Elektronika.lt
 2025 m. liepos 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 12 d. 08:36
„Samsung“ pristatė „Galaxy Watch8“: laikrodžiai, kurie leis sekti net senėjimo procesus
Liepos 11 d. 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
Liepos 11 d. 17:28
„Samsung“ pristatė naują sulenkiamų išmaniųjų kartą
Liepos 11 d. 14:23
Vilniaus universiteto tyrimas įvertino egzaminų rezultatus: kas daro didžiausią įtaką mokinių pasiekimams?
Liepos 11 d. 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
Liepos 11 d. 08:43
„Astrolight“ sėkmingai išbandė lazerinio ryšio terminalą su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis
Liepos 10 d. 20:47
Mokslininkams pavyko tai, ko nesitikėjo niekas: saulė atskleidė slapčiausią savo pusę
Liepos 10 d. 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
Liepos 10 d. 14:13
Kauno rajonas pristato išmaniąją naujieną gyventojams – startuoja oficiali savivaldybės programėlė
Liepos 10 d. 11:23
Tyrimas: Lietuvos jaunimas dirbtinį intelektą aktyviai naudoja mokymuisi, bet darbo paieškai – dar vangiai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

„Juodasis penktadienis“ – patarimai kaip išvengti pardavėjų triukų ir apgaulės

Publikuota: 2022-11-24 20:22
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Viena ryškiausių dienų komercijos pasaulyje – „Juodasis penktadienis“. Ši kasmetinės išpardavimų dienos tradicija užgimė JAV 1960-aisiais, siekiant padidinti prekeivių pelnus likus maždaug mėnesiui iki fiskalinių metų pabaigos. „Juodasis penktadienis“ vyksta kitą dieną po Padėkos dienos, paskutinį lapkričio penktadienį. Šiemet tai – lapkričio 25-oji.    

„Juodasis penktadienis“ – patarimai kaip išvengti pardavėjų triukų ir apgaulės
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Ši amerikietiška komercijos tradicija netruko pasklisti po pasaulį, ypač dėl eksponentiškai augančios prekybos internetu. Šiais metais, nestabilių energijos kainų, sutrikusios prekių gamybos ir rekordinės infliacijos kontekste, „Juodasis penktadienis” įgaus ypatingą reikšmę.

Europos vartotojų centro Lietuvoje (toliau – EVC) teisininkai dalijasi patarimais, kaip išvengti pardavėjų triukų, emocinio spaudimo ir apgaulės, kad „Juodojo penktadienio“ apsipirkimas atneštų naudą vartotojui.

1. Patikrinkite internetinės parduotuvės tikrumą.a

Prieš pirkdami internetinėje parduotuvėje patikrinkite, ar ji yra tikra ir vadovaujasi saugumo protokolais:

Įsitikinkite, kad internetinėje parduotuvėje nurodyti visi pardavėjo įmonės rekvizitai, bendrosios, pirkimo bei prekių pristatymo sąlygos. Ši informacija turi būti išsami ir atitikti internetinės parduotuvės turinį.

Patikrinkite nurodytą įmonės adresą. Nedvejokite įvesti nurodytą adresą į internetines žemėlapių paslaugas ir įsitikinkite, kad jis egzistuoja.

Paskambinkite internetinėje parduotuvėje nurodytais telefonų numeriais ir įsitikinkite, kad jie tikri bei atsiliepia nurodytos įmonės atstovas.

Pasidomėkite atsiliepimais apie internetinę parduotuvę, jos puslapį, pardavėjo įmonę. Šiam žingsniui remkitės trečiųjų šalių (nepriklausomais) šaltiniais – vartotojų atsiliepimų platformomis, forumais, informaciniais puslapiais ir pan.

2. Įsitikinkite pasiūlymo tikrumu.

Išpardavimo metu pardavėjas privalo pateikti dvi kainas – pasiūlymo kainą su nuolaida ir kainą prieš pasiūlymą. Pastaroji, pagal 2022 metų gegužės 28 d. Europos „Omnibus“ direktyvą, privalo būti mažiausia per pastarąsias 30 dienų.

„Visuomet vertėtų iš anksto pradėti stebėti kainas. Ypač brangesnių prekių, kurias planuojate įsigyti. Jei pastebėjote, kad prekės kaina padidėjo apytiksliai 30 dienų prieš „Juodąjį penktadienį“ ar kitą numatytą išpardavimą – galimai susiduriate su nesąžiningu pardavėju. Todėl pasvarstykite, ar tikrai verta įsigyti norimą prekę išpardavimo metu, ar geriau palaukti neplaninės nuolaidos“, – patarimu dalijasi EVC Lietuvoje vedėja dr. R. Balnienė.

Konkrečios prekės kainų kitimą taip pat galima pasitikrinti internetinėse kainų palyginimo platformose. Jei prekės kainos kreivė šoktelėjo labiau nei įprasta likus 30 dienų iki išpardavimo dienos – tai signalas apie pardavėjo gudrybes.

Kritiškai vertinkite itin didelės nuolaidos pasiūlymus. Jei prekė ar jos vertė jums žinoma, patikrinkite prekės pasiūlymus patikimose, ilgą laiką prekybine veikla užsiimančiose parduotuvėse. Jei prekės pasiūlymo kaina perpus mažesnė nei kitur, o internetinė parduotuvė jums nežinoma – didelė tikimybė, kad tai internetiniai sukčiai, norintys nugvelbti jūsų asmeninius duomenis (angl. „phishing“).

3. Nepasiduokite emociniam spaudimui.

Pirkdami internetu, veikiausiai, ne kartą pastebėjote pasirodančius įrašus „liko vos 3 prekės“ arba „šiuo metu šia preke domisi dar 20 pirkėjų“, arba „kažkas ką tik įsigijo šią prekę“. Tai yra vadinamieji „tamsieji moduliai“, kuriuos itin dažnai internete naudoja pardavėjai, siekdami emociškai paspausti potencialius pirkėjus. Išpardavimų metu jų naudojimas suintensyvėja, siekiant sukurti konkurencinę aplinką ir stygiaus jausmą.

Apsišarvuokite kantrybe, pasitelkite kritinį mąstymą ir nepasiduokite pardavėjo spaudimui „neatsisakyti šio kartą gyvenime pasitaikančio pasiūlymo“. Nepasiduoti emocijai ir spaudimui nėra lengva, tačiau atsiminkite – tai tik prekė. Pasijusite daug geriau supratę, kad nepakibote ant pardavėjo kabliuko.

4. Rinkitės tik saugų apmokėjimo būdą.

Jei atsiskaitote internetu, įsitikinkite, kad naudojatės saugiu interneto ryšiu. Saugus interneto ryšys yra apsaugotas slaptažodžiais, duomenų kodavimu ir / arba virtualiu privačiuoju tinklu (VPN). Venkite vykdyti atsiskaitymus internetu, jei naudojatės viešuoju interneto ryšiu (pvz., kavinėje, oro uoste, viešbutyje ir pan.)

Įsitikinkite, kad internetinė parduotuvė, kurioje nusprendėte pirkti turi duomenų saugumo sertifikatus. Internetinės parduotuvės interneto adresas turi prasidėti „https“, o ne „http“. Interneto adreso eilutėje turi būti uždarytos spynos piktograma. Jei šių elementų nėra – geriau atsiskaitymų nevykdyti.

Pasirinkite neišsaugoti savo banko kortelės ir kitų atsiskaitymo duomenų internetinės parduotuvės paskyroje. Patogumas nevertas rizikos.

Jei turite galimybę, visada atsiskaitymams rinkitės kreditinę, o ne debetinę banko kortelę. Tokie mokėjimai yra apdrausti, lengviau užginčijami ir suteikia daugiau galimybių atgauti pinigus.

Jei jūsų turima banko kortelė palaiko vienkartinio numerio sugeneravimo paslaugą apsipirkimui internete – naudokite ją kiekvienam pirkimui.

Nustatykite sumos limitą vienkartiniam atsiskaitymui banko kortele.

Jei pardavėjas suteikia tokią galimybę, visuomet rinkitės atsiskaitymą po prekės pristatymo, pristatymo metu, išperkamąja siunta arba pasinaudokite atsikaitymo tarpininkų paslaugomis.

Venkite atsiskaitymo įprastu bankiniu pavedimu. 

5. Žinokite savo teises ir garantijas.

Išpardavimo metu su nuolaida įsigytai prekei taikomi įprasti reikalavimai dėl garantijos ir vartotojų teisių. Nuolaidos taikymas yra pardavėjo pasirinkimas ir vartotojai išsaugo visas savo teises, nepriklausomai nuo siūlomos prekės kainos.

Nuo 2022 metų teisinė prekės atitikties garantija taikoma ne tik fizinėms prekėms (buitinei technikai, elektronikai, drabužiams ir t. t.), bet ir skaitmeninėms prekėms bei paslaugoms (el. knygoms, programinei įrangai ir programėlėms, internetiniams mokymams, pramoginiam turiniui internete ir pan.), kurias perkate iš Lietuvoje ar kitoje ES valstybėje narėje registruoto pardavėjo (taip pat Norvegijoje ir Islandijoje).

Ši garantija galioja mažiausiai 2 metus nuo pirkimo dienos. Jei gavote nekokybišką, aprašymo ar užsakymo neatitinkančią prekę, ji sugedo ar nebūdingai nusidėvėjo per dvejų metų laikotarpį – galite pareikalauti pardavėjo pataisyti ar pakeisti prekę nauja arba, jei šie du sprendimai neįmanomi, grąžinti jums sumokėtus pinigus.

Prisiminkite: net pirkdami prekę per išpardavimą su nuolaida, turite teisę apsigalvoti ir ją grąžinti per 14 dienų. Prekė turi būti nenaudota, nepažeista ir išlaikiusi prekinę išvaizdą.

6. Patikrinkite, iš kur gaunate pirkinį ir ar verta jį pirkti.

„Juodasis penktadienis“ ir „Kibernetinis pirmadienis“ (technikos ir elektronikos išpardavimų diena išskirtinai internetu) – prekybinė tradicija paplitusi po visą pasaulį. Todėl pirkdami internetu galite susigundyti geresniais pasiūlymais iš trečiųjų šalių (pvz., JAV, Australijos, Jungtinės Karalystės, Azijos šalių). Bet ar tikrai pasiūlymas geresnis? Štai į ką turėtumėte atkreipti dėmesį:

Iš kurios pasaulio šalies prekė siunčiama. Jei prekę siunčia ne ES šalyje registruotas pardavėjas, įsitikinkite, kad pardavėjas prekę jums išsiųs iš ES esančio sandėlio. Priešingu atveju gali tekti susimokėti muito, akcizo, PVM, tarpininkavimo paslaugų ir kitus mokesčius.

Prieš pirkdami susipažinkite su pristatymo įkainiais ir grąžinimo bei garantinio aptarnavimo taisyklėmis. Pardavėjui, registruotam ne ES šalyse (taip pat Norvegijoje ar Islandijoje), net turint sandėlius ES šalyse, galioja jo registracijos šalies įstatymai.

Kiekvienos šalies mokesčių sistema skiriasi. Įsitikinkite, kad kaina su nuolaida nurodyta su visais mokesčiais. Pavyzdžiui, atskirose JAV valstijose mokesčiai gali skirtis ir gali būti neprivaloma juos nurodyti pasiūlymo kainoje.

Pasidomėkite garantinio aptarnavimo galimybėmis. Jei pardavėjas iš trečiųjų šalių taiko jums priimtiną garantijos laikotarpį ir sąlygas, įsitinkite, ar jūsų šalyje yra šio pardavėjo garantinio aptarnavimo centrai. Garantinis aptarnavimas gali ilgai užtrukti ir papildomai kainuoti, jei prekę teks savo lėšomis siųsti į trečiąją šalį.

Perkant iš trečiųjų šalių, vartotojui galioja tos šalies įstatymuose nustatytos vartotojų teisės. Jas apginti gali būti itin sunku.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Skaitmeninis pervargimas: mažinti nuovargį nuo technologijų gali padėti... technologijos

Skundžiatės nuovargiu, nors miegojote aštuonias valandas? Nesusikaupiate darbe, nors nieko fiziškai sunkaus nedarote? Jūsų poilsis su telefonu ar serialu nebeatneša palengvėjimo? Gali būti, kad esate vienas iš daugybės žmonių, kenčiančių nuo dar nediagnozuojamos, bet sparčiai plintančios būklės – skaitmeninio pervargimo.

Ką daryti, jei „Google“ paieškoje randate klaidinančią informaciją apie save?

Ar kada nors „googlinote“ save ir aptikote nemalonią ar net klaidinančią informaciją? Tokie atradimai gali sukelti ne tik emocinį diskomfortą, bet ir realią žalą jūsų reputacijai ar veiklai. Kada galima reikalauti, kad tokie duomenys būtų pašalinti iš paieškos rezultatų, ir kaip tai padaryti?

Apklausa: dalis gyventojų kortelių PIN kodus vis dar nešiojasi su savimi, nors ekspertai ragina to nedaryti

Nors didesnė dalis gyventojų banko kortelių PIN kodus prisimena mintinai, vis dar netrūksta ir tokių, kurie šią jautrią asmeninę informaciją yra užsirašę. Dešimtadalis gyventojų užrašytus PIN kodus nešiojasi su savimi, nors ekspertai ragina to nedaryti ir primena pagrindines taisykles, kaip išvengti sukčių atakų ar vagysčių.

2025-06-01 14:07
Kibernetinio saugumo incidentų raportavimas: kokių veiksmų imtis įvykus kibernetinei atakai?
2025-05-31 08:18
Sukčių taikiklyje – neatidūs keliautojai: į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš išvykstant
2025-05-14 17:26
Ekspertas apie sukčių įžūlumą: „Mobiliojo ryšio operatorius to jūsų niekada neprašys“
2025-04-27 17:45
Kur palikti nebereikalingą elektroninę įrangą ir baterijas
2025-04-25 14:34
Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?
2025-04-22 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
2025-04-17 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
2025-04-11 20:22
Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai
2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-02 08:33
Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama