Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 28 d. 17:53
Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: dėl vykstančių pokyčių kai kurie gali likti nepasiekiami
Balandžio 28 d. 13:35
KTU mokslininkas Florian Rabitz: stiprinkime mokslinį bendradarbiavimą kosmose
Balandžio 28 d. 09:31
Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti
Balandžio 27 d. 17:27
„Mini“ pristatė pirmąjį elektrinį kompaktinį visureigį „Aceman“
Balandžio 27 d. 13:20
JAV suspindę Vilniaus licėjaus moksleiviai pristatė pačių sukonstruotą robotą
Balandžio 27 d. 09:20
Karantinas įkvėpė lietuvį sukurti žaidimą, kuriuo susidomėjo didžiausios žaidimų platformos
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Saugokitės interneto piratų: nelegalios vaizdo transliacijos gali kainuoti labai brangiai

Publikuota: 2020-06-22 16:24
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Sugedo.lt

Pirmasis 2020 metų pusmetis buvo aukso amžius verslininkams, užsiimantiems vaizdo įrašų transliavimu internetu. Filmų, serialų, televizijos programų ir kitų vaizdo transliacijų populiarumas karantino laikotarpiu pasiekė tokias aukštumas, jog Europos Komisija rekomendavo turinio tiekėjams laikinai sumažinti transliuojamo vaizdo kokybę, kad būtų išsaugota pakankama interneto sparta pirmojo būtinumo reikmėms. Deja, transliacijų gausa gali džiaugtis ne tik tokie rinkos galiūnai kaip „Netflix“ bei „Amazon Prime“, bet ir piratinės vaizdo medžiagos transliuotojai. Europos vartotojų centras Lietuvoje įspėja saugotis transliavimo paslaugas pusvelčiui arba nemokamai siūlančių nelegalių bei fiktyvių svetainių, nes jos ne tik pamina autorinių kūrinių kūrėjų teises, bet ir gali sukelti didelės žalos patiems vartotojams.

Saugokitės interneto piratų: nelegalios vaizdo transliacijos gali kainuoti labai brangiai
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Žada nemokamai, o atsiunčia triženklę sąskaitą

Viena populiariausių vartotojų apgavystės schemų atrodo taip: tvarkingai atrodanti ir iš pirmo žvilgsnio legaliai veikianti vaizdo transliacijų svetainė, kurią aptikote paieškos sistemose, už neįprastai mažą kainą pasiūlo prieigą prie jums aktualaus vaizdinio turinio. Esate viliojami ir nemokamu bandomuoju laikotarpiu – tam neva tereikia užsiregistruoti ir aktyvuoti savo paskyrą. Tačiau atlikus registraciją paaiškėja, kad reklamuotas vaizdo turinys vis tiek nėra pasiekiamas. Dalis vartotojų tokiu atveju numoja ranka ir skuba ieškoti turinio kitose interneto svetainėse, manydami, kad dėl be reikalo susikurtos paskyros jie prarado tik savo laiką. Tačiau po keleto dienų į nurodytą pašto dėžutę atsiunčiama sąskaita bei įspėjimas, jog bandomasis laikotarpis automatiškai pakeistas į metinę narystę, už kurią reikalaujama susimokėti kelis šimtus eurų.

„Rekomenduojame nekurti paskyrų svetainėse, kurių patikimumas kelia bent menkiausių įtarimų. Net tuo atveju, jei vartotojas nenukentės finansiškai, registruodamasis jis greičiausiai pateiks savo asmeninius duomenis ir kontaktus, kuriuos svetainės valdytojas gali neteisėtai panaudoti“, – teigia Europos vartotojų centro vadovė Raimonda Balnienė: „Todėl nereikia stebėtis, kodėl ilgainiui į el. pašto dėžutę vartotojai pradeda gauti įvairias internetines šiukšles arba jų telefonus atakuoja apgavikiški skambučiai iš tolimųjų šalių.“

Neužkrėskite savo kompiuterio

Dar vienas interneto sukčių pajamų šaltinis yra žiūrovams transliuojama reklama. Kad galėtų įsijungti ir žiūrėti norimą filmą ar sporto transliaciją, vartotojas susiduria su įkyriai vėl ir vėl lange iššokančiais reklaminiais skydeliais. Skydeliai suprogramuoti taip, kad neišsijungtų be paspaudimo, o juos paspaudus, vartotojas yra nukreipiamas į naujas svetaines. Už kiekvieną papildomą paspaudimą svetainių operatoriai gauna pinigus.

Jei manote, kad daugkartiniai reklamos skydelių paspaudimai yra tik maža kaina, kurią verta sumokėti norint nemokamai pasiekti vaizdo medžiagą, skaudžiai apsigaunate. Tyrimais nustatyta, kad bandant išjungti reklamos skelbimus arba suklastotus klaidų pranešimus, net 28 kartais išauga tikimybė, jog kompiuteris bus užkrėstas virusais ir kenkėjiškomis programomis. Populiariausi užkratai yra šie:

  • erzinančios, nereikalingos, kompiuterio darbą stabdančios programos;
  • įkyri reklama ir skydeliai, rodomi įjungiant kompiuterį;
  • kenksminga programinė įranga, vagianti kompiuteryje sukauptą informaciją;
  • netikrų klaidų, pranešimų ar tariamų valdžios institucijų įspėjimų rodymas;
  • kompiuterio duomenų užkodavimas bei šantažavimas, norint juos atgauti;
  • virusai, vagiantys informaciją, naikinantys sisteminius duomenis arba suteikiantys prieigą prie kompiuterio duomenų trečiosioms šalims.

Kaip nepapulti į nelegalių transliacijų pinkles

Augant visuomenės sąmoningumui, per pastaruosius kelerius metus interneto sukčių taktika kuriant piratines ir apgavikiškas svetaines ėmė keistis. Šiandien net ir piratinės svetainės savo įvaizdžiu ir komunikacija stengiasi įtikinti potencialius klientus, kad jų veikla yra teisėta ir deranti su aukščiausiais aptarnavimo standartais. Sukūrus iliuziją, kad paslaugos yra ne tik itin pigios, bet ir legalios, tikimasi pritraukti platesnes vartotojų auditorijas.

Vis dėlto yra bent keli požymiai, išduodantys, jog už gražių reklamų slypi nusikalstamos pastangos išvilioti pinigus, asmeninius duomenis arba kitą svarbią informaciją. Pavyzdžiui, jei interneto svetainė siūlo žiūrėti filmą, kuris tuo metu dar rodomas kino teatruose ir kurio nėra žinomiausiose internetinėse vaizdo transliavimo platformose, greičiausiai esate viliojami į spąstus. Taip pat vertėtų susirūpinti, jei apie svetainę, siūlančią transliacijų paslaugas, vyrauja negatyvūs atsiliepimai arba stinga informacijos paieškos sistemose. Jei svetainėje numatyta galimybė vartotojams įkelti vaizdo turinį, kurio jie nėra sukūrę patys, tai yra dar vienas požymis, rodantis galimą neteisėtą veiklą. Itin saugokitės interneto svetainių, kurių turinį blokuoja interneto tiekėjai, net jei jums siūloma naudotis tarpiniais serveriais, padedančiais šį blokavimą apeiti.

„Daugeliu atvejų išvengti žalos padės elementari logika. Jei svetainėje nepateikiama kontaktinė informacija bei nepaliekama galimybės susisiekti, neatlikite registracijos. Jei paslauga atrodo žymiai pigesnė už konkurentų, paklauskite savęs – kodėl? Jei gavote įtartiną sąskaitą – neskubėkite jos apmokėti“, – teigia R. Balnienė: „Jei nesate tikri, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nemokamos pagalbos galite kreiptis į Europos vartotojų centrą Lietuvoje. Apie bandymus sukčiauti internete taip pat praneškite policijai“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos. Vis dėlto, tam tikru laiku šios taktikos galime būti pažeidžiami labiau.

Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų

Nuolat tobulėjant skaitmeniniams atsiskaitymams jau kelerius metus mokėjimo kortelių duomenų vagystės išlieka dažniausia vagysčių rūšimi. 2021 m. bendra tokio sukčiavimo vertė Europoje siekė 1,28 mlrd. eurų, rodo naujausi Europos centrinio banko duomenys. Kaip šiandien galime nuo to apsisaugoti?

2024-04-16 17:24
Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems
2024-04-12 08:17
Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
2024-02-09 16:40
Įvyko kibernetinis incidentas: kaip nepamesti galvos
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama