Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
Balandžio 23 d. 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Autistiški vaikai mokosi nuotoliniu būdu: patarimai tėvams

Publikuota: 2020-04-03 07:28
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Vaikams, turintiems aktyvumo ir dėmesio sutrikimą (hiperaktyviems), įvairiapusių raidos sutrikimų, karantinas tapo iššūkiu, nes jie į menkiausią pokytį reaguoja itin jautriai, o stabili kasdienė dienotvarkė jiems būtina.

Atsižvelgiant į susiklosčiusios situacijos ypatumus, parengti trumpi patarimai, kurie gali padėti susidoroti su kylančiais sunkumais.

Autistiški vaikai mokosi nuotoliniu būdu: patarimai tėvams
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Stabili dienotvarkė

Menkiausias dienotvarkės pokytis gali lemti vaiko nerimą, todėl svarbiausia tėvų užduotis – kartu su vaiku sukurti kasdienę dienotvarkę ir ja nuosekliai vadovautis. Visų pirma reikėtų nusistatyti kėlimosi laiką, kuris galėtų būti kiek vėlesnis nei įprastai.

Taip pat svarbu užtikrinti ir asmens higienos ritualo paisymą: vaikas turėtų kasdien ryte praustis, valyti dantis, rengtis, pusryčiauti ir pan. Vaikai, kuriems nustatytas ADS, (neišskiriant tų, kuriems taikomas gydymas) visa tai turėtų atlikti, kaip yra įpratę.

Tolesnė dienotvarkė priklauso nuo nuotolinio mokymo, kurį pasirinko mokykla, organizavimo. Jis šiuo metu atsiduria vaiko dienotvarkės centre.

Mokykla namuose

Dabar yra unikali galimybė susikurti „mokyklą namuose“ ir vaiko mokymąsi praturtinti papildomu turiniu. Rekomenduojama atsižvelgti į vaiko pomėgius, poreikius, savijautą ir padėti mokytis patiriant kuo daugiau teigiamų emocijų.

Namie vaikas gali mokytis skaityti, rašyti, suprasti įvairaus sunkumo tekstus, ieškoti informacijos, ją aptarti su jumis, ieškoti tam tikrų problemų sprendimo būdų.

Ką vertėtų veikti namie

Kaip pastebi dr. M. Danino, „Laikas kai turime būti namie – tai galimybė pasirinkti asmeninį iššūkį, sritį ar dalyką, į kurią vaikai norėtų pasigilinti. Pavyzdžiui: pagerinti bėgimo greitį (jei turite treniruoklį), užmegzti kontaktą su tam tikru klasės mokiniu ir tapti jo draugu ar drauge, mokytis naujos kalbos, kasdien pasikalbėti su seneliais, kad jie nesijaustų vieniši, sutelkti dėmesį į dalyką, kuris vaikui sunkiai sekasi, siekiant proveržio. Naudinga žaisti stalo žaidimus, skatinančius mąstyti, įtraukiant didesnį žaidėjų skaičių, mokytis gaminti sušį ir pan. Patartina visada numatyti veiklos tikslus: „pabaigoje mes ….. Aš žinosiu, ką reiškia A, B ar C...“.

Slėpynės, šokiai, kitos energingos veiklos skambant muzikai ar stebint mėgstamą vaizdo įrašą taip pat naudingi. Svarbu, kad veiklų pobūdis būtų įvairus, tarp jų būtų daromos pertraukos.

Tėvų autoriteto svarba

Svarbu palaikyti tėvų autoritetą ir neperžengti „raudonos linijos“ vadinamos smurtu, net jei nori smurtauti vaikas, turintis ADS. Būtina vaikui labai aiškiai pasakyti, kad susiklosčiusi neįprasta situacija nereiškia, kad panaikinamos taisyklės. Priešingai, reikia pabrėžti, kad būtinybė laikytis nustatytų taisyklių ypač išauga neįprastais laikais ir nepaisant situacijos sudėtingumo yra elgesio namuose taisyklių, kurių laikyti privalo visi šeimos nariai.

Būkime budresni medijų atžvilgiu

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimų turintys vaikai yra jautresni, todėl reaguoja į aplinką stipriau. Didžiausias informacijos srautas vaikus pasiekia iš interneto ir socialinių tinklų, televizijos ir radijo laidų, kurių klausosi tėvai, suaugusiųjų pokalbių. Visa tai veikia vaikų psichiką, todėl gali pasireikšti nerimas, vaikai gali įgyti įvairių baimių. Išorės dirgikliai gali taip išbalansuoti, kad vaikams taps sunku laikytis nustatytos dienotvarkės. Tėvams svarbu pažinti savo įpročius ir žinoti, kokiais būdais jie naudojasi medijomis, kokiomis temomis namie kalbasi, kiek laiko praleidžia prie ekranų ir monitorių, kai vaikai būna už jų dėmesio ribų.

Padėkime vaikams tvarkytis su baimėmis

Tokie žodžiai kaip „epidemija“, „korona virusas“, „karantinas“ ir pan., kuriuos dažnai kartoja įvairios medijos, vaikus gali gąsdinti. Tėvai turėtų apsvarstyti, kada geriausia žiūrėti televizijos laidas, kiek laiko tam paskirti, kad neatsiliktų nuo naujienų, pasirinkti tinkamus komentarus.

Svarbu, kad vaikas jaustųsi saugus, todėl jam suprantamais žodžiais reikia paaiškinti, kas yra koronavirusas, kokios galimos užsikrėtimo pasekmės. Nereikėtų didinti vaiko baimių, bet taip pat neturėtume sakyti, kad tai niekai ir bijoti nėra ko. Galima vaikui pasakyti, kad natūralu šio viruso bijoti, taip ir turi būti. Vertėtų papasakoti kiek žmonių pasveiko, kad prie vaikų šis virusas rečiau „limpa”, paminėti, kad gydytojai pasirengę padėti. Dr. M. Danino pažymi, kad norėdami sumažinti vaiko baimes, tėvai turėtų savo jausmais dalintis su vaiku, prisipažinti, kad jie kartais irgi bijo. Galima paskatinti vaiką baimę nupiešti, nulipdyti, kitaip išreikšti. Vaikas tai gali padaryti pats arba kartu su tėvais. Visa tai padeda vaikui su savo baime tarsi „susidraugauti“.

Sustiprinkime šeimos narių ryšius

Kai ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu, atsiranda galimybė daugiau laiko praleisti su vaiku. Dabar šeima ir namai tapo pasaulio centru, nes mūsų tikslas – mokyklą „įsteigti“ namie, taip pat į namus perkelti įvairias papildomo ugdymo veiklas, anksčiau vykdavusias kitur.

Dr. M. Danino pataria visiems šeimos nariams kartu pasitarti ir paaiškinti vaikams, kad namie reikia sukurti malonią atmosferą, kuri kiekvienam šeimos nariui padėtų ištverti šį sunkų laiką. Galima paklausti, kaip vaikas nori prisidėti kuriant tokią atmosferą, koks bus jo vaidmuo, ko jis norėtų paprašyti brolio, sesers, tėvų. Toks šeimos pasitarimas yra proga susitarti, kuris iš vaikų (jei jų yra šeimoje ne vienas) padės problemų turinčiam broliui ar sesei, ir kaip galės tai padaryti.

Būkime sąmoningesni

Norėdami šį buvimo namie laiką panaudoti maksimaliai naudingai, turime pakoreguoti savo nuostatas, elgseną ir įpročius. Tai nėra lengva užduotis, jai įvykdyti būtinas naujas pasirengimo lygmuo, mąstymas „už dėžės“ ribų, bendradarbiavimas su vaikais.

Konsultuokimės

Kilus sunkumų naudinga konsultuotis su specialistais. Daug patarimų ir atsakymų į tėvams kylančius klausimus pateikta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus interneto tinklalapyje.

Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus specialistai dirba nuotoliniu būdu. Jei turite klausimų, juos galite siųsti el. paštu gintare.sate@lasuc.lt arba skambinti telefonu: +370 659 93701.

Parengta pagal dr. Maly Danino, Izraelio vaikų ir suaugusiųjų, turinčių mokymosi sutrikimų ir ADS, asociacijos (angl. The Israeli Associacion for Children and Adults with Learning Disabilities and ADHD, NITZAN), direktorės ir mokslininkės straipsnį „Korona pandemija: vaikai, turintys aktyvumo ir dėmesio sutrikimų (ADS), mokosi namie“.

Daugiau informacijos: http://www.svietimonaujienos.lt/korona-pandemija-vaikai-turintys-aktyvumo-ir-demesio-sutrikimu-ads-mokosi-namuose/.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų

Nuolat tobulėjant skaitmeniniams atsiskaitymams jau kelerius metus mokėjimo kortelių duomenų vagystės išlieka dažniausia vagysčių rūšimi. 2021 m. bendra tokio sukčiavimo vertė Europoje siekė 1,28 mlrd. eurų, rodo naujausi Europos centrinio banko duomenys. Kaip šiandien galime nuo to apsisaugoti?

Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems

Skaičiuojama, kad šiemet į rinkimus eis balsuoti už jiems patikusius atstovus ir valstybių vadovus maždaug ketvirtadalis pasaulio gyventojų. Stiprėjant dirbtinio intelekto vaidmeniui informacinėje erdvėje, ekspertai įspėja apie melagienų ir išmaniojo klastojimo derinio grėsmes. Kaip netapti apgautiems?

2024-04-12 08:17
Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
2024-02-09 16:40
Įvyko kibernetinis incidentas: kaip nepamesti galvos
2024-02-06 12:39
Lietuvoje populiarėja nauja el. parduotuvė „Temu“: atsakė, ar ja naudotis saugu
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama