Elektronika.lt
 2025 m. liepos 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 26 d. 20:12
Jūsų mintys nebėra tik jūsų: dirbtinis intelektas žino, ką rinksitės dar prieš jums apie tai pagalvojant
Liepos 26 d. 17:23
Europos sandėlių darbuotojai nori daugiau saugumo: kur slypi sprendimas?
Liepos 26 d. 14:54
Vasarą keliaujame po Lietuvą – kaip užtikrinti kokybišką interneto ryšį dirbant ir ilsintis?
Liepos 26 d. 11:09
Vienaragio sėkmės receptas: lengvai įdiegiamos technologijos ir privatus ankstyvas finansavimas
Liepos 26 d. 08:55
A. Paulauskaitė-Tarasevičienė: „Neužtenka turėti DI – reikia suprasti, kaip jis veikia ir kam jis tarnauja“
Liepos 25 d. 20:34
„Tesla“ keičia žaidimo taisykles: jau ruošia gerokai pigesnes ir saugesnes elektromobilių baterijas
Liepos 25 d. 17:31
DI išmano, bet žmogus sprendžia – ko iš tiesų reikia šiuolaikiniam marketingo specialistui?
Liepos 25 d. 14:24
Už virtualių girių, už skaitmeninių kalnų: kaip su vaikais kalbėtis apie pavojus internete?
Liepos 25 d. 11:39
Žaibai ir telefonas: kaip iš tikrųjų elgtis, kai dangus grūmoja?
Liepos 25 d. 08:38
Ekspertai: sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Vaizdo konferencijų etiketas: ką daryti galima, o nuo ko geriau susilaikyti?

Publikuota: 2020-11-12 10:25
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Karantino metu, dirbant iš namų, viskas daug paprasčiau – atsiverčiate kompiuterį ir jūs jau įmonės susitikime. Net ir bendraujant virtualiai egzistuoja etiketo taisyklės, kurių svarbu paisyti.

Vaizdo konferencijų etiketas: ką daryti galima, o nuo ko geriau susilaikyti?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip elgtis vaizdo konferencijų metu.

Taisyklė Nr. 1: palaikykite švarią darbo vietą. Kiekvienąkart prieš prisijungiant prie vaizdo konferencijos patikrinkite jus supančią aplinką. Apsižiūrėkite kas matosi jums už nugaros ir koks yra bendras vaizdo fonas. Juk nenorėtumėte, kad kolegos ar partneriai skambučio metu turėtų žiūrėti į nešvarių indų krūvą kriauklėje, džiūvančius skalbinius ar nepaklotą lovą. Atrodo lyg ir nieko tokio, bet tai tikrai išblaškys pašnekovų dėmesį, o jus vers nepatogiai jaustis.

Geriausias sprendimas – dar prieš skambutį įsijungti kompiuterio kamerą ir pasitikrinti, kokį vaizdą matys jūsų kolegos. Visada patartina atsisėsti priešais šviesią sieną ar kitokį švarų paviršių. Kai kurios vaizdo konferencijų programos, pavyzdžiui, „Zoom“, „Microsoft Teams“ netgi leidžia pasirinkti virtualų foną. Taip pat venkite sėdėti šešėlyje, o jei nepakanka natūralios šviesos, uždekite lempą.

Pasirūpinkite ir garso kokybe. Jūs tikrai nenorite, kad jus ir jūsų pašnekovus blaškytų išorinis triukšmas. Jei gyvenate ne vieni, verčiau kalbėkite būdami su ausinėmis. Apie vaizdo konferencijas įspėkite ir savo namiškius. Taip išvengsite netikėtų šeimos narių įsiveržimo į kambarį pačiu netinkamiausiu metu.

Taisyklė Nr. 2: apsirenkite ir susišukuokite. Net ir dirbant iš namų galioja taisyklė atrodyti tvarkingai. Juk niekada nežinote kada į netikėtą virtualų susitikimą, brainstormą ar darbų aptarimą pakvies kolega, vadovas ar klientas.

Persistengti tikrai nereikia – apsieisite be šukuosenos, makiažo ar kaklaraiščio, bet vis tiek atrodykite respektabiliai, lyg ruoštumėtės į pusiau oficialų susitikimą. Nepamirškite ir taisyklingos laikysenos. Su ant sofos prigulusiu kolega kalbėtis apie darbo reikalus gali būti sudėtinga.

Dar vienas aspektas, kurį reikėtų įvertinti – tai spalvinis drabužių pasirinkimas. Ne dėl to, kad viena ar kita spalva tokiems susitikimams būtų nederama. Paprasčiausiai kompiuterių bei telefonų kameros „nemėgsta“ kai kurių derinių. Pavyzdžiui, raštai ir dryžiai trukdo kamerai gerai fokusuoti vaizdą. Tuo tarpu balta ar juoda spalvos verčia automatiškai reguliuoti apšvietimo lygį. Optimaliausia būtų rinktis švelnesnes spalvas.

Taisyklė Nr. 3: pasirūpinkite techniniais niuansais. Tam, kad vaizdo konferencinis skambutis praeitų sklandžiai, pasiruoškite jam iš anksto. Pirmiausia įsitikinkite ar veikia jūsų įrenginio kamera ir mikrofonas. Kai kurios vaizdo konferencijų aplikacijos, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“ leidžia atlikti testinį skambutį – taip prieš svarbų susitikimą galite pasitikrinti ar visos funkcijos veikia tinkamai. Tuomet nereikės raudonuoti iš gėdos, kad pirmas 10 konferencijos minučių jūsų niekas negirdi ar nemato ir yra priversti laukti.

Vaizdo konferencijoms reikalingas ir pakankamai stiprus interneto signalas, todėl tuo metu verčiau nieko nesisiųskite ir neapkraukite tinklo. Jei naudositės nauja programa su kuria anksčiau neteko susidurti, iš anksto išsiaiškinkite kaip veikia pagrindinės jos funkcijos ir „pasitreniruokite“. Pasižiūrėkite kaip įjungti ir išjungti garsą, paslėpti vaizdą ir kaip pokalbių lange pasidalinti savo ekrano vaizdu. Tuomet vaizdo konferencijos praeis be jokių trikdžių.

Taisyklė Nr. 4: kalbėkite ir išklausykite. Bendraujant virtualiai sunkiau suprasti pašnekovų nuotaikas, emocijas, intonacijas ir neverbalines užuominas. Tam, kad galėtumėte susikalbėti, svarbu laikytis keleto paprastų taisyklių. Kai kažkas baigia kalbėti palaukite kelias sekundes prieš kalbėdami patys – įsitikinkite, kad kolega pasakė viską, ką norėjo.

Pabandykite susitarti ir dėl bendrų taisyklių, kaip užduoti klausimą. Tam geriausiai tiks pakeltos rankose gestas. Stenkitės kalbėti šiek tiek lėčiau, vidutiniu garsumu, per daug negestikuliuokite. Koncentruokitės į žodžių turinį, nes, deja, kūno kalba čia duos mažai naudos.

Kol jūs nekalbate – išsijunkite savo mikrofono garsą. Taip netrukdysite savo kalbančiam kolegai ir išvengsite kurioziškų situacijų, jei kažką netinkamo leptels namiškiai.

Taisyklė Nr. 5: išlaikykite dėmesį. Nors susikaupti ir sutelkti dėmesį nuotoliniame susitikime daug sunkiau nei gyvame, stenkitės tai padaryti. Taip išreikšite pagarbą savo kolegoms ir patys būsite atidžiai išklausyti.

Nepamirškite, kad nors vaizdo konferencijose apribojimų daug mažiau, jūs vis tiek išliekate puikiai matomas. Tokių virtualių susitikimų metu galime iš arti matyti kolegų veidus, pastebėti jų mimikas, šypsenas ar apatiją. Todėl stenkitės žiūrėti į kamerą ir palaikykite virtualų akių kontaktą.

Nerašinėkite žinučių, neatrašinėkite laiškų ar nenaršykite socialiniuose tinkluose. Verčiau susikoncentruokite į kalbantįjį – parodykite savo susidomėjimą, papildykite arba užduokite klausimus. Toks dalyvavimas vaizdo konferencijoje bus produktyvus ir naudingas. Be to, negaišins jūsų ar kolegų laiko.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip treniruotis su dviračio treniruokliu, kad nenuobodžiautum?

Dviračio treniruoklis – tai viena iš patogiausių priemonių palaikyti fizinę formą bet kokiu oru, tačiau dažnas, pradėjęs aktyviai treniruotis namuose, po kelių savaičių susiduria su motyvacijos krize. Monotonija, nuobodulys, pasikartojantis krūvis – visa tai galiausiai nugali net ir geriausius ketinimus.

KTU ekspertės patarimai – kaip išvengti klaidų, pildant prašymą LAMA BPO sistemoje?

Iki rugpjūčio 6 d. vyksta pagrindinis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Nors iš pirmo žvilgsnio prašymo pildymas LAMA BPO sistemoje gali pasirodyti nesudėtingas, kiekvienais metais dalis stojančiųjų į bakalauro studijas padaro klaidų, galinčių turėti įtakos jų galutiniams rezultatams.

Skaitmeninis detoksas atostogų metu - nauda emocinei ir fizinei sveikatai

Ar tikrai ilsitės per atostogas, jei rankoje – telefonas? Net ir ilsėdamiesi dažnai liekame „prisijungę“ – naršome socialiniuose tinkluose, tikriname el. paštą, žvilgčiojame į ekraną. Gydytojai perspėja, kad šis įprotis turi savo kainą – nuo padidėjusio streso iki prastesnės miego kokybės.

2025-07-20 14:01
Pametėte savo ar radote svetimą banko kortelę? Štai, ką turite padaryti pirmiausia
2025-07-08 14:26
Skaitmeninis pervargimas: mažinti nuovargį nuo technologijų gali padėti... technologijos
2025-07-07 14:12
Ką daryti, jei „Google“ paieškoje randate klaidinančią informaciją apie save?
2025-06-02 08:30
Apklausa: dalis gyventojų kortelių PIN kodus vis dar nešiojasi su savimi, nors ekspertai ragina to nedaryti
2025-06-01 14:07
Kibernetinio saugumo incidentų raportavimas: kokių veiksmų imtis įvykus kibernetinei atakai?
2025-05-31 08:18
Sukčių taikiklyje – neatidūs keliautojai: į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš išvykstant
2025-05-14 17:26
Ekspertas apie sukčių įžūlumą: „Mobiliojo ryšio operatorius to jūsų niekada neprašys“
2025-04-27 17:45
Kur palikti nebereikalingą elektroninę įrangą ir baterijas
2025-04-25 14:34
Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?
2025-04-22 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
2025-04-17 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
2025-04-11 20:22
Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama