Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 2 d. 20:17
Nepadarykite klaidos perkant šaldytuvą: kaip išsirinkti tinkamiausią, kuris tarnautų ilgai
Gegužės 2 d. 17:27
IT įgūdžiai, kurie būtini kiekvienam darbuotojui
Gegužės 2 d. 14:13
„Telia“ ir „Elinta Charge“ spręs didžiausią elektromobilių vairuotojų košmarą
Gegužės 2 d. 11:26
Elektromobilių segmente – nauja banga: alkūnėmis stumdosi vis daugiau gamintojų
Gegužės 2 d. 08:50
Ekspertai atskleidė, kam ir kada geriau nenaudoti „ChatGPT“
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

5 naudingi patarimai, kaip saugiai apsipirkti internetu

Publikuota: 2016-08-16 16:17
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

5 naudingi patarimai, kaip saugiai apsipirkti internetu Internetinei prekybai populiarėjant vis didesnis dėmesys skiriamas saugiam atsiskaitymui užtikrinti. Elektroninių pinigų įstaiga „Paysera“ pataria, kaip saugiai apsipirkti internetu ne tik tiems, kurie neseniai atrado elektroninę prekybą, bet ir tiems kas pirko ir anksčiau, tačiau nesusimąstė apie saugumą internete.

1. Apsaugokite savo kompiuterį ir interneto ryšį

Kompiuterio saugumas yra vienas iš svarbiausių elementų. Tad pirmiausia reikėtų pasirūpinti jo saugumu ir įdiegti antivirusinę programą, kuri padės apsisaugoti nuo kompiuterinių virusų ir priešiškų programų galinčių kopijuoti jūsų duomenis.

Taip pat rekomenduojama atsiskaitant už prekes ar paslaugas nesinaudoti viešais kompiuteriais ar viešu bevieliu internetu, kurio saugumu nesate užtikrinti. Programišiams tai puiki terpė, per kurią galima pažeisti jūsų duomenų saugumą, tad patartina visas finansines operacijas atlikti tik prisijungus prie asmeninio kompiuterio ir saugaus interneto.

2. Domėkitės kur apsiperkate

Jeigu ketinate apsipirkti gerai žinomoje parduotuvėje, tikriausiai jau būsite įsitikinę jos saugumu ir patikimu, tačiau jeigu pirmą kartą girdite apie šią elektroninę parduotuvę, tuomet reikia atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų:

  • Patikrinkite įmonės rekvizitus ir kontaktus. Įsitikinkite, kad nurodyta įmonė ar asmenys iš tiesų egzistuoja.
  • Į Google paiešką įveskite įmonės pavadinimą ir žiūrėkite kas apie ją rašoma ar nėra nusiskundimų. Jeigu paieškos rezultatuose apstu nusiskundimų arba apie ją visiškai nėra jokios informacijos, tuomet reikėtų vengti tokios parduotuvės.
  • Dar vienas naudingas šaltinis yra socialinis tinklas „Facebook“, kuriame galite patikrinti ar elektroninė parduotuvė turi savo paskyrą, kiek gerbėjų ji turi ir kokie jų atsiliepimai. Aišku, ne visuomet didelis gerbėjų skaičius socialiniame tinkle gali reikšti didelį patikimumą, svarbiau yra stebėti ar pats puslapis yra aktyvus, ar komentuoja ne tie patys asmenys.
  • Atidžiai tikrinkite internetinės svetainės adresą. Dažnai internetiniai sukčiai užregistruoja panašius į gerai žinomų svetainių pavadinimus ir sukuria labai panašius į originalius puslapius. Tik, tarkime, vietoj ebay.com naudoja ebuy.com ar kitą panašų adresą.
  • Jeigu parduotuvėje pateikiamos prekės yra ženkliai geresnės kainos nei įprasta rinkoje, dar labiau sukluskite, nes tai dažniausias būdas privilioti patiklius pirkėjus netikroms parduotuvėms. Kartais parduotuvės net realiai turi įsteigtas įmones, bet viskas daroma su tikslu įmone nuvesti į bankrotą ir pinigus pervestus už prekes pasisavinti. Todėl reikia pasidomėti, kas yra įmonės vadovai, kaip senai ji įsteigta ar įmonės vadovai neturėjo anksčiau analogiškų įmonių, kurios bankrutavo.

3. Išmokite atpažinti saugios parduotuvės ženklus

Elektroninėse parduotuvėse galima rasti keletą ženklų, kurie padės atskirti, kurios elektroninės parduotuvės yra tikrai saugios:

  • Vienas iš jų – duomenų kodavimo sistemos sertifikatas (SSL). Tai sudėtinga kliento duomenų užšifravimo sistema. Tokią parduotuvę paprasta atpažinti iš to, kad internetinio adreso priekyje yra parašyta „https://“ ir nuorodos pradžioje matysite žalią spyną. Svarbu atkreipti dėmesį, kad būtent S raidė bei žalia spyna parodo, kad naršymas šioje svetainėje yra koduojamas, todėl net perkant prisijungus prie nesaugaus interneto, jūsų duomenys būna saugūs.
  • Jeigu svetainė neturės šios užšifravimo sistemos, galite ieškoti įvairių mokėjimo įstaigų saugumo ženklų. Tarkime, „Paysera“ saugumo skydas, rodo, kad „Paysera“ šioje svetainėje užtikrina duomenų saugumą, tad nebūtinas ir „https://“. Tačiau atliekant mokėjimą, https:// tikrai turi atsirasti, nes visos mokėjimo operacijos vykdomos tik užkodavus duomenis.

4. Pasikeiskite slaptažodį pagal naujausius reikalavimus

Dar viena saugumo spraga yra silpni slaptažodžiai. Jeigu jūsų slaptažodis yra augintinio vardas ar artimųjų gimimo dienos, tuomet pats laikas sunerimti dėl saugumo.

Ekspertai pataria, susikurti bent 8 simbolių slaptažodį, kurį sudarytų bent viena didžioji raidė, bent vienas skaitmuo ir bent vienas kitas klaviatūros simbolis kaip #, /, & ar kiti.

Pamirškite ir nebegalvokite apie tokius slaptažodžius kaip „vytautas18“, „kenguriukas”, „myliuroka“ ar „123456“. Galite susikurti frazę, kurią prisiminsite: „Mano 18 gimtadienis buvo pats geriausias dėka Tomo ir Aistės“. Tokią frazę atsiminti nesunku, tačiau jeigu paliksime tik pirmas žodžių raides gausime „M18gbpgdTiR“ ir tai bus pakankamai saugus slaptažodis.

Derėtų nepamiršti ir to, kad negalima naudoti to paties slaptažodžio skirtingose vietose. Į silpnesnės apsaugos svetaines, tokias kaip forumai, programišiai gali nesunkiai įsilaužti ir nukopijuoti ten esančius žmonių duomenis ir slaptažodžius, o su jais prisijungti prie kitų paskyrų. Todėl rekomenduojama naudoti slaptažodžių generavimo ir saugojimo įrankius, tokius kaip „Lastpass“, „1Password“ ar panašius.

5. Rinkitės saugius mokėjimo būdus

Atsiskaityti už prekes ir paslaugas galima įvairiais būdais, nuo atsiskaitymų bankiniu pavedimu iki mokėjimo grynaisiais atsiimant prekę.

Vienas iš dažniausių atsiskaitymo būdų užsienio elektroninėse parduotuvėse yra mokėjimo kortelės. Naudojant „MasterCard“ arba Visa mokėjimo korteles svarbu atkreipti dėmesį į elektronines parduotuves, kuriose perkate. Jeigu jose rasite „MasterCard SecureCode“ ar „Verified by Visa“ ženklus dar nereiškia, kad tuomet šiose parduotuvėse apsipirkti yra saugu, nes paveiksliuką gali įsidėti ir netikra svetainė. Svarbu, kad mokėjimo langas, kur vesite savo kortelės numerį būtų apsaugotas „https://“ kodavimu.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kokie kiti mokėjimo būdai pateikiami elektroninėje parduotuvėje. Jeigu parduotuvėje yra integruoti vietinių bankų mokėjimai arba atsiskaityti galima per „Paysera“, tuomet galite būti ramūs. Tiek bankai, tiek „Paysera“ prieš pradėdama teikti pinigų surinkimo paslaugą identifikuoja parduotuvės savininką. Tad net ir apgavystės atveju būtų žinoma kas yra už tai atsakingas, o gavus pirmuosius skundus atsiskaitymai tokiose parduotuvėse būtų sustabdyti.

Atsiskaityti saugiai galėsite, tik jeigu vadovausitės visais patarimais, o ne kažkuriuo vienu jų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kur palikti nebereikalingą elektroninę įrangą ir baterijas

Aplinkos ministerija primena elektros ir elektroninės rangos gamintojams ir importuotojams apie jų pareigą nuo šių metų pradžios aktyviau informuoti visuomenę, kur galima priduoti elektros ir elektronikos atliekas. Apie atliekų surinkimo vietas, jų darbo laiką bei kontaktus informacija turi būti skelbiama ir visuomenės informavimo priemonėse.

Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?

Esame girdėję istorijų apie netikėtus paveldėjimus, kurie gali atnešti didelę finansinę naudą – neretas gali retkarčiais pasvajoti šitaip praturtėti ir pats. Tačiau realybė dažnai kitokia – tokios istorijos šiandien yra pinigų išviliojimo įrankis. Kaip atpažinti tokią apgavystę ir ką daryti, jei su ja susidūrėte?

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. Keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą. Priešingu atveju, galime keliais procentais permokėti net ir už nedidelį pirkinių krepšelį.

2025-04-17 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
2025-04-11 20:22
Daugelio jūsų klaviatūros – tikra mikrobų prieglauda, pateikiami tinkamos priežiūros patarimai
2025-04-11 17:49
Socialiniuose tinkluose viešinamas gyvenimo detales stebi ir sukčiai: kaip neatskleisti per daug?
2025-04-02 08:33
Įspėja norinčius apsipirkti „Facebook“ platformoje: apgavystėms pasitelkiamos net kurjerių tarnybos
2025-04-01 14:27
Bankas įspėja: niekam neatiduokite savo mokėjimo kortelės ar grynųjų pinigų
2025-03-31 20:38
Kada bankas gali jums paskambinti ar paprašyti jūsų duomenų?
2025-03-29 13:33
Sukčių aukomis tampa ne tik patiklūs senjorai – ekspertai įvardijo, į kokius įmonių darbuotojus nukreipti taikikliai
2025-03-20 17:30
Eksperto patarimai: atsakė, kada elektros vartotojams verta rinktis dviejų laiko zonų tarifą
2025-03-06 14:42
Internetinės prenumeratos „suvalgo“ vis daugiau gyventojų pinigų: ką daryti, norint atrasti papildomų lėšų
2025-02-23 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
2025-02-15 13:40
Kai kuriuos siunčiamus daiktus šaltis gali sugadinti negrįžtamai
2025-02-14 08:31
Sukčiavimo prevencijos ekspertas: telefoninių skambučių apgaulės vis dar populiarios
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama