Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 24 d. 20:33
Kodėl tavo išmanusis telefonas staiga tampa lėtas?
Gegužės 24 d. 17:27
Išrinkti nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato STEAM TEAM 2025 laimėtojai
Gegužės 24 d. 14:34
3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina dažniausias naudotojų klaidas
Gegužės 24 d. 11:16
Moksleivių išradimai stebina: nuo išmanosios neregio lazdelės iki modulinių baldų iš antrinių medžiagų
Gegužės 24 d. 08:12
Sportiškosios RS versijos papildo „Škoda Enyaq“ modelių šeimą
Gegužės 23 d. 20:19
Kodėl patiktukai ir žinutės jus paverčia priklausomu, ekspertai atskleidžia šokiruojančią tiesą
Gegužės 23 d. 17:28
Inovatyvi Lietuvos mokslininkų sistema po insulto leis stebėti žmogaus širdies ritmą, kraujotaką ir smegenų signalus
Gegužės 23 d. 14:11
Tinkamiausias ventiliatorius jūsų namams: 2025 metų TOP modelių palyginimas
Gegužės 23 d. 11:37
Ką slepia „Bluetooth“: patogumas ar atviras kvietimas kibernetinėms atakoms?
Gegužės 23 d. 08:29
SAP dirbtinis intelektas verslui iš esmės keičia įmonių veiklos principus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Norite, kad siurblys-robotas tarnautų ilgiau? Nepamirškite tinkamos jo priežiūros

Publikuota: 2024-08-09 08:22
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dulkių siurbliai-robotai jau kurį laiką padeda užtikrinti švarą namuose. Tam, kad įrenginys sklandžiai veiktų ir negestų, būtina pasirūpinti kruopščiu bei reguliariu jo išvalymu. Įvairių skaičiavimų duomenimis, tinkamai prižiūrimas dulkių siurblys-robotas gali tarnauti ilgiau nei 10 metų.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

„Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas sako, kad tokio įrenginio išvalymui užtenka reguliariai skirti vos po kelias minutes.

„Dažniausiai į siurblių-robotų šepečius įsipainioja naminių gyvūnų plaukai, o įrenginio jutikliai bei įkrovimo taškai apsineša dulkėmis. Tačiau išvalius dulkių siurblį-robotą pastebimas efektyvesnis ir galingesnis jo veikimas – taip namuose tampa dar švariau ir gaiviau“, – sako ekspertas.

Svarbiausia laikytis valymo grafiko ir gamintojo nurodymų

Jei nežinote, nuo ko pradėti valyti dulkių siurblį-robotą, pašnekovas rekomenduoja remtis gamintojo pateiktu techninės priežiūros vadovu. Tačiau nepriklausomai nuo prekės ženklo ar stiliaus, dažniausiai yra reikalinga gana panaši valymo tvarka.

„Paprastai reguliari dulkių siurblio-roboto priežiūra apima oro filtrų valymą, jų plovimą arba keitimą, šepečių ir velenėlių apžiūrą ir valymą, retkarčiais reikia nuvalyti roboto apačioje esančius jutiklius ir įkrovimo kontaktus“, – teigia T. Alešiūnas.

Šiuolaikiniai robotai-siurbliai su „Wi-Fi“ ryšiu taip pat gali teikti techninės priežiūros patarimus ir priminimus per mobiliąją programėlę, netgi siūlyti įvairių komponentų, pavyzdžiui, filtrų ir ritininių šepetėlių, būklės atnaujinimus.

„Įprastai šio įrenginio valymo grafikas yra toks: kasdien reikėtų ištuštinti šiukšliadėžę, patikrinti, ar ratukai nėra užstrigę, kartą per savaitę yra rekomenduojama išvalyti šepečių ritinėlius, o kas mėnesį privalu nuvalyti dulkes nuo viso įrenginio ir jo jutiklių bei įkrovimo kontaktų. Svarbu pridurti, kad jei siurblys-robotas neturi savaiminio išsivalymo stotelės, šiukšliadėžę rekomenduojama ištuštinti kasdien“, – pasakoja produktų vadovas.

Kaip valyti atskiras siurblio-roboto dalis?

Robotas-siurblys yra pagamintas taip, kad išimti tam tikras jo dalis valymui būtų itin lengva ir nereikėtų jokių papildomų įrankių.

Ratukai. Kai dulkių siurblio-roboto ratukai užsiteršia nešvarumais ar plaukais, jie ne taip gerai sukasi, o tai reiškia, kad robotas judės ne taip efektyviai ir net gali subraižyti grindis. Todėl kartą per savaitę reikia patikrinti, ar aplink ratukų ašis nėra apsivynioję siūlų ar plaukų. Jei jų susikaupė, galite naudoti peiliuką arba žirkles, kad juos pašalintumėte. Jei prie pačių ratukų yra prilipę nešvarumų, juos nuvalykite drėgna šluoste.

Pagrindinis šepetys. Visi dulkių siurbliai-robotai turi bent vieną pagrindinį šepetį, kuris traukia nešvarumus, pūkelius ir plaukus į dulkių surinkimo talpą. Kartą per savaitę patikrinkite pagrindinį šepetį ir nukirpkite viską, kas aplink jį yra apsivynioję. Kartą per mėnesį rekomenduojama pagrindinį šepetį visiškai nuimti ir išplauti rankomis šiltame vandenyje su švelniu indų plovikliu. Po plovimo leiskite jam visiškai išdžiūti ir tik tuomet įdėkite atgal į įrenginį.

Šoniniai šepetėliai. Dulkių siurblio-roboto šoniniai šepetėliai yra mažesni už pagrindinį šepetėlį, o jų užduotis – įtraukti šiukšles į pagrindinio šepečio veikimo zoną. Šiems mažesniems šepetėliams taip pat reikės papildomos priežiūros, kad jie gerai veiktų – kartą per savaitę patikrinkite, ar tarp šepetėlių šerelių nėra susivyniojusių plaukų, kuriuos reikia nukirpti.

Filtrai. Kartą per savaitę išvalykite filtrus nuo užsikimšimų, kurie gali trukdyti siurbimo galiai ir oro kokybės palaikymui. Tam tikri HEPA filtrai, užtikrinantys 99,5 proc. dalelių surinkimą ir tinkantys alergiškiems žmonėms, yra plaunami – tereikia juos nuplauti po šaltu vandeniu. Filtrams visiškai susidėvėjus, būtinai juos pakeiskite naujais.

Jutikliai ir įkrovimo kontaktai. Kartą per mėnesį privalu nuvalyti dulkes nuo jutiklių ir įrenginio įkrovimo kontaktų. Valymui naudokite tik sausą mikropluošto šluostę – drėgnas valymas šias siurblio-roboto dalis gali pažeisti, jos gali oksiduotis.

Šluostės. Jei jūsų siurblys-robotas turi plovimo funkciją, nepamirškite reguliariai išplauti šluosčių šiltame muiluotame vandenyje. Tačiau prižiūrėti šluostes gali ir pats tokią funkciją turintis įrenginys.

Savaiminio išsivalymo stotelė. Apie poreikį pakeisti nešvarumų maišelį, esantį savaiminėje išsivalymo stotelėje, dažniausiai jus informuos mobilioji programėlė. Neignoruokite tokio pranešimo, kadangi laiku nepakeistas nešvarumų maišelis pradeda skleisti nemalonų kvapą ir yra puiki terpė veistis mikroorganizmams. Pačią savaiminio išsivalymo stotelę reguliariai nuvalykite drėgna šluoste.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų

Išmaniosios buitinės technikos rinka plečiasi sparčiau nei bet kada – nuo šaldytuvų, kurie padeda planuoti maisto atsargas, iki orkaičių, kurios automatiškai parenka kepimo režimą ir leidžia valdyti jas nuotoliniu būdu. Nors technologijos gali reikšmingai palengvinti kasdienybę, netinkamas pasirinkimas dažnai tampa ilgalaikiu galvos skausmu. Kaip suprasti, kurios funkcijos iš tiesų naudingos?

Elektros energijos kaupiklis: kodėl verta įsirengti ir kaip efektyviai naudoti?

Elektros energijos kaupiklius įsigiję gaminantys vartotojai gali efektyviau vartoti pačių pasigamintą elektros energiją ir susimažinti mokesčius už pasinaudojimą tinklais. Visgi „Energijos skirstymo operatoriaus“ duomenys rodo, kad kol kas tik nedidelė dalis kaupiklius turinčių gaminančių vartotojų juos išnaudoja optimaliai – naudos nėra pilnai įsisavinamos.

Įkišo kortelę į bankomatą ir viskas dingo akimirksniu: štai ką bankai dažniausiai nutyli

Bankomatai jau seniai tapo savaime suprantama kasdienybės dalimi. Mes prie jų prieiname automatiškai, beveik nepagalvodami, kaip tai veikia. Įstatai kortelę, suvedi kodą, pasiimi pinigus, atrodo paprasta. Bet kai kas nors nutinka – visi staiga pasijunta šiek tiek bejėgiai.

2025-05-14 08:34
Kaip „Apple Vision Pro“ atstatyti gamyklinius nustatymus
2025-05-06 20:22
Ką reikia žinoti prieš perkant belaidį įkroviklį
2025-05-04 15:50
Išmanusis laikrodis vaikams: ką reikėtų žinoti prieš perkant tokį įrenginį savo atžaloms
2025-05-02 20:17
Nepadarykite klaidos perkant šaldytuvą: kaip išsirinkti tinkamiausią, kuris tarnautų ilgai
2025-05-01 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
2025-04-29 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
2025-04-17 08:03
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei
2025-04-13 10:19
Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?
2025-04-08 17:19
Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos
2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama