakomybė: „Facebook“ nusprendė, kad yra atsakingi už tam tikrus savo vartotojų saugumo ir privatumo internete aspektus.

„Dėl to, kad žmonės taip dažnai bendrauja per „Facebook“, labai daug laiko skiriame svarstydami, kaip galėtume padidinti internetinio saugumo raštingumą visame internete“, – sako „Facebook“ saugumo produktų vadybininkė Melissa Luu-Van. Todėl socialinio tinklo šeimininkai neseniai sukūrė vartotojams skirtą įrankį, pavadintą „Security Check-up“ ir ieško būdų paskatinti kuo didesnį kiekį žmonių pagalvoti apie savo saugumą.

Juolab, kad kai kuriose besivystančiose rinkose, kur aktyviai vykdomas „Facebook“ sumanytas nemokamo interneto projektas „Internet.org“, „Facebook“ tampa pirmuoju dalyku, su kuriuo vartotojai susipažįsta kibernetinėje erdvėje.

„Norime padėti žmonėms išvystyti „raumenų atmintį“ ir apie savo kibernetinį saugumą galvoti kiek kitaip. Gera saugumo praktika yra svarbi visoms paskyroms ir paslaugoms“, – sakė specialistė. M. Luu-Van tvirtina, kad „Facebook“ tarsi evangeliją skleidžia žinią, kad geras asmens saugumas internete yra proaktyvūs, o ne reaktyvūs veiksmai. Ir išskyrė penkis esminius principus, apie kuriuos turi pagalvoti kiekvienas internautas, atlikdamas bet kokią naujos interneto paslaugos registraciją.

1. Visuomet pasirinkite gerą slaptažodį

Šis patarimas, kaip sakoma, „ir ežiukui aiškus“: visi slaptažodžiai visoms paskyroms turi būti sunkiai atspėjami ir, pageidautina, unikalūs. Aišku ir ežiukui, bet ne statistiniam interneto vartotojui, kuris yra linkęs naudoti tą patį slaptažodį visoms savo paskyroms. Ir blogiausia tai, kad tas slaptažodis tikrai neretai patenka į šį kiekvienais metais atnaujinamą sąrašą. Nors įsiminti skirtingus slaptažodžius kiekvienai paskyrai gali pasirodyti sudėtinga ir ne kiekvienas nori tam skirti pastangų, tas pats slaptažodis kelioms skirtingoms paskyroms gali reikšti rimtus nemalonumus.

M. Luu-Van rekomenduoja susigalvoti santykinai ilgus slaptažodžius, kurie būtų akivaizdūs ir lengvai atspėjami – bet tik tą slaptažodį sugalvojusiam vartotojui. Slaptažodis „qwertyu“ – netinkamas pasirinkimas. Bet jeigu galvoje vėjas, o naujas slaptažodis neišvengiamai pamirštamas, verta pagalvoti apie skaitmeninį „slaptažodžių segtuvą“ (kelis pasiūlymus rasite šioje svetainėje).

2. Prisijungimo patvirtinimas ir dviejų žingsnių autentifikavimas – privalomi

„Savo paskyrą turėtumėte visais atvejais apsaugoti šiuo papildomu sluoksniu“, – sakė M. Luu-Van. Dviejų žingsnių autentifikavimas – tai toks vartotojo tapatybės patvirtinimas, kuris atliekamas ne tik įvedant savo nuolatinį slaptažodį, bet ir, tarkime, papildomą slaptažodį, kurį bandant prisijungti paslaugos teikėjas atsiunčia jums elektroniniu paštu ar trumpąja žinute. Štai kaip šį „saugumo sluoksnį“ įjungti „Facebook“, „Google“, „Microsoft“ ir kitų bendrovių paslaugoms.

3. Atkreipkite dėmesį į tai, kokius „leidimus“ suteikiate programėlėms

Tikriausiai ne kartą matėte langą, kuris telefono ekrane atsiveria kaskart atsisiuntus naują programėlę. Jame prašoma suteikti prieigą prie įvairių telefone esančios informacijos tipų. Pavyzdžiui, kai kurios programėlės prašo prieigos prie, tarkime „Facebook“ paskyros (dažniausiai – kai „Facebook“ naudojamas kaip prisijungimo prie programėlės būdas). Į tokius dalykus būtina atkreipti dėmesį.

Visada būtina atkreipti dėmesį į tai, kokius leidimus suteikiate kiekvienai naujai programėlei, o kai nebenaudojamą programėlę ištrinate, derėtų pašalinti ir tai programėlei suteiktus leidimus, taip užtikrinant, kad nesidalinsite savo informacija su jūsų nebedominančiais paslaugų teikėjais. „Tikimės, kad žmonės kada nors labiau pripras prie reguliaraus patikrinimo, kokia informacija jie dalinasi su programėlėmis“, – sakė M. Luu-Van.

4. Nurodykite „patikimus kontaktus“ nenumatytiems atvejams

Jeigu bijote kada nors prarasti prieigą prie kokios nors svetainės dėl prarasto slaptažodžio, jokiu būdu nemėginkite to slaptažodžio užsirašinėti į popierėlį ir laikyti jo piniginėje – piniginė taip pat nesunkiai gali patikti į nebūtinai jums gero linkinčias rankas.

Kur kas patikimiau yra nurodyti „patikimą kontaktą“, per kurį paslaugos teikėjas galėtų padėtų jums prisijungti, pavyzdžiui, užmiršus slaptažodį. Dabar tokia funkcija diegiama daugumoje įvairių interneto paslaugų – registruojantis nurodykite savo elektroninio pašto adresą ir telefoną ir, prireikus atstatyti slaptažodį, jis bus atsiųstas į jūsų pašto dėžutę arba telefoną. Tai saugu – paslaugos teikėjas jūsų slaptažodžio nesužino ir jums jo ekrane nerodo: jums siunčiamas tik vienkartinis kodas jūsų nuolatinio slaptažodžio „perkrovimui“.

„Užmiršti slaptažodį kartkartėmis gali pasitaikyti bet kuriam iš mūsų. Todėl geriau numatyti tai iš anksto ir užsitikrinti, kad galėsite prisijungti prie savo paskyros net jeigu nutiks kas nors nenumatyto“, – sakė M. Luu-Van.

5. Palikite paveldėtojo kontaktą

Tai yra ganėtinai makabriškas M. Luu-Van patarimas, bet dėl to jo svarba nesumažėja: užsitikrinkite, kad jūsų mirties atveju būtų žinoma, kas perims jūsų skaitmenines paskyras „Pagalvoti apie tai yra super-svarbu, net jeigu kasdien apie tai ir nepagalvojate. Ar norite, kad kas nors galėtų jungtis prie jūsų paskyrų ir jomis naudotis už jus? Reikia atrasti būdą užsitikrinti, kad kas nors pasirūpintų jūsų reikalais jei jums nutiktų kas nors negero“, – rekomendavo M. Luu-Van. Informacijos apie tai, kaip nurodyti paveldėtojo kontaktus savo „Facebook“ paskyrai, rasite čia.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?

Jau kuris laikas „Facebooko“ vartotojai skundžiasi suprastėjusia socialinio tinklo veikla. Sudarytas pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria besinaudojantys šia internetine platfoma, sąrašas.

Vaizdo įrašų (video) paieška pagal garsą juose

Ar žinote, kad „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų galima ieškoti pagal garsus juose? Nors galimybė „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų ieškoti pagal garsą juose nebuvo plačiai diskutuojama, tačiau man atrodė, kad daugelis šią funkciją žino.

Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti.

2024-02-22 14:30
Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?
2024-02-15 09:33
Naujasis Kupidonas – dirbtinis intelektas: patarimai, kuo jis gali pasitarnauti
2024-02-12 16:25
Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“
2024-01-29 12:56
„Apple Maps“ žemėlapiai pasiekiami neprisijungus prie tinklo
2024-01-26 14:45
Gera žinia „Messenger“ naudotojams: jau galima išjungti „seen“ funkciją, redaguoti išsiųstas žinutes
2024-01-21 13:34
Kaip naudotis ta pačia „WhatsApp“ paskyra keliuose skirtinguose įrenginiuose?
2024-01-11 08:14
5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“
2023-12-20 11:24
Programėlės ir žaidimai smagūs, bet gali būti grėsmingi: ekspertas pateikia 5 patarimus, kaip apsisaugoti
2023-12-19 20:39
Ekspertai abejoja veidus gražinančio įrankio „My Puzzles“ patikimumu ir pataria, kaip įsitikinti, ar duomenys nesiunčiami kitur
2023-12-19 17:43
Kaip ištrinti „Instagram“ žinutes ar pokalbius ir ką daryti norint atgauti tam tikrą informaciją
2023-12-04 20:22
Kaip „iOS 17“ tausoti akis naudojant „iPhone“ ar „iPad“
2023-12-04 12:29
Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama