Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 12 d. 20:18
Geriausia proga susipažinti su JUNG naujienomis – parodoje „Supernamai 2024“
Rugsėjo 12 d. 17:16
Lazeriai medicinoje padeda demaskuoti vėžį
Rugsėjo 12 d. 14:26
„Sony“ pristato 65 colių „BRAVIA 9“ televizorių Europoje
Rugsėjo 12 d. 11:26
Sukurtas pirmasis spalvotas Marso žemėlapis. Kam jis reikalingas?
Rugsėjo 12 d. 08:27
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Rugsėjo 11 d. 20:26
„Garmin“ papildė AMOLED ekranais „Fenix 8“ seriją
Rugsėjo 11 d. 17:30
Skambučių eros pabaiga: kodėl jaunimas bijo kelti ragelį?
Rugsėjo 11 d. 14:45
5 geriausi būdai „supakuoti“ prisiminimus
Rugsėjo 11 d. 11:19
Docentas Kęstutis Driaunys: „Kibernetinė sauga yra procesas ir stebuklingo apsaugos mygtuko čia nerasite“
Rugsėjo 11 d. 08:25
Kaip savo žinutes papildyti kombinuotais emoji paveikslėliais
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip turėtų keistis vartojimo įpročiai, perėjus prie saulės gaminamos elektros?

Publikuota: 2023-06-28 14:23
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Kaip turėtų keistis vartojimo įpročiai, perėjus prie saulės gaminamos elektros?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Saulės elektrinės paprastai pristatomos kaip geriausias būdas sutaupyti pinigų už elektros energiją, tačiau kartais gyventojai, net ir tapę gaminančiais vartotojais, negali pasigirti smarkiai sumažėjusiomis išlaidomis. Viena pagrindinių priežasčių yra nepasikeitę elektros vartojimo įpročiai – jei neturint saulės elektrinės elektra labiau vartojama vėlai vakare ir naktimis, tai ją įsirengus elektrą reikia įprasti daugiausiai vartoti tuomet, kai šviečia saulė.

„Skaičiuojame, kad apie trečdalis mūsų klientų elektrą vartoja pagal dviejų laiko zonų tarifus. Kadangi naktinis tarifas yra pigesnis, būtent tuo metu gyventojai įpratę aktyviau vartoti elektrą: skalbimui, indų plovimui ar elektromobilio įkrovimui. Įsirengus saulės elektrinę, situacija kardinaliai pasikeičia ir elektra pigiausia tampa dieną – tomis valandomis, kai šviečianti saulė ją generuoja. Jei elektra yra vartojama momentiškai, tai yra tuo metu, kai yra gaminama, už ją gyventojas visiškai nieko nemoka, todėl verta tai maksimaliai išnaudoti“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė.

Buitinius prietaisus jungti dieną

Pasak ekspertės, saulėtomis dienomis maždaug nuo 11 iki 15 val. paprastai yra tas laikas, kai saulės kolektoriai generuoja daugiausiai elektros energijos, tad gaminantys vartotojai tuo metu turėtų kaip įmanoma labiau didinti savo momentinį vartojimą – krauti elektromobilį, vėsinti ar šildyti namus, jungti daug elektros naudojančius buitinius prietaisus. Taip pat svarbu žinoti, kad net debesuotomis dienomis elektrinė vis tiek veikia ir generuoja energiją, todėl ir tai reikėtų išnaudoti.

„Jei sugeneruota energija momentiškai neišnaudojama, susidaręs perteklius yra perduodamas į elektros tinklą vadinamam pasaugojimui. Prireikus elektros, kai jėgainė neveikia, pavyzdžiui, vėlai vakare, sukaupta elektra yra susigrąžinama iš elektros tinklo“, – atkreipia dėmesį ji.

Vidury dienos galima įjungti daugelį buitinių elektros prietaisų, kuriems reikia nemažai elektros. Pavyzdžiui, indaplovės sunaudoja 1050–1500 vatų (W), skalbimo mašinos – 1200–3000 W, džiovyklės – 2000–3000 W. Jei paprastai dienos metu nebūnate namie, galima naudoti šių prietaisų atidėto veikimo funkciją, kad jie įsijungtų tuo metu, kai saulė generuoja daugiausiai energijos.

Svarbiausia stengtis paskirstyti šių prietaisų veikimą per visą dieną, kad saulės elektrinės gamyba atitiktų momentinį energijos suvartojimą. Pavyzdžiui, jei tam tikru metu elektrinė gamina 3000 W energijos, nereikėtų jungti skalbimo mašinos ir indaplovės tuo pačiu metu, nes trūkstamą elektrą gali tekti imti iš tinklo ar iš ,,pasaugotos elektros krepšelio“. Įjungdami prietaisus vieną po kito, naudotumėte tik nemokamą saulės energiją.

„Didesnę naudą vartotojas pajaustų ir įsirengęs saulės bateriją – elektros kaupiamąjį įrenginį, kuris padėtų dar labiau padidinti momentinį vartojimą, kadangi visa perteklinė elektros energija nukeliautų pirmiausia į bateriją ir tik, jei čia susikauptų perteklius, tuomet būtų atiduodama į tinklą“, – kalba D. Navarskaitė.

Duomenis galima stebėti nuolat

Dauguma saulės elektrinių sistemų turi mobiliąsias programėles, kurias atsisiuntęs į savo telefoną ar kitą įrenginį gyventojas gali nuolat stebėti, kaip saulės elektrinė veikia ir kiek elektros energijos ji pagamina momentiškai. Ilgainiui tai leidžia susidaryti aiškų vaizdą, kuriuo paros metu reikėtų vartoti daugiau, o kuriuo – mažiau elektros.

„Saulės elektrinės gamybai stebėti yra naudojamos specialios elektrinių inverterių gamintojų rekomenduojamos programėlės, suderintos su konkrečia sistema. Programėlės registruoja inverterio duomenis, t. y. kiek saulės elektrinė gamina elektros energijos, taip pat siunčia vartotojui pranešimus dėl gedimų, sistemos atnaujinimų. Tokiose programėlėse standartiškai vartotojas mato savo saulės elektrinės gamybą valandomis, dienomis, mėnesiais, metais, per visą veikimo laikotarpį. Taip pat programėlė paskaičiuoja, kiek pagamintas elektros energijos kiekis vartotojui leido sutaupyti pinigų, o pasirinkimas vartoti žalią elektros energiją – sumažinti CO2“, – teigia ekspertė.

Anot jos, mobiliosios programėlės gali rodyti ne tik pagaminamą, bet ir momentiškai suvartojamą elektros energijos kiekį, tačiau tam reikia įsidiegti papildomą išmanų įrenginį (angl. smart meter), kuris registruoja duomenis apie bet kokiu momentu vartojamą elektros energiją. Tokios papildomos įrangos kaina siekia 150–200 Eur, ji rekomenduojama norintiems maksimaliai efektyviai išnaudoti saulės elektrinės gaminamą energiją, nes leidžia geriau pažinti savo esamus vartojimo įpročius ir juos keisti.

„Verta paminėti ir tai, kad dažnai gyventojai, tapę gaminančiais vartotojais, nepasikeičia turimų Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) persiuntimo planų, kurie yra taikomi pagal elektros vartojimo apimtis. Dalį energijos pasigaminant pačiam, iš tiekėjo reikia pirkti mažiau trūkstamos elektros energijos, tad jei paliekami galioti anksčiau reikalingi planai „Namai“ ar „Namai plius“ su papildomu 3,6 Eur mokesčiu, jis kiekvieną mėnesį bereikalingai padidina elektros energijos sąskaitas. Tokius planus reikėtų keisti į „Standartinį“, – pataria D. Navarskaitė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Namų ūkių gyventojams ir verslo atstovams – praktiniai patarimai, kaip taupyti energiją ir finansus

Vedini socialinės atsakomybės ir sąnaudų optimizavimo principų, į atsakingą energijos vartojimą ir žaliąją ekonomiką vis dažniau atsigręžia ir namų ūkiai bei pramonės atstovai. Ekspertai įsitikinę – prisidėti prie energijos vartojimo efektyvumo bei taupymo ne tik gali, bet ir privalo kiekvienas.

Neigia mitą, kad elektromobiliai netinkami ilgoms kelionėms

Nors nuo pernai elektromobilių skaičius Lietuvoje išaugo perpus, dar didesniam jų populiarumui koją kiša įvairios tautiečių dvejonės. „Telia“ darbuotojai šiuos mitus neigia ir dalinasi patarimais, kaip jiems pavyksta elektra keliauti be streso.

Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms

Sporto pasaulyje dabar vyksta daugybė įspūdingų renginių. Norint mėgautis kiekvienomis rungtynėmis, patartina patikrinti, ar televizorius suderintas optimaliai.

2024-08-29 11:01
Saldūs sapnai išmaniuosiuose namuose: kaip pagerinti miego kokybę?
2024-08-24 13:49
Vasara – ilgesnių kelionių automobilių metas: kaip maksimaliai sumažinti elektromobilio energijos sąnaudas?
2024-08-22 18:30
Nustokite pirkti pigius išmaniuosius laikrodžius
2024-08-19 12:28
Kaip padidinti „Apple Watch“ ekrano šviesumą
2024-08-16 15:22
Apsipirkimas internetu karščių metu: kaip apsaugoti savo siuntas?
2024-08-09 08:22
Norite, kad siurblys-robotas tarnautų ilgiau? Nepamirškite tinkamos jo priežiūros
2024-07-30 14:26
Kokia šventė be muzikos? Ekspertas pataria, kaip išsirinkti tinka-miausią garsiakalbį
2024-07-25 20:26
Ir darbui, ir laisvalaikiui: ekspertas pataria, kaip išsirinkti praktiškiausią daugiafunkcinį monitorių
2024-07-23 12:50
Kaip neapsigauti perkant naudotą elektromobilį?
2024-07-16 16:45
Kaip efektyviai sumažinti oro kondicionierių elektros suvartojimą, termometro stulpeliui šokus į viršų?
2024-07-15 11:28
Įkraunami įrenginiai vis dažniau sukelia nelaimes: kaip jų išvengti?
2024-07-13 10:31
Į kelionę elektromobiliu: primena pagrindines eksploatacijos taisykles vasarą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama